Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po jun 29, 2015 12:39 am

adis je napisal/-a:
whitee je napisal/-a:Bila sta samo en črn oz temno siv in en avstrijski karavan.


ku*c...črn RS4, tablica MB in sem bil prepričan da piše VENOM ... hm...


Sem bil v stiku z Mačkom, ker je iz mojih koncev in se poznamo. Me je povabil na show in bi z veseljem prišel ampak sem bil žal službeno odsoten.


Hehe, Phantom Black in Sprint Blue pa je precejšnja razlika :lol:

Črn je od znanca iz Ruš, ki je imel prej V8 Opla. RS-a je kupil par tednov za mano, pri Kolmaniču v Lj - sem ga tudi sam šel gledat lani Decembra, ko sem se še odločal kaj bom vzel.

Slika

Ta je bil no-go zame.

gepl83 je napisal/-a:Hudo rihtaš tale strup. Tale loputa je pa verjetno nekaj podobnega, kot je imel že e46 330 v originalu.


Hvala! :)
Te lopute ima veliko avtov - so praktične. Audi kot Audi ima večino komponent krmiljenih preko vakuuma in če lopute zadaj ne delajo takoj veš, da nekje ne tesni dobro. =P
Za 330 e46 pa nisem vedel, zanimivo!
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a adis Po jun 29, 2015 10:39 pm

ven0m je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
whitee je napisal/-a:Bila sta samo en črn oz temno siv in en avstrijski karavan.


ku*c...črn RS4, tablica MB in sem bil prepričan da piše VENOM ... hm...


Sem bil v stiku z Mačkom, ker je iz mojih koncev in se poznamo. Me je povabil na show in bi z veseljem prišel ampak sem bil žal službeno odsoten.


Hehe, Phantom Black in Sprint Blue pa je precejšnja razlika :lol:

Črn je od znanca iz Ruš, ki je imel prej V8 Opla. RS-a je kupil par tednov za mano, pri Kolmaniču v Lj - sem ga tudi sam šel gledat lani Decembra, ko sem se še odločal kaj bom vzel.

Slika

Ta je bil no-go zame.

gepl83 je napisal/-a:Hudo rihtaš tale strup. Tale loputa je pa verjetno nekaj podobnega, kot je imel že e46 330 v originalu.


Hvala! :)
Te lopute ima veliko avtov - so praktične. Audi kot Audi ima večino komponent krmiljenih preko vakuuma in če lopute zadaj ne delajo takoj veš, da nekje ne tesni dobro. =P
Za 330 e46 pa nisem vedel, zanimivo!


hahaha sam res...ah moja zmota :DDD

sicer je bil moj zraven parkiran :D
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne jul 12, 2015 6:37 pm

En majhen picture update. Pozdrav iz južnega Jadrana :)
Pred odhodom sva s prijateljem še avto temeljito spolirala. Slika skoraj dela krivico modri barvi.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Matey_ Ne jul 12, 2015 6:42 pm

To je to :-P :-P :clapclap :tomidelej:

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward Ne jul 12, 2015 7:00 pm

:DDD
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a srcnik Ne jul 12, 2015 7:24 pm

ven0m je napisal/-a:En majhen picture update. Pozdrav iz južnega Jadrana :)
Pred odhodom sva s prijateljem še avto temeljito spolirala. Slika skoraj dela krivico modri barvi.

Slika


Prav hud, sam kaj je pa tista srebrna zadeva levo od tablice? :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Falco_ Ne jul 12, 2015 7:26 pm

tow hook se reče tisti zadevici :)

Audi je čudovit!
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Ne jul 12, 2015 10:10 pm

srcnik je napisal/-a:Prav hud, sam kaj je pa tista srebrna zadeva levo od tablice? :mrgreen:


Tako kot je Falco napisal, ta srebrna zadeva pri tablici je Tow Hook. Uporablja se jih na dirkališčih, da se avto po karambolu lažje odstrani iz steze.
Jaz ga imam gor primarno, ker mi je všeč. Obenem pa upam, da ga nikoli nebom potreboval na kakšnem track day-u. :)

Drugače odvisno od pravil še mora bit zadeva označena z napisom (ampak meni je clean bolj všeč... imam par srebrnih nalepk ampak jih nisem želel lepit po sprednjem odbijaču)

Slika

Teh par s tow-hooki sem poslikal na Ring-u letos - zverine! :twisted:

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a srcnik Po jul 13, 2015 10:48 pm

Srečo maš, da mam slabe sprednje amortizerje :mrgreen:
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Aleennn To jul 14, 2015 1:21 pm

Zverina! Res mu paše tale modra barva! :)
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Po jul 20, 2015 8:19 pm

srcnik je napisal/-a:Srečo maš, da mam slabe sprednje amortizerje :mrgreen:


Kako misliš?
@vsi ostali: Hvala!



Nekaj stvari sem še uspel postorit na avtu.

Dodal sem 3mm distančnike (posledično zamenjal tudi vse vijake), da sem pomaknil kolo čisto na rob. (Camber zadaj je serijski)

Slika

Slika


Obnovil sem RS označbe na sprednjih čeljustih. (8 batni Bremboti)

Slika

Prej (zbledelo)
Slika

Potem (tu še nisem odstranil transfer tape)
Slika

Slika


Odpravil sem tudi eno (na vso srečo) manjšo mehansko hibo teh avtov. Temu so bili podvrženi skorajda vsi B7 A4/S4/RS4 - mogoče postopek komu pomaga.

Ko sem avto kupil se je pri polnem obratu volana na eno stran pričela oglašat servo črpalka - ta situacija načeloma nikoli ne nastopi zato sem pustil tako stat (tudi malo pogooglal in je veliko lastnikov pojasnjevalo, da "to tako pač je"). Avto ima poznane težave s servo črpalko in njenimi vodili, ki so rada puščala. Pred kratkim se je nato pričelo cviljenje črpalke ob normalnem manevriranju vozila (motanje volana med gibanjem, na mestu še huje).

V rezervoarju za servo sem opazil, da je tekočina podobna eni črni gmoti. Na to opazko mi je uporabnik na US forumu svetoval, da črpalko sperem s svežim oljem, ter sistem nato tudi napolnim s tem oljem.

Postopek:
- Demontiral in izpraznil sem rezervoar servo olja ter očistil notranji filter. (demontirana cevka, ki je bližje k požarni steni)
- Nato sem demontirano cev napeljal na zunanji zbiralnik, rezervoar pa začasno zatesnil.
- Dolil sem sveže olje ter vklopil motor za interval 2s (V tem intervalu je spraznilo rezervoar do točke tik preden bi požrlo zrak) - v zbiralniku se je pričelo zbirat staro črno olje.
- Ta cikel sem ponovil 5x dokler ni pričelo potiskat ven sveže olje.
- Nakar sem odmontiral napeljavo, sestavil vse nazaj in dolil manjkajoče olje.

Po vsem skupaj je bila razlika kot noč in dan pri obračanju volana. Vse skupaj je bilo veliko bolj gladko, lažje in precizno. Odkar sem avto imel sem se prav "tepel" z volanom (nisem ravno šibek bi lahko rekel), sedaj pa je čisto drugačen občutek.

Vse skupaj me je stalo z materialom in oljem 40€. Še par slik:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Tilen18 Po jul 20, 2015 8:49 pm

kje lahko stisnem like? :D :D

lepo rihtaš avto, bi ga kar imel :D
 
Uporabniški avatar
GT500
Novinec
 
Prispevkov: 168
Pridružen: To feb 01, 2005 8:53 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a GT500 Sr jul 22, 2015 9:23 pm

Živjo. Sam imam avto seat exeo 2.0 tdi, ki je copy/paste audija a4 in se mi pri obračanju na mestu sliši servo, ki ne dela tako kot bi moral. Nekaj jamra oz. malce tudi trese. Ali misliš, da bi s tem postopkom, kot si ga ti naredil tole odpravil? Hvala za odgovor.
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če jul 23, 2015 10:12 pm

GT500 je napisal/-a:Živjo. Sam imam avto seat exeo 2.0 tdi, ki je copy/paste audija a4 in se mi pri obračanju na mestu sliši servo, ki ne dela tako kot bi moral. Nekaj jamra oz. malce tudi trese. Ali misliš, da bi s tem postopkom, kot si ga ti naredil tole odpravil? Hvala za odgovor.


Zdravo. Pri tvojem motorju bi prej rekel, da je sklopka oz. tako imenovana rolca za jermenico, ki poganja servo pumpo. Imel sem isto težavo na starejšem A4 1.9tdi, ki je imel isto pumpo kot jo imaš ti.
Pri meni je bila težava ta, da je rolca za jermen odpovedala oz. zaštekala v obe smeri (deluje kot sklopka, v eno smer blokira, v drugo smer pa mora prosto tečt oz. popuščat).

Snami jermen iz rolce, ki poganja servo pumpo in na roko zavrti rolco, če v obe smeri zavira potem je za zamenjat. V eno smer mora tečt prosto.

Glede servo olja pa poglej v kakšnem stanju je v rezervoarju, moje je bilo gosto črno kar je znak kontaminacije za hidravlično tekočino, zato sem takoj pomislil, da je to krivec in nadaljeval iskanje v tej smeri. Drugače bi seveda šel prvo rolco preverjat ampak moja servo pumpa je gnana na zobnik, ne jermen. :)


Tilen18 je napisal/-a:kje lahko stisnem like? :D :D

lepo rihtaš avto, bi ga kar imel :D


Haha, hvala. Sej, če se ne motim se ponovno prodaja tisti Ibish White karavan, ampak je cena prav smešna za potolčen avto...
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a srcnik Če jul 23, 2015 10:25 pm

ven0m je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Srečo maš, da mam slabe sprednje amortizerje :mrgreen:


Kako misliš?


Zadnjič sma se mal pregajala na relaciji velenje-žalec :)

je pa fora, da sm mel vmes filing, da bi znal ti bit, k si mi precej z lahkoto sledil =P sam k je bla temno pa nism bil ziher do uvoza na avtocesto :mrgreen: drugač pa še enkrat pohvale prav hudo zgleda v živo
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a ven0m Če jul 23, 2015 11:07 pm

srcnik je napisal/-a:
ven0m je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Srečo maš, da mam slabe sprednje amortizerje :mrgreen:


Kako misliš?


Zadnjič sma se mal pregajala na relaciji velenje-žalec :)

je pa fora, da sm mel vmes filing, da bi znal ti bit, k si mi precej z lahkoto sledil =P sam k je bla temno pa nism bil ziher do uvoza na avtocesto :mrgreen: drugač pa še enkrat pohvale prav hudo zgleda v živo


Haha, maš res. Sem ti dal še vse 4, ko sem zavijal levo proti Mariboru na nadvozu, fun drive. :)
Ja ceste dol še ne poznam najbolje pa sem raje sledil tvojemu tempu in ga pustil mirno v 4. cel čas, ampak sem moral parkrat kar do konca pohodit, da sem te spet ujel. =P

Si pa bil dejansko prvi, ki sem ga srečal na tej relaciji, da je vozil hitreje IN kontrolirano. Večino časa sem naletel samo na razne idiote, ki so imeli navado mi v koloni vozit 5cm za ritjo, ko se je kolona sprostila sem jaz preprosto odpeljal naprej, da sem se jih znebil; tam, ko pa so omejitve na 60 sem upočasnil in so se mi ponovno pripeljali s polno hitrostjo za rit in vozili 5cm za ritjo, čeprav sem jim dajal prostor za prehitet.
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a pskoda Pe jul 24, 2015 9:20 am

Takim voznikom ko vozijo čisto za ritjo ponavadi vedno pritisnem malo na bremzo in potem povečajo razdaljo za mojim avtom. Taki ljudje mi grejo na k... ko vozi čisto za ritjo
Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a INFINITI Pe jul 24, 2015 9:28 am

ven0m je napisal/-a: Večino časa sem naletel samo na razne idiote, ki so imeli navado mi v koloni vozit 5cm za ritjo, ko se je kolona sprostila sem jaz preprosto odpeljal naprej, da sem se jih znebil; tam, ko pa so omejitve na 60 sem upočasnil in so se mi ponovno pripeljali s polno hitrostjo za rit in vozili 5cm za ritjo, čeprav sem jim dajal prostor za prehitet.


Tipično obnašanje zakompleksancev, ko vidijo nekaj športnega pred sabo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a Godward Pe jul 24, 2015 6:10 pm

Jaz vozim za ritjo če se nedko vozi 60km/h in je omejitev 90km/h v ovinkih, kjer ni možno prehitevat
To so za mene majmuni
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
dr.sah
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: So jan 19, 2008 9:54 pm

Re: ven0m's 06' B7 Audi RS4 [Sprint Blue]

Napisal/-a dr.sah Ne jul 26, 2015 9:27 pm

Lep avto, čestitke.

Koliko te bodo koštali AP diski in DS2500 ploščice? Imam B5 verzijo, in me mila ta kombinacija, seveda čeljusti že imam.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 30 gostov