Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a King1 Pe nov 18, 2011 1:41 pm

@Schkorc te zadnje slike si pritiskal v Preboldu za merksom a ne? ;)

lp
 
Uporabniški avatar
Monster Energy
Uporabnik še ni polnoleten
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če avg 11, 2011 4:37 pm
Kraj: Trbovlje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Monster Energy Pe nov 18, 2011 1:49 pm

Mislim da ja!
Z računom imam probleme!:

-ne morem citrati
-ne morem objavljati slik
-teme razmetane
-do skaraj vseh tem ne morem priti
-...
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas

Napisal/-a Schkorc To nov 29, 2011 11:22 am

Iz tistega zadnjega izleta z dCi Cliom sem se vrnil brez dci-ja...

Vrnil sem se s tem:
Slika

Slika

Black Beast je napisal/-a:Aja, še eno vprašanje: KOliko 5 in pa cliotov 16v 1 še imaš zdaj?

Kot sem pisal, večino avtov še vedno imam... tudi vse 5ke in oba 16Vja.

@King1: Ja res je :).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a pixie To nov 29, 2011 12:32 pm

clio rs?
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
Monster Energy
Uporabnik še ni polnoleten
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če avg 11, 2011 4:37 pm
Kraj: Trbovlje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a Monster Energy To nov 29, 2011 3:15 pm

Bi rekel da navaden clio III. Tist zadnji izlet je pa verjetno bila kar zadnja vožnja oz. the final drive :lol: !
Z računom imam probleme!:

-ne morem citrati
-ne morem objavljati slik
-teme razmetane
-do skaraj vseh tem ne morem priti
-...
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a Schkorc To nov 29, 2011 3:29 pm

Pri tej pridobitvi so me navdušili detajli, zato sem tudi začel s takšnimi fotkami... in bi z njimi tudi nadaljeval

Slika

Slika

Slika

Očitno bo spet Renault :roll:... :)

Slika

In res je Clio ;)...

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a Kegl To nov 29, 2011 3:44 pm

pošteno... :shock:
 
Uporabniški avatar
Monster Energy
Uporabnik še ni polnoleten
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če avg 11, 2011 4:37 pm
Kraj: Trbovlje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a Monster Energy To nov 29, 2011 3:57 pm

Pa, je**te, boš že dal sliko celega avtomobila! =P
Z računom imam probleme!:

-ne morem citrati
-ne morem objavljati slik
-teme razmetane
-do skaraj vseh tem ne morem priti
-...
 
sixtoo
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Ne sep 05, 2004 5:05 pm

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a sixtoo To nov 29, 2011 5:04 pm

Če maš premali monitor, pa ne gre cela slika gor :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a ~toMmy~ To nov 29, 2011 6:03 pm

Schkorc je napisal/-a:Očitno bo spet Renault :roll:... :)
LP, Primož


No saj zate najbolj logična izbira (poleg Megana RS), ne samo ker je Renault, ampak tudi najbolj dirkaški ""low budget"" avto v tem obdobju! :D Zunaj je res hud, barva tudi top! :twisted: (Če bi še notranjost bila bolj po mojem okusu, bi se zaljubil v ta avto :D )

Čestitke pa po pameti! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a ejsim To nov 29, 2011 6:16 pm

Spet en orgazmičen avtomobil.

Čestitke, super zadeva.
 
Uporabniški avatar
aljaz123
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 13, 2010 1:04 pm
Kraj: Prebold

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a aljaz123 To nov 29, 2011 8:44 pm

Smo že bližje. Končno pride lepota gor. :D Tako blizu doma pa videl samo 1x na cesti.
[color=#4000BF]Renault Clio 1.8 16v[/color]
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a MacTron To nov 29, 2011 9:26 pm

@Black Beast: off: Fante, malo se umiri, ker poleg ze nekajkratnega krsenja clena 3.5 postajas malce nepreviden tudi drugje v pravilniku (clen 6.1 ti tudi ni bil tuj).Glej, tvojim letom primerno (ceprav je se vedno to v dvomljivem) se v tem kontekstu ne bi niti oglasal oz. bi stvar le spremljal. Lahko ti povem, da so nekateri tukaj zavozili svojo prihodnost ravno z zgodovino. Naj ti bo to v poduk ter predvsem za resen razmislek.

on: Schkorcu primerna vsebina, odlicno ter srecno!
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a peroRS To nov 29, 2011 10:17 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
Schkorc je napisal/-a:Očitno bo spet Renault :roll:... :)
LP, Primož


No saj zate najbolj logična izbira (poleg Megana RS), ne samo ker je Renault, ampak tudi najbolj dirkaški ""low budget"" avto v tem obdobju! :D Zunaj je res hud, barva tudi top! :twisted: (Če bi še notranjost bila bolj po mojem okusu, bi se zaljubil v ta avto :D )

Čestitke pa po pameti! ;)


x2 (tudi glede notranjosti, je pa res, da sem bolj pristaš turbakov oops )

Top barva na tem avtu 8)
Veliko lepši za pogledat kot FL spredaj.

Ni mi čisto jasno zakaj si se "znebil" tega avta, zato moram zdaj bolj spremljat to temo :D
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a Schkorc Sr nov 30, 2011 12:37 pm

Hvala vsem za čestitke...

~toMmy~ je napisal/-a:No saj zate najbolj logična izbira (poleg Megana RS), ne samo ker je Renault, ampak tudi najbolj dirkaški ""low budget"" avto v tem obdobju! :D Zunaj je res hud, barva tudi top! :twisted: (Če bi še notranjost bila bolj po mojem okusu, bi se zaljubil v ta avto :D )

peroRS je napisal/-a:x2 (tudi glede notranjosti, je pa res, da sem bolj pristaš turbakov oops )

Top barva na tem avtu 8)
Veliko lepši za pogledat kot FL spredaj.

Če bi na kratko napisal zakaj ta avto, bi uporabil te besede :). Notranjost tudi meni ni najbolj všeč (prepusta), ampak Recaroti popravijo skoraj vse :D. In ja 200 tudi meni ne potegne tako kot 197 (pa ne samo spredaj, ampak tudi zadaj :)).

aljaz123 je napisal/-a:Smo že bližje. Končno pride lepota gor. :D Tako blizu doma pa videl samo 1x na cesti.

Ne vem kako ti ga je uspelo samo 1x videti na cesti, sem se res tako malo vozil :)?

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
the_real_nitroo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To okt 11, 2011 1:38 pm

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a the_real_nitroo Sr nov 30, 2011 3:08 pm

Schkorc ti si res faca od človeka :D in prebrau sem celo tvojo temo (med službo :D ) in take bi mogle bit teme ne pa da naložiš slike gor in je to to

sem tudi sam francozar (konkurenca) so mi pa tudi renoji zlo všeč kr nadaljuj s takim pisanjem in ne se ozirat na ljudi ki te kritizirajo kako imaš temo in da zahajaš, to je čar tvoje teme :D
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a Schkorc Sr nov 30, 2011 4:09 pm

@the_real_nitroo: Hvala za pohvale :). Te moram razveseliti, da imam namen nadaljevati s takšnim pisanjem (če bo le dovolj časa)... in z branjem lahko nadaljuješ že danes :D...

...

Da napišem še par (ampak res samo par) besed o tem avtomobilu. To je... uff... ugotavljam, da sploh ni lahko povedati kaj to je :)... V osnovi je to Clio, ampak to je prvi Clio za katerega moram priznati, da niti ne vem njegove polne oziroma prave oznake (imena) oops :)... Bom vseeno poskusil :D... to je: "Renault Clio (III) Sport (RS 197) 2.0 16V F1 Team R27" oziroma nekaj temu podobnega :D (stvari v oklepaju so dodali neuradno, da je lažje ločiti med modeli). Za renojevce je ponavadi dovolj omeniti samo "R27" :). In (za nepoznavalce) ne, to ni čisto navaden Clio RS Slika :).

Od navadnega RSa se R27 razlikuje predvsem po nalepkah :), no to je najbolj očitno, poleg teh pa ima še trše CUP podvozje in Recaro sedeže (tokrat tiste prave). Za tiste, ki bodo gledali bolj podrobno pa ima za razliko od navadnega RSa še platišča v antracitni barvi (pri meni so bila srebrna za zimski setup :)) in pa v rdečo pobarvane zavorne čeljusti (uuu rejsing :D), za konec pa še ploščico z oznako modela in serijsko številko (končno sem dočakal takšno ploščico, ki me je navduševala že pri zaenkrat še nesojenem Williamsu Slika :lol:).
Ta R27 pa je za piko na i še v posebni Liquid Yellow rumeni barvi Slika in dejansko ta rumena ni navadna barva, ampak je perla (spreminja barvo). Ta barva za moj okus temu modelu paše toliko, da mu bolj ne more, v kompletu z R27 paketom, pa je tak Clio (vsaj zame) ravno toliko fascinanten in ekskluziven kot je bil pred leti Clio Williams. Obvezno pa mora imeti Clio 3 RS za res popoln paket (no vsaj zame) še luči z lečo (črne luči), ker navadne so bljak!
Naj bo zaenkrat dovolj napisanega o avtomobilu...

Takole pa zgleda celota:
Slika
Tudi ta grafičen paket jim je res uspel. Vse je tam in tako kot mora biti. Sploh strešna nalepka zmaga, v času ko so moderne črne strehe, je tole ravno dovolj "trendy" in vseeno precej drugače... TOP!

No in prvi dan s tem Cliom (dan katerega sem celo noč res nestrpno čakal) me je pričakal sneg :D Slika Slika
Slika
In tako sem moral na prve resne vtise malo počakati, tako da boste morali tudi vi malo počakati na njih Slika.

Lahko pa namesto tega napišem kaj o tem, kako iz precej odločnega namena nakupa prikolice za prevoz avtomobilov, nastane nakup Clia RS :D.
Hmm... to je težko obrazložiti :). Res sem imel namen kupiti prikolico, oziroma sem bil že tik pred zdajci, ampak res na hitro se je vse obrnilo. Sicer nisem imel niti najmanjšega namena kupiti takšnega Clia, ampak vseeno pa mi je bil ta model že ob predstavitvi (oziroma že kot koncept) res všeč.
Kar kmalu po tem, ko se je začel tak RS prodajati (se spomnim kako sem se slinil okoli njega na neki dirki v Trbovljah kjer je bil predstavljen nek rdeč) se je začelo govoriti o Cliu CUP (dirkalniku) in temu so sledile tudi prve fotke
Slika

Slika
:shock: :shock: :shock: to bi mene imelo...

Kmalu zatem je prispel v SLO prvi (in potem še ene par) takšnih dirkalnikov in seveda sem si pogosto šel delati lušte, ko so se kje podili (sploh spomini na Mobikrog oživijo :()... Takrat sem lahko prvič v živo na Cliu 3 videl uporabljeno rumeno barvo (sicer navadno) in takrat sem si tudi rekel, da enkrat bom imel nekaj podobnega (čeprav se takrat še ni vedelo, če bo sploh mogoče kupiti civilnega Clia v rumeni barvi). In potem se je nekako zgodilo, prišla je novica, da bodo naredili omejeno serijo R27 in možnost rumene barve Slika...

Čas je mineval, vse moje ideje in želje pa so se kopičile. Vmes je Renault poskrbel za to, da se je našel še en avtomobilček, ki me je začel precej zanimati, to je bil Twingo 2, tokrat je prvič tudi Twingo bil deležen oznake RS. In sedaj je verjetno že jasno, da so mi pri srcu športni malčki... super še ena želja več :(. Sicer je bilo pri Twingu tako, da me je koncept navdušil še bolj kot Clio, ampak me je potem serijski rahlo (res samo rahlo) razočaral.
No vmes, ko sem razmišljal kaj in kako s temi mojimi željami sem že bil v salonu in se dokaj resno zanimal, da bi dal svojega Clia dCi staro za novo za Twinga RS, ampak sem si premislil (še sam ne vem v bistvu zakaj). Mislim, da sem se takrat (spet) odločil, da bi rad šel dirkati :)... Hkrati pa sem vedel, da za vožnjo rabim dizla.
Potem sem kot že znano sanjal še o Cliu 2 RS, katerega nisem in nisem našel...

Da nisem tako ozko renojevsko usmerjen kot zgleda, naj povem da sem se resno spravljal tudi k nakupu (in celo ogledu) že omenjenih Audijev A4 Avant B6 :), pa nikakor nisem našel dobrega avta za normalno ceno.
Potem sem vmes imel tudi idejo o tem da bi postal "drifter" in začel skakati za raznimi BMW e30 :D, ter kljub kar nekaj ogledom spet nisem našel tistega kar sem iskal...

Seveda se mi je luštalo tudi Megana 2 RS (tako kot se mi je luštalo verjetno še vsaj 50 ostalih avtomobilov :D), ampak ne vem zakaj se zanj (še) nisem odločil. Kakorkoli, enkrat sem na reno forumu ob debati "katerega hothatcha izbrati" napisal:
schkorc je napisal/-a:Ko že navijate za Megana, ampak Megane nima DSGja :mad:.

Zame osebno je turbo edina prava stvar (sploh odkar imam turbo avto za vsak dan). Razlog je predvsem v tem, da za dinamično vožnjo ni potrebno motorja vrtet v visoke obrate, posledično ob dinamični vožnji ne izgledaš (oziroma nisi slišat) kot "divjak"...

Če bi izbiral "hothatch" (turbo avto) z navadnim menjalnikom (v takšnem cenovnem rangu) bi vsekakor izbral Megana, ker mi Renault Sport že od nekdaj deluje bolj... ne vem kako bi povedal... pač tak kot si ga želim in v večini primerov skoraj čisto po mojem okusu. Zdi se mi, kot da RSe "naredijo" pravi dirkaški ljubitelji, in so to z zelo dobrim okusom "predelani" Renaulti. Vsi "športni" detajli, tiste precej spremenjene oblike odbijačev, ki naredijo praktično povsem drug avtomobil ipd. vse je tako kot mora biti. Škoda ker ga Renault kdaj pa kdaj (sploh zdaj z novejšimi modeli) malo pobiksa z obliko osnovnega avtomobila in s tem oteži delo športnemu oddelku za izdelavo RSa... A ne bi bilo lepo, če bi odgovorni za dizajn pri Renault Sportu, sodeloval(i) pri določanju oblike osnovnega avtomobila :)?... Sicer pa počasi (vedno bolj) začenjam dobivati občutek, da se je Renault Sport "dizajner" prestavil k Fordovemu Sport oddelku :lol:.
Če bi izpustil par motečih dejavnikov bi osebno na izbor turbašev uvrstil tudi (sicer malo drugačen avto) Imprezo.

Malo sem zašel (spet).... Edina "slabost" Megana, ki me moti, je že zgoraj razbrani menjalnik. Če ti je prioriteta menjalnik z dvojno sklopko potem je (trenutno) VW pravi naslov...

Da pa ne bom povsem offtopic (če je že tema naslovljena Clio 3 RS) pa še beseda ali dve o Cliotu. Enostavno nima "ničesar" od zgoraj naštetega. Kar me najbolj moti, nima turbo motorja in kar me malo manj moti, nima DSGja. Ampak vseeno, ta Clio 3 mi je tako zelo všeč, da sem pripravljen požreti vse pomankljivosti. Res mi je faceliftan model malo manj všeč, ampak glede na to, da je cena novega (brez dodatne opreme) praktično enaka ceni rabljenega, prav dolgo ne bi razmišljal, pa še garancijo ima :P. To seveda velja v primeru, da ti igra cena in nov avto večjo vlogo kot (kdaj nepotrebna) dodatna oprema.
...

Za kater avto se boš odločil je sicer tvoja odločitev. Jaz pa si želim vztrajati na turbo avtu, ampak če bom imel možnost se bom vsaj za kratek čas prehodno zabaval s Cliom :).

LP, Primož


Sem malo zašel... pač ta avto mi je bil res všeč in tako je prišel čas, ko sem ga zasledil v oglasu... ampak ne ni še bil čas, takrat sem še samo sanjal :( (in rekel moji, da to hočem enkrat imeti :))... čez nekaj časa sem ga spet zasledil... tudi tokrat ni primeren čas, ravno sem dobro kupil Kangooja..., prenehal z urejanjem stanovanja, dobil otroka,... ampak začel sem ugotavljati, da tega avta R27 v LY barvi še sploh nisem videl v živo :roll:. In tako sem šel na ogled (čeprav sem vedel, da nimam namena kupiti avta in sem to prodajalcu tudi povedal :))...

Verjetno ne bom nikoli pozabil, ko sem se pripeljal na dogovorjeno mesto (parkirišče), kako je prav zažarel iz množice vseh parkiranih avtomobilov (saj se smešno sliši, ampak je res :)). V tistem trenutku mi je bilo celo malo žal, da sem se odločil za ogled, ker me je začelo mamiti.
In sledilo je "slinjenje", ogromno slinjenja :D. Po še več slinjenja je prodajalec predlagal, da se zapeljeva en krog, kar mi nikakor ni dišalo. Sam namreč nimam te navade, da bi prosil vsakega, če se lahko peljem z njegovim avtom in s tem mislim tako med kolegi, kot tudi pri nakupu avtomobila. Seveda tudi jaz ne vidim rad, da bi se kar vsak vozil z mojim avtom (pač slabe izkušnje iz preteklosti). No in ker nisem imel namena avto kupiti, sem vožnjo zavračal. Dokler nisva prišla do vprašanja kako trdo je CUP podvozje. Tudi tukaj je bila ponujana testna vožnja, ki sem se je še vedno branil, in sem tudi povedal prodajalcu, da če se bom peljal, potem ne bom mogel spati :). Na koncu sem si rekel "mah pa kaj... mogoče se imam prvič in zadnjič možnost peljati v R27, poleg tega nisem neumen pri vožnji in vem da prodajalca ne bo motil moj stil vožnje" in tako sva šla en krog. Prvo prodajalec, češ da bo avto segrel. No to je trajalo kar precej, pa OK :).
In potem sem prišel na vrsto jaz, prva prestava in gas... druga prestava, tretja, četrta, hiter pogled na merilnik hitrosti 50 (petdeset) km/h :D in potem v tem tempu dalje oziroma nazaj do parkinga :) (verjetno se je prodajalec jezil čemu je toliko ogreval avto :)). Kakorkoli, avto me je navdušil in to malo bolj (več o vtisih kot že rečeno enkrat drugič).
Po testni vožnji sem nekako iz tega, da si grem avto samo pogledati, prišel do tega, da ta avto enostavno hočem, ah kaj hočem, moram ga imeti.

Kot naročeno pa se je ponudila še možnost menjave za mojega Clia dCi, tako nisem več kaj dosti razmišljal :). Poleg tega je moja takrat bila v porodniški, tako da avta ni rabila, kar je bil še dodatni razlog za nakup družinskega športnika :D.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a BoneS Sr nov 30, 2011 4:18 pm

Eeeeeee koncn cebela. Top avto. Pa sej to ze ves. 8) Ceprou sem zadnjic mislil vprasat, kje se skriva :lol: Ampak pocasi bos ze sam povedu ;)
Se spomnem tvojega prvega cliota (en se spomnim je zal docaku bridki konec), ampak useen takrat, ko sem sam vozu se R5, so se mi sline cedile po taksnem cliu-3 vratni, cist pri podnu, lepe litke, pa mislim, da je imel samo en brisalec spredi.
Kokrkol, si eden redkih ljudi, ki vztraja pri eni znamki. Pa to stopnjujes-iz ene rakete, na drugo. S tem, da ne pozabljas na legende (R5GTT) :DDD ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Schkorc oz. moj vozni park skozi cas (bye-bye Clio dCi)

Napisal/-a airmike Sr nov 30, 2011 4:18 pm

Jap....par besed :rofl
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov