Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a BoneS Sr avg 14, 2013 7:51 am

Dobro, da ste ga odslepali. Verjetno ne bo veliko skode. Drzim pesti.
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a peroRS Sr avg 14, 2013 10:37 am

the_red je napisal/-a:Seveda je mikro jermen potegnilo pod zobatega, ki je preskočil za nekaj zob.. Če koga zanima kaj ostane od mikro jermena- sesekljalo ga je na posamezne kline... Avto je še vžgal, ampak je ropotal kot kak traktor, zato se raje nisem vozil z njim. Ko se je jermen odtrgal, motor sploh ni ugasnil


Kolegu se je isto naredilo (kos mikro jermena je povleklo pod zobatega, posledično so bati in ventili udarili skupaj) na VAG-ovem 1.4 16v le 20.000km po opravljenem velikem servisu. Avto je ropotal, do servisa je še prišel, drug dan ni več vžgal. Je pa bil servisiran na pooblaščencu, tako da je tovarna priznala komplet nov motor z oljem in jermeni ter delom.

Dobr zrihtaj. ;)
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a mito155 Pe avg 16, 2013 11:13 am

je tole čudo imelo prej lastnika po imenu Danijel? :D
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red Pe avg 16, 2013 1:28 pm

Jutri ga dobim nazaj če bo vse po sreči- menda je zlomilo kajlico na jermenici odmične gredi- tako da očitno ni bilo škode na batih in ventilih... Mehanik je dobil drugo jermenico, jo namontiral, postavil motor v fazo in naj bi lepo delal naprej. Zdaj bo opravil še kompleten servis, zato bo še malo za počakat :) očitno se ni zgodilo najhujše možno... Me pa zanima, če bi se dalo izdelat pokrov ki bi prišel povsem do jermenice... Čez jermenico zobatega pride še jermenica mikro jermena - pokrov bi naredil tako, da zaobite to drugo jermenico. V službi imam vse stvari, da bi ga lahko izdelal, ker se serijski konča visoko gor in je res kretensko narejen (glej sliko). S tem dodatnim pokrovom spodaj, ki bi se lahko pritrdil na obstoječa vijaka, bi rešil marsikaterega 1.9Dci-ja podobne oz. še hujše usode, ker mikrojermena ne bi mogel več priti pod zobatega...
Slika

mito155 je napisal/-a:je tole čudo imelo prej lastnika po imenu Danijel? :D


Ne vem, zakaj? Avto se je prodajal pri uradni avtohiši.
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a BoneS Pe avg 16, 2013 6:04 pm

Hvala bogu ni blo hujsega ;)
Sreca v nesreci. Ideja za zascito zobatega jermena je zelo dobra.
Slika
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red Ne avg 18, 2013 11:28 am

Tako torej, Mister bishi je nazaj na mojem dvorišču... Na koncu sem prišel še dokaj ugodno skoz- poškodovana je bila samo jermenica. Sem naredil sliko, da vidite kako zgleda. Ta renaultova jermenica na 1.9 Dci (bratski motor :D) ima kajlico s katero se pozicionira na odmično gred. Ta je že v tovarni malo zarezana tako, da se hitro odlomi ter pusti jermenici da se zavrti na odmični gredi, čeprav ne reši ventilov v vseh primerih. Imel sem srečo in nič drugega ;) Avto leti spet kot satanova sekira :twisted: in spet sem dobil veselje do vožnje. Tudi mehanik ne ve zakaj bi se jermen strgal- jermenica na alternatorju je nova, rolica se odlično vrti, klima kompresor je trdo pritrjen in se lepo vrti, šponar je odličen, jermenica na glavni gredi ne opleta niti za desetinko... Očitno je moral po čudnem naključju noter priletet kak kamenček ali pa je bila kaka napaka v jermenu... Še ena zahvala Karliju in mojemu mehaniku, da se mi spet smeji do ušes vedno ko ga zahodim do podna :D :)

Slika

Vmes sem dobil Mitsubishi pokrovčke za feltne :D

Slika
Slika
Slika
Slika

Ter ga zvoskal z armorall shield voskom ki je fantastičen! In tudi zelo obstojen, tako da ga priporočam :)
moj video
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a BoneS Po avg 19, 2013 6:26 am

Superca.

Povej, kje si nabavil pokrovcke za platisca. Jay bi rabil identicna ampak v crni barvi.

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red Po avg 19, 2013 7:07 am

BoneS je napisal/-a:Superca.

Povej, kje si nabavil pokrovcke za platisca. Jay bi rabil identicna ampak v crni barvi.

lp


Ebay, 12€ :D Kvaliteta barve je barve sicer bolj boga- sem za vsak slučaj dal čez 2 sloja laka :) Zdej pa je kot mora bit... Išči kot "Mitsubishi hub caps" al pa "Mitsubishi nabendeckel" ;) pazi na premer!
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a BoneS To avg 20, 2013 6:56 pm

the_red je napisal/-a:
BoneS je napisal/-a:Superca.

Povej, kje si nabavil pokrovcke za platisca. Jay bi rabil identicna ampak v crni barvi.

lp


Ebay, 12€ :D Kvaliteta barve je barve sicer bolj boga- sem za vsak slučaj dal čez 2 sloja laka :) Zdej pa je kot mora bit... Išči kot "Mitsubishi hub caps" al pa "Mitsubishi nabendeckel" ;) pazi na premer!


Tenx.
Bom prvo zmeru luknjo na platiscu, da se res ne zafrknem ;)
Slika
 
krejn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To dec 31, 2013 2:52 pm

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a krejn To dec 31, 2013 3:26 pm

Pozdravljeni!
Se mi je zdelo brezpomensko odpirati novo temo zato vas bom kar tle vprašal.
Namen imam kupit nov atomobil in ta mitsubishi carisma 1.9 DiD 2003 se mi kar dopade http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=793 ... 01.9%20DID .
Mi upa kdo zaupati kakršne koli izkušnje s tem avtomobilom oz. z bilokakšnim takim ali pa če je bil že na ogledu tega?

l.p. Kevin
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a BoneS Če jan 02, 2014 2:34 pm

krejn je napisal/-a:Pozdravljeni!
Se mi je zdelo brezpomensko odpirati novo temo zato vas bom kar tle vprašal.
Namen imam kupit nov atomobil in ta mitsubishi carisma 1.9 DiD 2003 se mi kar dopade http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=793 ... 01.9%20DID .
Mi upa kdo zaupati kakršne koli izkušnje s tem avtomobilom oz. z bilokakšnim takim ali pa če je bil že na ogledu tega?

l.p. Kevin


S tole avtohiso ni bilo nikol nbenih problemov, tut za ceno se lahk pogajas. Ponavad so posteni, povejo, kaj vse je z avtom bilo narobe (ce je bilo). Avti so zelo vzdrzljivi, okvar prakticno ni (razen kaksna malenkost). O dizelskih agregatih ti pa lahk kej vec avtor teme pove
Slika
 
gdi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Ne maj 13, 2012 4:04 pm

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a gdi Če jan 02, 2014 10:22 pm

dobro preglej za rjo rade rjavijo v okolici odprtine za tankanje in tudi zadnje obrobe.
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red Ne jan 12, 2014 9:09 pm

krejn je napisal/-a:Pozdravljeni!
Se mi je zdelo brezpomensko odpirati novo temo zato vas bom kar tle vprašal.
Namen imam kupit nov atomobil in ta mitsubishi carisma 1.9 DiD 2003 se mi kar dopade http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=793 ... 01.9%20DID .
Mi upa kdo zaupati kakršne koli izkušnje s tem avtomobilom oz. z bilokakšnim takim ali pa če je bil že na ogledu tega?

l.p. Kevin


Živjo,
doma imamo 2 Carismi 1.9 DiD... Obe sta močnejša modela (85kw)... Očetova je bila malo cenejša kot moja, tudi slabše ohranjena. Zgodbo moje lahko prebereš v tej temi. Naredil sem z njo že 50000km- 280000km
-odtrgalo mi je mikrojermen in zaradi njega potem preskok zobatega (tudi po moji krivdi, ker sem mislil da se mikrojermen prav tako menja na 90000)
-stalno pa imam probleme z zadnjimi čeljustmi, ki štekajo. To je rakrana vseh Lucasovih čeljusti z integrirano ročno zavoro (nimajo ločenih bobnov za ročno zavoro). Bi kupil nove, ampak jih vsake toliko časa raje razdrem, očistim in namažem. Problem je, da je os vrtljivega mehanizma tako razjedena, da ne tesni več in pride voda zraven ter zarusta.

Razen tega pa lahko avto samo pohvalim. 75kw verzijo nisem vozil nikoli- razlika je v tem, da ima navadno wastegate turbino, naši dve pa imata variabilno. Lahko rečem, da leti 85 kw kot satanova sekira :twisted: 1.9 TDi od VAG ne gre niti približno tako dobro. Moj gre še malenkost bolje od očetovega, tako da sumim, da je čipan (i will never know :roll: ).

Očetova po drugi strani pa je povsem druga zgodba... Crknil mu je štarter, hladilnik klime, ventilator klime, turbina (ni bilo krivo mazanje ležaja ampak je vsrkalo koščke filtra in je odtrgalo lopatico na kompresorčku).

Motor je F9Q iz Renaulta. Ni identičen tistemu v Laguni (dCi 105 in Dci 120) ampak je enak takemu kot je v kombijih (Traffic, Master, Vivaro, Movano,...). Malenkost bolj robustno je narejen, pašejo pa vsi rezervni deli od Renaulta. So common rail izvedbe in so zelo tihi. Včasih pozabiš da voziš diesla :D . Motorji sploh ne delajo nekih težav, če so redno servisirani, za razliko od Lagun- servisni interval je 15000- glavni pa na 90000. Tako da če kaj gre rakom žvižgat - lahko pogledaš pri Renaultu, ker zna biti ceneje. Pri tem dotičnem ki si ga dal v link me malo moti to, da ima ročno klimo. Če je motor masten okrog lopute za prekinitev dovoda zraka, potem ti spušča O-ring, ki stane okrog 12€. Aja še to- če ga je prej vozil kak hohštapler- lahko imaš tudi probleme z dvomasnim vztrajnikom. Avto je tehnično identičen Volvotu S40-V40 prve generacije- faceliftu oz. phase II. Karkoli boš kupoval rezervnih delov bo vedno ena zbrka (velikosti diskov, končniki stabilizatorja, deli podvozja) ker je bilo nekaj različnih verzij. Če te karkoli zanima me samo kontakitraj.

Obvezno preveri zadnje čeljusti, ker so dokaj drage! Zategni ročno in jo spusti- zadaj se more mehanizem, kamor pride vpeta zajla- vsesti nazaj na štoper. Če te karkoli še zanima, samo povej- Carisme imam v malem prstu :P Smo imeli doma 4 :D
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red Po jan 13, 2014 7:17 pm

P.S.: skoz govorim o njej, a nikoli je nisem redstavil- tole je očetova Carisma po tem, ko sem ji nudil malo nežne roke in voska letos poleti hehe ;)
Slika
Slika
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a BoneS Po jan 13, 2014 8:43 pm

Zgleda kot iz salona :shock: 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red Sr apr 02, 2014 7:34 am

BoneS je napisal/-a:Zgleda kot iz salona :shock: 8)

Verjemi, celo leto ni taka, oče jo čisti (beri: jaz jo čistim :D) bolj po koledarju :P

Imam pa za vas forumaše eno vprašanje. In sicer, v nemčiji se je prodajala omejena serija Carisma - serija Dynamics. Od te serije imam že spojler, sedaj pa sem dobil možnost, da dobim še prednji, zadnji podaljšek in pragove. To je bila moja velika želja odkar imam ta avto. (kako izgledajo- glej slike)

Slika
Slika


A je tu en problem.... Tip, ki mi jih ponuja je v Berlinu :roll: Ima kdo bilokake veze s pošiljanjem teh golomaznih pragov in podaljškov, ker me je strah da bi se poškodovali- so v barvi mojega avta in jih ne bi rad še enkrat barval :D Oz. če kdo od vas hodi proti Berlinu? Drugače bom moral naredit en dolg roadtrip...
Zadnjič spremenil the_red, dne Sr apr 02, 2014 10:11 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a pskoda Sr apr 02, 2014 9:04 am

Moje mnenje glede podalškov je, če si pobec bi še nekako pasalo, če si malo starejši pa ne, ker meni osebno ne paše oz mi ni lepo.

ps.: feltne mu bolje pašejo
Lp
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red Sr apr 02, 2014 10:09 am

pskoda je napisal/-a:Moje mnenje glede podalškov je, če si pobec bi še nekako pasalo, če si malo starejši pa ne, ker meni osebno ne paše oz mi ni lepo.

ps.: feltne mu bolje pašejo


podaljški so tovarniški, nekako tako kot je M-paket na BMW :) za micko jih je razvil Fondmetal, ki je delal v F1 za minardi :) Zaenkrat sm še pobec :lol: je pa res, da se zdej z redno službo mal hitreje staram :mrgreen:
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a BoneS Sr apr 02, 2014 12:35 pm

Nej ti poslje iz nemcije. Postnino itak placas ti, on pa naj zavaruje posiljko (za primer, ce pride do poskodb).
Slika
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD nova platišča :)

Napisal/-a the_red To jan 13, 2015 9:57 am

Če najdem kupca, bo počasi čas za slovo, ker imam ogledan novejši avto. Res je, da ima ogromno kilometrov, kar bo marsikoga odvrnilo. Ampak kaj naj- avto je vožen na daljše relacije, vrtel jih ne bom nazaj :P je pa avto res odlično ohranjen. Za take denarje, kot mi nekateri ponujajo ga raje šenkam mami :D klik oglas
Briši, ide Micubiši !!!
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov