Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
heny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po apr 14, 2014 2:24 pm

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a heny To apr 15, 2014 6:09 pm

skopusnik je napisal/-a:heny, probaj avto ki se pelje mimo fotkat z daljšim časom (da se vidi, da se avto premika - zamegljeno ozadje, vrteča kolesa, ...)

skopusnik,bom upošteval tvoje nasvete ,hvala.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a Gapiii To apr 15, 2014 6:13 pm

Verjetno je esem mislil dobronamerno, vendar je izpadlo preveč negativno :)

Dober nasvet od skopusnika, poskusi biti malce drugačen. Postavljaj si izzive, ki pa vem da so težki ob nepričakovanih situacijah. Fotkaš pa itak zase in ne za nas. Tako, da če te to veseli nam kar limaj fotke, bomo probal konstruktivno pomagat, če ne drugega vsaj sodelovati v debati. :)

Lp, G
 
heny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po apr 14, 2014 2:24 pm

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a heny To apr 15, 2014 6:35 pm

Gapiii je napisal/-a:Verjetno je esem mislil dobronamerno, vendar je izpadlo preveč negativno :)

Dober nasvet od skopusnika, poskusi biti malce drugačen. Postavljaj si izzive, ki pa vem da so težki ob nepričakovanih situacijah. Fotkaš pa itak zase in ne za nas. Tako, da če te to veseli nam kar limaj fotke, bomo probal konstruktivno pomagat, če ne drugega vsaj sodelovati v debati. :)

Lp, G


Hvala lepa Gapiii.Tudi kritik se ne bojim,saj me le te,lahko naredijo še boljšega in zagnanega pri mojem hobi/amaterskem fotografiranju jeklenih lepotcev.Seveda da fotografiram zase,rad jih pa tudi pokažem drugim ljudem,ki imajo radi avtomobile,pa ne za to da bi se z njimi hvalil,ker konec koncev z njimi ne služim.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a adis Sr apr 16, 2014 10:35 am

esem je napisal/-a:
heny je napisal/-a:...A ko vidim lep hiter športen avto,si nimam kaj da nebi posegel po fotoaparatu in ga ulovil za svoj foto arhiv.Fotografije naredim povsod na slovenskih cestah,tujih cestah itd..


S fotografskega stališča žal sila povprečne fotografije. Noben avto ne izžareva nekaj več, kaj šele, da bi se približal bistvu avta, vedno isti (večinoma napačni) koti, razne bleščave, pokvečeni avti (Golf je po novem 2-sedežen karavan?) in še kaj.

Moti pa tudi to, dar je velika večina slikana na istih mestih (kot da bi kamera avtomatsko slikala mimoidoče avtomobile pod blokom?), kar postavlja "povsod" pod velik vprašaj.

Sicer pa imamo namensko temo o slikanju avtov (kamor, in ne v novo temo, bi sodile tudi te fotke!! :evil: :twisted: ). Morda bi se lahko tam kaj naučil, preden nadaljuješ.


@esem: glede na to, da uporabnik fotka za svoje veselje in je le-to veselje predstavil nam/vam na forumu ste/smo lahko veseli česa takšnega in to kljub temu, da tema že obstaja !!!

očitno se ne zavedaš koliko je potrebno, da se naredi dobra fotka in koliko znanja moraš imeti o fotografiji ( zaslonka, objektiv, čas svetlobe, itd... itd...)! eno je če fotkaš z dslr na manual a popolnoma drugo je če fotkaš z kompaktnim aparatom...

izzivam te, da narediš par fotk z dslr-jem na manual mode ( če ga imaš) in nam slike predstaviš v nasprotnem primeru se vzdrži komentarjev na teme, ki jih ne poznaš.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a King1 Sr apr 16, 2014 6:25 pm

adis je napisal/-a:
esem je napisal/-a:
heny je napisal/-a:...A ko vidim lep hiter športen avto,si nimam kaj da nebi posegel po fotoaparatu in ga ulovil za svoj foto arhiv.Fotografije naredim povsod na slovenskih cestah,tujih cestah itd..


S fotografskega stališča žal sila povprečne fotografije. Noben avto ne izžareva nekaj več, kaj šele, da bi se približal bistvu avta, vedno isti (večinoma napačni) koti, razne bleščave, pokvečeni avti (Golf je po novem 2-sedežen karavan?) in še kaj.

Moti pa tudi to, dar je velika večina slikana na istih mestih (kot da bi kamera avtomatsko slikala mimoidoče avtomobile pod blokom?), kar postavlja "povsod" pod velik vprašaj.

Sicer pa imamo namensko temo o slikanju avtov (kamor, in ne v novo temo, bi sodile tudi te fotke!! :evil: :twisted: ). Morda bi se lahko tam kaj naučil, preden nadaljuješ.


@esem: glede na to, da uporabnik fotka za svoje veselje in je le-to veselje predstavil nam/vam na forumu ste/smo lahko veseli česa takšnega in to kljub temu, da tema že obstaja !!!

očitno se ne zavedaš koliko je potrebno, da se naredi dobra fotka in koliko znanja moraš imeti o fotografiji ( zaslonka, objektiv, čas svetlobe, itd... itd...)! eno je če fotkaš z dslr na manual a popolnoma drugo je če fotkaš z kompaktnim aparatom...

izzivam te, da narediš par fotk z dslr-jem na manual mode ( če ga imaš) in nam slike predstaviš v nasprotnem primeru se vzdrži komentarjev na teme, ki jih ne poznaš.



:bow :bow

lp

p.s. ti kar slikaj naprej.
 
Uporabniški avatar
Raiden
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 64
Pridružen: Če sep 24, 2009 11:17 am

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a Raiden Sr apr 16, 2014 7:03 pm

Kake tukaj klamfate eni...

Torej če slikam na M sem pro, drugače pa noob?! LOL...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a adis Sr apr 16, 2014 7:56 pm

Raiden je napisal/-a:Kake tukaj klamfate eni...

Torej če slikam na M sem pro, drugače pa noob?! LOL...


nisi pro, imaš pa znanje, ki ti koristi in ga znaš uporabiti napram tistim, ki pametujejo izza kompaktca.

in nikjer ni pisalo "pro" ;)
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a skopusnik Sr apr 16, 2014 8:39 pm

Če uporabljaš M še nisi pro, še zdaleč ne. Ampak vsaj veš za kaj se gre pri DSLR. Ne kot 3/4 folka ki kupi DSLR, pol so pa nastavitve vedno AUTO.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a xxl Sr apr 16, 2014 8:49 pm

Dajte še laiku/om razložit razliko med DSRL in manual,za AUTO mi je jasno. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a Gapiii Sr apr 16, 2014 9:02 pm

Jst sm pa skos uporabljal program P, k sm mislu da pomeni Professional. Ah, kaj naj pa zdej :D
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a skopusnik Sr apr 16, 2014 9:07 pm

DSLR je kratica za digitalni zrcalno-refleksni fotoaparat (oz. angleško - Digital single-lens reflex camera). Manual je pa ročno nastavljanje vseh nastavitev.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Cap
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So jan 01, 2005 11:47 am
Kraj: Domžale

Re: Moje fotografije avtomobilov

Napisal/-a Cap Če apr 17, 2014 11:32 am

Ja, saj za slikat auto moraš imet na AUTO, P je za pešce !
LP Andrej
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov