Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a cruiser1 So dec 10, 2011 2:54 pm

@Vz_ace
Daj vsaj citirat se nauči :roll:

Ja v sloveniji je ogromno pristašev ameriških avtomobilov in sem padel pod njihov vpliv, ker mi stalno perejo možgane, tudi tu po forumu. :lol: In ker ni nobenega zagovornika yuga ga tudi jaz ne maram! :lol: Ne vem no, tale tvoja teorija o pranju možganov nekako ne vzdrži :lol: Glede na tvoje znanje o ameriških avtomobilih se pa bojim, da ima tu nekdo drug oprane možgane :lol: .
Lej jaz vsaj ne mislim in ne trobim, da so moji avtomobili legende :roll: so navadna prevozna sredstva, ki so mi všeč.
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a sablač So dec 10, 2011 5:22 pm

ChuckNorris je napisal/-a:Daj malo več slik :D

ma tu ne... jih je pa na drugih forumih dovol,poisci ce zelis google - yugo cabrio sablac,yugo cabrio integrale sablac ... drugace pa v zivo najraj predstavlam svoje projekte
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a lisko Ne dec 11, 2011 12:11 am

sablač je napisal/-a:zamislte si sele frise ko se jaz z svojhim pojavm na ceasti...in ja: ima klimo in abs in 4x disk zavore in servo volan in elektricna stekla in elektricno streho in se vzig na daljinsko in celo veliko zmogljivejsi motor... :mrgreen: =P
Slika


Ne me jebat :shock: Maš mojo šipo noter? :D Nalepka mi je znana.... :D
In ja yugo je in more bit legenda...Moj prvi avto. Kdor ga ni vozil (kaj šele šravfal po cele noči) ne more reč kaj proti njemu....
Vsi mulci na vasi smo takrat meli jugiče....od 45 do 65 do EFI. 55 z 45 uplinjačem,55 z 60 uplinjačem,45 z elektronskim vžigom....45ka z 60 motorjem....
Ah ja kje so tisti časi....
Mi je prav žal , da sem lani dal stran popolnoma izpraven 55 motor....Mogoče si za nasljednjo zimo omislim kako 55ko....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
sablač
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To okt 05, 2004 9:48 pm
Kraj: štore-celje

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a sablač Ne dec 11, 2011 10:23 am

jap sipa je tvoja nalepke pa zal ni vec gor,ker mi je zarad moje visine zastirala velik del vidnega polja...
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a lisko Ne dec 11, 2011 1:37 pm

Hehe sej nekak ne paše zraven :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Vz_ace
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe nov 16, 2007 8:02 pm

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a Vz_ace Ne dec 11, 2011 1:37 pm

@cruiser1:

Popravil, samo zate, da si boš lahko še enkrat vredu prebral.;)

Moj namen tukaj se ni prepirati s kom o nečem in mu vsiljevati svoje mnenje. Me pa zmoti, ko nekdo precej na pamet daje v nič stvari, ki jih ni niti dobro preizkusil. Nam sta kot družini Yugo,še prej pa 101-ka, služila 20 let svojemu namenu več kot dobro, prestala marsikatere hude preizkušnje in nihče mi ne bo govoril,kakšen drek je to bil! Sploh. In niti se ne bi oglašal, če ne bi omenjena vozila tako direktno in neupravičeno kritiziral. Vem,da niso bili čudo tehnike, bili pa so idelani za določene namene.Ampak vseeno stereotipi,ki se jih držijo, so za lase privlečeni in so običajno produkt nekredibilnih oseb. Še veliko večjega "šrota" je bilo proizvedenega prej in po. Zato sem potem nalašč omenil amerikance in svoje mnenje o njih, pa čeprav se en bi branil v garaži imeti tudi kakšnega 1970' BB Camara, za kakšno nedeljsko vožnjo, če bi to seveda bilo možno ;). Peace.

@Lisko: mam en dober motor 1.1 za zastavo/fiata. pm,če te zanima kaj več.

over&out.
**classic power-original power!**
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a ma_hi Ne dec 11, 2011 3:49 pm

cruiser1 je napisal/-a:@ma_hi
Mah, zaradi takih sentimentalnih zgodb ni yugo nič bolj zanimiv. Tebe ta avto spominja na mladost na katere imaš očitno lepe spomine zato se ti zdi nekaj posebnega. V resnici pa je avto popolnoma nezanimiv in ni nikakršna klasika pa še zanič je.


@Cruiser

Če bi dobro prebral moj post bi videl, da nikjer ne hvalim Zastave kot čudo tehnike in kot vrhunec avtomobilske industrije v 80. - 90. letih. Napisal sem, da je avto nekaj pomenil samo v Jugoslovanskem merilu, drugod po svetu (pustimo zdaj ZDA) pa ga sploh niso poznali. Nikjer nisem omenjal da je to klasika ali pa kakšna legenda. Povedal sem samo svoje mnenje, ker mi gre na q****** ko mladina pluva čez te avte, v resnici pa jih sploh ne poznajo. Kakorkoli obrnemo, Yugo je bil v svojem času in svojem prostoru dober avtomobil.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a cruiser1 Ne dec 11, 2011 4:31 pm

Vz_ace je napisal/-a:
Me pa zmoti, ko nekdo precej na pamet daje v nič stvari, ki jih ni niti dobro preizkusil. Nam sta kot družini Yugo,še prej pa 101-ka, služila 20 let svojemu namenu več kot dobro, prestala marsikatere hude preizkušnje in nihče mi ne bo govoril,kakšen drek je to bil! Sploh. In niti se ne bi oglašal, če ne bi omenjena vozila tako direktno in neupravičeno kritiziral. Vem,da niso bili čudo tehnike, bili pa so idelani za določene namene.Ampak vseeno stereotipi,ki se jih držijo, so za lase privlečeni in so običajno produkt nekredibilnih oseb. Še veliko večjega "šrota" je bilo proizvedenega prej in po. Zato sem potem nalašč omenil amerikance in svoje mnenje o njih, pa čeprav se en bi branil v garaži imeti tudi kakšnega 1970' BB Camara, za kakšno nedeljsko vožnjo, če bi to seveda bilo možno ;). Peace.


Prepričan sem, da čisto dovolj dobro poznam yuga in 101ko, da lahko povem svoje kredibilno mnenje o teh avtomibilih. Zagotovo tudi neprimerljivo bolje, kot ti katerikoli ameriške avtomobile, katere si zvlekel v to pregovarjanje čisto brez potrebe ;)
Omenil sem že, komur je yugo všeč in mu je posebno veselje imeti ta avto, naj ga ima! Sploh, če ga lepo rihta in uživa v delu in vožnji z njim. V to se ne bom vtikal in pametoval kaj in kateri avto bi nekdo moral imeti. To je stvar vsakega posameznika.

Jaz sem se vključil v to debato, ko si prav ti izjavil, da je yugo legenda. In potrdil sem, da je res ampak legenda o enem najslabših avtomobilov. Nekaj se vas ni strinjalo s tem pa je nastala kregarija. Jaz sem še vedno enakega mnenja, kot v prvem postu o yugotu.

Vsi tisti, ki pa tako hvalite yugota pa ga sploh nimate pa sploh ne jemljem resno. Saj so ga ne tako davno še izdelovali, zakaj si ga niste kupili??! Jaz ne hvalim 20-25+ let stare amerikance vozim pa tri leta starega golfa ali kaj podobnega. Jaz dejansko uporabljam stare amerikance iz preprostega razloga, ker so dobri in mi odlično služijo pa še zelo všeč so mi. Zato ne potrebujem tipkanja po forumih, da so legende in podobno...
ma_hi je napisal/-a: Kakorkoli obrnemo, Yugo je bil v svojem času in svojem prostoru dober avtomobil.

In prav to je pravi odgovor, predvsem odebeljeni tisk je ključnega pomena. Ni bilo izbire ne denarja, da bi si večina kupila kaj drugega, ko se je trg odprl in si je marsikdo lahko privoščil kaj več in vse se je spremenilo.

Zdaj ne mislim več težiti o tem, povedal sem svoje mnenje kdor se strinja prav kdor pa ne pa tudi prav. Naj bo yugo legenda ampak kakšna, pa že vsak zase ve ;)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a lancia hf Ne dec 11, 2011 4:33 pm

Yugo je jugoslovanska legenda in nostalgičen avto, drugje po svetu ali ga niso poznali, ali pa je bila prava "kanta"
Sem pa siguren da tako stabilnega avta v Yugo rangu ni bilo, če si ga znižaj in stršal. In 65-ka, da si uplinjač pravilno nastavil je letel tudi 200km/h po ravnem (Yugotov števec je itak opletal tam pri plavem polju za temp.vode ali pa še nižje) . Kako se je ustavil pa raje nebi ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Byrkus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne mar 23, 2003 10:45 pm
Kraj: MB - okolica

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a Byrkus Če dec 15, 2011 6:20 pm

Nekaj zadev na kupu - med njimi tudi kaka precej redka.

Slika
Slika
Slika

Za tega še sam ne vem kaj je - Oldsmobile zagotovo. Kaj pa model? :? :?
Slika
Slika

Pa kot pika na i - en od 6500 izdelanih.
Slika

Pa niti 15 km daleč od MB ni to... :)
Žeja me je napadla - Pil sem v samoobrambi!
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a Falco_ Če dec 15, 2011 6:25 pm

to je pa v Kungoti... :)

Naj bi jih ta gospod ki si jih lasti obnavljal in prodajal naprej... baje :)

sem že sam mislil poslikat, pa nikoli ni bilo časa :)
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a 89gasper Če dec 15, 2011 6:31 pm

Izgleda kot Oldsmobile 88, pred letom 50. Pa kaj je to en različica? Hearse?
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a abajc3 Če dec 15, 2011 7:36 pm

oldsmobile je delta 88, letnik tam 48 49 mogoče pa tudi 50. a je naprodaj?
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
gaši
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1640
Pridružen: So nov 10, 2007 1:25 pm
Kraj: Šentilj

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a gaši Če dec 15, 2011 7:38 pm

res je, to je tam ob cesti proti kungoti ..žalostno jih je tak za videt :?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a ~toMmy~ Če dec 15, 2011 8:13 pm

:shock: :shock: :shock:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
baSix
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: Po okt 01, 2007 8:44 pm

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a baSix Pe dec 16, 2011 1:59 am

:shock: a ta sploh ve kakšno zlato jamo ima to :shock:
...::: www.CST-TEAM.net :::...
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a Sendx Pe dec 16, 2011 2:09 am

oooo fak ker Benz 6.3? :shock:
Jaz sem tako bogat, da ne poližem pokrovčka od jogurta.
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a Matjazy Pe dec 16, 2011 6:49 am

Tole pa nisem pričakoval, da je v SLO.
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a grega983 Pe dec 16, 2011 8:19 am

baSix je napisal/-a::shock: a ta sploh ve kakšno zlato jamo ima to :shock:


Jz mislim da kr ve kaj ima.
Bo kater domaćin ti vedel več povedat, ampak kot mi je znano so to samo neobnovljeni primerki, ki jih ima lastnik v lasti
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: slike propadajočih (oldy) avtomobilov

Napisal/-a f.taunus Pe dec 16, 2011 12:12 pm

Pa glede na čas, kako dolgo že stojijo tam, se bo čakalo še več desetletij, da se bo kateri od primerkov zares obnovil.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov