Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a maniaxxx Po avg 13, 2012 3:49 pm

B|ind je napisal/-a:IcEm4n ne, nažalost mi jih ni želel dati.
Tako da me čaka nakup novih letnih pnevmatik (ker so na avtu 5let stare zgonjene) in pa zimskih felten in gum. Ampak hja, kaj čmo..bo že :)
Se zdaj prodaja ena opc za 7500€, škoda ker se prodaja 14 dni prepozno za tak denar.
Saj to je vedno tako ane ? Ko iščeš in rabiš ni nič, ko pa kupiš avto pa naenkrat polno nekih interesantnih avtov za dober denar :roll: :lol:

hvala pskoda. A ti imaš zimake na posebih feltnah ?


Če poznaš kirga ki ima corso s 16stkami probajta če paše gor, naš iceman vem da jih ima, al pa če maš kakega soseda, imajo pa na 16stkah corse 195 55 16 gume.

Če pa ne rabiš avta nujno vsak dan pa kupiš ketne.


Koliko si ti dal za avto če ni skrivnost?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a IcEm4n Po avg 13, 2012 4:50 pm

B|ind je napisal/-a:A mi zna kdo povedat kolikšna najmanjša možna dimenzija platišč gre na opcjko ?
Že razmišljam o feltnah za zimo pa bi rad vedel kakšno dimenzijo iskat. Upam da grejo 16' gor, ker prve čeljusti so precej velike.


Kolikor gledam v navodilih, bi 16" mogl it gor, dimenzija gum pa 195/55/16 ali 205/50/16 (ampak prva dimenzija je bolj primerna, pa tud cenejša).

EDIT: Evo OPC-jka na 16":
Slika

Pa še tole vzameš za zimski komplet (če ti ni predrago):
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=6314008 ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a _furby_ Po avg 13, 2012 5:31 pm

IcEm4n je napisal/-a:Kolikor gledam v navodilih, bi 16" mogl it gor, dimenzija gum pa 195/55/16 ali 205/50/16 (ampak prva dimenzija je bolj primerna, pa tud cenejša).


tocno tako. isto pise pri meni v homologaciji ;)

Blind ... Raceland vabi, pa se blizu ti je, stare gume moras itak menjat =P
turbo inside
 
_Roba_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Ne sep 14, 2003 4:29 pm
Kraj: Maribor

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a _Roba_ Po avg 13, 2012 5:54 pm

Brain Damage je napisal/-a:No, no. Buče prodajat pa tud ni treba. Seveda da se drži dobro napram ''civilnim'' avtomobilom, vendar ni malo vozil, ki se držijo ceste bolje kot OPC. In Falken niso ravno najboljše gume... ;)



Sej vi avtomobilizem dirkači itak vse vete.... Povedal sem mu samo iz lastnih izkušenj in nič druga...Vsak vozi sam kaj hoče zdaj pa al nove al stare gume...In ne blodi nekaj v prazno...
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1347
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a xsara Po avg 13, 2012 6:35 pm

welcome to the bencinar turbo klub :D zelo lepa, merki nanjo..........
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a B|ind Po avg 13, 2012 8:52 pm

Brain Damage ne gledam na to kot 'škoda da sem menjal'.
Tako sem se odločil, želel sem en tak pocket rocket da se malo naužijem zvoka in visokih obratov spet po dolgem dizel obdobju. Nedvomno je bila Alfa special po svoje, je imela svoje prednosti :)
Mi je blo kr hudo par dni po tem ko se je odpeljala..
Hm, glede porabe..bom videl sčasoma, trenutno si niti približno ne predstavljam kakih 6l. Morda čez kak mesec ko bolje spoznam avto in se ga 'naučim' vozit..čeprav mi poraba do 10l ne predstavlja nekega problema tako da si s tem pretirano glave nebom razbijal :)

maniax sem razmišljal tudi o ketnah ja, ker nekak razmišljam v tej smeri da bi se pozimi čim manj vozil. Bom videl.. saj še je nekaj časa do zime :mrgreen:
Nevem zakaj bi bila skrivnost, dal sem 8000€. Nisem dobil niti centa popusta..pa ker sem si močno želel / rabil avto sem pač zagrizel, čeprav mislim da bi moral ustrajat in malo zbiti ceno oz. vsaj dobiti zimake poleg ali za vinjeto. Sicer sva se zmenla da dobim polni tank, vsak nekaj simoboličnega ampak na koncu niti to nisem dobil.
Pa sem si rekel.. eh ja, pač štajerci. :eyes :)

IcEm4n, ne vidim slike. Tist komplet na a.net sem že gledal in mi je ubistvu še najbolj všeč.

furby, bi z veseljem šel, res. Ampak imam delavne praznike..žal :?

hvala xsara in vsem ostalim :mrgreen:

Glede gum pa tako..montiral bom Kumho KU39 razen če jih nebo še ta teden ker se nekaj zapleta pri dobavi. Sicer bom vzel nekaj drugega v podobnem cenovnem rangu..tam med 140 - 170eur.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a _furby_ Po avg 13, 2012 9:32 pm

aja, pa ketne dvomim da ti bo uspelo montirati gor (vsaj pri meni na 17-ke je to misija nemogoce) oops
turbo inside
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a sasocar123 Po avg 13, 2012 10:23 pm

KU39 imam tudi sam in sem izredno zadovoljen. Tako na mokrem, kot na suhem .. bomo pa vidli kako bo z obrabo. Priporočam nakup, lp, Sašo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a pskoda To avg 14, 2012 7:19 am

_furby_ je napisal/-a:aja, pa ketne dvomim da ti bo uspelo montirati gor (vsaj pri meni na 17-ke je to misija nemogoce) oops


Za 18" feltne piše v navodilih, da ne smeš montirat keten, ampak oni ne vejo tega :twisted:
Lp
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a mito155 To avg 14, 2012 12:45 pm

sam ne mi z ketnai in NM... :D lani ko sem kupil A1 nisem kupil zimskih gum (31.1) .. bom dal ketne not pa bo sem rekel.. potem sva se z punco (no takrat še ni bila :) ) dobila v NM je zapadel sneg... veliko snega.. ketne dajat gor pri minus 5 :shock: .. probal ni šlo... uvoz na AC proti LJ ni speljal oz sem obstal na sredin cestišča.. na koncu sem klical punco da me je prišla iskat in sem nov avto pustil ob cesti... naslednji dan pa z quattrotom po njega.. tako da letos obvezno komplet koles ali pa gum :)
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a B|ind To avg 14, 2012 5:14 pm

Saj če bi šel v to varjanto s ketnami bi jih imel res samo zarado 'onih' :)
In se po snegu nebi vozil..
Saj sem si ubistvu premislil in bom nabavil druge feltne, ravno zaradi tega kar je napisal mito, sneg dostikrat lahko preseneti in nočem nekje preklinjat zaradi 500€ ki bi jih dal za feltne pa gume, saj se bo kaj viška € nabralo do zime za avto, sigurno :)

sasocar, bomo videli, upam da bom zadovoljen.
Še vedno pa čakam na gume, so iz Nemčije poslali napačno dimenzijo tako da bo prava dimenzija šele v petek prišla spet v Slo :roll: :)
 
Uporabniški avatar
Bmw.
Novinec
 
Prispevkov: 114
Pridružen: Sr jan 18, 2012 2:19 pm

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a Bmw. Sr avg 15, 2012 1:18 pm

Če nisi prehud dirkač si pa kupi zimske pa jih celo leto voziš in imaš skos le avto tako delam jas na 18kah :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 15, 2012 1:44 pm

Bmw. je napisal/-a:Če nisi prehud dirkač si pa kupi zimske pa jih celo leto voziš in imaš skos le avto tako delam jas na 18kah :)


bedarija totalna
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a B|ind Sr avg 15, 2012 2:59 pm

Nisem ravno tahudi dirkač ampak vseeno se rad hitro zapeljem sem in tja in na zimskih gumah nebi bil ravno najbolj ziher pa še 18' felten mi je škoda za pozimi.
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a C4V4L13R Sr avg 15, 2012 10:42 pm

Bmw. je napisal/-a:Če nisi prehud dirkač si pa kupi zimske pa jih celo leto voziš in imaš skos le avto tako delam jas na 18kah :)

Ti pa imaš smisel za humor. A si prebral naslov - upam, da ti oznaka OPC pove kaj več, kot pa to, da je modre barve :lol:
 
Uporabniški avatar
Bmw.
Novinec
 
Prispevkov: 114
Pridružen: Sr jan 18, 2012 2:19 pm

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a Bmw. Če avg 16, 2012 11:33 am

Jaz sem dal predlog nerabite se utikat v to za razliko ot tebe sem jo jaz že vozo in za mene so to čist navadni avti. Sorry za off topic ampak tipično Avtomobilizem dirkači ko si mislijo da majo nwm kaj :lol:
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a ManIAK Če avg 16, 2012 12:54 pm

Še en zadovoljni uporabnik na KU39. Samo zadovoljni, da nebo pomote. Če bi še 1x kupoval bi vzel kaj druga, najvrjetneje bi ostal na CSC3 ali bi naročil CSC5.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a pskoda Če avg 16, 2012 3:22 pm

18" v njegovi dimenziji ne obstaja, da se ne boste kregal
Lp
 
Uporabniški avatar
Brain Damage
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To apr 29, 2008 6:29 pm

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a Brain Damage Če avg 16, 2012 3:57 pm

Jeklenke za čez zimo + ene spodobne zimske gume.

Prodat 18", kupit bilsteine in komplet 17" z kvalitetnimi gumami. Boš pridobil na voznih lastnostih in guma bo cenejša :)

18" so itak prevelike in neka brezvezna marketinška fora. 17" je maximum za 200konjski avtič.

Ob priliki še zaporo diffa in je. :) Razne mega chipi -chips tuning super power stage 1 ipd predelave pa raje preskoči. (spet, le dobronamerni nasvet).

lp :)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Opel Corsa OPC by B|ind

Napisal/-a _furby_ Če avg 16, 2012 4:07 pm

Brain Damage je napisal/-a:Razne mega chipi -chips tuning super power stage 1 ipd predelave pa raje preskoči. (spet, le dobronamerni nasvet).


no, pa se enkrat razlozi zakaj ne cipat :?: meni si isto govoru. iz 147 sem prisel na 203 ...... od takrat je ze leto in pol mimo ;)
sicer pri OPC ni takega prirastka
turbo inside
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov