Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a R 26 So mar 01, 2014 5:18 pm

Končno bi lahko rekel, po dolgem času ko sem opravil vozniški izpit sem kupil svoj prvi avto. Ker je oče zaposlen na Reno servisu sem se na renoje nalezel že od malega in praktično ne poznam drugih avtomobilov, zato je bilo jasno da bo prvi in vsak naslednji avtomobil Renault. Prvi pa je Megane coupe 1.6 16v motor. Prevoženih ima kar nekaj kilometrov, vendar je kar dobro ohranjen zunaj in notri. Želje so da bi sčasoma izgledal še malo boljše, če bodo finance dovoljevale. Zaenkrat samo ena slikca ki sem jo posnel takoj ko sem ga pripeljal domov, kaj več pa ko bo čas še bolj podrobno ga pogledat :D

Slika

Tudi če mi renoji ne bi bili všeč, bi me verjetno izgnali od doma, če bi kupil kaj drugega glede na to kaj vse že imamo :D

Slika
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a R 26 Ne mar 02, 2014 7:21 pm

Že dan po nakupu skuterja sem le tega razstavil in začel predelovati in zgodba se kot kaže tukaj ponavlja. Saj ne da mi Renojev radio ni všeč ampak nudi premalo in jaz sem prerasel cd-je, tisti mp3 varjante za vžigalnike z usb vhodom pa so mi katastrofalne, tako da je bilo pogruntat nekaj drugega.

Zadnjič sem pospravljal po sobi in našel tole in takoj z njim odhitel v avto
Slika

Ker pa je sam radio veliko prevec vsiljiv ce ga zamenjam z originalnim na sredinski konzoli in ker bo tam potreben prostor se za kaj drugega se je bilo potrebno znajti malo drugace.
Slika

Slika

Ko sem razdiral plastiko pri ročni sem opazil da manjka guma, ki skriva pogled pod plastiko pr ročici ročne, druga pa je bil obrnjena narobe (nimam pojma kako in zakaj je blo tako) pa če ma kdo slučajno kašno viška se priporočam :D
Slika

In pa nova pozicija radia
Slika

Slika

Ideja je neke vrste BMW-jev iDrive oz. njihov vrteci gumb :D :P
Se nadaljuje...
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a sparky Ne mar 02, 2014 7:30 pm

Tole me pa res zanima kako bo izpadlo :D
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a matejxx Ne mar 02, 2014 10:09 pm

Samo za informacijo, original radio pri Meganu ima možnost priklopa za USB. Potrebno je samo kupiti vmesnik za USB in ga priklopiti zadaj v radio, potem pa vmesnik postaviš na lokacijo kjer hočeš. Ponavadi je to v predalu pred sovoznikom. Pa ti potem delujejo vse tipke pri volanu in tudi na zaslonu se prikazuje.
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a R 26 Po mar 03, 2014 7:20 pm

matejxx je napisal/-a:Samo za informacijo, original radio pri Meganu ima možnost priklopa za USB. Potrebno je samo kupiti vmesnik za USB in ga priklopiti zadaj v radio, potem pa vmesnik postaviš na lokacijo kjer hočeš. Ponavadi je to v predalu pred sovoznikom. Pa ti potem delujejo vse tipke pri volanu in tudi na zaslonu se prikazuje.


Mu se vedno dolocene stvari manjkajo, pa obvolanske komade so misljenje za nekaj drugega :D
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a srcnik Po mar 03, 2014 8:28 pm

Hahaha, ne me j... tole tud mene zanima kok bo izpadlo :D

Je pa res, da original radio ni za nikamor (do FL), sem ga sam tud menju, da zdaj vsaj malce bolje špila, pa kak bas slišiš :P

Obvolanske za tempomat?
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a R 26 Če mar 06, 2014 8:04 pm

Včeraj smo s kolegom probavala kako bi pasale 17ke na Megana.
17ke normalne všine

Slika

VW :D

17ke in spuščen

Slika

Original Reno z novega Clia 16 col

Slika

In šele v temi smo spregledali da zgleda avto z zavesicami kot da bi ga vozil starejši možakar, zato so šle dol :D

Slika

Kakšno je vaše mnenje. Po videnem pod 17 no go...je imel kakšen na takem Meganu 18ke, oz. se jih sploh dobi s TUV-om za ta avto?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a Cefizelj Če mar 06, 2014 8:15 pm

Jaz se vozim na 18kah. :) Tomason TN1. Tut 19 sm že vidu na enem cabriotu, homologirane. :) 17 niti ne bi gledal, 18 lepše izgleda pa še 225/40/18 guma je cenejša kot 205/50/17, samo homologirat bo treba. :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a pskoda Če mar 06, 2014 8:35 pm

Zakaj pa 205/50R17 če je veliko cenejša 225/45R17 je pa tudi cenejša od 18"
Lp
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a Cefizelj Če mar 06, 2014 8:36 pm

Ker imajo Megani 205/50/17 že homologirano.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a StajercS Če mar 06, 2014 9:53 pm

Čim prej radio zrihtaj,ker me zanima kak bo to zgledalo. :DDD Ker zdaj je WTF?? Ma moja enak avto,sicer ne kupe. Je 5v enake barve. Sem pa menjal radio za Alpine CE 9880R, ki ima čist enako barvo osvetljave kot original v avtu armaturka (tip 1,oranžna barva). Ponoči se sploh ne opazi razlike. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a R 26 So mar 08, 2014 5:47 pm

Zadeva se premika bolj počasi, ker mi primankuje časa....tule je rezultat kitanja, brušenja, kitanja, brušenja, kitanja, brušenja, šprickita, brušenja, šprickita brušenja,.....šlo je še enkrat v šprickit da se pripravi za barvanje, drugače pa je to to. Z nastalim sem kar zadovoljen, ker so se linije lepo ujele, na sliki zaradi mat šprickita ni tega opazit....ker me je matral firbc nisem mogel da nebi vtaknil tipk, da vidm kako izgleda.

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a R 26 So mar 15, 2014 5:17 pm

Zadeve bi se torej lahko premikale občutno hitreje, vendar ko se kaj premakne opazim da nimam orodja in materiala za nadaljevanje, zato bolj kot ne razmišljam katero orodje kupit :D
Zadnja pridobitev je pnevmatski brusilnik, ki je vredn dnarja in s katerim sem končno zbrusil plastike, za prileganje vezij, ekranckov,...

Slika

delno zaradi tega je stvar tudi kakšen dan predolgo zgledala takole

Slika

Ker mi ob nakupu ni delala osvetljava za ventilacijo in klimo sem zamenjal, obenem pa razdrl še plastike vse do enkrancka za radio.

Slika

Slika

Kot kaže je Reno že 12 let nazaj vedel kaj nameravam in je zadevo elegantno razdelil na tri dele.

Slika

Ker je radio sedaj pri ročni bo problematično gledat tja na enkrancek, zato je bilo treba najti novo pozicijo.

Slika

Tudi sam radio je moral nekam drugam, ker je prostor pod naslonom za roke prevec dragocen....ploscica podaljsana od radia

Slika

Slika

Prostora še za dva radia :D

Slika

Pa kolega je prletu mimo in smo probal še kaku se 18 poda meganu....presenetljivo dobr, akcija je stekla, gume so doma feltne pa narocene :D

Slika


V prihodnjem delu esmeralde.....
Slika
 
Aljazz9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe feb 28, 2014 11:35 pm

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a Aljazz9 Če mar 20, 2014 5:05 pm

Kolk maš prevoženih km? Zanima me k jst sm isto kupu Megana 1.5 dCi coupe pa nwm a se mi splača kej tazga lotit al ne :D
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a sparky Če mar 20, 2014 7:02 pm

Tisto plastiko daj v karbon folijo okol tabličnega ;) Kako pa potem misliš uporabit tablico, gledanje filmov? :D
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a ~toMmy~ Če mar 20, 2014 8:09 pm

Uf, super ideja to z radijem, kapo dol! :DDD
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a sasocar123 Pe mar 21, 2014 6:33 pm

Odklop. Dobr si se lotu ni kej :twisted:
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a R 26 Če mar 27, 2014 9:55 pm

Aljazz9 je napisal/-a:Kolk maš prevoženih km? Zanima me k jst sm isto kupu Megana 1.5 dCi coupe pa nwm a se mi splača kej tazga lotit al ne :D


200000 sm jih obrnu prejsn tedn

sparky je napisal/-a:Tisto plastiko daj v karbon folijo okol tabličnega ;) Kako pa potem misliš uporabit tablico, gledanje filmov? :D


Zaenkrat je plan kao klavirski lak, oz. navadna crna barva, to kar je v novejsih avtomobilih...tablca bo pa za navigacijo, musko, film bo kaksn gor, bolj za vsak slučaj, kot pa za gledanje, pa OBD konektor se da gor prklopt za mau pofirbcat :P

Zdej pa se malo slikovnega materiala.

Evo takole je prislo lakirano...sem koncno polakiral tako da sem bil skoraj ze povsem zadovoljen, pa nardi fotr prepih v delavnici in je nametalo smeti gor, zato je bilo treba vse zmatirat in na roke spolirat....vidi se se par prask zaradi grobega matiranja, ampk glede na to da nihce ne gleda tiste plastike sem kar zadovoljen.

Slika

Vstavljene tipke

Slika

Slika

Slika

Slika

Povezava do lcd ekrancka

Slika

Vstavljeno vezje in pokrov

Slika

Slika

Prostor za srce radia in kovinski konektor antene oblimana z armafleksom da ne bo kaj prevec ropotalo, skripalo se treslo,....

Slika

Slika


Se montirano brez gume ob rocici rocne

Slika

Slika

Slika

Sele na slikah vidm, kako se na tem laku takoj pozna vsak prstni odtis, prah, smeti

K smo ze pri stvari, lahko nardim se short shifter :P

Slika

Nosilcek, ki bo drzal radio pri miru za klimo

Slika

Je prsu kolega mimo in smo mel malo sole varjenja....pa mu ne gre glih :P

Slika

Slika

Slika

Se nocna

Slika

Ce potegnm crto....vozim se s tem ze par dni in je cist simpl za uporabo...uporablja se vecinoma vrteci gumb in pa dva, oz. trije gumbi na vrhu, ki so takoj otipljivi, tako da je pogled vedno usmerjen na cesto....deluje tako kot sem si zamislil, je pa videt napake pri lakiranju, ampak glede na to da se bo v to plastiko gledalo samo takrat ko bom komu na novo kazal kaj je to za eno cudo bom prezivel :D
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a gasolinedream Pe mar 28, 2014 12:05 am

Ideja je dobra, ampak že videna. Za izvedbo pa kapo dol. Če bi se sam skušal lotit niti približno ne bi izpadlo tako čisto.

Zakon.
 
Aljazz9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe feb 28, 2014 11:35 pm

Re: Renault Megane II 1.6 16v

Napisal/-a Aljazz9 So mar 29, 2014 9:41 pm

aha huala :D pol se mi splača kej uštimat, ker jst mam na svojmu 171000 km prevoženih :) drgač pa res kapo dol za tole :D
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov