Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a abajc3 To jan 17, 2012 12:25 am

jst bi ga pustil na miru, ker karkoli boš delal se bo avto na koncu slabše peljal.

kar se menjave motorjev tiče, je to pri amerikancih dosti bolj pogost pojav kot v evropi. motorjev je dosti majn različnih modelov kot v evropi, tako da je to relativno enostaven postopek. avti imajo predimenzionirane komponente, tako da ni treba pol avta zamenjat če povečaš moč. tudi na več kot 250 konjev bi komot prišel, ker mislim da bi moral noter pasat 351 windsor (5.8) in mislim da so tisti motorji kar dobra podlaga za navijanje.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a pinny To jan 17, 2012 12:34 am

kira huda stara gara u 3pm, hud je za popizdit :D, sm mel ga pa vseeno nebi :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a cruiser1 To jan 17, 2012 1:53 am

Patrik_A3 je napisal/-a: Da 1.2 pihne to ladjo kadarkoli.

uros_p. potem pa mi razloži. Ta avto ima V8 4,2 V8 ali 255 cui motor z 89,5 kw na 3400 rpm. Navor je 278 na 1600 rpm.

kolko je to do 100? 13 sekund? Pri porabi 25 litrov.

Clio 1.2 1.1 litre 1149 cc 70hp 105 Nm (77 ft·lb) (10.7 kgm) at 3500 rpm . 13 sekund od 0-100. pri porabi 7 litrov z hrumenjem pri K&N športnem filtru in preluknjanem auspuhu.



:lol: daj nehaj no! 1.2 kar pihne to ladijo kadarkoli? Kakšne otročje :roll: vedno samo nekaj drkaš!!

In kaj naj bi ta tvoja primerjava pomenia? In kaj bi sploh rad dosegel?



Patrik_A3 je napisal/-a:Prosim obrazlago v čem je pol smisel motorja iz buldožerja.


Če drugega ne, po tridesetih letih še vedno odlično deluje.

Zdaj pa prosim za razlago v čem je smisel te kočije, ki jo imaš v podpisu s sedeži udobnimi, kot lesene klopi, s prostorom, kot v ptičji kletki, in vse to neudobje podkreplejno še s traktorjem pod havbo in ročnim menjalnikom? Aja pardon! Slednje je verjetno zaradi športne vožnje :EE Koliko jih bo čez 30 let še brezhibno delovalo, če imajo že zdaj mnogi z njimi težave?

Hvala!




In še enkrat! Fordov 4.2l motor res ni biser kar se zmogljivosti tiče, takrat so ga na hitro zmanjšali, da so zadovoljili stroge zakone o manjših izpustih. Po dveh letih so ga ukinili ker ga kupci res niso marali zaradi preskromne moči (ampak moraš vedeti, da ti kupci niso bili vajeni kakšnih 1.2 ali 1.8l mlinčkov ampak resničnih motorjev z 200, 300+hp ....in ogromno navora) Je pa to še vedno dober in zanesljiv motor, ki zadovolji vse potrebe povprečnega uporabnika kar je pa pomojem najbolj pomebno. Aja, pa kljub svoji skromnosti je motor po tridesetih letih na cesti še vedno enakovreden večini precej novejšim motorjem na naših cestah, ki so tako zelo sofisticirani in "zmogljivi" :roll: Žal so konec sedemdesetih in začetek osemdesetih mnogim avtomobilom čez lužo na silo zmanjšali konje zaradi emisij, krize... čeprav so bili sami motorji zmožni sprovesti veliko več moči kar so mnogi potem naredili v domači garaži.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a BoneS To jan 17, 2012 7:00 am

Uf, js bi koj meu taksnga amerikanosa. Sosed jih popravlja, zihr ze ene 10+let, odkar se je preselu v nase kraje. In se se zdej vsakic slinm, ko gre kaksn v8 mim bajte :twisted:
Enkrat, ko bom meu plac, cajt pa denar zihr nabavm neki "pozresnega" za duso. 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a 89gasper To jan 17, 2012 11:54 am

CockroaC je napisal/-a:Take priemrjave so res nesmiselne, ampak roko na srce te stevilke so res smense... sploh ce postavis zravn kak evropski motor tistega casa, podobne kubature.



Pa dajmo primerjati podatke mojega Thunderbirda in primerljivega motorja iz nekega azijskega ali evropskega avtomobila istih let.
Saj neke čiste prave primerjave ne bomo mogli naredit, ker te vrste avtomobilov evropi niti ni bilo... pa vendar.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a 89gasper To jan 17, 2012 12:23 pm

No najboljša primerjava katero sem jaz našel. Mercedes SL letnik 82 z 3.8 V8 motorjem. Ob bok sem postavil T-Bird 4.2 V8 in 3.8 V6. Personal luxury iz Evrope in Amerike.

Zdaj pa natančno preglejte podatke. Edino še vedno nisem siguren na koliko obratov ima 4.2 največji navor. So podatki o 1600 in 2600.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
CockroaC
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3538
Pridružen: So okt 25, 2003 8:43 pm
Kraj: Maribor

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a CockroaC To jan 17, 2012 2:51 pm

Mercedez je desetletje starejsi ...
Slika
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a abajc3 To jan 17, 2012 4:50 pm

CockroaC je napisal/-a:Mercedez je desetletje starejsi ...



zasnova avta ja, motorji so bili pa leta 81 osveženi. sicer pa so bili ameriški avti leta 71 veliko močnejši kot potem, takrat so začeli izgubljat konje.

mercedes je po teh podatkih nekoliko boljše, si pa upam trdit da je bila cena avta takrat vsaj x2 od fordove.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a cruiser1 To jan 17, 2012 5:05 pm

@abajc3
You can't fix stupid, Not even with duct tape! ;)


Ah! 89gasper res je težko karkoli razlagati. Si pa že ti zajebal, ker si primerjal pol cenejšega Forda z Mercedesom.
Nekateri nikoli ne bodo razumeli oziroma hoteli razumeti.

Smo ljudje, ki imamo raje naprimer 5.0l motor z 200 konji, kot pa 2.0l motor z 250konji. Prvega bo za nas vedno večje veselje vozit! Zakaj? Nikoli ne boste razumeli, kot jaz nikoli ne bom razumel zakaj se tako veliko ljudi raje vozi z ikebanami na štirih kolesih namesto v avtomobilu!
Zadnjič spremenil cruiser1, dne To jan 17, 2012 5:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
LG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: To nov 10, 2009 3:27 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a LG To jan 17, 2012 5:28 pm

cruiser1 je napisal/-a:@abajc3
You can't fix stupid, Not even with duct tape! ;)


Ah! 89gasper res je težko karkoli razlagati. Si pa že ti zajebal, ker si primerjal pol cenejšega Forda z Mercedesom.
Nekateri nikoli ne bodo razumeli oziroma hotela razumeti.

Smo ljudje, ki imamo raje naprimer 5.0l motor z 200 konji, kot pa 2.0l motor z 250konji. Prvega bo za nas vedno večje veselje vozit! Zakaj? Nikoli ne boste razumeli, kot jaz nikoli ne bom razumel zakaj se tako veliko ljudi raje vozi z ikebanami na štirih kolesih namesto v avtomobilu!


Jooj,daj nehaj lepo prosim ! American cars so avti, ki so super pa vendar ne tako grdo zanemarjat avtomobile drugih porekel. ! Jasno in glasno si povedal da si FAN Ameriških avtomobilov, vendar nevem zakaj so ostali avtomobili ikebane oz. se ti opravičujem če si s tem mislil puntote in podobne jajce
`LG
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a cruiser1 To jan 17, 2012 5:58 pm

LG je napisal/-a:Jasno in glasno si povedal da si FAN Ameriških avtomobilov, vendar nevem zakaj so ostali avtomobili ikebane oz. se ti opravičujem če si s tem mislil puntote in podobne jajce


Res sem predvsem mislil na razne puntote, cliote ali pa kakšen procee'd, touran, kangoo in podobna čuda. Nikoli nisem in ne bom brez razloga kritiziral spodobnih evropskih ali japonskih avtomobilov (BMW, Mercedes, Lexus, Volvo...) Sicer mi res niso všeč ampak vse je stvar okusa in kaj kdo pričakuje od avtomobila.

Zanimivo pa je kako ljudje, ki ameriški avto tudi od blizu niso videli lahko pametujejo in kritizirajo, ko pa jaz kaj rečem čez evropski avto, ki sem ga dejansko vozil je pa vse narobe.
 
Uporabniški avatar
DIZL_
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe feb 19, 2010 6:46 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a DIZL_ To jan 17, 2012 6:06 pm

Kaj pa je tako narobe z touranom, cliotom in ostalimi? :o
Slika
VOLKSWAGEN - Liebe auf den ersten Blick
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a Patrik_A3 To jan 17, 2012 6:23 pm

cruiser1 je napisal/-a:

:lol: daj nehaj no! 1.2 kar pihne to ladijo kadarkoli? Kakšne otročje :roll: vedno samo nekaj drkaš!!


Zdaj pa prosim za razlago v čem je smisel te kočije, ki jo imaš v podpisu s sedeži udobnimi, kot lesene klopi, s prostorom, kot v ptičji kletki, in vse to neudobje podkreplejno še s traktorjem pod havbo in ročnim menjalnikom? Aja pardon! Slednje je verjetno zaradi športne vožnje :EE Koliko jih bo čez 30 let še brezhibno delovalo, če imajo že zdaj mnogi z njimi težave?

Hvala!


Ja pa človek, clio pa ta ladja imata skoraj enako do 100, s tem da ta krava preden kolesa obrača (če jih sploh v prazno) je že clio veš kje... Plus tega, ta avto ma 159 končno hitrost, ha ha ha. ja oprosti, ampak tudi tam te clio 1.2 nese.


Hja, kar se tiče tourana. Kar je najpomembneje je to, da ko se zaletiš, se avto ne zloži kot piksna. Prostora ima mnogo več kot tale trivratni amerikanec v katerega se na zadnjo klop plaziš. Traktor pa je največkrat zaradi takih kot ste vi, ko furate avte z 25 litri porabe in je bencin/nafta tako drag. Koliko bo še touranov delovali čez 30 let ne vem, če bodo šli v kake balkanske države kot je prišo ta amerikanec, kjer je bil v ameriki najvrjetneje namenjen v stiskalnico, potem enako ali pa še dlje.


Nikdar nisem imel nič proti amerikancem, dokler jih nisi ti začel v nebesa poviševat in da je ostalo vse zanič. Prav vsiljuješ jih!
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a maniaxxx To jan 17, 2012 6:33 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:

:lol: daj nehaj no! 1.2 kar pihne to ladijo kadarkoli? Kakšne otročje :roll: vedno samo nekaj drkaš!!


Zdaj pa prosim za razlago v čem je smisel te kočije, ki jo imaš v podpisu s sedeži udobnimi, kot lesene klopi, s prostorom, kot v ptičji kletki, in vse to neudobje podkreplejno še s traktorjem pod havbo in ročnim menjalnikom? Aja pardon! Slednje je verjetno zaradi športne vožnje :EE Koliko jih bo čez 30 let še brezhibno delovalo, če imajo že zdaj mnogi z njimi težave?

Hvala!


Ja pa človek, clio pa ta ladja imata skoraj enako do 100, s tem da ta krava preden kolesa obrača (če jih sploh v prazno) je že clio veš kje... Plus tega, ta avto ma 159 končno hitrost, ha ha ha. ja oprosti, ampak tudi tam te clio 1.2 nese.


Hja, kar se tiče tourana. Kar je najpomembneje je to, da ko se zaletiš, se avto ne zloži kot piksna. Prostora ima mnogo več kot tale trivratni amerikanec v katerega se na zadnjo klop plaziš. Traktor pa je največkrat zaradi takih kot ste vi, ko furate avte z 25 litri porabe in je bencin/nafta tako drag. Koliko bo še touranov delovali čez 30 let ne vem, če bodo šli v kake balkanske države kot je prišo ta amerikanec, kjer je bil v ameriki najvrjetneje namenjen v stiskalnico, potem enako ali pa še dlje.


Nikdar nisem imel nič proti amerikancem, dokler jih nisi ti začel v nebesa poviševat in da je ostalo vse zanič. Prav vsiljuješ jih!



U.S.A uber alles :twisted: :evil:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a Matjazy To jan 17, 2012 7:14 pm

cruiser1 je napisal/-a:Res sem predvsem mislil na razne puntote, cliote ali pa kakšen procee'd, touran, kangoo in podobna čuda. Nikoli nisem in ne bom brez razloga kritiziral spodobnih evropskih ali japonskih avtomobilov (BMW, Mercedes, Lexus, Volvo...) Sicer mi res niso všeč ampak vse je stvar okusa in kaj kdo pričakuje od avtomobila.

Zanimivo pa je kako ljudje, ki ameriški avto tudi od blizu niso videli lahko pametujejo in kritizirajo, ko pa jaz kaj rečem čez evropski avto, ki sem ga dejansko vozil je pa vse narobe.


Zanimivo je kvečjemu to, da nekdo, ki vozi pickupa,tako kritizira npr kangooja. Zadeva je pač narejena zato, da je praktična, nekako podobna filozofija, kot pri pickupu.. samo boljša. Avto ni tako neroden, požrešen, za povrhu pa svoj tovor pelje pod streho.
Nikoli nisem poveličeval cliov, puntov ipd, vendar je vseeno smešno, da imate nekateri ljubitelji teh starih ameriških požeruhov tako nervozno mnenje o teh avtomobilih... Lastil sem ne dosti mlajši evropski avto, ki je ob precej boljših pefrormansah od tega forda pil verjetno pol manj in prevozil kakšnih 4x toliko kilometrov, pa ga ni bilo potrebno upokojit (BMW 324TD)...


Aja, nekaj let zapored sem povprečno 3 tedne v ZDA, kjer ta čas vozim njihove avtomobile (nikoli resno čez omejitev, pa me ob tem nihče ne prehiti), jem njihovo hrano... in ob tem neizmerno uživam, tako da nisem čisto neizkušen glede tega :)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a cruiser1 To jan 17, 2012 7:45 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:Ja pa človek, clio pa ta ladja imata skoraj enako do 100, s tem da ta krava preden kolesa obrača (če jih sploh v prazno) je že clio veš kje... Plus tega, ta avto ma 159 končno hitrost, ha ha ha. ja oprosti, ampak tudi tam te clio 1.2 nese.


Še enkrat!! pripelji 30 let star avto z 1.2l motorjem pa bomo sprobali kako pa kaj! :lol:
In tudi, če pripelješ novejšega bo marsikaj zanimivega za videti. Sploh pa jaz na avto gledam, kot celoto in v thunderbirdu se res pelješ, kot človek v cliu žal ne.



Patrik_A3 je napisal/-a:
Hja, kar se tiče tourana. Kar je najpomembneje je to, da ko se zaletiš, se avto ne zloži kot piksna. Prostora ima mnogo več kot tale trivratni amerikanec v katerega se na zadnjo klop plaziš. Traktor pa je največkrat zaradi takih kot ste vi, ko furate avte z 25 litri porabe in je bencin/nafta tako drag. Koliko bo še touranov delovali čez 30 let ne vem, če bodo šli v kake balkanske države kot je prišo ta amerikanec, kjer je bil v ameriki najvrjetneje namenjen v stiskalnico, potem enako ali pa še dlje.


Nikdar nisem imel nič proti amerikancem, dokler jih nisi ti začel v nebesa poviševat in da je ostalo vse zanič. Prav vsiljuješ jih!


Hja! Toliko novejši avto bi pa res že moral biti vsaj malo bolj varen pri trku, kot en oldtimer.

Thunderbird je dvo vraten COUPE ne tri vraten in je popolnoma drugačen tip vozila, kot touran :roll: . Seveda tvoja pametna glava tega ne more dojeti. In o tem koliko je prostora v fordu seveda govoriš iz lastnih izkušenj :lol: Pojma nimaš!! Spredaj se v T-birdu neprimerljivo bolje in udobnejše, kot v katerem koli VWju. Za zadaj nisem ziher, ker T birdu nisem nikoli sprobal zadnje sedeže vem pa, da je v mojem M. carlu (prav tako coupe) zadaj več prostor in udobnejše, kot na zadnjih sedežih tourana.

In ja! Zaradi avtomobilov, ki porabijo 25l je bencin tako drag!!! :lol: :rofl Hh, ha ha!! Kakšna butalska logika! Zakaj pa je potem bencin v sloveniji dražji, kot v ZDA :lol:





DIZL_ je napisal/-a:Kaj pa je tako narobe z touranom, cliotom in ostalimi? :o


Nič! Če so ti všeč takšni avtomobili, meni niso!

Matjazy je napisal/-a:Zanimivo je kvečjemu to, da nekdo, ki vozi pickupa,tako kritizira npr kangooja. Zadeva je pač narejena zato, da je praktična, nekako podobna filozofija, kot pri pickupu.. samo boljša. Avto ni tako neroden, požrešen, za povrhu pa svoj tovor pelje pod streho.


Kangoo je pač zelo neudoben v primerjavi s pick upom in slabši! Avto je bolj neroden, porabo ima res manjšo zato pa lahko pelje samo pol tovora ;) . vem kaj govorim več, kot eno leto sem ga vozil v službi prav tako sem za popolnoma isto delo eno leto uporabljal svojega F150, slednji se je bolje obnesel.

In spet zakaj je nekaterim "poznavalcem" dovoljeno kritizirati ameriški avto jaz pa ne smem povedati kaj si mislim o nekaterih evropskih avtomobilih.

Zakaj nekateri sploh odpirajo teme o ameriških avtomobilih, če jih ne zanimajo in ne marajo in potem o njih slabo pišejo pa čeprav tudi sedeli še niso v njih? Jaz tudi ne odpiram teme o naprimer Citroenu Berlingo samo zato, da bi nekaj drkal.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a nevermind To jan 17, 2012 7:51 pm

Jaz zelo spoštujem cruiserja in je eden redkih katerega spoštujem glede postov in razložitev. Človek ve kaj govori in se zmeraj trudi. Pa ne samo pri avtih ampak tudi pri nekaterih drugih temah. Čeprav recimo jaz pri tvojih letih dvomim, da bi se tako trudil in razlagal :)
Ampak mislim, da včasih malo pretiravš glede raznih primerjav Puntotov, Cliotov in Tourana (neumesne primerjave s klopcami, prostorom, ipd.). Jaz pravim naj si vsak kupi tisti avto, kateri mu je všeč.

Pa tudi ti patrik malo pretiravaš s tistimi 0-100, končni hitrosti in porabi. US vs. EU/JAP. Mislim fantje :) to je čisto druga filozofija. Napišite podatke na en list papirja, potem primerjajte navor/moč, potovalne hitrosti različnih avtov, ipd.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a nevermind To jan 17, 2012 7:56 pm

viewtopic.php?t=75476 ...tole temo sem si včeraj še enkrat prebral, ker sem se spomnil nanjo, ker eni zmeraj kurcajo us avte.

Prvi odgovor: tvoj stric naj ne pričakuje preveč, razen muscle-feeling huge-ass ameriškega pickupa...varnost v p****, podvozje v p****, terenske sposobnosti->non-existant itd. ...pa ne me pojest, to je moj "internet knowledge", in ČE me kdo z osebnimi izkušnjami popravi, je čist OK

:roll:
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a cruiser1 To jan 17, 2012 8:06 pm

nevermind je napisal/-a:Ampak mislim, da včasih malo pretiravš glede raznih primerjav Puntotov, Cliotov in Tourana (neumesne primerjave s klopcami, prostorom, ipd.). Jaz pravim naj si vsak kupi tisti avto, kateri mu je všeč.


Saj jaz tudi vedno pravim, da naj si vsak kupi tisto kar mu je všeč! VEDNO! Tudi, ko si je nekdo želel starega MINIja in Yugota sem obema rekel naj kupita, če imata željo, praktično vsi ostali na forumu so nakup odsvetovali!
Kar se tiče klopc in prostora, jaz sem vajen ameriških avtov in njihovega udobja in zato so mi všeč. Veliko evropskih avtov je za moje potrebe in okus premajhnih in neudobnih. In res se mi v VWjih zdi, kot, da sedim na leseni klopci z nekaj tanke pene pod ritjo. Všeč mi je pa naprimer vožnja v velikih citroenih. Poudarek na VELIKIH! Ker v manjših spet ni dovolj prostora in mi ni všeč.



Patrik_A3 je napisal/-a:Nikdar nisem imel nič proti amerikancem, dokler jih nisi ti začel v nebesa poviševat in da je ostalo vse zanič. Prav vsiljuješ jih!


Jaz jih vsiljujem! Komu? Kako? Kdaj?
Zadnjič spremenil cruiser1, dne To jan 17, 2012 11:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Ford Thunderbird Town Landau

Napisal/-a abajc3 To jan 17, 2012 8:44 pm

sam sem si amerikanca nabavil 2 meseca po tistem ko sem napravil izpit. sedaj ga imam že 3 leta, vmes sem si kupil še en projekt (isto amerikanca), za v lj in nazaj se vozim s pežojem 406. Doma imamo še 3 leta starega mondeota, ki ga tudi vozim. tako da dejansko imam podlago za primerjave. mnenje: po mojem okusu so ameriški avti najboljši, pika. njihova edina slabost je večja poraba, čeprav teh 25 litrov res nevem kje si dobil, mogoče to pije kak big block in še to kombinirana vožnja. vem za hrvata, ki mu cadillac 8.1l pije cca 16 litrov po regionalkah. avto ni obnovljen in nima nobenih boljših delov gor, ki lahko ugodno vplivajo na porabo in zmogljivosti.

z mojim midsize amerikancem (5mx2m) problemov z okretnostjo nimam, lahko bi se reklo da nekako tako kot s 406 karavanom. rajdni krog je zelo ozek, vsak ki vozi prvič moj avto ga to zelo preseneti. naprej je ful pregleden, nazaj slabše, je pač kupe. ampak tudi mondeo ni nazaj nič bolj pregleden, s tem da je od odspredaj katastrofa. kamor si z mojim brez problema upam zapeljat si z mondeotom ne upam.

prostora v notranjosti je majn kot bi pričakoval za tako velikost avta, ampak še vedno se lahko pelje 6 ljudi. kofana je velika. vožnja je udobna in neutrujajoča, čeprav je bila v večini amerikancev s katerimi sem so vozil dosti udobnejša. v drugem amerikancu, 4 vratnem oldsmobile cutlassu letnik 83 je prostora veliko več in sedeži so vrhunski. prav tako od opreme ni da ni. komaj čakam da ga spravim na cesto, ker s kombinacijo motorja in menjalnika ki jo imam v mislih bo ta avto po avtocesti pil okrog 11, bo pa še vedno imel dobrih 300km in skoraj 500nm navora z zelo ravno krivuljo in na nizkih obratih. tako da predvidevam da tudi šel ne bo slabo.

in še najboljša stvar, cena in dostopnost rezervnih delov. vem za ljudi ki obnavljajo evropske oldtimerje in iščejo dele po celi evropi in stokajo kakšen problem to je. jaz odklikam na ebay ali kaj podobnega in čez 2 tedna me deli čakajo doma. kljub oderuškim carinam in včasih visoki poštnini so še vedno ugodni.

mislim da cruiser nobenemu nič ne vsiljuje, če v kakšni temi kjer ljudje vprašujejo za nasvete predlaga ameriški avto je to zaradi tega ker bi bil tak avto mogoče primeren. če lastnik ta predlog sprejme ali zavrne je njegova stvar. tudi nisem še nikoli zasledil da bi v kako temo o cliotu napisal da so to j***a itd. normalno pa da človeku vzdigne pritisk če začnejo ljudje v temi od avta, ki jim ni všeč oz jih ne zanima nekaj smetiti brez da bi o tem avtu sploh kaj vedeli.

sam nimam nič proti ljudem ki vozijo cliote, golfe itd. vem da je za nekatere to smotrno, čeprav so taki avti zame j***a. to je moje mnenje, do katerega imam pravico in katero temelji na tem, da sem vozil take in drugačne avte. nobenemu ga ne vsiljujem in o tem ne debatiram, razen ko začnejo ljudje provocirat. imam tudi argumente s katerimi lahko to mnenje utemeljim, preveč jih je da bi napisal vseh.

v naših krogih imamo veliko ljudi, ki so se dolgo časa odločali in cincali o nakupu ameriškega avta, predvsem zaradi teh že znanih in po veliki večini debilnih stereotipov. no ne poznam nobenega, ki bi se za am. avto odločil in potem z njim ne bi bil zadovoljen, jih poznam pa ene par ki že iščejo oz so kmalu nabavili še en ameriški avto, katerega uporabljajo mogoče tudi za vsak dan. verjetno ne zato, ker bi bili tolko slabi avti kot nekateri mislite.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov