Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Matjazy Po mar 10, 2014 10:25 am

cruiser1 je napisal/-a:
Matjazy je napisal/-a:
Glede motorjev in primerjave s primernimi letniki... sem imel starejši avto od tega, hitrejši, evropski, ki je porabil dobrih 6l/100km. Aja, pa po 190k km ni bilo treba delat generalke. Tako da je ta motor v new yorkerju po mojem že v tistem času za evropske razmere bil out.



Zanimivo. Imel sem Ford Caprija 1973 s precej novejšim fordovim 1.6l in približno 70hp letnik cca 84-85 takoj za njim sem kupil Le barona z 2.5l motorjem in 90imi konji, ki je bil mnogo hitrejši in neprimerljivo bolj suveren, poraba pa približno enaka s tem, da motorju v Capriju ni bilo potrebno gnati še servo volana, klime. Mimogrede, pred leti sem imel nekajkrat možnost voziti Ford granado letnik cca 86 z 2.8l V6 motorjem in nekih 140hp, danes bo vsak foter, ki ga je imel rekel, da je to letelo, ko sneta skira :lol: , saj nekaj je resnice v tem, motor je bil dober in avto je bilo veselje vozit, če ga pa primerjaš še z ostalim voznim parkom, ki je bil takrat pri nas, pa sploh. Vseeno pa ni tako zelo zmogljivejši od tega v New Yorkerju in učinkovit glede porabe. Sploh, če računaš še to da granada nima aut. menjalnika, je brez klime in drugih igrač.

Ne vem kako je s temi starimi fordi, jst sem govoril o BMW e30 letnik 87.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Daedalus Po mar 10, 2014 12:48 pm

Jaz sem primerjal z modernimi avti zgolj in le zaradi tega, ker je ta avto daily driver. In če je govora o oldtimer daily driverjih je tukaj sigurno tudi dilema, če se ne splača kupiti novejšega z nižjo porabo. :) Drugače se definitivno strinjam, da je za objektivno primerjavo tehnologije motorja potrebna primerjava s podobnimi letniki.

Kako pa je s tem, da moraš imeti nase pisan še en ne-oldtimer avtomobil, če hočeš uživati ugodnosti oldtimerja? Imam v glavi, da je to pogoj, kao, da ne izkoriščaš oldtimerja za vožnjo vsak dan. Predvidevam, da to ne velja, ker kolikor vidim oba gonista oldi-je kot daily driverje? :)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 Po mar 10, 2014 1:55 pm

Daedalus je napisal/-a:Jaz sem primerjal z modernimi avti zgolj in le zaradi tega, ker je ta avto daily driver. In če je govora o oldtimer daily driverjih je tukaj sigurno tudi dilema, če se ne splača kupiti novejšega z nižjo porabo. :)


Kaj se bolj splača nikoli ne moreš zagotovo trditi. Vsaka stvar ima svoje pluse in minuse, nekateri porabijo manj, drugi imajo nižjo nabavno ceno, eni se kvarijo bolj drugi manj, za nekatere avtomobile moraš po rezervne dele k draguljarju za druge jih dobiš za že prav hecne cene... In kaj ima sploh veze kaj se bolj splača. Marsikomu ogromno odtehta, da mu avto nudi še kaj več, kot samo premikajočo kabino od točke A do B, pomebno je tudi zakaj kdo rabi avto, nekomu odgovarje en tip vozila, drugemu drugačen tip. Bi si mislil, da bodo to vsaj ljudje na tem forumu lahko razumeli, pa stalno vidim, da vsi samo to porabo vidite in je to edina stvar po čem ocenjujete avtomobile. Kaj si nihče od vas nikoli v življenju nič ne privošči ne da bi prej vsaj petkrat vse preračunali, naredili neke tabele in primerjalne študije... predno si naročite še eno pivo? V življenju sem že veliko denarja zapravil za ogromno življenjsko nepotrebnih stvari samo zato, ker sem tako želel in mi je bilo vse to v zadovoljstvo in avtomobili ter njihova poraba sploh niso med višjimi stroški ;) . Imam občutek, da nekateri živite, kot kakšni menihi, brez vseh dobrin, nikoli na dopustu, nikoli ven na večerjo, žur... ker se pač vse to ne splača, imate pa avto z nizko porabo, to pa mora bit to se pa splača ;)





Daedalus je napisal/-a:
Kako pa je s tem, da moraš imeti nase pisan še en ne-oldtimer avtomobil, če hočeš uživati ugodnosti oldtimerja? Imam v glavi, da je to pogoj, kao, da ne izkoriščaš oldtimerja za vožnjo vsak dan. Predvidevam, da to ne velja, ker kolikor vidim oba gonista oldi-je kot daily driverje? :)


Zaenkrat ni nobenega problema. Lahko se pa kaj spremeni in omeji ali celo ukine popuste, v naši državi nikoli ne veš... in takrat bo nekaterim na forumu spet prihajalo... :lol:
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a peroRS Po mar 10, 2014 4:01 pm

cruiser1 je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:
Blinder je napisal/-a:Pa to ti ga bojo antiameričani s ključi podrasjali na parkirišču


Pretiravat pa ni treba. Eno je pisanje po forumu, tako početje je pa primitivizem prve vrste (vsaj meni osebno) :roll:


Bi te presenetilo kakšni primitivci živijo med nami


Ja, to je res. V bistvu me ne bi presenetilo. Sam vseeno meni tako početje ni razumljivo. Tudi največjemu "sovražniku" ne bi šel delat škode na avtu ali na drugih stvareh, mi ne pade na kraj pameti.
Lahko smo na nasprotnih bregovih, kar se tiče mnenj, pa včasih tudi kako krepko napišemo na forumu.
Velikokrat pa se je izkazalo, da je v živo razpoloženje čisto drugo. Osebno sem se z marsikom na forumu sporekel, pol smo šli pa na pijačo in se smejali svojim izjavam. ;)

Sori za off-topic.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Daedalus Po mar 10, 2014 4:40 pm

cruiser1 je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:Jaz sem primerjal z modernimi avti zgolj in le zaradi tega, ker je ta avto daily driver. In če je govora o oldtimer daily driverjih je tukaj sigurno tudi dilema, če se ne splača kupiti novejšega z nižjo porabo. :)


Kaj se bolj splača nikoli ne moreš zagotovo trditi. Vsaka stvar ima svoje pluse in minuse, nekateri porabijo manj, drugi imajo nižjo nabavno ceno, eni se kvarijo bolj drugi manj, za nekatere avtomobile moraš po rezervne dele k draguljarju za druge jih dobiš za že prav hecne cene... In kaj ima sploh veze kaj se bolj splača. Marsikomu ogromno odtehta, da mu avto nudi še kaj več, kot samo premikajočo kabino od točke A do B, pomebno je tudi zakaj kdo rabi avto, nekomu odgovarje en tip vozila, drugemu drugačen tip. Bi si mislil, da bodo to vsaj ljudje na tem forumu lahko razumeli, pa stalno vidim, da vsi samo to porabo vidite in je to edina stvar po čem ocenjujete avtomobile. Kaj si nihče od vas nikoli v življenju nič ne privošči ne da bi prej vsaj petkrat vse preračunali, naredili neke tabele in primerjalne študije... predno si naročite še eno pivo? V življenju sem že veliko denarja zapravil za ogromno življenjsko nepotrebnih stvari samo zato, ker sem tako želel in mi je bilo vse to v zadovoljstvo in avtomobili ter njihova poraba sploh niso med višjimi stroški ;) . Imam občutek, da nekateri živite, kot kakšni menihi, brez vseh dobrin, nikoli na dopustu, nikoli ven na večerjo, žur... ker se pač vse to ne splača, imate pa avto z nizko porabo, to pa mora bit to se pa splača ;)


Spet si zadevo vzel preveč resno in osebno. Saj te nisem kritiziral, da si neracionalen - nobenega nisem kritiziral, da je neracionalen. Ampak če nekdo odpre temo, da ima starega američana za daily driverja, je debata o racionalnosti takšnega početja v smislu informiranosti mene in morda še koga drugega povsem na mestu. Tako kot je debata v kaki drugi temi če je smiselno čipirat nek avto, ali je morda bolje vgraditi powerbox. Vem, da so plusi in minusi, vem, da so lahko vmes čustva itd., saj zato se pa debatira. Saj nisem niti enega posta napisal v provokativnem smislu.

Glede zapravljanja pa...sem študent blizu magistrske v stroki, ki je v Sloveniji zelo podcenjena (ja, you guessed it, strojnik sem). Doma ni za razmetavat, zato je treba malo bolj šparat, in sem po naravi racionalen. Ni pa potrebe, da me zato imaš za nekoga, ki "ne zna živeti", ker se da živeti skromno in malenkostno, pa kljub temu biti srečen (v veliko primerih tudi bolj, kot nekdo, ki ima vsega polno rit). Šparam pa seveda v glavnem zato, da bom imel ob kateremkoli trenutku dovolj kapitala, da "skočim" nekam v tujino.

Daedalus je napisal/-a:Kako pa je s tem, da moraš imeti nase pisan še en ne-oldtimer avtomobil, če hočeš uživati ugodnosti oldtimerja? Imam v glavi, da je to pogoj, kao, da ne izkoriščaš oldtimerja za vožnjo vsak dan. Predvidevam, da to ne velja, ker kolikor vidim oba gonista oldi-je kot daily driverje? :)


Zaenkrat ni nobenega problema. Lahko se pa kaj spremeni in omeji ali celo ukine popuste, v naši državi nikoli ne veš... in takrat bo nekaterim na forumu spet prihajalo... :lol:


To se pa itak strinjam, ker pri nas pač ne znajo drugega kot izvajat represije. :roll: In res ne vem, zakaj bi komurkoli zaradi tega prihajalo...spet jemlješ stvari osebno in misliš, da se bo cel forum izlil v tvojo temo in se ti smejal? Verjemi, da ne. ;)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 Po mar 10, 2014 5:40 pm

peroRS je napisal/-a:Ja, to je res. V bistvu me ne bi presenetilo. Sam vseeno meni tako početje ni razumljivo. Tudi največjemu "sovražniku" ne bi šel delat škode na avtu ali na drugih stvareh, mi ne pade na kraj pameti.
Lahko smo na nasprotnih bregovih, kar se tiče mnenj, pa včasih tudi kako krepko napišemo na forumu.
Velikokrat pa se je izkazalo, da je v živo razpoloženje čisto drugo. Osebno sem se z marsikom na forumu sporekel, pol smo šli pa na pijačo in se smejali svojim izjavam. ;)


Tudi meni tako početje ni razumljivo ne glede kakšen je razlog. Ne predstavljam si, da bi šel jaz nekomu odlomit zunanje ogledalo in anteno samo zato, ker mi avto ni všeč ali pa ker je narejen naprimer v Nemčiji ali pa iz čiste objesnosti brez razloga.

Ja, res na forumu mnogokrat izpadejo debate in izjave precej ostre in napadalne, so napačno razumljene in potem pride do nepotrebne kregarije. Tudi jaz kdaj preresno vzamem kakšno izjavo, prav tako so mnogokrat moje izjave napačno razumljene.
In ja, res smo že Off topic ;)



Daedalus je napisal/-a:Glede zapravljanja pa...sem študent blizu magistrske v stroki, ki je v Sloveniji zelo podcenjena (ja, you guessed it, strojnik sem). Doma ni za razmetavat, zato je treba malo bolj šparat, in sem po naravi racionalen. Ni pa potrebe, da me zato imaš za nekoga, ki "ne zna živeti", ker se da živeti skromno in malenkostno, pa kljub temu biti srečen (v veliko primerih tudi bolj, kot nekdo, ki ima vsega polno rit). Šparam pa seveda v glavnem zato, da bom imel ob kateremkoli trenutku dovolj kapitala, da "skočim" nekam v tujino.




Nisem tebe osebno napadel, da ne znaš živeti ampak samo hotel pojasniti zakaj ni vedno pomembno samo to kaj se denarno splača. Ljudje živimo vsak po svoje in ti porabiš denar za nekaj jaz pa za kaj drugega. Najin problem. A ni tako? Nikakor nisem rekel, da nihče od vas ne zna živeti, da nič nimate in si nič ne privoščite ampak, da mnogokrat nekateri dajete prav tak vtis, da samo vi znate ravnati z denarjem in so samo vaše odločitve in prioritete pravilne. Tudi jaz nikoli nisem imel denarja za razmetavat in prav tako gledam kako ga bom porabil ampak, da bi se pa popolnoma odrekel stvarem, ki me veselijo in mi dajo smisel v tem blesavem svetu je pa neumno in kolikor vidim si tudi ti enakega mnenja le ne razumeš me kaj sem hotel povedati ;) Praviš, da šparaš, super in zato razumem, da si marsikaj raje ne privoščiš, tudi jaz se sam odločim kam bom raje dal denar in koliko, to je naša pravica, ki je sicer zelo omejena in krojena. Ti si se odločil nabrati denar in potem s tem nekaj narediti, tvoja stvar ampak tudi tu se lahko najde nek pametnjakovič, ki ti bo rekel, da je tvoja odločitev neumna in se ne splača in ti svetoval, da si z našparanim denarjem raje hišo zgradiš, ker se to bolj splača :D
Kot sem omenil, prevečkrat se popolnoma narobe razume kaj kdo napiše ;)



Daedalus je napisal/-a:
To se pa itak strinjam, ker pri nas pač ne znajo drugega kot izvajat represije. :roll: In res ne vem, zakaj bi komurkoli zaradi tega prihajalo...spet jemlješ stvari osebno in misliš, da se bo cel forum izlil v tvojo temo in se ti smejal? Verjemi, da ne. ;)


To sem izjavil na podlagi nekaterih izjav na tem forumu pri recimo nenormalni podražitvi cestnine in še nekaterih podobnih. Pač moraš priznati, da žal obstajajo ljudje, ki so tako ubogi, da se z užitkom naslajajo ob takih stvareh.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a ~toMmy~ Po mar 10, 2014 7:15 pm

cruiser1 je napisal/-a:To sem izjavil na podlagi nekaterih izjav na tem forumu pri recimo nenormalni podražitvi cestnine in še nekaterih podobnih. Pač moraš priznati, da žal obstajajo ljudje, ki so tako ubogi, da se z užitkom naslajajo ob takih stvareh.


Ja, obstajajo takšni ljudje, ampak so relativno redki, ti pa na podlagi nekaterih tvojih izjav na forumu oz. v tej temi očitno dojemaš, kot da te vsi "napadamo", kot da je praktično cel forum proti "američanom", kar pa sploh ni res, se mi zdi da kar večina z zanimanjem pogleda takšne teme. Tudi v temah o "naših" grdih avtih padajo takšne in drugačne kritike, precej manj kulturne (brez razumevajočega epiloga), kot recimo tukaj, pa le tisti najbolj primitivni na njih odgovarjajo z obširnim kritiziranjem vsega, kar ni po njihovem okusu. Takšen odgovor, pa če ga še ne vem kako zaviješ v celofan, izpade otročji in kar kliče po nesmiselnih "debatah".

V glavnem, me veseli, da se tudi takšni avti predstavljajo na tem forumu in z veseljem pogledam "vaše" teme. ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Daedalus Po mar 10, 2014 11:35 pm

cruiser1 je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:Glede zapravljanja pa...sem študent blizu magistrske v stroki, ki je v Sloveniji zelo podcenjena (ja, you guessed it, strojnik sem). Doma ni za razmetavat, zato je treba malo bolj šparat, in sem po naravi racionalen. Ni pa potrebe, da me zato imaš za nekoga, ki "ne zna živeti", ker se da živeti skromno in malenkostno, pa kljub temu biti srečen (v veliko primerih tudi bolj, kot nekdo, ki ima vsega polno rit). Šparam pa seveda v glavnem zato, da bom imel ob kateremkoli trenutku dovolj kapitala, da "skočim" nekam v tujino.


Nisem tebe osebno napadel, da ne znaš živeti ampak samo hotel pojasniti zakaj ni vedno pomembno samo to kaj se denarno splača. Ljudje živimo vsak po svoje in ti porabiš denar za nekaj jaz pa za kaj drugega. Najin problem. A ni tako? Nikakor nisem rekel, da nihče od vas ne zna živeti, da nič nimate in si nič ne privoščite ampak, da mnogokrat nekateri dajete prav tak vtis, da samo vi znate ravnati z denarjem in so samo vaše odločitve in prioritete pravilne. Tudi jaz nikoli nisem imel denarja za razmetavat in prav tako gledam kako ga bom porabil ampak, da bi se pa popolnoma odrekel stvarem, ki me veselijo in mi dajo smisel v tem blesavem svetu je pa neumno in kolikor vidim si tudi ti enakega mnenja le ne razumeš me kaj sem hotel povedati ;) Praviš, da šparaš, super in zato razumem, da si marsikaj raje ne privoščiš, tudi jaz se sam odločim kam bom raje dal denar in koliko, to je naša pravica, ki je sicer zelo omejena in krojena. Ti si se odločil nabrati denar in potem s tem nekaj narediti, tvoja stvar ampak tudi tu se lahko najde nek pametnjakovič, ki ti bo rekel, da je tvoja odločitev neumna in se ne splača in ti svetoval, da si z našparanim denarjem raje hišo zgradiš, ker se to bolj splača :D
Kot sem omenil, prevečkrat se popolnoma narobe razume kaj kdo napiše ;)


Res je, očitno sem narobe razumel. Pisal si v 2. osebi množine in sem avtomatsko mislil, da misliš tudi mene - svetujem ti, da drugič uporabiš 3. osebo ("Nekateri..."), če ne misliš nekoga osebno. :) Sicer si povedal marsikaj, kar je res, edino mislim, da ni ravno relevantno. Če je tvoj odgovor, da tak avto voziš zato, ker ti je pri srcu, potem nadaljnja razlaga sploh ni potrebna. Če pa mene zanima, ali se pod črto morda celo splača vozit oldie-ja kot daily-driverja namesto kaj modernega je pa čisto druga tema. :)

Daedalus je napisal/-a:To se pa itak strinjam, ker pri nas pač ne znajo drugega kot izvajat represije. :roll: In res ne vem, zakaj bi komurkoli zaradi tega prihajalo...spet jemlješ stvari osebno in misliš, da se bo cel forum izlil v tvojo temo in se ti smejal? Verjemi, da ne. ;)


To sem izjavil na podlagi nekaterih izjav na tem forumu pri recimo nenormalni podražitvi cestnine in še nekaterih podobnih. Pač moraš priznati, da žal obstajajo ljudje, ki so tako ubogi, da se z užitkom naslajajo ob takih stvareh.


Morda je pa čas, da začneš takšne blebetače ignorirat? :)


On topic: zanima me, če stavite na svoje avte radialke ali diagonalke? Govorim o gumah, seveda.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 To mar 11, 2014 12:38 am

Daedalus je napisal/-a: Če pa mene zanima, ali se pod črto morda celo splača vozit oldie-ja kot daily-driverja namesto kaj modernega je pa čisto druga tema. :)



V preteklosti smo že nekaj govorili o tem. Jaz sem mnenja, da se v nekaterih primerih splača imeti oldija, odvisno s katerim novejšim avtom ga primerjaš in koliko novejšim. Prav tako ni vseeno za kakšnega oldija gre. Nek muscle car iz sedemdestih prav gotovo ni šparovček in ni primeren za človeka, ki dnevno naredi veliko kilometrov poleg tega tak avto tudi za kupit ni poceni. Težko je posplošit zadevo in reči, da se oldija splača ali ne splača. Ampak relativno poceni lahko človek pride skozi z nekim V6 avtomobilom narejenim nekje v osemdestih. Taka vozila v dobrem stanju dobiš za nekaj tisočakov (2000-4000eur), rezervni deli prav tako v glavnem niso dragi in z vzdrževanjem nimaš pretiranih stroškov. Potem je tu še popust pri cestnini in zavarovanju in na koncu vidiš, da tista nekoliko višja poraba ni taka huda reč.


Daedalus je napisal/-a:Morda je pa čas, da začneš takšne blebetače ignorirat? :)




Res bi bil čas, saj probam ampak ne morem dolgo zdržat ;)
Daedalus je napisal/-a:
On topic: zanima me, če stavite na svoje avte radialke ali diagonalke? Govorim o gumah, seveda.


Jaz kupim kar dobim pri nas, mislim, da so trenutno vse diagonalke.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper To mar 11, 2014 8:44 am

Čakaj... radialne gume mamo gor ne? Saj zdaj pa še jaz nisem siguren.... :D
Saj gume se dobijo pri nas, v večini. Nekaj so želje po belem robu ipd.
Če imaš 15" je sploh lažje kot s 14". Tudi če rabiš višje... 70, 75.
Recimo 205/70R15 ni bav bav pri nas.

New Yorker ima celolete 195/75R14, za zimske bom najverjetneje šel na 15" s 195/65R15 gumami.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a xxl To mar 11, 2014 10:25 am

Kaj je pa tisto v ozadju pod kozolcem,daj še njega postavi zraven?!
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Matjazy To mar 11, 2014 11:39 am

Hudi fotelji, ni kej :)
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a gasolinedream To mar 11, 2014 11:55 am

Mene pa zanima zakaj konfederativne zastave? : )
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a ~toMmy~ To mar 11, 2014 2:53 pm

xxl je napisal/-a:Kaj je pa tisto v ozadju pod kozolcem,daj še njega postavi zraven?!


Ima že svojo temo ;)

viewtopic.php?f=7&t=85783
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a BoneS To mar 11, 2014 3:21 pm

Men je pa kul. Ameriske skatle so mi ze od nekdaj top. Notranjost pa tut zmaga. Sploh tile fotelji :shock:
Slika
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 To mar 11, 2014 3:25 pm

89gasper je napisal/-a:Čakaj... radialne gume mamo gor ne? Saj zdaj pa še jaz nisem siguren.... :D


Saj jaz pojma nimam kaj imam gor :D . Itak tudi pojma nimam v čem je razlika in kadar kupujem gume me nihče ni vprašal ali razlagal o enih in drugih, kupim take, ki po dimenzijah pašejo na avto in to je to. A je to pomembno ali so radialke ali kaj drugega?
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a Daedalus To mar 11, 2014 5:21 pm

Končno malo boljše slike notranjosti. Zgleda sila kul, ampak meni osebno sumim, da mi ne bi tako ustrezalo to "pretirano" udobje... :mrgreen: Bi pa blo za sprobat.

cruiser1 je napisal/-a:
89gasper je napisal/-a:Čakaj... radialne gume mamo gor ne? Saj zdaj pa še jaz nisem siguren.... :D


Saj jaz pojma nimam kaj imam gor :D . Itak tudi pojma nimam v čem je razlika in kadar kupujem gume me nihče ni vprašal ali razlagal o enih in drugih, kupim take, ki po dimenzijah pašejo na avto in to je to. A je to pomembno ali so radialke ali kaj drugega?


Hm...vkolikor kupujeta gume, ki so kao "old school USA avti" gume (npr. take z belim robom :) ), obstaja možnost, da so diagonalne. Pri nas jih za avtomobile pomoje zelo težko dobiš, in zato sem sklepal, da vozite diagonalne, ker je @89gasper napisal, da je svoje gume težko našel. :) Mislim, da so Američani precej dlje vztrajali pri diagonalnih kot Evropa in vzhod - bojda so v 70-ih šele začeli z vgrajevanjem radialk, pri nas pa že v 50-ih.

Načeloma je kar pomembno - so neke razlike pri tem, kako se guma obnaša - diagonalke so načeloma trše, glasnejše, se bolj segrevajo in obrabljajo, z njimi je poraba višja, so pa cenejše in bolj stabilne pri diagonalni vožnji prek ovir (npr. ležeči policaji). Nedolgo nazaj smo pnevmatike obravnavali na faksu, in baje folk rad kupuje diagonalke za svoje USA oldije, da so pač bolj avtohtoni - ni pa ravno smiselno.

Če imaš radialne ali diagonalne pa vidiš pri oznaki. Kjer so cole mora biti Rxy če je radialna in Dxy če je diagonalna. :)
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a cruiser1 To mar 11, 2014 5:56 pm

:lol: ha ha! No zdaj vidim, da pojma nimam o gumah. Oziroma sem vse pomešal, meni se je zdelo, da so pa radialne gume tista stara varianta. Sem pogledal in itak, da imam na vseh avtomobilih radialke :roll: ;) .
Verjetno tisto oldschool diagonal varianto pnevmatik montirajo predvsem na kakšne klasike iz štiridesetih, petdesetih, če želijo imeti čimbolj pristen izgled avtomobila. Osebno mi je to brez smisla.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: 1988 Chrysler New Yorker Landau (Mark Cross Edition)

Napisal/-a 89gasper To mar 11, 2014 7:57 pm

Seveda vozimo radialne. Diagonalne, to je verjetno "bias ply tire", pod katerim izrazom jih jaz poznam... in se uporabljajo vglavnem na starejših vozilih... vozila iz 30, 40 let.


gasolinedream je napisal/-a:Mene pa zanima zakaj konfederativne zastave? : )


Zakaj?
To bi vedel prejšni lastnik, nemec, kateri je vozilo uporabljal v usa, potem ga pa s seboj pripeljal nazaj domov.... v nemčijo.

Mene ameriške in konfedracijske/releb flag zastave(nalepke) in zastava na stropu ne motijo!
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov