Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a ~toMmy~ Sr dec 14, 2011 10:09 am

a_sist je napisal/-a:
mito155 je napisal/-a:Želja je spet nov avto, samo ga ne mislim kupiti zadnjega meseca v letu, ker vem, da to ni ravno pametno.


eeem? Lahko to malo obrazložiš?


Očitno jih pogosto menja, pri recimo 3 leta starem avtu je pa pri prodaji letnik dosti bolj pomemben kot pri recimo 10 letih.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
snikerson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: Pe jan 04, 2008 4:01 am

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a snikerson Sr dec 14, 2011 11:28 pm

moj S3 je bil rdeč :)


pozna ura je botrovala k temu, da sem zamešal tvojega S3 z "horsevo črno kočijo" je bil pa tudi tvoj, kolikor je blo razvidno iz slik, porihtan v nulo :D
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a R 34 GT-R Če dec 15, 2011 9:48 am

Berem tole temo in mislim, da se avtu godi krivica :roll: Matjaž je za svojo mapo že v svoji temi podal mnenje, da je avto praktično nevozen. V nobenem primeru pa najbrž ni prijetno če ti ga v 3. premetava po cesti. Naj ti nekdo naloži neko normalno mapo, pa še pogonski sklopi ti bodo hvaležni :mrgreen:
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a croma_man Če dec 15, 2011 10:04 am

sm mel na volvotu podobno situacijo, sam men je bil to funcar, v ovinkih je itak od gum kadilo, na avtocesti sem pa vzgojne delil. Motor je praktično isti kot od volvota 94 letnika, turbino so dal pa borg wagner, volvo je mel pa od mitsubishija TD04 serijo. Veselje se tukaj začne ko daš drug downpipe pa odprt izpuh. Vsaj moj je mel svinjsko restrikcijo v downpipe-u.

Da skrajšam zgodbo, avto neuporaben v ovinkih, pa vseeno nasmeh okoli glave ko si ga zahodil.
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3793
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a Blinder Če dec 15, 2011 10:10 am

največja moč že pri 4000 rpm skoraj, kot wrc-ji
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 Če dec 15, 2011 10:39 am

R 34 GT-R je napisal/-a:Berem tole temo in mislim, da se avtu godi krivica :roll: Matjaž je za svojo mapo že v svoji temi podal mnenje, da je avto praktično nevozen. V nobenem primeru pa najbrž ni prijetno če ti ga v 3. premetava po cesti. Naj ti nekdo naloži neko normalno mapo, pa še pogonski sklopi ti bodo hvaležni :mrgreen:


o kakšni krivici ti govoriš? avto po mokrem vrti 3 in 4. v prazno... kar pa za 260 "kao" konjev bi tudi moralo. Ne vidim fore drugače, če je meni na puntu GT 3ja vrtela po mokrem.. sicer ne tako kot tukaj :mrgreen:

Bolj zanimivo je, da veliko forumov govori o navoru okoli 450 pri čipanju. Sicer se niti ne sekiram. Meje vozila so bolj kot ne občasno izkoriščene. Večino časa se peljem počasi :)
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a R 34 GT-R Pe dec 16, 2011 10:40 am

Toje je moj graf s prvega remapa, 2. je vrtela, 3 niti ne...Je pa v vsakem primeru izkoriščenost moči v slabših pogojih oprijema, dokaj slaba, vendar daleč od tega, da avto ne bi bil vozn, s tem, da je stock zasnova svetlobna leta za Focusovo (podvozje, geometrija sama).
Priponke
ribnica1.JPG
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 Pe dec 16, 2011 11:00 am

govoriva o mokri in hladni podlagi. Kolikor se sedaj malo prevozim, na suhem in malo bolj toplpem to ne bo problem. Razen seveda pri kakšnih zaprtih ovinkih.

Očitno se bom moral razjeziti in dati avto na valerje... sam kaj mi pomaga k to stane k cel tank... poraba zadnjega tanka - 9,9l... trenutno 8,8l... dizl.. :mrgreen:

sicer pa če bo avto ostal, bom pretapiciral strop, ki je iz filca.. oblečen pa bo v blago iz VAG programa. :) .. sicer je pa zdej novo leto in bo mal kriza ker bo potrebno velik denarja za nakupe dati.. :) pa še fordica rabi nove bremze... :)

bolj kot slab stik z podlago je to, da sem še vedno navajen na 4 x4 pri katerem si pač pohodil gas.. mal je lučka utropala za sekundico.. potem se je pa izstrelil... če si pa ESP ugasnu je pa mal počez šlo.. ampak nič hudega.. :DDD pač včasih sem mal mesar z gasom.. kar pa tukaj ne gre.. :mrgreen:
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a R 34 GT-R Pe dec 16, 2011 2:11 pm

Ti verjamem, kot bi slepec tipal (na določenih podlagah) proti S3-ki, pomoje :mrgreen:
RiDe hArD
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a peroRS Pe dec 16, 2011 2:16 pm

R 34 GT-R je napisal/-a:Ti verjamem, kot bi slepec tipal (na določenih podlagah) proti S3-ki, pomoje :mrgreen:


Ne bom pozabil, ko sem peljal na servis 300-konjskega S3 samo s FWD, pa je šel mehanik na testno vožnjo :D
Potem je pa prišel ves bled nazaj :mrgreen: :lol: :___o

4x4 je zakon :twisted:

on-topic: lep ST, vendar osebno ne bi menjal S3-ja za tole ;)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a primozek68 Pe dec 16, 2011 2:36 pm

on-topic: lep ST, vendar osebno ne bi menjal S3-ja za tole


Niti za dva.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 Pe dec 16, 2011 4:26 pm

peroRS je napisal/-a:
R 34 GT-R je napisal/-a:Ti verjamem, kot bi slepec tipal (na določenih podlagah) proti S3-ki, pomoje :mrgreen:


Ne bom pozabil, ko sem peljal na servis 300-konjskega S3 samo s FWD, pa je šel mehanik na testno vožnjo :D
Potem je pa prišel ves bled nazaj :mrgreen: :lol: :___o

4x4 je zakon :twisted:

on-topic: lep ST, vendar osebno ne bi menjal S3-ja za tole ;)


Focus je tukaj samo za trenutno prebroditev ... pač S3ja sem prodal in je tole delovalo kot dober nakup. Na pomladi si pa želim nov avto :) .. moram pa priznati, da mi gre na živce, ker mi leze pod kožo, ker ni slab avto... daleč od tega..
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 So dec 24, 2011 5:54 pm

en mali update... :) po novem letu pa naaprej .. resne stvari ;)


Slika
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a X-Hair To dec 27, 2011 10:52 am

Bejbo vam hoče nekaj povedat in večina že vidi kako se meri kurce. :roll: Zakaj takoj vidite kurce? To kar je bejbo napisal je čisto res pa ni važno al ma S8 al pa A3 1.6 . To, da je avto nevozen, najbrž še vedno ne veste kaj je mislil?

Sam probal ST-ja po naših lokalnic cestah in sem bil zadovoljen. Takoj bi ga mel. Tako nevtralno ubogljiv avtoček, da je veselje. Lega, enostavno fenomenalna. Dolge hitrejše ride mu ležijo, da je joj. Je pa dokaj mrtev na ZELO zaprtih delih. Tukaj ga nažalost tepe nekolikan težji nos, najbrž. Sem si pa konkretno privoščil par kombinacij na relaciji Col-Hrušica-Kalce. Mmmmm, res dober paket. 8)
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a _furby_ To dec 27, 2011 11:10 am

si se vozil vceraj zvecer okoli kopra? namrec sem srecal identicnega (5 vrat, moder, xenon)

drugace pa super izpade tale 5 vratni. me ze mika da bi menjal oops
turbo inside
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a BraaZ To dec 27, 2011 12:00 pm

Čestitke za nakup in dobrodošel v ST "sekcijo" heheh. Sem tudi jaz ga gledal, ko sem kupoval ampak takrat se žal ni noben vreden nakupa prodajal oz. vsaj normalno ohranjen. Avto ima res neverjeten fedback pri vožnji in lega je odlična. Motor je sicer v nižjih obratih len (če si prej vozil TSI, ki ima sorazmeroma konstantno pospeševanje) ampak te več kot zadovoljivo spravi do željene hitrosti. Da o prijetnem pokanju iz izpuha ne govorimo :-P :-P =)
Je pa res, da se tukaj že kar pozna, da je tako število hp na sprednji pogon, že kar meji na norost in ti dam tukaj čisto prav. Tako, da kakšne dizertacije nekaterih, da 200+ hp avto na FWD ne bi smel zakopati pri naglih pospeševanjih. Come on.

V glavnem uživaj v super avtu =) Moramo se pa zmenit z gofro enkrat, da vse ST bratce in sestrce skp "zmečemo".

Lp Miha
Slika
 
Uporabniški avatar
Brain Damage
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To apr 29, 2008 6:29 pm

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a Brain Damage Sr dec 28, 2011 12:23 pm

Hvala bogu se je kdo oglasil v bran Focusu. In ne FOKUSU.

Da so ''strokovnjaki'' na forumih je že dolgo znano a da bi Focusa ST okarali zaradi voznih lastnosti in slabega motorja. No...to je mogoče le na tem forumu.

Čestitke za pridobitev in dobrodošel v ST klubu :)

Braaz; o srečanjih ST/RS/Cosworth iz slo se je že nekaj menilo a nič uresničilo. Tudi sosedi iz hrvaške so bli naklonjeni temu srečanju. En par ljudi je potrebnih in se lahko organiziral tak event. Mislim, da se je številka avtomobilo ko sem jaz malo tipal okrog okrog 20+ avtomobilov. Bi blo pa zanimivo.
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a BraaZ Sr dec 28, 2011 2:36 pm

Focus ST je res (še posebaj 5 vratni model) praktičen, udoben, varen in navsezadnje res dober avto. Tukaj ne vidim nobene dileme oz. problema. So pač določeni posamezniki zaradi katerih je forum bolj "zanimiv" oz. mu doda dodaten bralni izziv. Se pa definitivno strinjam, da bi bil avto popoln 4x4 ampak tudi če je FWD, ima focus ST za moje pojme enega izmed najboljših fedbackov volana oz. dogajanja na cesti v primerjavi s konkurenco. Tega noben graf ne bo definiral ampak je treba probati ;) Kakršne koli primerjave FWD z 200hp+ in 4x4 je nesmiselno.

@BrainDamage - ja za meet sem videl, da se je nekako vse porazgubilo. Na FORD forumu žal ni neke aktivnisti, ki bi pomoje dovoljevala večjo udeležbo. Lahko pa probamo skupaj kaj "spacati". Pa pardon mitji za OT. Heheh razen, če bi pomagal =)

Lp Miha
Slika
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a tomson Sr dec 28, 2011 3:15 pm

Ja res ste zanimivi ... najboljše so tiste debate, ko ve folk več kot tisti, ki so dejansko avto naredili. Ja najbrž so le-ti idioti, kako vendarle niso opazili, da bi bila AWD opcija veliko boljša.

http://www.youtube.com/watch?v=3EfKRTWpYeQ

Pa prijeten ogled.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ford Fokus ST

Napisal/-a mito155 Če dec 29, 2011 12:32 am

no nima veze.. :) tale fokus je taprav strojček.. sicer pa naredim servis, po novem letu gre pa v prodajo. Čeprav mi ga je žal, saj vsakič neskončno uživam ob zvoku motorja, ki je naravnost nenormalno hud. IN pa seveda voznih lastnostih. Žal grem nazaj na dizla in pa nov avto.

Preden gre pa avto iz mojih rok, pa bo deležen še par popravkov... tako, da bo novi lastnik dobil avto, kot je še vsak zapustil moje roke. ;) odličen :)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov