Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: VW MK5 Golf R32

Napisal/-a ven0m Če apr 14, 2016 10:26 pm

Bendiolos je napisal/-a:Jaz se popolnoma strinjam s teboj :)... Ampak trenutno ni v planu vložit toliko financ v predelavo (mogoče kdaj kasneje). Drugače sem pa sam gledal mogoče bolj supercharger kit, se pravi okoli 400konjev... Glavni razlog pa je ker pri turbo predelavah (500+ konjev), je potrebno vložit tudi v predelavo dsg menjalnika, kar pa je spet strošek. Tako da v teh 6500€ ni vse vključeno ;)...

Drugače pa sem že parkat videl tvojo lepo zverino, nažalost še nikoli ko zapoje :).., bi se lahko kdaj dobili na kakem srečanju, ;)


Sem tudi sam gledal malo supercharger opcije za mojega in se cene gibajo nekje okoli nabavne cene rabljenega avta.... tak, da me je "rahlo" odvrnilo.
Pred kratkim se je v US pojavilo podjetje, ki je razvilo dva prototipna turbo kit-a za B7ke, ki obljubljata 650hp na kolesih za ceno 5000$, kar je v primerjavi s superchargerji, ki za 3x te cene dosegajo komaj 520whp dokaj smešno. Turbo v enojni ali dvojni konfiguraciji se bo nahajal na koncu izpušne cevi, ker pri motorju ni prostora (to je tudi obetavna rešitev). Nazorno spremljam kakšne rezultate bodo dosegli testni avti za obe konfiguraciji.

Pomoje si ga videl kje v mestu stat, ko sem šel na čevape? :D
Radevolje se dobimo, lahko tudi kdaj tak mimogrede v Mb; ob Nedeljah so pubeci začeli spet organizirat meet-e pri Marlesu, lahko se tudi tam dobimo in še rečem prijatelju s C63 AMGjem, da se pridruži. :)
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Uporabniški avatar
Bendiolos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So mar 28, 2015 5:55 pm

Re: VW MK5 Golf R32

Napisal/-a Bendiolos So apr 16, 2016 11:22 am

Predhodnega posta se ne citira! (mod)

Ja kak se spustiš v takšno predelovanje je to potem sod brez dna, na koncu pa še daš vprašaj nad zanesljivostjo celotnega paketa. Ampak če imaš to v krvi se boš težko uprl :)))

Tega c63 sem pa tudi že videl....verjetno je nekje iz selnice ? :)... Ma moja redna pot je od bresternice do limbuša tak da se z veseljem ustavim pri marlesu :))))... Ja pa še res je,..mislim da si pri sarajevu potem čevape jedel hah :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Bendiolos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So mar 28, 2015 5:55 pm

Re: VW MK5 Golf R32

Napisal/-a Bendiolos Sr jan 04, 2017 6:52 pm

Zima je tu in to je obdobje, ko se preleviš v mehanika z namenom, da za zaprtimi garažnimi vrati poizkusiš iz avta narediti nekaj boljšega kot prejšnjo sezono. Je tudi čas ko se jaz vrnem na forume z namenom iskanja informacij :D, pa naj bo v tem primeru, da bom celo jaz kaj napisal kakšno je stanje v garaži.

V planu je kar nekaj zadev, ampak zima je še dolga :D zato za začetek par slikic

golf2.jpg

golf3.jpg

golf4.jpg

Difuzor bo po novem v gloss črni barvi
difusor.jpg

pa malenkost nižje se bo tudi pelal
hr.jpg
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: VW MK5 Golf R32

Napisal/-a evilfury Če jan 05, 2017 7:15 am

Pa je pametno dati samo fedre druge? Kaj pa amortizerji. Drugače pa zelo všečen r32.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: VW MK5 Golf R32

Napisal/-a Ivan36 Če jan 05, 2017 8:32 am

Drugače pa sem že parkat videl tvojo lepo zverino, nažalost še nikoli ko zapoje


:mrgreen: Sem ga pa jaz slišal ene parkrat, ko je mim LETELO =P Prejšnji lastnik ga je kar lepo VOZIL :DDD Sploh pa ena blond PUPA 8)
 
Uporabniški avatar
Bendiolos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So mar 28, 2015 5:55 pm

Re: VW MK5 Golf R32

Napisal/-a Bendiolos Če jan 05, 2017 9:16 am

evilfury je napisal/-a:Pa je pametno dati samo fedre druge? Kaj pa amortizerji. Drugače pa zelo všečen r32.


Se strinjam pravilen način bi bilo oboje zamenjati, ampak sem ugotovil, da tole kombinacijo ogromno ljudi v svojih R-kah vozi in ker se gre za majhen spust 20mm ne bo pomoje neke sile, če bodo pa spustli pa bom takrat zamenjal :D
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: VW MK5 Golf R32

Napisal/-a ven0m Po jan 09, 2017 11:22 pm

Če je pravilno vzmetno razmerje; se pravi, da so fedre namenske za tvojo osno obremenitev, potem ni nobene razlike in OEM dušilci normalno opravljajo naprej svoje funkcije. Zgolj njihovo delovno področje se zniža za 2cm znotraj lastnega cilindra, ampak se še zmeraj normalno giba dušilec skozi lastno tekočino.

Drugo je, če ga ti porineš preko njegove maksimalne amplitude in prične tolčt ob kovino.

Slika
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov