Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (LY Clio RS R27)

Napisal/-a Schkorc So jan 19, 2008 2:07 pm

LP, Primož
Zadnjič spremenil Schkorc, dne Sr nov 30, 2011 4:22 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
blind3k
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Ne avg 19, 2007 11:27 pm
Kraj: Ljutomer,Koper

Napisal/-a blind3k So jan 19, 2008 2:16 pm

kaj bi naj bil smisel te teme? Bi saj povedal?
 
Uporabniški avatar
Dumber
Novinec
 
Prispevkov: 245
Pridružen: To mar 20, 2007 3:15 pm
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Dumber So jan 19, 2008 2:19 pm

Verjetno da pokažeš vse avte ki si jih imel oziroma vozil :)
Slika
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P So jan 19, 2008 2:53 pm

LP, Pavel
 
Uporabniški avatar
yugo tuner
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Če nov 03, 2005 9:13 pm
Kraj: Gornji Grad

Napisal/-a yugo tuner So jan 19, 2008 3:23 pm

Pavel_P je napisal/-a:LP, Pavel


:lol:

Lp, Žan :P .... verjetno je mislu primož naložit slike gor,...sam mu še ni uspelo :)
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc So jan 19, 2008 4:45 pm

Ste pa takoj hudi :).
Se vidi, da sem bolj malo za računalom zadnje čase, pa zgleda, da me mal heca, pa briše za mano (v bistvu sem pa verjetn jst bil smotan :)). Prišlo je do napače.
Ponovimo vajo:

Zdravo

Tako kot nekateri sem se tudi sam odločil, da v "svoji" temi predstavim kaj se dogaja in kaj se je dogajalo z mojim voznim parkom (mogoče me kdaj zanese še na kak kolegov voz).

Kakih hudih strojev v kratkem ni za pričakovati, tako da zaenkrat same starejše banane.

Pa začnimo:
Slika
Moj prvi :)

Plani za prihodnost: ene 14" felgice, mal požagat, kak radio

Kako je izpadlo sledi (dokaj) kmalu.

PS: Ni treba že danes obupat nad to temo :).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire So jan 19, 2008 5:43 pm

meni ne pokaze slike
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Tad
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: So jul 07, 2007 6:38 pm

Napisal/-a Tad So jan 19, 2008 5:48 pm

mire je napisal/-a:meni ne pokaze slike


x2
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Napisal/-a drmocar So jan 19, 2008 5:57 pm

mire je napisal/-a:meni ne pokaze slike
moj-album.com zeza spet ;)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So jan 19, 2008 6:29 pm

dela slika ;)

drugače kar lep avto,naj ti bo še dolgo v rabo :P
 
Uporabniški avatar
T1cK0
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: So nov 13, 2004 11:14 pm

Napisal/-a T1cK0 Po jan 28, 2008 12:01 pm

Schkorc je napisal/-a:PS: Ni treba že danes obupat nad to temo :).

LP, Primož


no ta isti dan še nism :lol: samo zdej sm pa res :roll: :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc Pe feb 01, 2008 1:15 am

Zdravo

@adis: Hvala, avto je dejansko dobro služil :).

@T1cK0: Kaj ti naj rečem, mam pa res smolo, da te ne zanimam :D.

No pa nadaljujmo.

Zgoraj predstavljen Clio je bil 1.4 RT letnik 1991 v dokaj redki barvni kombinaciji zlatkasto/srebrne metalik barve z rjavo/bež notranjostjo (armatura, tepih, sedeži, stikala, pasovi, volan,...) nekaj podobnega kot današnji privilege lux.

Končni izgled po predelavi pa ni bil ravno takšen kot sem si ga zamislil. Temnenje stekel na max, krajšanje za par cm,...
No slike povedo več kot...

Prva za pokušino:
Slika



Zdaj pa malo bolj zares:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Od avta ni ostalo praktično nič:
Slika

Tako je končal moj prvi. Pa da ne pozabim (da me ne bo vsak linčal), nisem bil jaz kriv, do nesreče je prišlo, ker me je nekdo izsilil. Cesta CE-LJ je bila takrat kar nekaj časa zaprta.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Gagi84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 516
Pridružen: Če apr 21, 2005 1:48 pm
Kraj: Podpec

Napisal/-a Gagi84 Pe feb 01, 2008 8:06 am

:shock: dobr je sestrelen. Kaj je blo pa s tabo??
BMW 320 M3 Replika, Soon to come Subaru Impreza 1999 GT
 
Uporabniški avatar
T1cK0
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: So nov 13, 2004 11:14 pm

Napisal/-a T1cK0 Pe feb 01, 2008 2:50 pm

Schkorc je napisal/-a:@T1cK0: Kaj ti naj rečem, mam pa res smolo, da te ne zanimam :D.


Fora je, da objavlaš zlo počas zato sm reku, da sm obupu. Drgač pa škoda avta :? Kaj je blo pa s tabo ? K avto zgleda fajn zdelan.
Slika
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Napisal/-a Matjazy Pe feb 01, 2008 3:13 pm

Kje je fora te teme? A nimaš zdej nekega wiliamsa? pa petke turbo in podobnih starih renojev?
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc So feb 02, 2008 2:07 pm

Zdravo

@Matjazy: Zakaj sprašuješ kje je fora te teme?

V prvem postu kjer sem pisal, sem zapisal tole:
Schkorc je napisal/-a:Tako kot nekateri sem se tudi sam odločil, da v "svoji" temi predstavim kaj se dogaja in kaj se je dogajalo z mojim voznim parkom

V bistvu je/bo ta tema ravno tolk brezvezna kot (več kot) polovica ostalih tem na forumih :). Verjetno te moti zakaj objavljam avto, ki ga ni več? V mislih sem imel, da bi pokazal kaj se je dogajalo od začetka pa do kamor sem/bom pač prišel. Sej preteklosti ni več veliko in bom kmalu na tekočem.

Drugače pa tisto kar si omenil glede starih Renaultov res (vsaj delno) drži. So me začarali.

@ostali: V tej nesreči sem bil k sreči sam v avtu. Avto je začel goreti takoj ob trku in ko sem prišel k sebi je bila armatura in sovoznikov sedež že v ognju (zakaj nimam pojma). Na mojo žalost si nihče ni upal k mojemu avtu (vsaj dokler sem bil še v njem), ker je že kar precej gorel. Spravljanje iz avta pa zaradi deformirane karoserije sploh ni bilo enostavno, ampak mi je na srečo po kar nekaj poskusih uspelo odpreti vrata za par cm, toliko da sem padel iz avta, kjer sem potem obležal, dokler me ni nekdo odnesel stran od avta. Ko sem prišel k sebi sem videl, da se sicer trudijo z gašenjem avta, ampak dejansko s tistimi prenosnimi gasilnimi aparati tega ni bilo mogoče pogasiti.

Poškodbe, ki sem jih odnesel so bile zlom prsnice, prebita veka, pretres možganov, poškodba rame, poškodba kolena, drugega se pa ne spomnim.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
roomeo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: So jul 21, 2007 7:27 pm

Napisal/-a roomeo So feb 02, 2008 2:14 pm

ojej...za avto se ne sekiram, sej je skoro zastonj, ampak škoda človeka:D
 
Uporabniški avatar
PiPi1883
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne dec 19, 2004 11:01 pm
Kraj: Hrastnik

Napisal/-a PiPi1883 So feb 02, 2008 2:21 pm

No tole temo bom pa spremlu, me prov zanima kako si skup spravu unga modrga clijača, k je za moje pojme eden lepših, če ne kar najlepše porihtan clijo te serije pr nas. Pa tud nasploh si meu dost hud vozn park (beri: tuki še en fan starih renojev, ventilarji, williji, GTT,...), ti sam pohit z updejti ;)

LP
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Napisal/-a Matjazy So feb 02, 2008 2:55 pm

@Schkorc: Okej, sedaj mi je jasno. Kar pogumno naprej!
Upam, da si se lepo pocelil & da si iztržil dovolj od zavarovalnice!
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc Sr feb 06, 2008 5:58 pm

Zdravo

Za tiste, ki še ne vedo, jst kdaj pa kdaj rad mal na dolgo bluzim (tudi o totalno nepomembnih stvareh :D). Na kratko povedano, spodaj ne piše (pa verjetno tud v prihodnje ne bo :)) nič pametnega, tako da za večino bo boljš, da sam fotke prescrolla, če že :). Če pa misli kdo brati, pa naj ne gleda fotk prej, ker pol ne bo zanimivo brati.

ISKANJE IN NAKUP NASLEDNJEGA AVTA:

Takrat še v bolnišnici, sem ves jezen, ker sem ostal brez prvega avta, katerega sem si dooolgo želel in dolgo hranil zanj, že listal po Salomonovem oglasniku spet za Clioti. Finančno dosegljivi so mi bili nekje med letnikom 1991 in 1993, torej takšen model kot ta s katerim sem imel nesrečo. Dosti bolj všeč pa mi je bil prenovljen model letnik 1994-1996 (Ph.2 ali MK II ali druga faza), ampak s ceno dveh Cliotov Ph.1 žal nedostopen.

Kmalu po prihodu iz bolnice sem izbral par meni zanimivih oglasov iz oglasnika (konkretno 3+1). Po pogovoru in dogovoru za ogled vozil z prodajalci, sem se s kolegom podal na pot. Oglasi oz. avtomobili iz oglasov so bili na relacji med Celjem preko Mokronoga v Krško in zadnji tisti "rezervni" v Novem Mestu (sej ne vem več kak se prav napiše novo mesto, kaj je z veliko? :D).
V Celju na dogovorjenem mestu ob dogovorjenem času (slabe pol ure po pogovoru) kličem prvega prodajalca in dobim informacijo, da je avto že prodan :(. V slabi volji nadaljujem pot proti dolenjski. Malo pred Mokronogom kličem naslednjega prodajalca, da bom počasi (spet ob dogovorjenem času) prispel tja. No na mojo nesrečo, prodajalca sploh nisem dobil na telefon, ker mi je prekinjal :(. Jah nič, če sem že na pol poti pa pojdimo pogledat še zadnjega v Krško. Prej pokličem za "ziher" še enkrat, če je še avto naprodaj, pa povem, da sem že na poti. In pojdimo. Malo kasneje v KK na 5rolu pa mi dan dokončno polepša ženski glas, ki mi pove, da številka na kateri je dosegljiv prodajalec ni dosegljiva (niti dosti kasneje ni bila).
Nič danes ne bom našel svojega naslednjega avtomobila. Vseeno sem bolj za hec poklical še tisto zadnjo rezervo. Ta rezerva je bil več kot 1x dražji Clio 1.4 RT l.94/95. Prodajalcu sem že po telefonu povedal, da bi prišel avto samo pogledat in ga najverjetnje ne bom kupil, ker ni imel nič proti sem jo mahnil proti NM. Takoj na izvozu iz hitre ceste v NM, ga kličem, ker sem se pozabil dogovoriti kje se dobimo :). Pravzaprav sem pričakoval nedosegljiv telefon, kar se je tudi zgodilo :). Po 10 minutni vožnji po NM sem obupal in se odpravil proti domu, v tistem mi zazvoni telefon z neko čudno številko. Ja itak, klical me je prodajalec.
No par minut kasneje (že v temi) sva si s kolegom pri Krki že ogledovala Cliota. Kaj naj rečem avto je bil FUL lep, 3vratni (kar sem si želel), zanimiva barva, ohranjen, (pravzaprav za večino nič posebnega :))... ampak predrag. Očke sem si napasel in po nekem času sem se moral prodajalcu zahvalit za ogled in se odpravit domov.

Pri tem me je zmotil prodajalec in me vprašal zakaj se nisem odločil za avto in kaj mu manjka. Malo (ali raje zelo) nerodno mi je bilo povedati mojo zgodbo in da pravzaprav kupujem avto za pol manj denarja.



Tisti večer sem (sicer neuradno) postal lastnik tega Cliota.













Naslednji dan:
Slika
Havba ni razpikana od kamenčkov, ampak od mrčes za Savo :).
Verjamem, da danes večina pogleda na takega Cliota kot, ah pač j**c kot j**c, takrat pa sploh ni bil tako švoh, pa se je celo kdo obrnil za njim :D.

Plani s tem avtom so bili podobni kot pri prejšnem: ga malo znižat (po možnosti ne več krajšat), mu privoščit ene felgice, kakšne temne šipe,...

No, ker sem s prejšnjim Cliom čakal vso zimo z felgami in prej ostal brez njega kot bi mi uspelo karkoli dat na njega, sem še tisti dan poskusno zmontiral felge, ki sem jih imel že pol leta pred prvim avtom (sej še sam ne vem zakaj sem prej kupil felge kot avto :D sam so mi ble res zelo všeč in po nekakšnem naklučju mi je zvozilo, da ima Honda, na kateri so bile, isti razmak kot Renault).

Izpadlo je ful smešno sploh zaradi malo visokih gum :D:
Slika

Še malo pa bo po mojem okusu :). To je to zaenkrat.

PS: Avto ni bil pol ceneje, ampak za 1/3.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov