Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a pavlovich Sr nov 11, 2015 7:21 pm

Sonderklasse, zato ker zmeraj odreagiraš po pričakovanjih in ob temu neizmerno uživam :D
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 7:22 pm

____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a pskoda Sr nov 11, 2015 7:42 pm

Sem pogledal mal video in ta maska spredaj mi je čist mim kot bi roštil spredaj privezal pa volan je grd za popizdit tako, da jaz bi raje novega E vozil kot tega že malo v letih ki kar kliče po faceliftu
Lp
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 7:46 pm

pskoda je napisal/-a:Sem pogledal mal video in ta maska spredaj mi je čist mim kot bi roštil spredaj privezal pa volan je grd za popizdit tako, da jaz bi raje novega E vozil kot tega že malo v letih ki kar kliče po faceliftu


Saj to JE facelift ;)
Maska mi je všeč, ker je ponovno velika in enako 3D (kot jo ima čisto novi S), z bolj našiljeno obliko pa poudari tudi dinamičnost.
In kromane lamele z pianoblack notranjimi letvicami so pač prepoznavni znak vseh Mercedesov, to je kult, klasika, enostavno mora biti 8)
Volan zame eden najlepših...predvsem še če je v lesu, ker so prav kraki tudi v lesu in ga to naredi res edinstvenega in posebnega (pri novem S-u pa še lepši, ker je 2-kraki).
Novega E še ni na tržišču - imaš le aktualnega, ki pa je enaka generacija v vsem (design,detajlih,infotainmentu,asistenčnih sistemih,motorjih,menjalniku) kot moj S.
Zadnjič spremenil Sonderklasse, dne Sr nov 11, 2015 7:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 7:47 pm

Tule pa še malo za užitek za ušesa - v živo je še bistveno bolj brutalen.
In to je serijsko, da ga še malo napimpaš (Brabus,Lorinser), je pa sploh bolan.
W221mopf osmak ima boljši zvok, kot W220 AMG modeli

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=4lPh1q0LeBU
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a pskoda Sr nov 11, 2015 8:00 pm

Če mene vprašaš ima novi C ali E AMG bolj brutalen zvok od tega S-a. S ima po moje bolj poudarek na udobju kot zvoku izpuha
Lp
 
Uporabniški avatar
Sonderklasse
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Pe okt 23, 2015 10:50 am

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a Sonderklasse Sr nov 11, 2015 8:13 pm

pskoda je napisal/-a:Če mene vprašaš ima novi C ali E AMG bolj brutalen zvok od tega S-a. S ima po moje bolj poudarek na udobju kot zvoku izpuha


seveda ga ima, ampak ta S ni AMG v tem je poanta ;)
torej, da ima ''serijski'' V8 že tako noro brutalen zvok je preprosto čudovito in ja ta moj ima tak zvok kot ga je imel njegov AMG predhodnik, toliko so izboljšali zadevo, res kapo dol
____________________________________________
CL 600 (C215)
Mitsubishi Sigma 3.0 V6 24V 4WS aut.
ex S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)
ex S 600 (W220) /////AMG Paket
ex S 500 (W220)
ex BRABUS R 320 CDI
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mopf2)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a ban Če nov 12, 2015 7:36 am

@sounderklase
Lepo da te zanima kaj vozim. To je osnovni golf V, skoraj brez opreme :lol:
Pa lepo od tebe da si nas razvestlil kdo vse se vozi v mečki, samo mojega soseda k ma A klaso pa nisi dal na seznam?
 
Uporabniški avatar
Rauchmann
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: Pe jul 06, 2012 2:22 am

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a Rauchmann Sr dec 09, 2015 9:21 am

Se bom slikovito izrazil :D

Slika

Pa čim več varnih kilometrov.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a LaMike To dec 15, 2015 2:40 pm

Sonderklasse je napisal/-a:
trombaP je napisal/-a:Luštn avto, Mercedes je dobro natreniral Turke da lahko sestavijo kaj takšnega in to z rezervnimi deli iz Kitajske.


V S-razredu ni niti enega dela iz kitajske, tudi v A-razredu (ki se izdeluje na Mađarskem) in Vitotu (ki ga sestavljajo v Španiji) ne.
Ni pa vse narejeno v Nemčiji, določeni deli so iz Francije, Švedske, tudi Slovenije. Kar pa ne moti, saj je narejeno vse po standaru, ki ga je predpisal Daimler.


Ni vse zlato, kar se sveti... ;)

Slika[/URL]
Slika[/URL]

Avto je vsekakor vrhunski. O tem ni debate...
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a pskoda To dec 15, 2015 3:55 pm

Saj s kitajcem ni nič narobe je pa res, da delajo tudi tak šrot, da greš kozlat imajo pa tudi dobre izdelke
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a ModraW To dec 15, 2015 4:11 pm

trombaP je napisal/-a:Če bi delal v Daimleru ne bi takih oslarij pisal,če si pa delal v prodajnem salunu in si trikrat na leto na eksurzio v tovarno prišel potem si pa jaki poznavalec.Lahko bi vedel da vsi dobavljajo dele iz celega sveta tudi Audi in BMW, samo tvoj Mercedes je bil special edition in so bili deli dobavljeni iz treh držav. :D


trombaP je napisal/-a:Trmast in neveden najhujš kombinacija. Tvoj Mercedes ima dele iz Kitajske katere pa vprašaj nabavo v tovarni kjer je bil izdelan ne kolega Mustafe za tekoč trakom.

S kom ima Daimler podpisano dobavo gum,tud za g wagon? J Korejski Kumho.Tolko o nemškem produktu in evropski dobavi.

Potem je ta človek imel prav, sicer je malo bolj oster retorik. Saj že po designu se vidi da so se do nedavnega poka milnega mehurčka na Kitajskem vsi evropski proizvajalci koncentrirali na Kitajski trg(kot najhitreje rastoč trg) z kitajskimi zadnjimi luči itd. Evropska vozila so po zunanjosti postajala vedno bolj azijska... Mislim da so se nedolgo nazaj nekaj celo pri MB pogovarjali da bi Kitajsko podjetje ki proizvaja na Kitajskem mercedese kupilo od MB večje število delnic. V PSA tako že imajo Kitajci velik delež lastništva, v Volvotu večinskega itd... Vse večje multinacionalke imajo tam vsaj kakšen obrat, nekatere ogromno obratov in logično da tudi rezervni deli od tam prihajajo.

Mene moti ko se usedem v skoraj nov nemški avto in moram ko vrate odprem vedno gledati nalepko v kitajskem jeziku. To zame ni dopustno ampak takšna je realnost pri vseh vozilih.
pskoda je napisal/-a:Saj s kitajcem ni nič narobe je pa res, da delajo tudi tak šrot, da greš kozlat imajo pa tudi dobre izdelke

Nedolgo nazaj je izjavil prvi mož Lexusa, Kitajska kvaliteta za Lexus ni dovolj dobra. :) “There’s too much quality risk in China to produce there, Takashi Yamamoto, executive vice president of Lexus International and an engineer who’s worked at Toyota for 33 years. Japonska je dolg čas okupirala Kitajsko, oni že vedo. ;) Ampak Apple bo kitajsko robo ovcam še vedno prodajal kot vroče žemljice in držal prestol najbogatejšega podjetja na svetu. Poceni proizvodnja in dober marketing-> drag produkt, preprost recept za uspeh.
Prav zanima me kakšna bo kvaliteta v prihodnje nemških vozil v ekipi z slabo pismenimi migranti, ki so trenutno že na uvajanju, tudi pri Mercedesu in drugih večjih firmah. Če jim ne dajo služb bo kriminal zrastel za 300% zato je dajanje služb nujno, kaj bo pa s kvaliteto bomo pa videli... :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a pskoda To dec 15, 2015 6:32 pm

Prvi mož Lexusa je pač mnenja, da si ne more privoščit stvari iz kitejske, ker bi znamka dobila slabši ugled ni pa nujno, da bi bil izdelek slabši na kitajskem.

Če mene vprašaš bolj zaupam kitajcem kot migrantom
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: Mercedes-Benz S 500 CGI 4matic Lang (W221 mopf)

Napisal/-a ModraW To dec 15, 2015 6:45 pm

There is too much quality risk... ne pomeni kar si ti razlagaš da ima pri tem kaj ugled. Mercedes tudi vgrajuje dele iz Kitajske pa nima zaradi tega nič ugleda okrnjenega. Še vedno je svetovno ugledna znamka, vendar na lestvici zanesljivosti ne briljira, je nekje v povprečju, mogoče prav zaradi tega.
Se pa z tvojo drugo povedjo strinjam, sem tudi sam malo skeptičen, čeprav imajo na tem področju že veliko prakse. V nemških tovarnah se najdejo narodnosti iz mnogih držav po svetu in vseh ras. Že 20 let nazaj je Opel vabil poceni delovno silo iz Azije na obrobje Londona, ko je odpiral tovarne v Angliji. Tovarne so čez čas propadle je pa okoli tovarn zrastlo 12 novih džamij, ker so bili priseljenci tujci in so zahtevali verske objekte. Vsak stvar ima posledice, tudi to da Evropejci investirajo na Kitajsko in jim tako počasi zvišujejo standard in kvaliteto.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 39 gostov