Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a TrijoAdijo Po feb 20, 2012 2:13 pm

En nasvet:

Pelji k kateremu drugemu serviserju.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a vojkostar Po feb 20, 2012 2:31 pm

zanimivo, istga focusa imam točno eno leto, na 17 col alu mi žre max 5,5 sicer pa 5 - 5,5l tko da teb kr veliko pije, je pa res fajn ta avto mal orng tiščat po avtobanu, ker filtr je kr problem, sploh k je avto hladn
 
zigyec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: So nov 20, 2010 1:53 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a zigyec Po feb 20, 2012 3:28 pm

Nekam velik ti pije, glede na to, da mamo mi bencinarja 1.6 100KM, pa je trenutna povprečna poraba 7,1l
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 20, 2012 3:42 pm

BanditPTP je napisal/-a:nvm kako je kai z zatemnitvijo šip, bi si sprednje levo in desno dal zatemnit... samo nvm če se da, ali bi jih moral serijsko že dati??
sprednje žaromete led (cca 350€)... in pa bom videl kaj mi bo všeč:D


Sprednjih šip ne po zakonu že nekaj časa ne smeš več temnit (preleti malo teme o temnenju stekel).

LED žaromete ti odsvetujem, ker je bilo napisanih že kar nekaj pripomb predvsem čez svetilnost aftermarket zadev, kvaliteta je pa tudi vprašljiva (rosenje, crkovanje posameznih ledic). Naj me kdo popravi, če se ne strinja...

vojkostar je napisal/-a:zanimivo, istga focusa imam točno eno leto, na 17 col alu mi žre max 5,5 sicer pa 5 - 5,5l tko da teb kr veliko pije, je pa res fajn ta avto mal orng tiščat po avtobanu, ker filtr je kr problem, sploh k je avto hladn


Pri porabi je omenil neugodno vreme, poleg tega še ni ulaufan in možno, da lastnik še ni toliko vajen avtomobila, da bi bila optimalna. Druga še bolj pomembna dejavnika sta kje in kako se vozi. Jaz sem recimo na morju zaradi "ugodnejših" razmer (ravnina, omejitve, promet, ...) imel liter do dva nižjo porabo, kot jo imam doma. Sicer pa marsikomu isti avto kuri slab liter manj. :D

P.S.: Glede ogledal se strinjam z ostalimi! =P
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a BoneS To feb 21, 2012 7:53 am

Zelo lep. Cestitke za nakup. Za hec pa pelji avto k drugemu popoblascencu-mogoc se tam odkrije napaka. Pa mogoc ves tocno diagnostiko okvare? Neki casa se je tut men prizigala lucka za motor. Ampak v mojem primeru je bil kriv zracni filter (mesanica zraka+goriva).
Slika
 
Uporabniški avatar
BanditPTP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po apr 03, 2006 10:57 am
Kraj: Maribor

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a BanditPTP Sr feb 22, 2012 11:48 am

Včeraj sem ga peljal do šerbineka, nakar sem čez 4 ure dobil odgovor, da je kriv za napako DPF filter in da ga bodo dobili novega komaj v petek/ ponedeljek tako da zaj pa čakanje:P glede porabe pa se mi je zaenkrat znižala na 6.7l/km :) Drugače pa sem si za avto kupil še mp3 player tist tamali ko je na usb:) pa plavo lediodico za notranjost:)
 
Uporabniški avatar
DIZL_
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe feb 19, 2010 6:46 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a DIZL_ Sr feb 22, 2012 2:26 pm

Super avto :) naj ti dobr dela :)
Slika
VOLKSWAGEN - Liebe auf den ersten Blick
 
Uporabniški avatar
gaši
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1640
Pridružen: So nov 10, 2007 1:25 pm
Kraj: Šentilj

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a gaši Sr feb 22, 2012 2:46 pm

poraba bo še sigurno padla kaj zdaj ko bodo prišli bolj toplo meseci ..drugače pa se mi dopade avto :D


si pa ti focusi kar popularni zadnje čase ..dva kolega sta si kupla čisto enaka dva.
 
Uporabniški avatar
DIZL_
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe feb 19, 2010 6:46 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a DIZL_ Sr feb 22, 2012 2:59 pm

Dober avto za dober denar :) pa pač ni najnovejša oblika :) čeprav men je še lepši od novega :)
Slika
VOLKSWAGEN - Liebe auf den ersten Blick
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a sašo5 Sr feb 22, 2012 4:24 pm

BanditPTP je napisal/-a:Včeraj sem ga peljal do šerbineka, nakar sem čez 4 ure dobil odgovor, da je kriv za napako DPF filter in da ga bodo dobili novega komaj v petek/ ponedeljek tako da zaj pa čakanje:P glede porabe pa se mi je zaenkrat znižala na 6.7l/km :) Drugače pa sem si za avto kupil še mp3 player tist tamali ko je na usb:) pa plavo lediodico za notranjost:)

no saj to sem(smo) ti že povedali.....

in sedaj, kob boš imel novega, ne "mencaj" in ne gledaj na vsak dcl porabe(bolano) pritisni ga tako, da dejansko vse saje zgorijo in po možnosti se regeneracije izpeljejo do konca. Tudi nepotrebno delanje motorja na mestu, je neke vrste smrt za DPF in seveda "800 metrske" relacije do trgovine 5x na dan....
Ko sem ga kupil, je imel 2km kilometrine do danes napravljenih 2024 km

drugače_"to je to" :arrow: še za en primer vem, sicer A3 malo več km.- kot servisno službeno vozilo - je tudi postal srečnež z novim DPF-jem...
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a robertos_664 Pe mar 09, 2012 10:09 pm

sem te videl danes na bankomatu pri Sparu na teznem. Lep avtek, samo špegle daj v belo:)
 
volbeat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr avg 20, 2014 12:30 am

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a volbeat Pe apr 10, 2015 7:10 pm

Mam isti avto, pa tud meni ni jasno kako maš lahko tako veliko porabo....pri meni je poraba 5.3 v povprečju, pa sem daleč od tega da bi vozil "po jajcih" :)....s tem da na dolge vožnje(500km +) je poraba tudi nižja od 5l (konkretno nekje okol 4.8)...
Drugače pa lep avto :) lepši kot moj :)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov