Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Po sep 15, 2014 11:21 am

Preden napeljem napeljavo sem moral najti parkirne senzorje prave velikosti, da so sedli v luknje na letvici. Našel sem senzorje premera zgornje kapice 2,5 cm in je prava velikost.
Senzorji sicer niso orginalni in nikoli ne bojo, saj orginala nisem iskal, ampak funkcijo pa bodo opravljali tako kot orginalni.
Barva pa je črna lakirana tako da se ujamejo z letvicami razlike ni opaziti.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sem pa razmišljal v smeri, da bi kupil spodnjo letvico kjer je tipka PDC in zvezal sprednje senzorje na to tipko torej samo plus in minus, ampak schumi pravi, da ne gre, ker morqm imeti še nek modul vmes in vprašanje če bi aftermarket senzorji potem dejansko tudi delovali.

Če ima kdo kakšno idejo o nekem ličnem stikalu za vklop in izklop bi prosil da naj napiše.
Rad bi dal stikalo na armaturko na desno stran poleg gumba za meglenke ker je tam prazen prostor ampak ne najdem primernega stikala tam.
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 To sep 23, 2014 8:58 pm

To je zadnja sprememba na sprednjem odbijaču, drugih sprememb ne bo več.
Namesto prazne mrežice sem dodal mrežico s T prečko in zadaj dvema orginalnima kanaloma za hlajenje zavor- Prej tega nisem imel. Na levi strani pa sem za mrežico dodal tudi plastično orginalno cev za hlajenje alternatorja. Prej tega z nakupom odbijača nisem imel.
Manjka mi še ena cev na desni strani, ki pa po pregledu motornega prostora tam okoli nima kam iti oziroma jo nimam na kaj priklopiti.
Meglenke sedaj delajo, ne rosijo, PDC senzorji so vgrajeni, samo zvezati jih moram še ker čakam na ustrezno stikalo, pranje žarometov dela BP, plastika pod motorjem zamenjana v celoti.
Manjka še okrasna plastika okrog meglenk ker se še barva v barvo vozila.

Slika
Slika
Slika
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a BoneS Sr sep 24, 2014 9:17 am

Skoda, da nisi tablic prilepil. Drgc pa :bow
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a pskoda Sr sep 24, 2014 9:26 am

Če boš naletel na tečenga policaja ti bo kazen napisal zaradi preluknjanih tablic
Lp
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Sr sep 24, 2014 12:15 pm

BoneS je napisal/-a:Skoda, da nisi tablic prilepil. Drgc pa :bow


Sprednja tablica je enkrat dobila skoraj noge zato je sedaj privijačena, škoda da jo nisem zakovičil. :mrgreen:
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Sr sep 24, 2014 12:16 pm

pskoda je napisal/-a:Če boš naletel na tečenga policaja ti bo kazen napisal zaradi preluknjanih tablic


Sam sebi ne bom pisal kazni ne.

Reg. tablica je po novem ZPrCP lahko privijačena na mestu kjer je za to predvidel proizvajalec avtomobila. bolje da je privijačena kot da dobi elegantno v 10 s noge.
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a eentox Sr sep 24, 2014 12:21 pm

evo informacija glede preluknjanih tablic s prve roke :D

Ker imaš vijake ravno na črkah jih pobarvaj na črno in bo že skoraj nevidno...
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Sr sep 24, 2014 1:08 pm

eentox je napisal/-a:evo informacija glede preluknjanih tablic s prve roke :D

Ker imaš vijake ravno na črkah jih pobarvaj na črno in bo že skoraj nevidno...


Bom dal črne plastične čepke.
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe sep 26, 2014 6:49 pm

Še ena zanimiva obnova.
Namreč pred poškodbo levega vzvratnega ogledala sem na avtu imel ogledala bolj škatlaste oblike od zunaj in nekoliko manjša. Po poškodbi na cesti sem ogledalo zamenjal saj mi je med vožnjo voznik clia sekal ovinek in mi levo ogledalo poškodoval tako da se je razbilo v celoti.
Takrat sem avto peljal k ličarju in mu dal prometno da naroči drugo ogledalo. ko je naročil, ga je pobarval in enkrat sem mu avto tam pustil nakar je ogledalo zmontiral.

Kasneje sem ugotovil, da je kupil in vgradil napačno ogledalo, saj je bilo sedaj levo ogledalo večje od FL modela.
No sedaj sem pa končno našel še pravo FL desno ogledalo in ga nameravam obnoviti v stanje, da ga lahko uporabljam na vozilu. Tako ne bom imel več dveh različnih ogledal na avtu.

Stanje desnega ogledala je takšno.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ogledalo je v celoti za obnoviti. Plastični okvir ogledala je srebrn, ta je šel v barvanje avtomobila.
Notranjost ogledala kot je razvidno iz fotografij je oksidirala v celoti. Steklo ogledala je bilo razlito pred tem samozatemnitveno, kasneje sem ga moral razbiti da sem prišel do notranjosti. motorček dela, okvir ogledala ki je v spodnjem delu kovinski in tisti del ki se nasloni na avto je prav tako iz kovine je bled in potreben barvanja. Plastični okvir okrog stekla je prav tako bled.
Sedaj sledi komplet obdelava ogledala in obnova vseh delov.

Novo steklo ogledala je že prišlo. Je modre barve tako kot levo in ogrevano seveda.
Slika

Sestava sledi takoj ko pride nazaj zunanji pobarvan pokrov, saj je potrebno ogledalo sestaviti s tem okvirjem prvo, ker ga je potrebno od znotraj zalepiti. Plastični zatiči so seveda polomljeni:) :mrgreen:
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Po sep 29, 2014 7:03 pm

Takole pa sem danes rešil še montažo PDC prikazovalnika.
S pomočjo forumaše iz BMW foruma sem našel luknjo iz motornega prostora v kabino in sicer odstranil sem levi kabinski zračni filter skupaj z ohišjem in pod ohišjem se nahaja servoojačevalnik volana. Tam je gumijasta cev skozi katero gre šop električni kablov. to cev sem prebil in prišel v notranjost avta nad počivalko noge.
Skozi to luknjo sem napeljal en kabel od prikazovalnika PDC. Prikazovalnik pa sem enostavno vgradil pod levim kolenom spredaj.
Plus in minus sem vezal na pozicijo luči, tako da ŽPDC spredaj vedno dela ko so luči vklopljene.
dodatnega stikala nisem potreboval, saj PDC prikazovalnik ima ON OFF gumb za piskač tako da lahko piskač izklopim in ne piska.
Pogled od spodaj
Slika

Pogled iz voznikovega položaja za volanom, skrito diskretno in vidno.
Slika
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a tr00per Po sep 29, 2014 9:12 pm

lepa rešitev :) ker tile displayi so vsaj men ful češki..
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So okt 04, 2014 9:07 am

Ogledalo sem po obnovi montiral na vozilo in nisem več vgrajeval električno preklopljivih.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Prav tako sem obnovil še sopotnikovo vratno tapeto in zalil vrata z izloacijo.
Tapeta pred obnovo. Vidnih je bilo več poškodb, prask po tapeti.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

In po vgradnji v vozilo nova obnovljena tapeta. Za zgornji del sem izbral črno alkantaro, za spodnji del pa perforirano črno usnje. Za ročaj vrat pa sem izbral črno gladko usnje. Obnovil sem tudi plastiko okrog ročaja vrat in letvico okrog stekla sem pobarvala v črno mat barvo.
Takole izgleda
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

In montiral sem še zadnjo vratno tapeto.
Slika

Od ličarja pa sem končno po dolgem nesporazumu dobil nazaj pobarvane letvice brez kroma, tako da je avto od zunaj sedaj brez kroma na letvicah.
Slika
Slika

Plani naprej.
Obnovit še voznikova vrata oziroma tapeto na vratih v isti material kot ostala vrata, zgornji del armaturke oblečt v črno alkanataro, da se bo linija iz vrat ujemala z linijo armaturke, v kompletu obnovit prtljažnik vozila.

Od zunaj pa barvanje zadnjega odbijača in odstranjevanje rje na zadnjem prtljažniku.
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a .com Ne okt 05, 2014 2:14 pm

vse mi je kul, edino malo sem skeptičen glede tiste alkantare na vratih, kjer imamo ponavadi (višjerasli) ljudje komolce naslonjene...
se ne bo ''zlizala'' ali strgala?
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a peroRS Ne okt 05, 2014 3:55 pm

.com je napisal/-a:alkantare na vratih, kjer imamo ponavadi (višjerasli) ljudje komolce naslonjene...
se ne bo ''zlizala'' ali strgala?


Nič prej oz. kasneje kot blago/usnje ;)

Glede tablic....tole je res mal kiks, da si jih preluknjal na sredini. Ne zgleda glih.
Jaz jih imam na vseh avtih spredaj privijačene s 4 malimi vijaki na robovih ter dodatno še zalimane z obojestranskim trakom.
Tistemu ki bi jih rad spravil dol želim vso srečo :twisted: :lol:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a INFINITI Ne okt 05, 2014 4:30 pm

A je ta avto mišljen kot showcase vsega možnega kar lahko narediš na vratih? Ker vsak kos ima drugo texturo in izgled.
Imaš gor Alkantaro, potem gladko usnje, perforirano usnje, preštepano usnje na ročajih.... :roll:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Po okt 06, 2014 9:20 pm

INFINITI je napisal/-a:A je ta avto mišljen kot showcase vsega možnega kar lahko narediš na vratih? Ker vsak kos ima drugo texturo in izgled.
Imaš gor Alkantaro, potem gladko usnje, perforirano usnje, preštepano usnje na ročajih.... :roll:



Moj komentar
Da pojasnim.Sploh se ne gre za celoto nekdo je rekel celo show car ipd.Avto mi služi kot reklama s čem se ukvarjam popoldan v prostem casu.
Poleg tega je avto znotraj bil zanemarjen in so vsi deli,ki so bili poškodovani obrabljeni popraskani nekako obnovljeni.
Avtomobila nisem hotel nikoli imeti v originalnem izgledu, ker me ta nemški orginal,ki ga vecina prisotnih opeva na forumu sploh ne privlači.Orginal e39 znotraj meni ni nic posebnega.NE vidim neko fuul energijo da bi mi naredila vtis.Prav tako mi avtomobil pfl e39 od zunaj v originalnem tovarniškem stanju ne pomeni nic.Zato sem si ga zunaj sestavil kot ga vidim jaz v mojih očeh lepega.Orginal bmw ki me znotraj pritegne v orginalnem stanju je e65 z bez usnjem.Poezija za moje oči.
Moj cilj je dokončati notranjost kot sem si jo v glavi zamislil in tocno to bom naredil ter tako ko se vozim po terenu in vozim se veliko predstaviti na licu mesta, kaj sem naredil v popoldanskem času.
Vozila ne bom prodajal ,ker se mi to trenutno ne izplača.
Po delih dobim več za njega kot je vreden v celoti.
Če ta avto zaruzi v masini se bo razstavil v dele in prodal.Prostor,streho imam tako da to bo to.
Če bi želel približek nekega orginala bi verjetno izbral barvno paleto ki jo e39 nudi in ostal na tem.Prav tako nekatere stvari namenoma nisem naredil tako kot to vecina pričakuje.
Vratno držalo ali nosilec roke nisem namenoma zasil tako kot je to bilo narejeno v tovarni,ker mi to ni všeč.Želim da ko se vozim med voznjo z roko drsim po grobih šivih. To mi je prijetno pod prsti.Zato sem to naredil unikatno ročno.
NE zamerim ničesar zahvaljujem se za kritike,pohvale,ideje,nasvete ipd.
Bom pa citiral mojega kolega Jerry ljudje smo različni in posebni vsak zase.Jaz ene stvari gledam drugace in ne podlezem večinskemu mnenju.
Ob enem pa sem želel tudi shraniti na internet fotografije tega avtomobila in zapiske,da ko bom leta nazaj gledal da se bom spomnil tega časa.
Eto to je ena moja replika da pojasnim kaj vbistvu delam in namen tega.

Lp
Dani
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a tr00per Po okt 06, 2014 10:02 pm

matr si lepo napisou :) glede na to, da sem moje mnenje o alkantari že izrazil, bom pa na tej točki pohvalil izbiro perforiranega usnja na vratih, zame osebno lepša izbira kot original :)
 
kalsekgrega
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe jan 18, 2013 11:56 pm
Kraj: celje

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a kalsekgrega To okt 14, 2014 5:38 am

Evo prebral celo temo. Cudovito ti ratuje le tako naprej :)
me lahko kontaktiraš. imam željo da preoblečem sedeže. Lp Grega :D
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a Suicidal To okt 14, 2014 11:06 am

Ful dobr :) vse pohvale.
Slika
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe okt 17, 2014 2:28 pm

kalsekgrega je napisal/-a:Evo prebral celo temo. Cudovito ti ratuje le tako naprej :)
me lahko kontaktiraš. imam željo da preoblečem sedeže. Lp Grega :D



Pozdrav

Sedeže ne oblačim ker nimam znanja iz tega, žal se boš moral obrniti na koga drugega. =P
www.obnovi-volan.si
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov