Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Napisal/-a abajc3 Po nov 23, 2009 9:57 pm

ti sam pohiti s certifikatom starodobnika veš, baje da nasledno leto se meja pomakne na 30 let :? se ti pa splača to zrihtat, pršparaš več kot jurja na leto s tem.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po nov 23, 2009 10:00 pm

Brez skrbi! Certifikat že rihtamo!
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po nov 23, 2009 10:02 pm

dask je napisal/-a:Ta Chevy je pa res terna, po slikah zgleda lepo ohranjen...

Si slučajno šel kaj gledat tistega na odpad v Ločah? Je starejši model, baje vozen normalno... Malo me "srbi", sedaj ko sem se rešil "oldija"...


Ne nisem videl tega avta. Žal tudi nič ne vem o njem kako pa kaj. Koliko pa ima ceno? 5000?
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask Po nov 23, 2009 10:04 pm

Cene po telefonu ni hotel povedat, glede na pogovor, pa verjetno ne bo prav nizka.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 To nov 24, 2009 7:53 am

Ta monte carlo na avto.netu se je prodajal že pred približno enim letom. Takrat sem ravno začel iskati avto za punco, če se prav spomnim je bila takrat cena 5000eur. Ne spomnim pa se ali je to še vedno isti lastnik/prodajalec.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask Sr nov 25, 2009 9:05 am

Po mojem je še isti, ker se spomnim, da je že bil enkrat na odpadu naprodaj.
Danes sem v tistih krajih, pa če bom utegnil, ga bom skočil polgedat, pa da vidimo.
 
PiWPiW
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Če avg 14, 2008 6:25 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a PiWPiW Sr nov 25, 2009 12:19 pm

meni je to takooooo grd avto.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Sr nov 25, 2009 1:08 pm

PiWPiW je napisal/-a:meni je to takooooo grd avto.


:D to ti pa popolnoma verjamem!!
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 25, 2009 1:44 pm

Žal je tudi meni grozno grd, kakor večina Američanov...
Ampak to je itak subjektivo. Važno, da je tebi všeč in si dobil, kar si iskal. :vrum

No, ko si napisal, da je fin avto za v službo in opravke - jaz bi rekel da je izključno za nedeljske izlete. :D

EDIT: ga misliš kaj restavrirati?
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Napisal/-a abajc3 Sr nov 25, 2009 1:53 pm

Energetik81 je napisal/-a:
No, ko si napisal, da je fin avto za v službo in opravke - jaz bi rekel da je izključno za nedeljske izlete. :D


Zakaj pa?
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 25, 2009 2:11 pm

Zaradi velike porabe, zaradi varnosti, ker je velik za parkirat na naših ozkih prakirnih mestih. In ker ga je škoda, če vložiš nekaj not, da ga restavriraš, potem ga pa vsak dan izpostavljaš tveganju, da ga kdo butne, porajsa, da ti ga sol razžre.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Napisal/-a abajc3 Sr nov 25, 2009 2:34 pm

Kar se porabe tiče, je na istem oz boljšem kot tisti ki majo za vsak dan razne m3 ,evo in podobne. Sploh pa bo zarad certifikata tok cenej skozi pršu da mu ni treba niti mislt na porabo. Varnost- mislim da ma avto šasijo,tko da prov švoh tudi ni. Sploh pa se s tem avtom ne nori. Škoda ga pa gvišno je,ampak sm vidu že dosti oldijeu ki so v garažah propadli, ni blo treba neč soli in podobnega. Kakšen crown premaz in redno pranje pozimi pa bo. Garantirano pa bo tudi brez tega preživel razne kie ceed in podobno. Velik za parkirat pa res ni,verjemi
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Napisal/-a Matjazy Sr nov 25, 2009 3:11 pm

abajc3 je napisal/-a:Kar se porabe tiče, je na istem oz boljšem kot tisti ki majo za vsak dan razne m3 ,evo in podobne. Sploh pa bo zarad certifikata tok cenej skozi pršu da mu ni treba niti mislt na porabo. Varnost- mislim da ma avto šasijo,tko da prov švoh tudi ni. Sploh pa se s tem avtom ne nori. Škoda ga pa gvišno je,ampak sm vidu že dosti oldijeu ki so v garažah propadli, ni blo treba neč soli in podobnega. Kakšen crown premaz in redno pranje pozimi pa bo. Garantirano pa bo tudi brez tega preživel razne kie ceed in podobno. Velik za parkirat pa res ni,verjemi

No, smešno je porabo primerjat z m3, ker tisto je hiter avto, tole je pa počasnejše od kakšnega 20 let starega BMW turbodizla (od tu do m3 pa je še dolga pot :) ).
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Napisal/-a 89gasper Sr nov 25, 2009 3:47 pm

verjetno je dovolj hiter, da preseže vse omejitve ki so pri nas. a to ni dovolj?

drugače je pa tole fajn kupe, ne pa tisti novi cadillac(v sosednji temi) k res vedno slabše izgleda. ta ima vsaj havbo in zadek kot se zagre.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Napisal/-a abajc3 Sr nov 25, 2009 4:05 pm

Matjazy je napisal/-a:
abajc3 je napisal/-a:Kar se porabe tiče, je na istem oz boljšem kot tisti ki majo za vsak dan razne m3 ,evo in podobne. Sploh pa bo zarad certifikata tok cenej skozi pršu da mu ni treba niti mislt na porabo. Varnost- mislim da ma avto šasijo,tko da prov švoh tudi ni. Sploh pa se s tem avtom ne nori. Škoda ga pa gvišno je,ampak sm vidu že dosti oldijeu ki so v garažah propadli, ni blo treba neč soli in podobnega. Kakšen crown premaz in redno pranje pozimi pa bo. Garantirano pa bo tudi brez tega preživel razne kie ceed in podobno. Velik za parkirat pa res ni,verjemi

No, smešno je porabo primerjat z m3, ker tisto je hiter avto, tole je pa počasnejše od kakšnega 20 let starega BMW turbodizla (od tu do m3 pa je še dolga pot :) ).


smešno bi bilo prmerjat performanse, alpa zmogljivost glede na porabo. tuki je pa majstr reku da tak avto ni za vsak dan,ker preveč porabi, in po tej strani je primerjava z m3 in podobnimi povsem na mestu. sploh pa grem stavit da je poraba nižja kot si vas večina misli ;)
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Sr nov 25, 2009 4:13 pm

Tudi M3 nisem imel v mislih...
Bolj sem imel v mislih kakšen 1,5dCi ali CRDi za daljše vsakodnevne opravke in 1,0-1,3L bencinarje za mestne opravke. No, pa sej je vseeno, da ne bomo zdaj zasmetili avtorju teme.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Sr nov 25, 2009 9:19 pm

Energetik81 je napisal/-a:No, ko si napisal, da je fin avto za v službo in opravke - jaz bi rekel da je izključno za nedeljske izlete. :D

EDIT: ga misliš kaj restavrirati?


Energetik81 je napisal/-a:Zaradi velike porabe, zaradi varnosti, ker je velik za parkirat na naših ozkih prakirnih mestih. In ker ga je škoda, če vložiš nekaj not, da ga restavriraš, potem ga pa vsak dan izpostavljaš tveganju, da ga kdo butne, porajsa, da ti ga sol razžre.


Ne vem zakaj nebi bil primeren za vsakodnevne opravke :shock: Kupiti in imeti avtomobil samo za nedeljske izlete enostavno ne razumem najbolje. No razen, če imaš veliko denarja in zbirko avtomobilov med katerimi so res kakšni ekstremni stroji, ki so res samo za užitek.
Porabe zagotovo ni velika in me niti slučajno ne skrbi. Za varnost sem prepričan, da je enaka ali pa celo boljša od velikega števila Slo avtov (ne boš me prepričal, da so mali olupki, ki so povečini na naših cestah bolj varni) . Za parkirat pa tudi ni prevelik! Je primerljive velikosti, kot avtomobili višjega razreda na naših cestah. Punca nima kakšnih resnih problemov z vožnjo in parkiranjem z kar nekaj večjim pick upom, torej jih tudi s tem chevyjem ne bo imela.

Restavrirat ga ne mislim saj sem napisal, da je v odličnem stanju z zdravim plehom in zelo dobro ohranjen. Ga bom pa maksimalno zaščitil, da mu bo sol čim manj škodila. Tveganje za razne rajse, udrtine itd...je pa vedno. Žal tu nimaš kaj! Kaj pa tisti, ki imajo avtomobile za 10000, 20000eur in več? Naj imajo tudi oni avto samo za ob nedeljah, da jim ga nebo kdo popraskal?

Pa pripombe, da nikamor ne gre so spet kr neki. Res ni to športni avto je pa čisto povprečen in dovolj hiter. Pa kaj mislite, da to rabi 15 sek do 50km?? Sploh pa, kot je že 89gasper omenil - preko vseh cestnih omejitev v evropi gre zagotovo.

Glede tega komu je avto lep ali grd pa itak nihče ne more nič. Okusi so res neverjetno različni.
 
PiWPiW
Novinec
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Če avg 14, 2008 6:25 pm
Kraj: Markovec City

Napisal/-a PiWPiW Sr nov 25, 2009 11:23 pm

avto samo za nedelje je takrat ko imaš premalo časa za uživat če teden oz. zaslužiš toliko da si lahko privoščiš take zadeve. drugače avte je treba furat. to je kot vaza v vetrini in ko jo 1x daš ven, skoči mačka in jo razbije. brezveze.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Sr nov 25, 2009 11:46 pm

PiWPiW je napisal/-a:avto samo za nedelje je takrat ko imaš premalo časa za uživat če teden oz. zaslužiš toliko da si lahko privoščiš take zadeve. drugače avte je treba furat. to je kot vaza v vetrini in ko jo 1x daš ven, skoči mačka in jo razbije. brezveze.


Bravo!
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Če nov 26, 2009 12:36 pm

Glede na to, da bo avto imel certifikat oldtimerja, naj bi to uradno bil av to za nedeljske vožnje ;) tudi popusti pri zavarovanju pogojujejo do 5000 km letno, da ga dobiš, tudi mora biti drugi avto istega lastnika..

Kako je pa s tem v praksi pa še nimam izkušenj ;)

Meni je kar všeč drugač, bi ga mel takoj, ampak za nedeljske vožnje :)

lp
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov