Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky So apr 17, 2004 8:40 pm

gajo_g je napisal/-a:
maky je napisal/-a:
opankar je napisal/-a:Nastavljivi amortizerji. Po višini - lahko avto dvigneš al pa spustiš, ne?

tako je...
pri gewindefahrwerke lahko avto dvigneš ali spustiš ročno (tako da šteješ navoje).
airride je pa zračno vzmeteneje... tu pa spuščaš in dvigaš avto z pomočjo kopresorja in zračnih blazin namesto vzmeti... je pa tudi 1x dražje in še ne (za moje pojme)preizkušeno
kako lahko reces da ni preiskušeno če se tovarnjaki že več kot 15 let vozijo po zracnih vzmeteh !!!!!!! fantje zapomnite si prvo se testira na kamionih pol pa gre na osebne avtomobile !!!!!! zrak je zakon za vzmetenje nova BMW 5 ima serijsko !!!! premisli mogoče je čas da zamenjaš avto

je nepreizkušeno na tak način kot ga jaz hočem.sploh pa aftermarket zadeve! lej sej je mela že xantia in zx če se en moti pa še žaba že pred tem hidravlično vzmetenje...

samo tak sistem kot ga jaz hočem se močno razlikuje od tistega ki ga imajo serijska vozila... tu se avto konkretno dvigne (10+cm) :wink: :wink: :wink:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
gajo_g
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: Če nov 20, 2003 12:29 pm

Napisal/-a gajo_g So apr 17, 2004 8:47 pm

maky je napisal/-a:
gajo_g je napisal/-a:
maky je napisal/-a:
opankar je napisal/-a:Nastavljivi amortizerji. Po višini - lahko avto dvigneš al pa spustiš, ne?

tako je...
pri gewindefahrwerke lahko avto dvigneš ali spustiš ročno (tako da šteješ navoje).
airride je pa zračno vzmeteneje... tu pa spuščaš in dvigaš avto z pomočjo kopresorja in zračnih blazin namesto vzmeti... je pa tudi 1x dražje in še ne (za moje pojme)preizkušeno
kako lahko reces da ni preiskušeno če se tovarnjaki že več kot 15 let vozijo po zracnih vzmeteh !!!!!!! fantje zapomnite si prvo se testira na kamionih pol pa gre na osebne avtomobile !!!!!! zrak je zakon za vzmetenje nova BMW 5 ima serijsko !!!! premisli mogoče je čas da zamenjaš avto

je nepreizkušeno na tak način kot ga jaz hočem.sploh pa aftermarket zadeve! lej sej je mela že xantia in zx če se en moti pa še žaba že pred tem hidravlično vzmetenje...

samo tak sistem kot ga jaz hočem se močno razlikuje od tistega ki ga imajo serijska vozila... tu se avto konkretno dvigne (10+cm) :wink: :wink: :wink:
kar se tice dviga ti to povem kamion ki je pod obremenitvo tezek 42t (v mojem primeru volvo fh12 ) se dvigne s pomočjo zraka iz kompresorja za 15-20 cm !! pa pravim ti da se kamioni ze več kot 15 let dvigujejo in spuščajo s pomočjo zraka !!!!! in to je preiskušena zadeva z miliardami kilometrov ! samo js jih sm jih na leto naredo 170000 ! sedaj pa imam hvala bogu novo sluzbo !!
 
Uporabniški avatar
gajo_g
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: Če nov 20, 2003 12:29 pm

Napisal/-a gajo_g So apr 17, 2004 8:51 pm

edina pomankljivost je to da je v zraku kondenz in ga je treba izlocit pozimi s pomočjo filtra ce ne zmrzne in ti raztrga kompresor !!! pa se neki ce ti raztrga zracno blazino pokne kot eksploziv !!
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky So apr 17, 2004 9:15 pm

gajo_g je napisal/-a:
maky je napisal/-a:
gajo_g je napisal/-a:
maky je napisal/-a:
opankar je napisal/-a:Nastavljivi amortizerji. Po višini - lahko avto dvigneš al pa spustiš, ne?

tako je...
pri gewindefahrwerke lahko avto dvigneš ali spustiš ročno (tako da šteješ navoje).
airride je pa zračno vzmeteneje... tu pa spuščaš in dvigaš avto z pomočjo kopresorja in zračnih blazin namesto vzmeti... je pa tudi 1x dražje in še ne (za moje pojme)preizkušeno
kako lahko reces da ni preiskušeno če se tovarnjaki že več kot 15 let vozijo po zracnih vzmeteh !!!!!!! fantje zapomnite si prvo se testira na kamionih pol pa gre na osebne avtomobile !!!!!! zrak je zakon za vzmetenje nova BMW 5 ima serijsko !!!! premisli mogoče je čas da zamenjaš avto

je nepreizkušeno na tak način kot ga jaz hočem.sploh pa aftermarket zadeve! lej sej je mela že xantia in zx če se en moti pa še žaba že pred tem hidravlično vzmetenje...

samo tak sistem kot ga jaz hočem se močno razlikuje od tistega ki ga imajo serijska vozila... tu se avto konkretno dvigne (10+cm) :wink: :wink: :wink:
kar se tice dviga ti to povem kamion ki je pod obremenitvo tezek 42t (v mojem primeru volvo fh12 ) se dvigne s pomočjo zraka iz kompresorja za 15-20 cm !! pa pravim ti da se kamioni ze več kot 15 let dvigujejo in spuščajo s pomočjo zraka !!!!! in to je preiskušena zadeva z miliardami kilometrov ! samo js jih sm jih na leto naredo 170000 ! sedaj pa imam hvala bogu novo sluzbo !!

ne mešat kamijonskih vzmetenj z avtomobilskimi :wink: :wink:
ni to tko lego kocke... v teoriji deluje ampak praksa je pa nekaj povsem drugega... :wink: :wink:
pri avtomobilih to še ni tako preizkušeno kot pri avtih :wink:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
gajo_g
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: Če nov 20, 2003 12:29 pm

Napisal/-a gajo_g So apr 17, 2004 9:19 pm

ne mešam ti si reko da zračno vzmetenje ni preiskušeno js sm ti pa poveda da stvar laufa sto na uro !!! bmw 5 stara doloceni modeli nova petka tud ww phaton in ostali vrjemi mi da je slo veliko denarja v testiranje preden so zašeli vgrajevati serijsko v avtomobile visjega cenovnega razreda !!! lep pozdrav pa brez zamere !
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky So apr 17, 2004 9:21 pm

gajo_g je napisal/-a:ne mešam ti si reko da zračno vzmetenje ni preiskušeno js sm ti pa poveda da stvar laufa sto na uro !!! bmw 5 stara doloceni modeli nova petka tud ww phaton in ostali vrjemi mi da je slo veliko denarja v testiranje preden so zašeli vgrajevati serijsko v avtomobile visjega cenovnega razreda !!! lep pozdrav pa brez zamere !

ja samo še enkrat ne takega kot je ta ki ga jaz hočem imeti... recimo pri a8 se dvigne za 3cm... :? :wink: :wink:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
gajo_g
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: Če nov 20, 2003 12:29 pm

Napisal/-a gajo_g So apr 17, 2004 9:26 pm

Fora je samo v vecjih blazinah da se dvignejo za vec cm !!! zraka je itak na pretek !! nebom več kaj piso ko nima smisla !!! ZADEVA JE PREISKUŠENA IN DELA OK !! sam v tem se nisem strinjo s tabo !! lp in pozdrav
 
Uporabniški avatar
red_mamba
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 545
Pridružen: To jul 02, 2002 7:36 pm

Napisal/-a red_mamba So apr 17, 2004 9:39 pm

Kaj pa hidravlika tako kot imajo lowrider-ji, samo da bi pri tebi samo dvignil in spustil cel avto. Nekaj podobnega sem že za sebe razmišljal sam 1. morm "gospodarja prstanov" kupit :wink:
 
Uporabniški avatar
KMX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1500
Pridružen: Po okt 27, 2003 12:05 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a KMX Sr apr 21, 2004 4:03 pm

maky en nasvet: macolo v roke pa zniži podn garaži pol pa še avto (pa ne z mecolo) :P
Styling is not a hobby, it's a lifestyle!
Slika
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Sr apr 21, 2004 6:18 pm

KMX je napisal/-a:maky en nasvet: macolo v roke pa zniži podn garaži pol pa še avto (pa ne z mecolo) :P

še boljša ideja... ti dam macolo pa ga ti prefuki.. (dovoz namreč in ne mene in avta :P ) :lol: :lol: :lol:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Napisal/-a RegY Sr apr 21, 2004 7:01 pm

da spet citiram pajsarja: ne na silo, uporabi večjo macolo ;)

bwahahahaha
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov