Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
BanditPTP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po apr 03, 2006 10:57 am
Kraj: Maribor

Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a BanditPTP To feb 07, 2012 7:04 pm

Pa da vam predstavim mojo novo pridobitev: Ford Focus 1.6 TDCi

Letnik je 2011, januar 2012 prvič registriran pri šerbinek MB
Motor tak dizl --> 1.6 tdci 80 kW/ 109 KM
Oprema: trend plus paket + karbonska prevleka strehe in kromirana stranska ogledala z doplačilom
Gume letne Michelin 205/55 R16, zimske Hankook 205/55 R16
Tempomat
Zadnji parkirni senzori
Dodatno tonirana zadnja stekla.......


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ko sem ga kupil, je imel 2km kilometrine do danes napravljenih 2024 km povprečna poraba od 6.5- 6.8 zaj ko imamo pri nas tako vreme. Edino v nedeljo sem imel problem ko se mi je prižgala lučka za motor na števcu, pa ga pelem na servis do šerbineka, pa so mi rekli da ne vejo kai je blo narobe pa da so mi resetirali računalnik avta in filter trdih delcev spucali. Zanima me kai bi lahko to pomenilo, avto vožen drugače normalno po mestu in velikokrat po avtocesti... Danes sem ga dobil nazaj in je problem rešen, mi lučka več ne gori. Pa kdai je treba menjat prvič motorno olje, po kolkem času? Lp, mejte se :D
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a B|ind To feb 07, 2012 7:13 pm

Čudno tole z lučko.. upam da neboš imel težav, sploh glede na to da je nov avto !
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a martin_krpan To feb 07, 2012 7:34 pm

Čestitke za nakup in naj ti dobro in dolgo služi.

Avto je še vedno dovolj atraktiven, platišča in črna streha mu dobro pašejo. Edino kromirana ohišja so zame mimo, sploh na beli barvi. Ob karbon foliji strehe bi bolj pasala carbon-look ali pa mat črna.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a Kegl To feb 07, 2012 7:39 pm

se strinjam, tale krom sploh ne paše gor! jst bi dal enako kot streho, če že...je pa lep avto! še velik varnih km ;)
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a FuriousG To feb 07, 2012 7:39 pm

Očitno se Fordi težko ločijo od salona. Sestrin nov Mondeo je tudi kmalu po nakupu padel v zasilni program. Neke očitne napake na servisu niso odkrili, isto kot tebi so spucali DPF. Od takrat naprej nobenih problemov več. :)

Zelo všečen Focus drugače! Naj ti dobro in dolgo služi!

lp
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a =swen= To feb 07, 2012 7:53 pm

Lep.
Se pa tudi jaz pridružujem mnenju, da bi lepše izpadlo z ogledali oblečenimi v karbon folijo. ;)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a tomzzi To feb 07, 2012 8:00 pm

Se pridružujem ostalim... V karbon ali mat črno daj ogledala. Bi tudi po moje lepše izgledalo. Drugače pa fajn izgleda. Lepo.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a Matey_ To feb 07, 2012 8:03 pm

Lep je ! Čestitke za nakup.
Kaj pa plani za prihodnost ??

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
BanditPTP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po apr 03, 2006 10:57 am
Kraj: Maribor

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a BanditPTP To feb 07, 2012 11:41 pm

Hvala vsem za pohvale pa tudi kritike... upam da se mi nebo lučka več prižigala, ker je še meni blo vse čudno kr je nov avto...
hehe sej črna ogledala bi tud lepo zgledala, ampak useeno sem probal z kromom kljub temu da je bela barva... pa bom zaenkrat tudi tako pustil.
jah glede planov v prihodnosti pa tako: prvo kai si moram kupit je mp3 priklop, kr ta radio nažalost bere samo na cdje:(:P ampak pustimo malenkosti:
MOJE ŽELJE:
18 colska platišča
strešni spojler od RS prevlečen v carbon
nvm kako je kai z zatemnitvijo šip, bi si sprednje levo in desno dal zatemnit... samo nvm če se da, ali bi jih moral serijsko že dati??
sprednje žaromete led (cca 350€)... in pa bom videl kaj mi bo všeč:D
Drugače pa MI JE ZELOoo dober ta: :D :D :D

www.youtube.com/watch?v=D81Rc5-IWOk&feature=related :D :D :D

lep pozdrav usem iz MB
 
zigyec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: So nov 20, 2010 1:53 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a zigyec To feb 07, 2012 11:52 pm

Čestitke za nakup!

Mi smo kupl let pa pol nazaj tut novga focusa ebony(trend plus paket), za razliko od tvojga da je bencinar 1.6 100KM. Zaenkrat ni nobenih problemov, prevoženih pa že mamo okrog 30000km. Avto se res dober pelje, tak da dobrodošel med fordovci pa velik srečnih kilometrov. 8)
 
Uporabniški avatar
Bmw.
Novinec
 
Prispevkov: 114
Pridružen: Sr jan 18, 2012 2:19 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a Bmw. Sr feb 08, 2012 12:06 pm

Zakaj pa imaš tako visoko porabo za dizla?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a maniaxxx Sr feb 08, 2012 12:10 pm

Men ni všeč streha, ampak pustmo zdaj to. Servise delaj na 15kkm ali 1 leto pa bo delal še neki časa, vsaj tam do 50kkm :mrgreen: , upam, da je kaj boljše s črički kot pri malo starejših letnikih, navdušen boš pa nad odzivnostjo volana in podvozja, takih ne delajo več nažalost oops .

Porabo maš pa res malo visoko, sam je še nov, ko se bo utekel bo verjetno okoli 6, odvisn kako in kje se voziš
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a DragonForce Sr feb 08, 2012 12:14 pm

Lep Fokus, če boš šel res v smer, kot je tisti v videu, bo res lep :)
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a Courage™ Sr feb 08, 2012 5:25 pm

Ne morem verjeti da si doplacal za edino grdo stvar na avtu, krom spegli.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a TrijoAdijo Ne feb 12, 2012 4:04 am

Čestitke ob nakupu....ampak vseeno ne morem da ne bi: Če ti je že po dobrih 2kkm prižgalo lučko, me prav zanima, kaj vse bo še narobe v prvih 100kkm....servise pa le delaj med 10 in 15kkm..
Glede mp3 je že bilo nekaj govora o originalnem fordovem mp3 priklopu oz. o ford USB Music Box. Pojdi na servis pa jih malo povprašaj o tem.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a sašo5 Ne feb 12, 2012 6:51 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Čestitke ob nakupu....ampak vseeno ne morem da ne bi: Če ti je že po dobrih 2kkm prižgalo lučko........


pri očetu tistega prijatla(skoraj tvoj sosed) ki ima CMaxa, se je lučka prižgala pri 4000 km - seveda je bilo treba naredit regeneracijo, sedaj ko bo imel 8000 pa se mu bo verjetno spet prižgala lučka; nikakor ne more zastopit, da avto ne sme pol ure delat namestu, potem se pelat do Špara in tako 5x na dan po 1 km....

tukaj je imel avto 2000 testnih (težavnih) km in je najverjetnejši razlog prižiganja lučke....

Sicer pa škoda da ni vprašal na servisu, kajti na testerju(predvidevam, da je kot pri VW/Audi) da pokaže procentualno zabasanost filtra

Bmw. je napisal/-a:Zakaj pa imaš tako visoko porabo za dizla?

poraba je čist normalna :arrow: nisi pogledal skoz okno ali pa na termometer :lol:
tudi sam imam zadnjih 14 dni kr blizu 8 lit/100
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a TrijoAdijo Ne feb 12, 2012 1:38 pm

@sašo5: Tega tut jest ne zastopim. Če avto ne sme delat kratkih relacij in če ne sme laufat na mestu, potem to pač NI avto, ampak je slabše kot sekret. In zaradi takih fordovih idiotskih fint (kot je parjenje s psa koncernom) jest forda dizla z dpf ali brez ne kupim več :P (ja ka pa čmo...1,8tdci je bil zakon :P )
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a ejsim Ne feb 12, 2012 1:47 pm

Čestitke za nakup!

Lučka je bila verjetno res posledica DPF zadeve. Kljub kratkim razdaljam, DPF ne bi smel delati takih težav. Tudi sam imam DPF na svojem dizlu (druga znamka sicer), pa do sedaj, tudi če sem se nekaj časa vozil na kratkih relacijah, nobenih težav ni bilo. Zadeva se vklopi med "daljšo" vožnjo (včasih zadostuje 20 min vožnje) sama, opravi svoje in to je to, niti ne veš, če ne spremljaš. Se pa strinjam z ostalimi glede ogledal.. Črna ali bela ogledala bi bila po mojem mnenju precej lepša.

Veliko srečnih km ;)
 
Uporabniški avatar
acid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1910
Pridružen: Po okt 13, 2003 1:29 am
Kraj: Vuzenica/MariboR

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a acid Ne feb 12, 2012 10:22 pm

Zelo lep :) To si pa slikal na pobrežju, spodaj ko je bla stara tovarna, v bližini malečniškega mosta ane. Zelo lep, tud streha pa temna stekla mu zelo pašejo. 8)
*** VOLKSWAGEN GOLF MKV TSI GT 170PS ***
 
Uporabniški avatar
BanditPTP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po apr 03, 2006 10:57 am
Kraj: Maribor

Re: Moj nov focus 1.6 TDCi ebony

Napisal/-a BanditPTP Po feb 20, 2012 2:09 pm

Lep pozdrav, hvala še enkrat za pohvale in kritike:) jah zaenkrat krom ostane :) bom verjetno poleti kai zamenjal, drugače pa še vedno imam orginalne bele pokrove in si jih lahko zamenjam če hočem :) drugače pa jah nevem zakai ima tako porabo...Po mestu vozim ponavadi na 2-do obrate pa imam 6.8-7.2l/100km... bomo vidli poleti kakšna bo kai poraba..
Aja pa še nekaj :x :x :x :x grrrrrrrrr včeraj se mi je SPEEET prižgala lučka za motor... in bom ^popizdo^... kai ne znajo na servisu odpravit napake al kaj zeza pri avtu???? moram danes spet avto odpeljat na servis do šerbineka torej že drugič v mescu in pol, pri 2900 prevoženih km.... nevem kai bi lahko bilo narobe:((( prvič mi je serviser reko tud da je mogoče kriv filter trdih delcev ... kai to je sploh mozno??? ni ta filter zato, da ima avto manj emisij pa tega...? Pa če že da je filter zabasan zakai že če je nov avto??? :?: :?:
Hehe jap tam pri novi strugi:):) lp
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov