Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Davorjeva fešta (Ford fiesta)

Napisal/-a davorz Po jan 05, 2009 1:03 pm

En lep pozdrav vsem!

Prišel je dan, da sem tudi sam pripeljal čisto novi avto pred svojo garažo =I

Avto je Ford Fiesta 1.4 80KM z opremo Confort Fun, ki obsega:

- avtomatska klimatska naprava
- električna nastavljiva vzratna ogledala
- električni pomik sprednji stekel
- avtoradio Ford CD6000
- potovalni računalnik
- ABS
- 4 zračne blazine
- sprednji meglenki

To je bolj kot ne kar se glavne opreme tiče. Danes sem ga slikal bolj na hitro, treba ga je še poštudirati, tudi potovalni računalnik mi še ni čisto jasen :lol: čez kako urco al pa dve pa na prvo daljšo turico, da vidim kako se avto obnaša na cesti, ter potem seveda vsakdanja uporaba.

Slike:

Slika

Slika


Avtomatska klima in avtoradio: (datum pa uro še morm nastavit :lol:)
Slika

Več slik zvečer, ko bom imel malo več časa še kaj naložit, zdj pa grem :vrum
Zadnjič spremenil davorz, dne Ne jul 04, 2010 12:18 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
Uporabniški avatar
hejho
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: So mar 29, 2008 9:32 pm

Napisal/-a hejho Po jan 05, 2009 1:09 pm

Lepa, res. Samo jaz sem razumel, da bodo na zimskih 15"feltne. :)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po jan 05, 2009 4:26 pm

lep in lepe barve, ki mimogrede moraš pazit zaradi "našrotane" ceste(sami kamni, vsaj v našem koncu je tako).........drugače pa_srečno vožnjo in po pameti.....
 
marej
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po dec 01, 2008 2:25 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a marej Po jan 05, 2009 4:32 pm

Zelo lep avto ter veliko srečnih ter varnih kilometrov :D
 
Uporabniški avatar
Gregec2
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So feb 03, 2007 7:21 pm

Napisal/-a Gregec2 Po jan 05, 2009 4:36 pm

Lep avto predvsem barva, oprema je cool lepo ga voz pa velik kilometrčkov in uzitkov v voznji.Nameravaš kaj predelat kaki načrti za naprej?????

Gregec
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Napisal/-a 4vale6 Po jan 05, 2009 5:38 pm

marej je napisal/-a:Zelo lep avto ter veliko srečnih ter varnih kilometrov :D

x2 ;)
ps: kakšna je pa kej poraba 1.4 ob povprečni vožnji?
 
zrmkf
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Če jun 12, 2008 6:03 pm

Napisal/-a zrmkf Po jan 05, 2009 6:27 pm

Barva je res zlo lepa. Čestitke za nakup, pa veliko varnih kilometrov.
K'k bi, de na bi?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po jan 05, 2009 6:47 pm

Čestitke in veliko uživaških kilometrov ti želim. daj povej katere gume imaš za zimske ( verjetno 175 65 14 ), letne imaš continental premium contact a ne?

No če te še kaj zanima okol fieste vprašaj ;)

Pa opazil boš da boš imel sprednjo šipo le redko čisto, ker je preveč položna in vse teče z nje, pa tudi brisalci zaradi tega ne opravljajo najboljše svojega dela, vsaj moje izkušnje so take, samo nimam več originalnih brisalcev.

poročaj kako si rešil zadevo.
Zadnjič spremenil maniaxxx, dne Po jan 05, 2009 7:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Po jan 05, 2009 7:01 pm

Zanima me poraba?

Srečno vožnjo.
 
Uporabniški avatar
burka
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: Ne maj 29, 2005 8:54 pm
Kraj: Zasavje

Napisal/-a burka Po jan 05, 2009 7:30 pm

Veliko varnih kilometrov zelim, pa srecno voznjo!!
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a davorz Po jan 05, 2009 7:42 pm

Takole da nadaljujem danes kot sem obljubil :)

Najprej ena prigodica, ki se mi je zgodila sedajle doma, pa sem že zagnal paniko :lol: Ugasnem avto v garaži, zaklenem avto, pogledam še malo avto, pa vidim da informacijski zaslon potovalnega računalniko še vedno sveti. Sem si mislil, sj bo za 10 sekund ugasnil. Pa ni :roll: grem zapret vrata dovoza, pridem čez minutko nazaj, zaslonček gori.. odklenem avto, zaklenem nazaj, ekranček še vedno sveti.. čakam minutko.. še vedno sveti. panika :lol: hitr na net, privat sporočilo uporabniku speadfreak, ki imajo isto fiesto, kaj naj storim. Vmes preberm knjižico (RTFM!!), kjer lepo piše, da zaslonček ugasne šele nekaj minut po zaklepu vozila 8) jaz pa sem mislil da mi bo akumulator čez noč pobralo :x

@ speadfreak ignoriraj sporočila :oops:

Gume imam zimske Fulda Kristal Montero 2 dimenzije 175/65 R14, letne gume pa so Bridgestone Turanza dimenzije 195/50 R15

Slika platišč z letnimi gumami (komej čakam pomlad):

Slika

Potovalni račiunalnik je sila zanimiva stvarca: lahko izberem kako mi utripajo smerniki, katera vrata se naj odklenejo, ko pritisnem daljinca.. in še in še (no tok veliko ne)

Ročica potovalnega računalnika:

Slika

@ simply in 4vale6: za porabo še ne morem nič kaj komentirat. Po prevoženih 100km mi je padla povprečna poraba iz 37,6 l/100km pred avtohišo, po 30 prevoženih kilometrih na 9,1 l/100km sedaj pa je prišla na 8,3 l/100km. Seveda bo številka še padala sam je treba mal kilometrov nabrat. Mašinca zelo lepo svileno teče (navajen sem bil polota), menjalnik odlično prestavlja. Več kot 2500 obratov danes še nisem vozil.

@ Gregec2: tudi men je zlo všeč barva :lol: :oops: ja za letos edini plan je menjava avtoradia. Vse pohvale gredo ozvočenju. Kljub originalnim 4im zvočnikom špilajo odlično (spet: navajen sem bil dveh zvočnikov v polotu), basi so dovolj globoki. Razmišljam da bi zamenjal za orginal Ford avtoradio, ki podpira mp3 formate, da ne bi pokvaril izgleda armatruke. Ali pa kakšen noname touchscreen avtoradio do okoli 400€. Ja pa še en plan je: avtomatski vklop luči. To zelo pogrešam, sploh nisem navajen prižigat luči

Ves ostali denar, ki bi ga lahko vložil v avto pa bo šel za en roadtrip po Evropi. Zelo rad se vozim, sedaj imam ziher avto, dovolj močan za normalno vožnjo, s klimo, tako da bo treba iti malo na popotovanje :)

Plani v prihodnjih letih pa bi bili:

ST odbijači ter ST feltne. Pač vizualno bi rad ustvaril Fiesto ST. Vendar se mi zdi da se ti plani ne bodo uresničili, važno da me avto spravi iz A do B, ves extra denar pa bo šel za dopuste ter popotovanja. Tak sem :P

Še nekaj slik:


Števci:

Slika


Notranjost:

Slika


Aux-in vhod:

Slika


Mam pa eno veliko grajo Forda!

Razumem da je potrebna opozorilna lučka za nizke temperature. Vendar ne RDEČE barve poleg ostalih kontrolnih lučk! Če je temperatura med 0 in 3 stopinjami celzija sveti rumeno (oranžno), če pa je zunaj minus pa sveti rdeče! Danes sem nekajkrat cviknil, ko sem pogledal na števce! rdeča lučka! potem se pa spolnem da je snežinka :roll:

Ta teden še skočim po okrasne pokrove platišč. Original so 22€ komad, šparovih ne mislim kupovat, sem pa našel v Celju trgovino kjer je replika fordovega pokrova 8€ komad. Bom šel pogledat kako zgledajo. Vseeno pa sem rajši brez kot pa da dam 15€ za hofer tuning komplet! :lol:

Pa še ena za na konec:

Slika


Lep pozdrav vsem, pa hvala za lepe želje!
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po jan 05, 2009 7:49 pm

Prepozn si mi rekel da ignoriram p.m :D .

Vidis, men sploh nic ne kaze zunanje temperature pa snezinke sploh ne, sam ma avto rocno klimo ( mi pa dol visi, itak je sam sluzbeno zivince tale fiesta ).

Porabo racunaj kr na ene 6,5 7 litrov, odvisn kak furas, js mam tezko nogo pa ne morm realno porabe ocenjevat pri nobenem avtu.


Uglavnem lepo se furaj, pa vrjemi da bos vedno bolj navdusen nad lego tega avta ker je fenomenalna, sploh ko bos dal letne gume gor

P.s avto je noro dobr za driftat ce se ti bo zalustalo :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Po jan 05, 2009 8:06 pm

Ohoo Davor, končno ;) lepa je :-P ...želim ti srečno vožnjo in veliko varnih kilometrov.
Kaj haubo moraš s ključem odpret kot pri ostalih Fordih (vsaj zdi se mi) ali so pri tem naredili izjemo :P

LP
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a davorz Po jan 05, 2009 8:08 pm

ja, naredili so rahlo izjemo :lol: da se odpret prtljažnik tudi če 2x pritisneš na gumb na daljincu.

Problem pa je če imaš polne roke robe :roll: Zarad tega se ne sikiram, prtljažnik mi bo pa že useplo odpreti :-P

EDIT: to ti misliš prtljažnik?? na to sem jaz odgovoril. Če pa misliš motorni pokrov pa tut ni treba s ključem, da bi sukal fordov znakec, tako kot pri starejših modelih. Le potegnem vzvod v kabini, potem pa se pojavi vzod pod pokrovom, potegnem pa je odprto :)
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Po jan 05, 2009 8:10 pm

Mislil sem na motorni pokrov ;)
popravek: Aha cool, si EDIT-iral :-P

LP
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Napisal/-a Blink-182- Po jan 05, 2009 8:59 pm

Lepa fiestica, barva pa je prav tako super. Zame je res najboljši in najleši avto v svojem razredu.
Sva pa podobnih misli, tudi sam zelo rad potujem z avtom, vendar še čakam da pridem do kakšnega bolj zanesljivega, potem pa ob prvi priliki na kakšno potovanje :D
Ti pa dam en predlog: Na morje v španijo, v avtocamp, ti povem ni boljšega, avtocampi dokaj ugodni, ter odlično urejeni. Imaš pa do Barcelone (lloret de mar) okoli 1500km.

Lp
 
marej
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po dec 01, 2008 2:25 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a marej Če jan 08, 2009 6:26 pm

Nekaj me zanima,ali ima vsaka fiesta tale AUX priključek ?
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a davorz Če jan 08, 2009 7:13 pm

Kako so imele včasih ne bi vedu. So pa sedaj te, ki se še sedaj prodajajo v akciji, vse opremljene s tem aux in dodatkom. Mislim da to spada h kompletu opreme Plus, torej poleg avtoradia Ford CD6000.

Aja, za tiste, ki jih je zanimala poraba. Po 500 prevoženih kilometrih je povprečna poraba padla na 7,1L in še pada.

Lep pozdrav!
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
korpic8
POZOR! Nekredibilen uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:40 pm
Kraj: ptuj

evo

Napisal/-a korpic8 Pe jan 09, 2009 3:12 pm

to je lep auto fiesta lepa kje si kupo pri rajhu :D
Priponke
range rover1.jpg
 
korpic8
POZOR! Nekredibilen uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:40 pm
Kraj: ptuj

aia

Napisal/-a korpic8 Pe jan 09, 2009 3:13 pm

klko pa ti gre 180 re tlko :D
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov