Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
vidriiih
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne mar 06, 2016 12:52 pm

Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a vidriiih Ne mar 13, 2016 10:33 pm

Živjo,

evo pa sem se še jaz odločil da predstavim svoj avto. To je Clio IV 0.9 TCe 90KM (poskočna zadevca kdor ga je vozu ve, ceprou na prvi pogled nebi reku :mrgreen: )
Avto mam že od lanskega Julija in morm rečt da sm zelo zadovoljen. Povprečna poraba se trenutno vrti nekje od 5,6l/100km do 5,7l/100km seprav nič edin če se kej bolj vozim po mestu je kakšne pol litra večja. :lol:
Res mašina je zelo poskočna, odzivna presenetljivo hitro pospeš. Mogoče edina pripomba, ki bi jo imel je to, je treba kar pogosto prestavljati. Marsikdo se najde pa se vsaja v mašino in tako naprej ampak men je avto všeč tak kot je vse od izgleda do zmogljivosti ravno prav zamoje potrebe, moja druga ljubezen (uradno :lol: ).

Avto sem kupil kot rabljeno vozilo pri Avtohiši Malgaj, kjer so mi ob nakupu za dobro ceno dodatno vgradili parkirne senzorje.
Dodatno sem še zatemnil šipe.

Ko sem avto kupil je imel radkape, vendar sem jih odstranil ker je prejsni lastnik/lastnica imel slabo prestavo o robnikih in jih je kar konkretno poskodoval.
Trenutno so na avtu zimske gume NOKIAN WR D4 185 65 R15.

V planu je:
-Nakup ALU platišč( že naročene in nestrpno čakam :lol: ) http://www.carid.com/images/momo/wheels ... -black.jpg
-Nakup pnevmatik odločam se med Continental Sportcontact 5 ali pa Nokian Line dimenzije 195 55 R16
-Razmišljam o črnem renault znaku spredaj in zadaj oz mogoče samo spredaj?
.
.
.

si ga že predstavljam z novimi platišči :D

Slika
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 8:34 am

Lep avto, ampak s tako porabo si pa ziher ovira na cesti :)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a Locher Po mar 14, 2016 9:32 am

Sem ga peljal in meni se ni zdel tako zelo poskočen.

Zakaj ne original ALU platišč?
 
vidriiih
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne mar 06, 2016 12:52 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a vidriiih Po mar 14, 2016 11:02 am

Influenz je napisal/-a:Lep avto, ampak s tako porabo si pa ziher ovira na cesti :)


Zakaj ovira na cesti? Mora imeti avto 8l+, da gre lahko hitro?

Locher je napisal/-a:Sem ga peljal in meni se ni zdel tako zelo poskočen.

Zakaj ne original ALU platišč?


Vsakemu svoje:)
Zato ker 170€ za eno platišče pa ne dam ni vredno tega denarja.:)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a Locher Po mar 14, 2016 11:12 am

Seveda vsakemu svoje. Komentiral sem tvojo ugotovitev, da je avto poskočen.

Morda res ni vredno vendar, če je denar pomemben, so ponavadi tudi železna ok. Meni taka platišča takoj povedo, da je nekdo "šparal". Vsakemu svoje.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a Influenz Po mar 14, 2016 11:40 am

Vem jaz kakšna je poraba tega cliota ob 130km/h na avtocesti in ni 5L :).. ja če se jajcaš tam 100-110 prideš na 5l
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a 5cenic Po mar 14, 2016 1:36 pm

Locher je napisal/-a:Seveda vsakemu svoje. Komentiral sem tvojo ugotovitev, da je avto poskočen.

Morda res ni vredno vendar, če je denar pomemben, so ponavadi tudi železna ok. Meni taka platišča takoj povedo, da je nekdo "šparal". Vsakemu svoje.

Platišča, ki jih ima namen kupiti so meni lepša kot original. Zakaj bi potem dajal več denarja za nekaj, ki ni tako lepo kot aftermarket platišče. In, če kaj pove, da nekdo kupi dodatna aftermarket platišča, pove to, da je nekdo nekaj dal na avto in ne, da je šparal!

PS: avto sem tudi sam vozil in je povsem poskočen, seveda pa ni za dirkat. In sama poraba zna biti precej nizka na regionalnih cestah kljub hitrejši vožnji, na avtocesti mu pa po mojem mnenju 6. prestava manjka, seveda če se voziš tako kot 99% ljudi 110 km/h na avtocesti tudi tam poraba potem ne naraste preveč, se pa od te točke naprej hitro eksponentno veča poraba.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a pskoda Po mar 14, 2016 2:04 pm

Samo tako za razmislek - https://www.youtube.com/watch?v=BJeFB6SRslk

ps.: še izkušnje kolega. Se lepo vidi kako je feltna počila, čeprav je slika bolj slaba
ps1.: ne preveč oz do neke mere ja gledati na ceno, ker te lahko take stvari veliko dražje stanejo
Priponke
26102010338.jpg
Lp
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a 5cenic Po mar 14, 2016 2:22 pm

Verjetno ti dajo garancijo, ko ti prodajo feltno. Sam sem kupil original platišča za svoj avto, preprosto zato, ker so mi tudi najlepša.

Mi je pa brezpredmetno napadati nekoga, ki se odloči za aftermarket platišča, ki so mu lepša kot original in so precej cenejša. Če pač dobiš ponaredek pa nazaj k prodajalcu, seveda je potrebno gledati kje kupiš feltne. Imamo tudi v SLO bolj znane vulkanizerje, ki se teh igric nebi šli.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a Locher Po mar 14, 2016 2:40 pm

5cenic je napisal/-a:Platišča, ki jih ima namen kupiti so meni lepša kot original. Zakaj bi potem dajal več denarja za nekaj, ki ni tako lepo kot aftermarket platišče. In, če kaj, da nekdo kupi dodatna aftermarket platišča pove to, da je nekdo nekaj dal na avto in ne, da je šparal!

PS: avto sem tudi sam vozil in je povsem poskočen, seveda pa ni za dirkat. In sama poraba zna biti precej nizka na regionalnih cestah kljub hitrejši vožnji, na avtocesti mu pa po mojem mnenju 6. prestava manjka, seveda če se voziš tako kot 99% ljudi 110 km/h na avtocesti tudi tam poraba potem ne naraste preveč, se pa od te točke naprej hitro eksponentno veča poraba.


Avto je svojevrstna raketa in platišča so izvrstna izbira. Zadovoljen?

P.S.: Danes sem se naučil nekaj novega: izraziti mnenje pomeni kar napad ad hominem.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a metor Po mar 14, 2016 4:57 pm

Če so platišča original od momota pa ja ni skrb kvaliteta. Meni sicer vedno najbolj pašejo originalna, naj bojo to platišča ali okrasni pokrovi. Tudi ta nebodo slaba za videt na tem avtu. Mislim pa da malo pretiravaš z poskočnostjo, tudi v testih je niso kaj preveč poudarjali. Je pač ravno prava izbira za ta avto in nič več. Je pa res da je bolj važen občutek, kot zmogljivost in sekunde na papirju. Pa srečno in strpno vožnjo.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a Ivan36 To mar 15, 2016 8:27 am

V Capturju je še šlo po mestu poskočno, ko pa se je začelo not rositi in sem dal klimo na Automatic je pa poskočnost ušla :mrgreen: Poraba je bila po BC 7.8 in je samo še raslo do 8.4 pri odločnem pospeševanju sploh na obvoznici nad 120kmh! 8) Manjka mu 6 prestava in tistih 125KM v novem motorju!!! Torej osnovni Clio & Captur je enak Dacia Dokker ali Sandero z max opremo. :(
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a emozul To mar 15, 2016 3:04 pm

Locher je pač napisal svoje mnenje, kaj je s temu raobe?

Avto je čist OK, vendar se mi zdi, da moraš vseeno biti nepremičnina s tako porabo.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a RedBaron To mar 15, 2016 3:51 pm

Jaz pa mislim, da tale 0.9 turbo z 90 KM in 140 Nm navora, v cliotu le ne more biti tako slab...

Včasih je bil v cliotu 1.2 z 60 KM in 93 Nm, pa je bilo OK za vstopni motor

Tudi sam sem imel včasih VW polo 1.0 z 50 KM (86 Nm) pa sem se čisto normalno vozil, nisem bil ovira na cesti, poraba pa okoli 6.2 - 6.5.

Seveda vstopni motorji niso namenjeni doseganju rekordov, ampak za neko normalno vožnjo pa so čisto OK, sploh v današnjih časih, ko so na pohodu turbo motorji, ki imajo precej navora v dokaj nizkih obratih, kar naredi avto poskočen in prijeten za (normalno) vožnjo. Jasno pa, da to ni 2.0 turbo...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2858
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 15, 2016 4:40 pm

Z "čipiranjem" bi dobil 110KM ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a pskoda To mar 15, 2016 5:24 pm

Kakšnega več kot 100hp
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a nejc1 To mar 15, 2016 5:31 pm

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 031&type=3

Zanimivo, da so že original izmerili 20Nm več kot bi naj imel po podatkih...
 
Aleennn
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Po jan 30, 2012 7:33 am
Kraj: Cerkno

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a Aleennn To apr 05, 2016 10:24 am

RedBaron je napisal/-a:Jaz pa mislim, da tale 0.9 turbo z 90 KM in 140 Nm navora, v cliotu le ne more biti tako slab...

Včasih je bil v cliotu 1.2 z 60 KM in 93 Nm, pa je bilo OK za vstopni motor

Tudi sam sem imel včasih VW polo 1.0 z 50 KM (86 Nm) pa sem se čisto normalno vozil, nisem bil ovira na cesti, poraba pa okoli 6.2 - 6.5.

Seveda vstopni motorji niso namenjeni doseganju rekordov, ampak za neko normalno vožnjo pa so čisto OK, sploh v današnjih časih, ko so na pohodu turbo motorji, ki imajo precej navora v dokaj nizkih obratih, kar naredi avto poskočen in prijeten za (normalno) vožnjo. Jasno pa, da to ni 2.0 turbo...

Tastar klijo je imel 60hp ja..ampak je imel tud 700kg :D
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Renault Clio 0.9 TCe

Napisal/-a nejc1 To apr 05, 2016 11:02 am

Ne pretiravat... Clio 2 je imel nekaj čez 850kg čisto osnoven 3-vratni, clio 1 pa par kg manj...
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov