Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 So avg 23, 2014 8:32 pm

čare je napisal/-a:Mal razlike pa je.Pa se odbijač glede na to da je neka kopija lepo prilega??


Za odbijač sem bil skeptičen ko sem ga naročil iz Nemčije. Vprašal sem se kaj bo prispelo če sploh bo, glede nato da je bil odbijač 54,70 eur, poštnina pa 60 eur :mrgreen:
Ko sem odbijač dobil je bilo na njemu vse kar je prodajalec napisal, torej mrežica z letvicami. Potem pa me je begala montaža vse dokler se odbijač ni pobarval ga nisem probal na avtu. Pred nekaj dnevi smo montirali pri ličarju odbijač in se je usedel na avto brez vsakršnih težav ali predelav itd... Ob straneh se je nataknil od spodaj pa privijačil. Aluminijasti nosilec odbijača se je tudi zakovičil v odbijač brez težav saj so bile vse luknje pravilne.
In ko potegnem črto nikoli nebi dal 300+ eur za orginal odbijač zato ker je orginal, ker ni tega vreden. Ti M odbijači so precenjeni, ker so na žalost še vedno ljudje, ki pač odštejejo par sto eur za te odbijače prodajalci pa mastno služijo.

Sam sem iskal po ebayu in našel to ponudbo, ki je več kot ugodna. Za razliko v ceni orginal odbijača bom pa dal turbino obnoviti in sem naredil izjemen biznis. :D
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a eentox So avg 23, 2014 9:17 pm

Pametno!

Me veseli, da so še ljudje, ki imajo okus, veselje do rihtanja starejših vozil, obenem pa to delajo s pametjo ;)
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a EX-B Ne avg 24, 2014 10:01 am

Hud, v povezavi z FL lucmi naredijo ta avto tak kot bi mogle vse E39ke bit :) Se M sport podvozje da se usede na pravilno visino pa je to to :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Ne avg 24, 2014 2:52 pm

EX-B je napisal/-a:Hud, v povezavi z FL lucmi naredijo ta avto tak kot bi mogle vse E39ke bit :) Se M sport podvozje da se usede na pravilno visino pa je to to :)

mah nič ne bo s podvozjem in nižanjem. Avto uporabljam vsak dan za različne namene in ne želim ružiti po tleh ali pa da grem na morje z družino in naložim avto pa ne morem čez kako oviro na cesti.
Nisem več 20 let star avto pa tudi ni nek sportak.
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a EX-B Ne avg 24, 2014 3:38 pm

bunny01 je napisal/-a:
EX-B je napisal/-a:Hud, v povezavi z FL lucmi naredijo ta avto tak kot bi mogle vse E39ke bit :) Se M sport podvozje da se usede na pravilno visino pa je to to :)

mah nič ne bo s podvozjem in nižanjem. Avto uporabljam vsak dan za različne namene in ne želim ružiti po tleh ali pa da grem na morje z družino in naložim avto pa ne morem čez kako oviro na cesti.
Nisem več 20 let star avto pa tudi ni nek sportak.

Si kdaj vozil kaj z M sport podvozjem? Zadeva je ene 2 centi nizja (se skoraj ne pozna, v smislu da bi moral kadarkoli karkoli merkat da bos kam nasedel), naredi pa avto popolnoma drug, in za vozit in po izgledu. Verjemi, nalozen avto z M sport podvozjem se ne posede cisto nic bolj kot nalozen z navadnim podvozjem :) No, vsakemu svojemu, ce ti je to vsec, potem super :)

Drugace pa, nimas zadaj zracnega podvozja? Moj ga ima, fina zadevscina, lahko nalozis kolikor hoces pa obdrzi isto visino, nobenega posedanja :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a tr00per To avg 26, 2014 4:30 pm

lepo! Sploh za ta denar! Zdej pa še meglo pa senzorje namontirat, pa je. Bo morda nekoč tudi zadnji M odbijač gor prišel?
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Sr avg 27, 2014 3:55 pm

EX-B je napisal/-a:
bunny01 je napisal/-a:
EX-B je napisal/-a:Hud, v povezavi z FL lucmi naredijo ta avto tak kot bi mogle vse E39ke bit :) Se M sport podvozje da se usede na pravilno visino pa je to to :)

mah nič ne bo s podvozjem in nižanjem. Avto uporabljam vsak dan za različne namene in ne želim ružiti po tleh ali pa da grem na morje z družino in naložim avto pa ne morem čez kako oviro na cesti.
Nisem več 20 let star avto pa tudi ni nek sportak.

Si kdaj vozil kaj z M sport podvozjem? Zadeva je ene 2 centi nizja (se skoraj ne pozna, v smislu da bi moral kadarkoli karkoli merkat da bos kam nasedel), naredi pa avto popolnoma drug, in za vozit in po izgledu. Verjemi, nalozen avto z M sport podvozjem se ne posede cisto nic bolj kot nalozen z navadnim podvozjem :) No, vsakemu svojemu, ce ti je to vsec, potem super :)

Drugace pa, nimas zadaj zracnega podvozja? Moj ga ima, fina zadevscina, lahko nalozis kolikor hoces pa obdrzi isto visino, nobenega posedanja :)


Ej nikoli nisem vozil nič od BMW z M podvozjem. to je res. Ta BMW je moj prvi. Tako da res nimam izkušenj s tem M podvozjem. Danes je recimo zraven mene gospa z VW Golf 5 zaružila s sprednjim odbijačem po robniku pred trgovino. Parkirala se je zraven mene in spredaj podrsala odbijač, pa je bil po izgledu navaden nič posebnega spredaj. Jaz imam nekaj cm lufta od robnika spredaj.

Moj avto nima zadaj blazin ampak vzmeti. Ali je blazine kdo dal ven prej ne vem, po izgledu od spodaj izgleda kot da je orginal tako da ne vem.
So pa blazine hudič če kompresor crkne ali pa blazina spusti. Popravilo pa drago.
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Sr avg 27, 2014 3:56 pm

tr00per je napisal/-a:lepo! Sploh za ta denar! Zdej pa še meglo pa senzorje namontirat, pa je. Bo morda nekoč tudi zadnji M odbijač gor prišel?


Danes so se vgradile orginal M meglenke, parkirni senzorji tudi pridejo seveda, zadnji odbijač pa pride orginal M naseldnji mesec. Vse je v planu.
Če je spredaj m naj bo tudi zadnji izn tega paketa.
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a domen90 Če avg 28, 2014 8:55 am

bunny01 je napisal/-a:In ko potegnem črto nikoli nebi dal 300+ eur za orginal odbijač zato ker je orginal, ker ni tega vreden. Ti M odbijači so precenjeni, ker so na žalost še vedno ljudje, ki pač odštejejo par sto eur za te odbijače prodajalci pa mastno služijo.


Kar si napisal drži, dokler ne boš z odbijačem kam zapel. Razlika je v materialu. Replika je iz slabše plastike ki prej poči, medtem ko je original bolj toleranten do upogibanja in zdrži precej več, preden se vda in poči. Sicer si pa prebral mojo temo na bmwslo in ga boš komot zašvasal :D


bunny01 je napisal/-a:
EX-B je napisal/-a:Hud, v povezavi z FL lucmi naredijo ta avto tak kot bi mogle vse E39ke bit :) Se M sport podvozje da se usede na pravilno visino pa je to to :)

mah nič ne bo s podvozjem in nižanjem. Avto uporabljam vsak dan za različne namene in ne želim ružiti po tleh ali pa da grem na morje z družino in naložim avto pa ne morem čez kako oviro na cesti.
Nisem več 20 let star avto pa tudi ni nek sportak.


Jaz imam na svoji E39 M podvozje in je zakon. Prej sem imel na E46 H&R Cupkit podvozje, ki mi je bilo obupno neudobno. Ob prehodu z enega na drugega imam občutek da se peljem na oblačku, volan je direkten, v ovinkih pa zelo malo nagibanja. Tako kot mora bit. Res pa je, da še nisem peljal E39 z navadnim podvozjem. Glede na to, da M podvozje niso samo amortizerji in vzmeti, pač pa tudi roke in stabilizatorji, nadgradnja ni ravno racionalna in bi osebno raje gledal v smeri Bilstein B6 kompleta, če bi želel malce športnejše podvozje.
Slika
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Sr sep 10, 2014 1:53 pm

Da še predstavim nekaj novitet, mogoče tudi kdo od kolegov forumašev dobi kakšno idejo.

Po dolgem času sem usposobil tudi zadnji nosilec pijače iz modela E38 v model E39.
Slika

Sicer zadeva neuporabna ker moji dve mali hčerki ne pijeta pločevink ampak zadeva deluje kot je namenjena v prvotnem smislu.
Potem sem uredil tudi woofer. Prejšnjega sem skuril, tokrat pa sem se odločil za individualni woofer, večji od orginalnega z večjim globjim basom. Po meri sem naredil mere škatle s pomočjo foruma iz Nemčije. Škatla je popolnoma zaprta, neprodušna. woofer pa je premera 20 cm ali 10 ".
Slika
Bass? Zelo lep globok, boljši od prejšnjega.Sem zadovoljen.

Takole smo včeraj vrata rastavljali in izolirali. Leva in desna zadnja. Zadnja desna vrata so druga kar se vidi na fotog. saj so od znotraj modra. Zamenjalo se jih je zaradi dotrajanosti mojih orginalnih oziroma bolje zaradi gnilobe na spodnjem robu. Prav tako se je dodobra zatesnila gumijasta obloga nazaj na vrata tako da ne spušča vode v kabino.
Slika
Slika
Slika

In obnova zadnjih tapet. Tapeta na zadnjih vratih se je ponovno obnovila ozirma se je dodalo nekaj popravkov. Zgornji del tapete kjer je iz neke gume sem opazil da je v tem poletju dosti izbledel. Kljub brisanju in mazanju s različnimi sredstvi guma ni pridobila na sijaju.
Po razmisleku sem se odločil, da si ta del obnovim in sicer tako, da sem ga oblekel v črno alkantaro. Material je mehak in se je z lahkoto vpognil v luknjo za mehanizem odpiranja in zapiranja vrat ter v zvočnik v vratih. Tako bom linijo alkantare nadaljeval skozi celo vozilo po zgornjem robu skupaj z armaturno ploščo.
Vmes pa sem tudi popravil senčni rolo, saj se mi je vmes poškodoval. Takole izlgeda tapeta sedaj.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Alkantara je črna kot noč na fotografiji pa je nekoliko svetla zaradi fleša od fotoaparata.
Takole pa izlgeda senčni rolo ko sem ga kupil iz ebaya 2 kosa zadaj.
Slika

Malo volje in iznajdljivosti pa sem oba rešil da spet delujeta.

lp

Dani
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a INFINITI Sr sep 10, 2014 2:55 pm

Zakaj pa nisi raje namesto alkantare oblekel v usnje enako kot je na vratih?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a tr00per Sr sep 10, 2014 6:09 pm

INFINITI je napisal/-a:Zakaj pa nisi raje namesto alkantare oblekel v usnje enako kot je na vratih?


x2...sej ne da bi zdej grdo zgledal, samo tst bi vseeno bolj skladno zgledalo
 
Uporabniški avatar
sky88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 533
Pridružen: Po mar 26, 2007 9:16 pm
Kraj: Velenje

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a sky88 Pe sep 12, 2014 6:23 pm

Lepo ga pedenas 8) si mogoče študiral, da bi dal sprednje ledvičke v črno? Samo ideja :D


Lp
1996 Honda Civic EJ9...bivša
1996 Honda Civic EK4...bivša
1999 Honda Civic EJ9...bivša
2003 Audi A4 B6 Avant...daily driven
1997 Honda Civic EK4...track driven
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a emozul Pe sep 12, 2014 7:04 pm

Lepo, samo koliko gre to enega časa?
Ti kar "pedenaj" pa slike limej.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe sep 12, 2014 8:19 pm

INFINITI je napisal/-a:Zakaj pa nisi raje namesto alkantare oblekel v usnje enako kot je na vratih?


Zato, ker mi ni všeč in drugo, okrog zvočnika visokotonca v vratih bi moral rezati tam, da bi usnje dobil notri ker drugače blenda nebi šla. Še večja težava je na sprednjih vratih, kjer so zračniki tam.

Alkantara mi je všeč, zadeva je individualna + s tapetništvom se ukvarjam ,tako da želim individualno notranjost, ki jo nima nihče.
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe sep 12, 2014 8:19 pm

tr00per je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Zakaj pa nisi raje namesto alkantare oblekel v usnje enako kot je na vratih?


x2...sej ne da bi zdej grdo zgledal, samo tst bi vseeno bolj skladno zgledalo



Zgornji del vrat pride oblečen v črno alkantaro v ključno z zgornim delom armaturke. :DDD
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe sep 12, 2014 8:20 pm

sky88 je napisal/-a:Lepo ga pedenas 8) si mogoče študiral, da bi dal sprednje ledvičke v črno? Samo ideja :D


Lp



Nisem bmw znak in ledvičke sem pustil takšner kot so bile ker so mi všeč. Čeprav mi je že marsikdo dekjal da naj dam karbon temen znak na haubo in črne ledvičke.
www.obnovi-volan.si
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a bunny01 Pe sep 12, 2014 8:21 pm

emozul je napisal/-a:Lepo, samo koliko gre to enega časa?
Ti kar "pedenaj" pa slike limej.



Časa gre veliko, kot vidiš pa delam ko imam čas. Zato pa se zadeve vlečejo ker imam druge opravke. Danes naredim to jutri ono do novega leta nameravam prtljažnik končati in tapete na vratih.
www.obnovi-volan.si
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a tr00per So sep 13, 2014 9:28 am

ja, dobro usnje je kr debelo in znaš met problem :) pri prejšnjem Coupeju sm tisto skaj manjšeto okrog menjalnika menjal za usnjeno in sem imel kr veliko težav, da sem približno nazaj sestavil, kot naj bi blo...
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: BMW E39 530 D Avt. Touring

Napisal/-a BoneS So sep 13, 2014 3:58 pm

Zakon! Pocas bo avto kot da bi ravn iz tovarne prsu. Keep the good work! 8)
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov