Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a mjack Ne mar 23, 2014 1:31 pm

Pozdravljeni,

forum spremljam že dlje časa, sedaj pa sem se odločil da tudi se predstavim tako jaz kot tudi moje vozilo. Sem Matic iz Ljubljane, hodim na SVŠGL 4.letnik in sem star 19 let. Lani sem uspešno naredil izpit, za darilo pa sem dobil opel corso d. Luč sveta je ugledala leta 2007. Od takrat pa do danes je prevozila 80.000 kilometrov. Te je premagovala s svojim mlinčkov 1.2 z 80 konji, kateri zadostujejo, da doseže avtocestno omejitev, za hitrostne rekorde pa bi bilo potrebno poseči vsaj po OPC-jki. Ima 5 vrat z opremo enjoy. Kakšen dodaten kos opreme ji ne bi škodil, ampak podarjenemu konju se ne gleda v zobe ;) Pozimi se vozi na železnih feltnah z original radkapi, poleti pa je obuta v matčrne feltne neznanega proizvajalca :mrgreen:

Med vožnjo mi delata družbo dva pujska, vsak na svoji strani armature. Avspuh ima dovarjen zaključek, tako da sedaj saj zgleda nekako spodobno. Napis 1.2 je romal stran, tako, da je sedaj ostal samo napis opel corsa, vsak na svoji strani. Za mestni avto se vozi presenetljivo dobro tudi po ovinkih. Včasih dobiš občutek da ne sediš ravno v mestnem avtu, sploh zaradi zelo položne prve šipe in dolge armaturne plošče. Letos ji bom privoščil še poliranje in kemično čiščenje notranjosti. Umival jo bom samo občasno, saj nočem da mi prehitro zgnije :mrgreen: . Tako, za moj prvi avto sem več kot zadovoljen, marsikateri vrstnik si mora sam kupiti svoj prvi avto in vem da v teh časih ni lahko zaslužiti denar, kupiti avto in vzeti v zakup vse stroške, ki so povezani s tem! Če ima kdo kakšno vprašanje, nasvet z predlogi na dan :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Lp Matic
Zadnjič spremenil mjack, dne Ne mar 23, 2014 8:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a _furby_ Ne mar 23, 2014 1:45 pm

Ooo se ena corsa! Tudi 1.2 je dovolj za kako multo fasat :mrgreen:
po pameti in naj ti sluzi! Ce bo pa kaj, ti samo prasaj. Sem dal skozi vse napake na teh corsah :D
turbo inside
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a IcEm4n Ne mar 23, 2014 2:15 pm

Midva imava pa precej skupnih stvari :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a sparky Ne mar 23, 2014 2:26 pm

Prvi avto niti ni težko zaslužit, če znaš delat z denarjem in poleg štipendije še kje delaš ;) (sem dal to skozi 2 leti nazaj) :D

Lušten avtek, edino alu platišča res ne pašejo, veliko lepša bi bila v srebrni barvi, pa še bobnaste zavore v srebrnem :DDD
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a dennisCe Ne mar 23, 2014 4:53 pm

še eden od nas lastnikov corsic :))) drugače pa za 1avto imaš kar dobro izbiro.. veliko ljudi po 20letih dela nima takšnega avta ;)
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a mjack Ne mar 23, 2014 7:54 pm

@_furby_ haha, ja za multo fasat je učasih še preveč močna :mrgreen: hvala, zaenkrat sem brez napak in upam da tko tud še ostane neki časa :mrgreen:

@ IcEm4n pol se morva pa nujno dobit enkrat na pjači da mal podebatirava ;)

@sparky se strinjam s tabo ampak useeno, cca 5k€ kolikor je bila lani vredna ko sem jo dobil ni veliko denarja spet pa ne malo in če opravljaš samo študentsko delo med počitncami, bi moral veliko počitnic delati samo za avto, kar pa definitivno ne mislim! Hvala, platišča sem pa dobil tako ugodno da če jih ne bi kupil bi mi blo še danes žal.. bobna se bosta prebarvala samo na črno, ker zdajšna barva že malo odstopa, srebrna nevem kako bi kej zgledala :?

@dennisCe še eden od lastnikov sem ja :D hvala, tudi sam sem zadovoljen z njim ;)

Lp Matic
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a simply Po mar 24, 2014 8:39 am

Prosim sporoči še kakšno imaš porabo?

Hvala.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a hahehihoh Po mar 24, 2014 9:25 am

Lepa corsa, platišča presenetljivo niso slaba. :)
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a mjack Po mar 24, 2014 10:34 am

Poraba se giblje od 5-8litrov zelo je odvisno kje se vozm, povprecna je mal po 7, s tem da je veliko mestne voznje....hvala, za navdih sm mel corse black&white, s tem da je moja matblack&silver :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a StajercS Po mar 24, 2014 11:09 am

Lepa. :D Trije predlogi. Okvirje tablic dol. :mrgreen: Tisti štrleč nastavek auspuha dol,ali pa ga probaj poglobit. Za feltne pa mam poceni predlog. Najdi nekoga,da ti na robu feltne pihne gor rdečo črto. Potem bo neka meja med feltno in gumo,ker se zdaj zlivata med sabo,pa čudno zgleda. Ko bodo finance,pa radio&co. :twisted: :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
Lunatic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr avg 02, 2006 11:10 am

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a Lunatic Po mar 24, 2014 11:23 am

Čestitke za avto lepo se vozi ta Corsica mene je presenetla moja deklina jo ima v lasti že 5 let. Jo je dobila tudi kot prvi avto. Pa še začuda nič ni odpovedalo (sosed ima isto pa je dvakrat moral že menjat lambdo sondo). :twisted:
Tako da čim več varnih kilometrov.
 
mjack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr apr 17, 2013 7:04 pm

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a mjack Po mar 24, 2014 4:15 pm

@StajercS okvirji gredo dol ja :mrgreen: nastavek se bo pomaknil za kakšna 2cm bolj notri, nažalost me ni blo zraven ko so ga dajali gor :evil: za rob se bom še odločil, mogoče pa bo res rdeč :mrgreen:

@Lunatic Hvala, tudi mene je presenetla, sploh glede na velikost..no pri nas je ta avtu tudi že od novega v družini in ni bilo nobene napake, tok tok po lesu :)
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a dennisCe To mar 25, 2014 4:31 pm

sori za off: bil danes na tehničnem pregledu in je rekel a je ta avto nov? niti ene napakice ob temeljitem pregledu, tega še nisem doživel :)) tako da opel gooo :D
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a King1 To mar 25, 2014 6:17 pm

dennisCe je napisal/-a:sori za off: bil danes na tehničnem pregledu in je rekel a je ta avto nov? niti ene napakice ob temeljitem pregledu, tega še nisem doživel :)) tako da opel gooo :D



Sorry za off ampak a sem lahko tvoj frend? Brez napake? Go ope go opel... dej nehi z takimi komentarji lepo prosim.

lp

p.s. lastniku pa srečno vožnjo in po pameti. ;)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a peroRS To mar 25, 2014 6:41 pm

dennisCe je napisal/-a:sori za off: bil danes na tehničnem pregledu in je rekel a je ta avto nov? niti ene napakice ob temeljitem pregledu, tega še nisem doživel :)) tako da opel gooo :D


Ne boš verjel, meni vsakič to reče, tudi z bivšim delovnim strojem letnik 1993 in 250.000km.
Zame je samoumevno, da je avto 100% brezhiben ves čas, ne samo toliko da pridem skoz tehnični :roll:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a _furby_ To mar 25, 2014 8:05 pm

peroRS je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:sori za off: bil danes na tehničnem pregledu in je rekel a je ta avto nov? niti ene napakice ob temeljitem pregledu, tega še nisem doživel :)) tako da opel gooo :D


Ne boš verjel, meni vsakič to reče, tudi z bivšim delovnim strojem letnik 1993 in 250.000km.
Zame je samoumevno, da je avto 100% brezhiben ves čas, ne samo toliko da pridem skoz tehnični :roll:


No meni pa opel corsa ko je imela na 4ih letih prvi tehnicni, ni sla skozi pod nobenim pogojem. Tako da spet odvisno. Pa je bil avto res redno servisiran itd. ;)
p.s. se ze tresem kaj bo naslednji teden, ko je na sporedu tehnicni :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a pskoda To mar 25, 2014 8:11 pm

Moja je pa šla za šalo čez tehničnega...zanimivo

Ps.: servise sem delal sam samo 2x sem bil pri uradnem
Lp
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a dennisCe Pe mar 28, 2014 10:48 am

peroRS je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:sori za off: bil danes na tehničnem pregledu in je rekel a je ta avto nov? niti ene napakice ob temeljitem pregledu, tega še nisem doživel :)) tako da opel gooo :D


Ne boš verjel, meni vsakič to reče, tudi z bivšim delovnim strojem letnik 1993 in 250.000km.
Zame je samoumevno, da je avto 100% brezhiben ves čas, ne samo toliko da pridem skoz tehnični :roll:


ni samoumevno. Če zamenjaš polovico avta je samoumevno, da narediš tehničnega.. če pa nič ne zamenjaš pa te vpraša če je avto nov, je pa druga situacija ane ;) to sem pa napisal ravno zaradi tega, ker je bil pred mano bmw 530d (serija pred tem, ki je trenutno aktualen) pa ni šel že zaradi plinov skozi :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a domen90 Pe mar 28, 2014 11:08 am

dennisCe je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:sori za off: bil danes na tehničnem pregledu in je rekel a je ta avto nov? niti ene napakice ob temeljitem pregledu, tega še nisem doživel :)) tako da opel gooo :D


Ne boš verjel, meni vsakič to reče, tudi z bivšim delovnim strojem letnik 1993 in 250.000km.
Zame je samoumevno, da je avto 100% brezhiben ves čas, ne samo toliko da pridem skoz tehnični :roll:


ni samoumevno. Če zamenjaš polovico avta je samoumevno, da narediš tehničnega.. če pa nič ne zamenjaš pa te vpraša če je avto nov, je pa druga situacija ane ;) to sem pa napisal ravno zaradi tega, ker je bil pred mano bmw 530d (serija pred tem, ki je trenutno aktualen) pa ni šel že zaradi plinov skozi :lol: :lol:


Saj na tehničnem itak vejo, da avto ni nov. Prvi tehnični pregled je po 4 letih, torej zakaj bi z novim avtom kdo sploh hodil na tehničnega? In itak ti vzame prometno (kjer piše letnik), še preden se usede v avto in začne karkoli pregledovati, tako da ta izjava je bila dana v šali, ti pa ves ponosen to takoj razlagat celemu svetu :lol:
Slika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Rja, ki sliši na ime corsa

Napisal/-a peroRS Pe mar 28, 2014 12:04 pm

dennisCe je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:Zame je samoumevno, da je avto 100% brezhiben ves čas, ne samo toliko da pridem skoz tehnični :roll:


ni samoumevno. Če zamenjaš polovico avta je samoumevno, da narediš tehničnega.. če pa nič ne zamenjaš pa te vpraša če je avto nov, je pa druga situacija ane ;)


To je tvoje napačno sklepanje. Ni moj problem.
Ne bom več pisal, ker samo smetimo temo.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov