Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Renault Megane

Napisal/-a Fnatic Pe jul 08, 2016 12:04 pm

Ne dolgo nazaj sem postal lastnik Renault Megana, ki je zamenjal mojega Hyundai Accenta. Vsa čast in slava mu, saj kar se mašine tiče, ni bilo niti enega problema. Ja, napadala ga je rja ampak za letnik 2001 sem vzel to v zakup (poceni avto za prvo silo). Megane je glede na Accenta cel space shuttle, čeprav ni ubistvu nič posebnega.

Letnik: 2008
Motor: 1.5 dci, 78kW, diesel
Prevoženih: 55.000 km
Lastnik: 2. (drugi); 1. je bil moj oče tako, da je ostal v družini in točno vem, kaj se je z njim dogajalo. Je bp in redno servisiran pri Renault servisu. Uporabljal se je kot drugi avto. Ohranjen ''v nulo''.

Ena fotka na hitro:

Slika

Glede na moj dosedanji vozni park lahko rečem, da imam končno klimatsko napravo (meni ni tako nujna ampak pride zelo prav zaradi psa), tempomat in vsaj polovico manjšo porabo.

Avto je povsem originalen. Zato bi tudi rad zamenjal radio (ta ima možnost samo CDjev) ampak, ker bi bil to kar strošek zaradi obvolanskih komand, bi rad pogruntal, ali se da morda na tem vgradit vsaj kak AUX priključek. Samo ozvočenje se bo verjetno spremenilo šele kasneje (v Accentu imel brutal za tekmovanja in je morda čas, da se malo umirimo :). Edino kar me malo ''muči'' je tako velik prostor med gumami in koloteki (kot da imam terenca) in pa sploh mi ni všeč, kako so gume pomaknjene not pod koloteke (morda manjkajo kaki distančniki pa bo??). To je zaenkrat to. Ga nisem uspel še niti celega pogledat, dat notri kakšno svojo stvar itd..
Ba-dum tssssssss =P
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Renault Megane

Napisal/-a matejxx Pe jul 08, 2016 4:47 pm

Glede vmesnika za radio. Kupiš vmesnik za usb

Takole še pa izgleda priklop. https://www.youtube.com/watch?v=f4O4Y9fUGqk

Ni najbolj poceni, zgleda pa precej lepše z originalnim radiom. Seveda se najde tudi kaj bolj poceni.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Renault Megane

Napisal/-a =swen= Pe jul 08, 2016 7:50 pm

Kot si že sam rekel, dogradi le AUX kabel in to je to.
Nabavi nekaj v tem smislu: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... le&_sop=15

Imam Megana iste generacije in sem dokupil le tale kabel, priključil v radijo zadaj, v meniju avtoradia aktiviral AUX (tako da je to ena izmed možnosti ko klikaš gumb Source (drugače je le CD, Tuner...)) in to je to. Dela fantastično.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Renault Megane

Napisal/-a Fnatic Po jul 11, 2016 6:55 am

Ta vmesnik sem že gledal ma ni ravno poceni. Morda res samo priklop na aux. Sicer moram preverit, kaki ''papirnati'' zvočniki so notri, da jih zamenjam. Ampak vseeno mislim, da se kvaliteta ne bo dosti spremenila. Bi bilo potrebno kar malo več truda vložit. Samo ne nameravam vlagat v ta avto. Ozvočenje imam že doma tako, da bo samo nekaj zamenjav prišlo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Renault Megane

Napisal/-a Reaper85 To jul 12, 2016 11:02 pm

Fnatic je napisal/-a:Edino kar me malo ''muči'' je tako velik prostor med gumami in koloteki (kot da imam terenca) in pa sploh mi ni všeč, kako so gume pomaknjene not pod koloteke (morda manjkajo kaki distančniki pa bo??).

Tadva problema ima še moj Clio 197, zadaj 4,5cm lufta (spredaj je ok z mal pod 3cm), po širini pa 16mm od blatnikov do krakov platišč.
Ampak sam bom to že uredil, tebi pa kot si že sam rekel, se ne splača vlagat v ta avto kar se estetike tiče, ker pač že v osnovi ni primeren za to.
Samo distančniki niso dovolj, še vedno ne bo zgledalo, prvo morajo bit platišča vsaj 17", pa znižan mora bit.

USB radio pa ni nek strošek, sam sem dal za vse skupaj 70€. Orodje za ostranitev starega dobiš na AliExpress, obvolanske komande so pa vsaj zame itak slabše kot pa upravljanje na samem radiu kjer imaš velik vrtljiv gumb.
Maske pa niti ne rabiš, ker ima že v osnovi 1 DIN radio, čeprav sem jo zdaj vseeno naročil, po širini namreč ostane mal luknje, po višini pa res praktično nič, maska ima samo kakšen mm mesa.
Pa antenski adapter sem še kupil zraven, čeprav z USB-jem v 8 letih nisem poslušal radia niti 5min.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Renault Megane

Napisal/-a Fnatic Če jul 14, 2016 9:14 am

Hja fora je, da sem pri prejšnjem imel spuščenega, dve coli večje feltne, drug et...tukaj pa ne bi rad delal večjih predelav. Sem mislil bolj kot ne neka manjša rešitev v smislu distančnikov pa enih fedrov in je. Ampak to bo kasneje.

Jaz imam pogoj, da ostane avto pač čim bolj originalen (niso moji pogoji ampak tako je). Drugače samo ozvočenje ni tak problem, saj bi lahko vse iz prejšnjega avta samo prestavil v tega, naredil nove kalupe, distančnike, zvezal nazaj na ojačevalce pa seveda spet bi ostal brez prtljažnika. V tem mora pa žal še radio ostat originalen. Sem že našel nekaj rešitev, vendar cenovno niso ravno najbolj ugodne, žal. Pa še v originalu so 13ke not. Bom premislil o vsem.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov