Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper So mar 01, 2014 7:59 pm

1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Saj želja je bila... Nisem pa imel v planu. Bila je dobra priložnost pa sem se na hitro odločil in pograbil.
Ta pa je/bo daily driver. Tudi za zimo je mišljen.

Bom bolj skromen s fotografijami....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tehnični podatki:

- sprednji pogon
- d/š/v: 4917/1740/1359 mm
- medosna razdalja: 2649 mm
- prostornina prtljažnega prostora: 467 dm3
- teža(curb w.) 1486 kg
- motor: 3.0L V6 60°, 2972 cm3 / 181 cui, SOHC
- večtočkovni vbrizg
- moč: 101 kw, 136 hp / 4800
- navor: 228 Nm / 2800
- menjalnik: TorgueFlite A670 / 3 prestave, lock up converter
- velikost pnevmatik: P195/75R14 WSW
- najvišja hitrost: 177 km/h
- 0-100 km/h (s) ... 12.9
- mpg (city/highway/comb.) 19/26/21

Chrysler New Yorker Landau. Gre za bolje opremljeno različico. Osnovni model se je leta 88 imenoval Base(kasneje Salon).
Landau zaradi vinil strehe zadaj. Mark Cross pa zaradi "ta hudih" usnjenih sedežev. Dodatno podloženi kjer je možno. Ubistvu naj bi šlo za leather/vinyl kombinacijo.

In če naštejem:
- Landau vinyl roof
- pinstriping
- električna antena
- "corner lights"
-"wire wheels" pokrovi koles
- "rocker panels"
- Mark Cross usnjeni sedeži + vratne tapete
- 6 sedežev (čeprav sta sredinska spredaj in zadaj res zgolj pomožna)
- sprednja klop deljena 50:50
- sredinjska naslonjala za roke (spredaj in zadaj)
- servo volan nastavljiv po višini
- centralno zaklepanje( avtomatsko zaklepanje vrat pri hitrostih nad 15 mph )
- zunanja ogledala na električni pomik
- električni pomik stekel z zaklepanjem
- voznikov in sovoznikov sedež sta električno nastavljiva ( 8 smeri ), naklon je ročni
- tempomat
- brisalci z intervali
- dodatna notranja osvetlitev(lučke na vratih, stropni konzoli, bralne lučke zadaj, osvetljena ključavnica)
- kolikor zgleda bi moral imeti tudi osvetlitev okoli ključavnic na vratih
- Infinity I avtoradio s kasetarjem. Potnika zadaj imata na voljo vsak svoj priklop za slušalke s skupnim potenciometrom za glasnost.
- avtomatska klimatska naprava z digitalnim zaslonom
- "stropna konzola" (ura, datum, dan, temperatura, kompas, razne porabe, opozorila za razne napake na sistemu... npr. pregorele žarnice ipd.)
- digitalni števci
- ogrevanje zadnjega stekla
- zelo pomembna zadeva, ki v starejših amerikancih primankuje... dva držala za pijačo
- v današnjih časih plačljiva opcija... pepelniki
- niviliranje zadnje osi... nivomat
- "power deck lid pull down" zapiranje prtlažnih vrat s pomočjo motorčka + odpiranje iz notranjosti
- ... verjetno bi se našlo še kakšen "bombonček" katerega se sedaj ne spomnim

Landau izvedba se je cenovno gibala med $ 19 500 in $ 23 000. Mark cross Package je stal $ 2 460.

Je bilo pa na voljo še kar nekaj opcijske opreme, katere moj nima: ABS, disk zavore zadaj, boljši Infinity audio sistem,...
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a weasel So mar 01, 2014 8:10 pm

Kako bi rad utonil v teh sedežih... :DDD
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Matjazy Po mar 03, 2014 11:48 am

Hud avto.

Ne bom vprašu, kolk pije.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 Po mar 03, 2014 3:18 pm

weasel je napisal/-a:Kako bi rad utonil v teh sedežih... :DDD



hehe sedeži so res vrhunsko udobni, preverjeno 8)
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper Po mar 03, 2014 3:54 pm

Matjazy je napisal/-a:Hud avto.

Ne bom vprašu, kolk pije.


Ni potrebno spraševat. Sem zgoraj že napisal v "teh. podatkih": mpg (city/highway/comb.) 19/26/21
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a ghandaed Po mar 03, 2014 4:05 pm

Super voz!

Velikost avta je pa tudi takšna, da prav lepo paše na slovenske ceste. Veselo kruzanje! :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a xxl Po mar 03, 2014 4:16 pm

Zanimivo,V6 3000ccm in samo 136KM,zato tako impresivna hitrost in pospešek,da ne komentiram porabe,niti oblike.Ampak,vem,to ni smisel tega nakupa,pač obožuješ to,potem uživaj v tem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 Po mar 03, 2014 4:57 pm

xxl je napisal/-a:Zanimivo,V6 3000ccm in samo 136KM,zato tako impresivna hitrost in pospešek,da ne komentiram porabe,niti oblike.


ha ha :lol: se je že začelo
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a xxl Po mar 03, 2014 5:41 pm

Nisi citiral do konca.Nič se ni začelo,če pa je to namenjeno samo oboževalcem takšnih avtomobilov,pa to izrecno napišite 8) .
Mene bolj zanima,glede na teh.podatke,koliko milj lahko gre ta mašina brez generalke?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Blinder Po mar 03, 2014 6:10 pm

Kako to da tale bo daily, tisti drugi usa oldtimer pa ne?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper Po mar 03, 2014 6:22 pm

cruiser1 je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Zanimivo,V6 3000ccm in samo 136KM,zato tako impresivna hitrost in pospešek,da ne komentiram porabe,niti oblike.


ha ha :lol: se je že začelo


Lahko debatiramo okoli tega na nekem nivoju, ne želim pa da rata kreg... kot takrat v temi s Thunderbirdom.

xxl je napisal/-a:Nisi citiral do konca.Nič se ni začelo,če pa je to namenjeno samo oboževalcem takšnih avtomobilov,pa to izrecno napišite 8) .
Mene bolj zanima,glede na teh.podatke,koliko milj lahko gre ta mašina brez generalke?


Glede na to, da je avto predstavljen tudi na tem forumu, pomeni, da je tema namenjena vsem.

Glede generalne... slabo leto nazaj je bila opravljena. Pri cca 190k km. Tesnila, poštimane glave, batni obročki itn.


Blinder je napisal/-a:Kako to da tale bo daily, tisti drugi usa oldtimer pa ne?

Ne me jemati tako dobesedno. Z obema se vozim in se bom vozil. Po najboljših močeh.

Chrysler ima sprednji pogon... tako, da v snegu nebi smel biti nepremičnina.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Daedalus Po mar 03, 2014 6:31 pm

xxl je napisal/-a:Nisi citiral do konca.Nič se ni začelo,če pa je to namenjeno samo oboževalcem takšnih avtomobilov,pa to izrecno napišite 8) .
Mene bolj zanima,glede na teh.podatke,koliko milj lahko gre ta mašina brez generalke?


Mene tudi včasih srce zaboli ko vidim vso to neučinkovitost takšnih motorjev, ampak brez generalke pa pomoje zdržijo 2-3x dlje kot marsikateri novejši, bolj optimiran motor (=mlinček). Vprašanje je le, če (iz zgolj racionalnega vidika!) odtehta ta zanesljivost 1,5x višje stroške kar se tiče goriva. Pri npr. 20k km na leto (in starosti 25 let, torej skupaj 500k km (nekateri novejši motorji so že zelo zadihani pri takšni kilometrini, ta pa ne bi smel biti) bi ob porabi 8l/100km (pri trenutnih cenah bencina) zapravil 58 jurjev, s tem avtom pa blizu 90 jurjev (pa niti ni "obični" težak V8).

Si je treba priznat, da je dandanes ta emocionalni špas z avtomobili zelo drag (pa ne spadajo sem samo stari USA avti).
Sam OK, to je gledano na ZELO dolgi rok, tako da situacija sploh ni tako grozna. Zdaj, jaz osebno ni šans da bi imel nekaj podobnega za daily driver, za weekend driver pa ja (ne tega konkretno, ampak kaj podobno žejnega pa ja).

Mene bolj zanima kako je z zanesljivostjo vse te opreme? Moram reči, da me to precej rajca (avti, stari 30+ let z več opreme kot marsikateri serijski avto izpred 10 let), ampak si kar ne morem predstavljati, da to kar dela in dela. In verjetno ni zastonj menjavat te kose - če ne drugega zato, ker verjetno niso mišljeni kot potrošna roba. Ali...?

EDIT: no ja, 190k km ni tako zavidanja vredna številka, ampak verjetno bi bila precej višja ob normalni daily uporabi večjega števila AC (oz. highway) kilometrov (oz. milj :D ), katere ta avto sigurno ni bil deležen.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper Po mar 03, 2014 6:55 pm

Lahko primerjaš nove in novejše avtomobile z NY, vendar to ni to. Avto je star že skoraj 26 let. Koliko toliko starih se vozi po naših cestah? Ok saj nekaj jih je, ne pa prav veliko. Tako na hitro bi rekel, da je še največ kakšnih golfov druge generacije. Vendar tisto je pa smešna primerjava. Če pa najdeš nekaj kolikor toliko primerljivega, pa vidiš da nima tako neučinkovitega motorja.
Osemdeseta so do zmoglivosti motorjev bila kakršna so bila. Kot neko prehodno obdobje... Vendar zaradi tega, mi ne pade na misel, da bi se odpovedal avtomobilom iz tega časa.
Pa tudi zmoglivosti v praksi niso tako grozne kot na "papirju". Avto še zdaleč ni nepremičnina in več kot spodobno dohaja zahteve sodobnega prometa, hitro še preveč.
Ammpak saj vem, da mi marsikdo ne verjame.

Glede opreme. Deluje vse razen elekrične antene. Tako, da ima avto zadaj fiksno anteno, katera je bila dodana kasneje.
Koliko pa stanejo razni električni motorčki ipd. pa nebi znal povedati. Gre za precej zaneslivo in preizkušeno tehniko.
Zaneslivost lahko tudi cruiser1 potrdi, katerega Buick Electra je precej dobro opremljena. Ima tudi nekaj "bombončkov" kateri moj nima oz. obratno.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a peroRS Po mar 03, 2014 7:09 pm

Kakšne cene pa imajo ti avti?
Sklepam, da 3000-5000€ (okvirno).
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper Po mar 03, 2014 7:20 pm

Cena? Poslovna skrivnost. :)
Saj je bil več mesecev na avto.net, pa ga ni noben "povohal".
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 Po mar 03, 2014 7:24 pm

Daedalus je napisal/-a:Mene tudi včasih srce zaboli ko vidim vso to neučinkovitost takšnih motorjev



Smo že večkrat probali ampak je očitno res težko karkoli razložiti ;) .
Zakaj misliš, da je motor neučinkovit? Jaz pravim, da kar dobro opravlja svoje delo in je primeren za tak tip avtomobila, kot je New Yorker. Tu ne gre za športni avto, ne za muscle car ampak za štiri vraten personal luxury sedan, razred, ki v evropi v glavnem ni poznan, morda je tudi to problem, da mnogi ne morete razumeti filozofijo teh vozil, to je avto napolnjen z vso mogočo opremo in udobjem, motor pa primeren za ležerno umirjeno vožnjo. Ta razred vozil tudi v ZDA ne proizvajajo več, žal. Je pa res, da bi osebno, če bi imel možnost izbire raje vzel ta avto s 3.3l motorjem, ki je bil tudi na voljo.
Potem je pa tu že večkrat omenjeno zmanjševanje moči konec sedemdesetih in osemdesetih. Naslednja generacija New Yorkerja je imela 3.5l od 214 - 255hp, na začetku sedemdesetih let so imeli od 300-400hp.



Daedalus je napisal/-a:
Mene bolj zanima kako je z zanesljivostjo vse te opreme? Moram reči, da me to precej rajca (avti, stari 30+ let z več opreme kot marsikateri serijski avto izpred 10 let), ampak si kar ne morem predstavljati, da to kar dela in dela. In verjetno ni zastonj menjavat te kose - če ne drugega zato, ker verjetno niso mišljeni kot potrošna roba. Ali...?



Po mojih izkušnjah vse te električne igrače kar delajo. Kako je z menjavo teh kosov in kakšne so cene ne vem, ker še nikoli nisem nič menjal. Pa itak se mi zdi, da vse te stvari niti niso neki obremenjene, razni motorčki za sedeže, okna...in podobno, saj vse to ne laufa kar nonstop, da bi se lahko kar vse znucalo in pokvarilo.



Daedalus je napisal/-a:EDIT: no ja, 190k km ni tako zavidanja vredna številka,


Ravno zaradi tega bi jaz raje imel 3.3l motor ;)
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper Po mar 03, 2014 7:34 pm

cruiser1 je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:EDIT: no ja, 190k km ni tako zavidanja vredna številka,


Ravno zaradi tega bi jaz raje imel 3.3l motor ;)


Leta 88 in 89 je bil 3.0 edini motor.
3.3 je prišel šele leta 90.
Tudi jaz bi raje imel 3.3 motor. Vendar ima pa letnik 90 že malo osveženo armaturno ploščo, katera je za moj okus malenkost manj lepa.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Ivan36 Po mar 03, 2014 7:38 pm

Na Trassportu GT3.8 je delalo vse letnik 94 8) Končno ena vroča debata po hladni zimi :mrgreen: Antena ako je vsaj podbna tisti v Pontiacu je na stropu prilimana in je sesatvljena iz ojačevalca pa ene 60 x 80 cm bakrene folije :shock: Verjetno je mrknil ojačevalec ali je pa samo koaxialni kabel precvikan :D
 
Uporabniški avatar
sporty
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: So jul 06, 2002 1:12 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a sporty Pe mar 07, 2014 11:51 am

Izgleda lepo ohranjen, zalozen z opremo... Cestitke. Ampak... Kako grozno grd avto :shock: . Nebi ga imel pa ce bi bile znotraj toplice :mrgreen: ... Ah amerikanci, ali jim totalno uspe z dizajnom, ali pa vsekajo mimo da glava boli. Vprasanje je kaj se zgodi po nesreci =P

Lp
RENAULT POWER - THE WAY OF LIFE
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a ghandaed Pe mar 07, 2014 12:42 pm

Tako zelo je grd, da je ravno zaradi tega ultra cool! Enako, kot recimo Fiat Multipla. :mrgreen:
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov