Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
RpDany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To avg 01, 2006 2:49 pm
Kraj: maribor-ruše

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a RpDany Sr sep 11, 2013 7:18 pm

Ce bos rabil kaj vprasaj mam ze 2 forda pa tudi ze moj kaj je pr meni se je na njem ze marsikaj se naredlo oz zamenjalo...

lp dany
[img]http://www4.slikomat.com/08/0221/54u-78987.gif[/img][img]http://www4.slikomat.com/09/0423/25z-logo1.jpg[/img] [img]http://shrani.si/f/2B/9a/32Sf0luY/yfntfhucnr64vuit.gif[/img]
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a čare Sr sep 11, 2013 7:22 pm

Saj drugače je tale avto lušten za vozit.Fajn potegne (menda da mu na kick downu še nekaj navor poveča),je udoben,ima dobro lego ampak ko ga začneš šravfat te pa mine vse.Brat ga ma nekih 10 let z nekimi 330000 km zadnje čeljusti je menjal 2 X,jermenico glavne gredi 2X,2 šobi,sklopko,letos 3 kolesne ležaje ,amortizerje,gnije po robovih vrat in zadnjih blatnikov...Saj če tko pogledaš je to vse potrošni materjal sam je vse yebeno drago kljub mojim dobrim popustom v trgovinah z deli.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a King1 Sr sep 11, 2013 7:58 pm

čare je napisal/-a:Saj drugače je tale avto lušten za vozit.Fajn potegne (menda da mu na kick downu še nekaj navor poveča),je udoben,ima dobro lego ampak ko ga začneš šravfat te pa mine vse.Brat ga ma nekih 10 let z nekimi 330000 km zadnje čeljusti je menjal 2 X,jermenico glavne gredi 2X,2 šobi,sklopko,letos 3 kolesne ležaje ,amortizerje,gnije po robovih vrat in zadnjih blatnikov...Saj če tko pogledaš je to vse potrošni materjal sam je vse yebeno drago kljub mojim dobrim popustom v trgovinah z deli.


Maš kr prav ampak niso vsi isti... Lej sej pravim za ta denar je bomba voz... vzdrževat ga je pa itak treba. Hočeš nočeš. Tako kot vsakega. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
acid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1910
Pridružen: Po okt 13, 2003 1:29 am
Kraj: Vuzenica/MariboR

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a acid Če sep 12, 2013 6:51 am

Čestitke za nakup, naj ti dobro služi kot ti je tvoja laguna. Sploh se mu ne vidi da je 10 let star. Drugač pa mu te 18tke noro pašejo 8) pa tud barva ni napačna, Tako kot si reko, fajn spolirat da se bo sijal. :DDD
*** VOLKSWAGEN GOLF MKV TSI GT 170PS ***
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1347
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a xsara Če sep 12, 2013 6:54 am

lep avto, sej veš kaj pravjo "ko vozi ford, živi ko lord" :D čestitke za nakup in srečno z njim
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a TrijoAdijo Če sep 12, 2013 7:38 am

King1 je napisal/-a:
GiGi1985 je napisal/-a:Mojster, si se odločil še sprobat Forda? :D Čestitke za dober nakup, oprema je :bow .
Zadovoljen z nakupom?

Naj ti služi in veliko varnih kilometrov. :vrum


Ha ha ha hvala... lej dobil sem ZELO ugodno in sem ga vzel. Opreme je kr neki a vseeno zdej po skoraj dveh tednih lastništva pogrešam kako stvar. oops oops Pa čeprav je ne potrebujem.

Drugače pa hvala za želje... ;)

Kar pa se tiče zadovoljstva. Zaenkrat naredil dobrega tisočaka, bil na dvigalu in včeri že iz servisa prišel. Avto je bomba kar se vsega tiče. Verjetno se mi je pač enkrat pošteno usral in sem dobil res ohranjeno vozilo ( poleg prejšne lagune). Poštimal sem bremze in nekaj na podvozju tako, da je sedaj še bolje. Mam sicer sto in eno vprašanje pa ne vem koga vprašat. Ima pa fordič neke stvari, ki jih noben ne razume ampak kdo bi jim zameril. Meni avto služi in upam, da mi bo še dolgo. Itak nek divjak nisem tako, da ko sem določenim omenil ( bolj za šalo kot za res ), da bi ga čipnil, jih je skor kap zadela :mrgreen: :mrgreen: . Zaenkrat res zadovoljen!!!!

lp

p.s. @trijoadijo na kok KM in kok Nm se to čipa? Hvala


Za čipanje so ti že odgovorili,ampak bi šlo tudi čez 160KM in 380nM....:)

In kaj je to sto in eno vprašanje? Vprašaj karkoli te zanima....:) Kaj pa noben ne razume? Samo na plan z vprašanji :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a King1 Če sep 12, 2013 5:56 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Za čipanje so ti že odgovorili,ampak bi šlo tudi čez 160KM in 380nM....:)

In kaj je to sto in eno vprašanje? Vprašaj karkoli te zanima....:) Kaj pa noben ne razume? Samo na plan z vprašanji :)



Hej mislim tudi na varno čipanje in ne nekaj na meji.... ;) kar se tiče ostalih zadev. Odpiranje pokrova motorja z ključem, potovalni računalnik ima štiri funkcije :roll: , tipke na ključu za odklepanje in zaklepanje je treba držat sekundo, da se zgane. Potem sem slišal, da se priporoča samo t.i. fordovo olje ( zakaj )?.... bedne so tudi šobe za pranje šipe... kot pri fičkotu trideset let nazaj =P . Naslon za roke je fiksen in dokaj trd ( navajen lagune ). Seveda tudi placa ni noter nič. Stikala za zaklepanje šip zadaj... pazi zdej. Ko so zaklenjena gori zelena lučka in ko so odklenjena gori rdeča luč. WTF... :twisted:

Sej to ni neke hude krize ampak pač so določene stvari nenavadne. Se bom že navadil... Pa pije pomoje tud kr dobr. Jutr grem tankat polnega pa da vidimo kok ta avto cvička cuza. Drugače pa nad samimi motorjem navdušen. Vleče že od 1700 obratov in ne neha... Pa nad zmogljivosmi sem zelo presenečen.... danes mal zletel tja mal v desno stran števca in ni bilo čutiti, da ga zmanjkuje... ne vem no. =P

lp

p.s. @trijo, dej se malo razpiši kaj in kako naj bom pozoren, tvoji predlogi in kaj kar jest ne vem... ;) Lahko tudi na privat. Thx
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a maniaxxx Če sep 12, 2013 6:02 pm

Stari, ford je to..sprva ti je čuden, mal ti gre na falus, pol se pa zaljubiš v njega ( ali pa ga zasovražiš, drugega ni ). Je pa bedno, da focus ma pomičen naslon, mondeo pa ne naprimer.

Kar se tiče ostalih zadev, se mi zdi da se preveč "obremenjuješ", ford ne da veliko na nekatere stvari, ampak ko greš pa mal čez ovinke mu vse oprostiš.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a čare Če sep 12, 2013 6:07 pm

Brat odkar ga ma sipa nekega ELF-a 5W40 not porabo ma pa nekih 6 litrov ampak on dela relacije in se vozi 120 km/h s tempomatom.Relacije pa so v glavnem LJ-KK-LJ
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a maniaxxx Če sep 12, 2013 6:11 pm

kolikor vem je predpisano 5w30
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a .com Če sep 12, 2013 6:11 pm

zanimivo je pri tem avtu, da sploh nima tako nizke porabe, kot smo sprva mislili... nevem, kaj je prejšnja lastnica počela, ampak tisto je bil bullshit :lol:
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a čare Če sep 12, 2013 6:13 pm

Khm saj mogoče pa sipa 5W30 :D .Kakšno porabo pa pričakujete??
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a King1 Če sep 12, 2013 6:16 pm

čare je napisal/-a:Khm saj mogoče pa sipa 5W30 :D .Kakšno porabo pa pričakujete??



.com je napisal/-a:zanimivo je pri tem avtu, da sploh nima tako nizke porabe, kot smo sprva mislili... nevem, kaj je prejšnja lastnica počela, ampak tisto je bil bullshit :lol:


Kot pravim bomo jutri videli kok bo... ;)

lp
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a .com Če sep 12, 2013 6:16 pm

realno gledano naj bi bila (predvideno) poraba nekje 6.7l...
mislil sem, da bo manjša
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a maniaxxx Če sep 12, 2013 6:17 pm

A naj komentiram? Eh raje ne bom :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a maniaxxx Če sep 12, 2013 6:19 pm

.com je napisal/-a:realno gledano naj bi bila (predvideno) poraba nekje 6.7l...
mislil sem, da bo manjša



Ne more bit manjša, ko sem kupil fokija je prejšni lastnik imel porabo 7 :shock: . Sam sem jo pol imel okoli 5.5, čeprav baje ne znam vozit pa mi zato TSI velik pije =P

Ko se ga malo navadi mislim da bo lahko kamoto okoli 6 dosegal, ker je zelo OK za tako kravo...manj ne pije noben
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
RpDany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To avg 01, 2006 2:49 pm
Kraj: maribor-ruše

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a RpDany Če sep 12, 2013 9:57 pm

Olje je 5w30 in najboljse je dat kr or fordovo ni neke hude razlike v ceni. Sam dajem to vanj in je hvalezen.

lp dany
[img]http://www4.slikomat.com/08/0221/54u-78987.gif[/img][img]http://www4.slikomat.com/09/0423/25z-logo1.jpg[/img] [img]http://shrani.si/f/2B/9a/32Sf0luY/yfntfhucnr64vuit.gif[/img]
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a TrijoAdijo Pe sep 13, 2013 7:55 am

King1 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Za čipanje so ti že odgovorili,ampak bi šlo tudi čez 160KM in 380nM....:)

In kaj je to sto in eno vprašanje? Vprašaj karkoli te zanima....:) Kaj pa noben ne razume? Samo na plan z vprašanji :)



Hej mislim tudi na varno čipanje in ne nekaj na meji.... ;) kar se tiče ostalih zadev. Odpiranje pokrova motorja z ključem, potovalni računalnik ima štiri funkcije :roll: , tipke na ključu za odklepanje in zaklepanje je treba držat sekundo, da se zgane. Potem sem slišal, da se priporoča samo t.i. fordovo olje ( zakaj )?.... bedne so tudi šobe za pranje šipe... kot pri fičkotu trideset let nazaj =P . Naslon za roke je fiksen in dokaj trd ( navajen lagune ). Seveda tudi placa ni noter nič. Stikala za zaklepanje šip zadaj... pazi zdej. Ko so zaklenjena gori zelena lučka in ko so odklenjena gori rdeča luč. WTF... :twisted:

Sej to ni neke hude krize ampak pač so določene stvari nenavadne. Se bom že navadil... Pa pije pomoje tud kr dobr. Jutr grem tankat polnega pa da vidimo kok ta avto cvička cuza. Drugače pa nad samimi motorjem navdušen. Vleče že od 1700 obratov in ne neha... Pa nad zmogljivosmi sem zelo presenečen.... danes mal zletel tja mal v desno stran števca in ni bilo čutiti, da ga zmanjkuje... ne vem no. =P

lp

p.s. @trijo, dej se malo razpiši kaj in kako naj bom pozoren, tvoji predlogi in kaj kar jest ne vem... ;) Lahko tudi na privat. Thx


Ja...odpiranje pokrova s ključem: Fordova pogruntavščina, ki bazira na miselnosti same varnosti,da ob morebitnem vlomu v kabino ni mogoče odpreti pokrova motorja iz kabine,ampak je stvar malce zakomplicirna in je treba vlomit še v motorni prostor. Ni slaba ideja,ampak bodimo realni: Tiste ključavnice ni noben problem frdirbat, pa glihtako je treba imet v mislih, da mora biti mehanizem kulktulk čist in namazan. Potovalni računalnik res nudi tistih par osnovnih informacij,ampak a se nuca kaj več?Jest te zadeve,odkar vozim relacije, sploh več ne uporabljam,ker itak pri porabi laže za +0.5L. :D
Ja,naslon je zgrešen :) Kar pa se tiče stikala za zadaj...ne WTF..ampak malo pomisli: Zelena je OK...kar pomeni je zaklenjeno..torej varno....rdeča pa te opozori,da ni ok in da bodi pozoren na to. Nekako tako kot semafor :) Tipke na ključu: Probaj baterijo zamenjat. Za odpiranje prtljažnika pa je mislimda isti štos kot pri fokusu: dvakrat zaporedoma pritisni tipko za odpiranje.

Aja..olje: notr dej fordovega 5w-30.Tale je predpisan za ta motor,pa tudi drag ni. Motor ima ketno,kateri tole olje tudi ustreza. Bili so namreč primeri,ko je bilo treba ketno menjat,ker olje pač ni ustrezalo...
V bistvu bodi pozoren na vse une jermenice po motorju,vodno črpalko in servo črpalko (obe sta povezani skupaj in na eni jermenici in če vodna spusti in je ne saniraš, bo tudi servo šla pa-pa), pa ta motor ima dva termostata,tko da če te bo temperatura motorja zezala, bo najbolje, če se menja oba.Pa pri podvozju bodi pozoren,da nima lufta, pa na teh jajcih se rado zgodi da prednje vzmeti pokajo,rja ti je itak znana.Filter goriva menjaj bolj pogosto in ne na predpisanih 60kkm. Itak imaš delphi vbrizg,ki je občutljiv na vsako neumnost,ampak ob rednem servisiranju ni neke panike.Pa neki modeli so imeli neke probleme z odpiranjem prtljažnika iz notranjosti....sam se ne spomnem,ali je bil problem v stikalu ali v ključavnici.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a King1 So sep 14, 2013 6:49 am

TrijoAdijo je napisal/-a:
Aja..olje: notr dej fordovega 5w-30.Tale je predpisan za ta motor,pa tudi drag ni. Motor ima ketno,kateri tole olje tudi ustreza. Bili so namreč primeri,ko je bilo treba ketno menjat,ker olje pač ni ustrezalo...
V bistvu bodi pozoren na vse une jermenice po motorju,vodno črpalko in servo črpalko (obe sta povezani skupaj in na eni jermenici in če vodna spusti in je ne saniraš, bo tudi servo šla pa-pa), pa ta motor ima dva termostata,tko da če te bo temperatura motorja zezala, bo najbolje, če se menja oba.Pa pri podvozju bodi pozoren,da nima lufta, pa na teh jajcih se rado zgodi da prednje vzmeti pokajo,rja ti je itak znana.Filter goriva menjaj bolj pogosto in ne na predpisanih 60kkm. Itak imaš delphi vbrizg,ki je občutljiv na vsako neumnost,ampak ob rednem servisiranju ni neke panike.Pa neki modeli so imeli neke probleme z odpiranjem prtljažnika iz notranjosti....sam se ne spomnem,ali je bil problem v stikalu ali v ključavnici.



Uhh hvala za vse te infote... bom upošteval. Avto je sicer že bil na dvigalu in se ga je podrobno pregledalo. Kar je blo narobe se je že zamenjalo. Problem je bil oz. je samo v podvozju. Porihtal sem bremze, ročno, stabilizatorje, zadnje fedre ( nove ), in še neko malenkost. Tako, da ostalo je trdo in ko pribito. Avto nima nikjer lufta in vse štima. Motor je suh a predvsem umazan... =P Treba se bo samo odločit kdaj in kako sanirati rjo na vratih. Sicer pa pri teh kilometrih niti ne more bit neki na fertik zje...an ali pač? Se pa še vedno navajam nanjga in včasih še vedno iščem gumb za vžig, ki je bil pri laguni ampak bo počasi.... Predvsem sem navdušen nad samo vožnjo in odzivnostjo samega avta in podvozja. Pa nisem nek divjak ampak kak ovinek na avtocesti si pa z veseljem privoščim malo hitreje....

Aja kje pa dobim ta olje ford? No pa kot obljubljeno sem šel tankat in poraba je za prvi tank.... 6.5l/ 100km... Nekje tok sem pričakoval. Računalnik pa je kazal 6.1l/100km. Bo mogla začet moja vozit. Ona ima vedno slab liter manjšo porabo kot jast. oops oops ;)

lp


p.s. @trijo thx ;)
 
Uporabniški avatar
RpDany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To avg 01, 2006 2:49 pm
Kraj: maribor-ruše

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a RpDany So sep 14, 2013 9:10 am

Glede kljucavnice je to bil problem koliko sem zasledil pri enih da je zadaj motorcek crknu in ni deloval rocno odklenit je pa delovalo vedno.

aja pa morem te kr opozorit da se ne prestrasit glede delovne temperature motorja ker v mrzlih dneh je kazalec kr pogosto samo zalo zelo malo dvigjen... ce pa zelo spreminja pa je senzor sel ....

Ta olja imajo povecini vsepovsod kje majo malo bolj pestro izbiro drugace pa na hitro..:

http://www.olja.si/ford/ford-formula-f-5w30

lp dany
[img]http://www4.slikomat.com/08/0221/54u-78987.gif[/img][img]http://www4.slikomat.com/09/0423/25z-logo1.jpg[/img] [img]http://shrani.si/f/2B/9a/32Sf0luY/yfntfhucnr64vuit.gif[/img]
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov