Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Daedalus Po jun 16, 2014 4:28 pm

Matjazy je napisal/-a:A to je 120 konjaš? Je to dovolj za takšen avto?

Sicer pa meni najlepši karavan sploh.


Škoda samo, ker ni karavan. Najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik na svetu, verjetno. :) RES škoda, ker lepa je pa za pop*.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Gricko Po jun 16, 2014 7:58 pm

Daedalus je napisal/-a:
Matjazy je napisal/-a:A to je 120 konjaš? Je to dovolj za takšen avto?

Sicer pa meni najlepši karavan sploh.


Škoda samo, ker ni karavan. Najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik na svetu, verjetno. :) RES škoda, ker lepa je pa za pop*.

to pa praviš TI!!

Res je, da ni lih karavanska prostornina ( oktavia in podobno) še vedno pa je prostora kar nekaj in SIGURNO več uporabnega prostora kot v večini večjih limuzin ( ker je prevoz kakšne malo večje stvari nemogoč v ta karavan pa vseeno spraviš kaj večjega )

Če si hotel reči , da notri ne spraviš 10 vreč krompirja....ja to imaš prav, v ta namen raje potem kupiš oktavio, golfa karavan :lol:

ps. lepa alfica in naj ti služi
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Daedalus To jun 17, 2014 11:21 am

Gricko je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
Matjazy je napisal/-a:A to je 120 konjaš? Je to dovolj za takšen avto?

Sicer pa meni najlepši karavan sploh.


Škoda samo, ker ni karavan. Najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik na svetu, verjetno. :) RES škoda, ker lepa je pa za pop*.

to pa praviš TI!!

Res je, da ni lih karavanska prostornina ( oktavia in podobno) še vedno pa je prostora kar nekaj in SIGURNO več uporabnega prostora kot v večini večjih limuzin ( ker je prevoz kakšne malo večje stvari nemogoč v ta karavan pa vseeno spraviš kaj večjega )

Če si hotel reči , da notri ne spraviš 10 vreč krompirja....ja to imaš prav, v ta namen raje potem kupiš oktavio, golfa karavan :lol:

ps. lepa alfica in naj ti služi


Nisi razumel - rekel sem najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik - kar pomeni, da sem jo primerjal z ostalimi karavani. Seveda je precej bolj uporaben od limuzinskih, ampak proti ostalim karavanom:
- visok rob!!! -> daleč najpomembneje.
- nekoliko ožja odprtina -> ni zanemarljivo.
- manjša prostornina -> še najmanjši problem za moje pojme.

Kot pravim, škoda. Če bi rabil karavana je jaz zaradi tega zelo verjetno ne bi kupil, pa mi je izjemno hud avto. Je pa to vsekakor odvisno od posameznika - sam sem namreč razvajen s pravim, karavanskim škatlastim prtljažnikom. ;)
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a ThugBoy Če jun 19, 2014 12:14 am

Daedalus je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
Matjazy je napisal/-a:A to je 120 konjaš? Je to dovolj za takšen avto?

Sicer pa meni najlepši karavan sploh.


Škoda samo, ker ni karavan. Najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik na svetu, verjetno. :) RES škoda, ker lepa je pa za pop*.

to pa praviš TI!!

Res je, da ni lih karavanska prostornina ( oktavia in podobno) še vedno pa je prostora kar nekaj in SIGURNO več uporabnega prostora kot v večini večjih limuzin ( ker je prevoz kakšne malo večje stvari nemogoč v ta karavan pa vseeno spraviš kaj večjega )

Če si hotel reči , da notri ne spraviš 10 vreč krompirja....ja to imaš prav, v ta namen raje potem kupiš oktavio, golfa karavan :lol:

ps. lepa alfica in naj ti služi


Nisi razumel - rekel sem najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik - kar pomeni, da sem jo primerjal z ostalimi karavani. Seveda je precej bolj uporaben od limuzinskih, ampak proti ostalim karavanom:
- visok rob!!! -> daleč najpomembneje.
- nekoliko ožja odprtina -> ni zanemarljivo.
- manjša prostornina -> še najmanjši problem za moje pojme.

Kot pravim, škoda. Če bi rabil karavana je jaz zaradi tega zelo verjetno ne bi kupil, pa mi je izjemno hud avto. Je pa to vsekakor odvisno od posameznika - sam sem namreč razvajen s pravim, karavanskim škatlastim prtljažnikom. ;)


vse maš prav. Zgleda pa zato dosti lepše :)
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Daedalus Pe jun 20, 2014 4:00 pm

Pomoje bi se lahko v veliki meri izognili tem slabostim brez da bi žrvtovali toliko pri lepoti (širina odprtine prtljažnika je omejena čisto na blef, višina odbijača bi pomoje lahko bila malce nižja...). Ampak verjetno so že imeli svoje razloge (npr. glava v pesku). :mrgreen: OK, konec debate o tem z moje strani. Če ni frocev in kišt krompirja pol itak ni panike. :)
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Gricko Pe jun 20, 2014 5:34 pm

Daedalus je napisal/-a:
Nisi razumel - rekel sem najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik - kar pomeni, da sem jo primerjal z ostalimi karavani. Seveda je precej bolj uporaben od limuzinskih, ampak proti ostalim karavanom:
- visok rob!!! -> daleč najpomembneje.
- nekoliko ožja odprtina -> ni zanemarljivo.
- manjša prostornina -> še najmanjši problem za moje pojme.

Kot pravim, škoda. Če bi rabil karavana je jaz zaradi tega zelo verjetno ne bi kupil, pa mi je izjemno hud avto. Je pa to vsekakor odvisno od posameznika - sam sem namreč razvajen s pravim, karavanskim škatlastim prtljažnikom. ;)


visok rob.....ja če voziš neke štange, ki ti gledajo 2 m iz avta, mogoče kakšne težke železove ulitke.... potem je to res prekleto nerodno ( sicer pa tak avto ne kupiš v takem primeru....za kovčke, torbe pa ni noben problem) ps: -> kupi si golfa karavan :?:

ožja odprtina ?? meni se ne zdi, res pa je, da se zelo visoko odpre in optično izgleda ožje ...ps: -> kupi si golfa karavan :?:

manjša prostornina....ja to je pa res, pa kljub temu spraviš marsikaj notri ( sicer preverjeno z manjšo sestro 156, ki ima mimi grede po tvoje še bolj neuporaben in še manjši karavanski prtljažnik, pa sem z prostornino in uporabnostja čisto zadovoljen....tudi 4 osebe je peljala KAMPIRATI vŠpanijo, Francijo....)

glede "slabosti" in oblikovanja z glavo v pesku ( kar je za moje pojme tvoja zgrešena logika....je pa res , da ima nekatere italianske , trapaste muhe, ampak ne te, kar si ti naštel) , poznam rešitev za tebe ....-> golf karavan...točno to, kar is si vedno želel in brez neumnih napak ....al pa škoda oktavija....Slo avto leta, sploh ne vem kaj gledaš te Italiane, ki so pokvarljivi, nefunkcionalni, sestavljeni brez vsake logike
in še kaj bi se našlo!
Za to pa obstajajo različne znamke, modeli, da si zbereš kar tebi ustreza

lep dan še naprej......
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a čare Pe jun 20, 2014 5:53 pm

No gricko zdaj si se ti razhudil ampak kot recimo temu ljubitelj italjanov moram tud sam vržt kritiko čez prtljažna vrata pri 156/159 SW.Ta dva karavana sta lepa in neuporabna,ker vrata bi komt naredili širša in nižja...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Gricko Pe jun 20, 2014 6:25 pm

čare je napisal/-a:No gricko zdaj si se ti razhudil ampak kot recimo temu ljubitelj italjanov moram tud sam vržt kritiko čez prtljažna vrata pri 156/159 SW.Ta dva karavana sta lepa in neuporabna,ker vrata bi komt naredili širša in nižja...

ma lohka bi, pa bi to spremenilo dizajn in to nebi bilo več to....sej ne rečem, da je to super uporabno(se strinjam, da je oktavija in podobni bolj uporabna) ampak ta vrata so še najmanjši problem....za mene je večji problem širina med koloteki zadaj, ki je veliko manjša kot pri konkurentih ( to pa bistveno zmanjša prostor), ampak to je na račun podvozja, kar pa mi je velik + pri tem avtu

Še enkrat, če hočeš velikega karavana je tu mondeo, C5 , oktavija, če ne rabiš tako veliko prostora, pa ja 159 čisto dovolj prostorna in uporabna ( še enkrat, ta avto ni ciljal na kupce za preprodajo krompirja ali prevoz gradbenega materiala ampak je italiansko lep in ja....malo manj uporaben :mrgreen: ampak še zdaleč ni tako neuporaben kot eni tukaj govorijo).....pri tem avtu bi prej potarnal nad prostorom na zadnji klopi, ki pa je v tem razredu povsod bolj boga....

čisto mimo grede, kako uporaben je pa clio karavan in podobni malčki??? sigurno bolj, kot limuzina in alfa je podobna zgodba

PS: saj si imel (ali še imaš ) marejo......podobna zgodba, le da ima še spodnji del vrat , ki se odpre....ta avto pa je bil namenjen tudi prevozu kakšnih daljših predmetov....ampak če ju pogledaš od zadaj, se hitro opazijo linije, kje se je lovilo eleganco, kje pa se je lovilo funkcionalnost.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a čare Pe jun 20, 2014 9:26 pm

Skozi mareino odprtino skoraj zbašem 159-ko.Tisto kar se pri SW odpre strehe bi se moralo spodaj.Res je da ni to nek tovoren stroj ampak če tako pogledaš pa tud nek karavan ni.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a srcnik Pe jun 20, 2014 9:40 pm

Gricko je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:
Nisi razumel - rekel sem najbolj neuporaben "karavanski" prtljažnik - kar pomeni, da sem jo primerjal z ostalimi karavani. Seveda je precej bolj uporaben od limuzinskih, ampak proti ostalim karavanom:
- visok rob!!! -> daleč najpomembneje.
- nekoliko ožja odprtina -> ni zanemarljivo.
- manjša prostornina -> še najmanjši problem za moje pojme.

Kot pravim, škoda. Če bi rabil karavana je jaz zaradi tega zelo verjetno ne bi kupil, pa mi je izjemno hud avto. Je pa to vsekakor odvisno od posameznika - sam sem namreč razvajen s pravim, karavanskim škatlastim prtljažnikom. ;)


visok rob.....ja če voziš neke štange, ki ti gledajo 2 m iz avta, mogoče kakšne težke železove ulitke.... potem je to res prekleto nerodno ( sicer pa tak avto ne kupiš v takem primeru....za kovčke, torbe pa ni noben problem) ps: -> kupi si golfa karavan :?:

ožja odprtina ?? meni se ne zdi, res pa je, da se zelo visoko odpre in optično izgleda ožje ...ps: -> kupi si golfa karavan :?:

manjša prostornina....ja to je pa res, pa kljub temu spraviš marsikaj notri ( sicer preverjeno z manjšo sestro 156, ki ima mimi grede po tvoje še bolj neuporaben in še manjši karavanski prtljažnik, pa sem z prostornino in uporabnostja čisto zadovoljen....tudi 4 osebe je peljala KAMPIRATI vŠpanijo, Francijo....)

glede "slabosti" in oblikovanja z glavo v pesku ( kar je za moje pojme tvoja zgrešena logika....je pa res , da ima nekatere italianske , trapaste muhe, ampak ne te, kar si ti naštel) , poznam rešitev za tebe ....-> golf karavan...točno to, kar is si vedno želel in brez neumnih napak ....al pa škoda oktavija....Slo avto leta, sploh ne vem kaj gledaš te Italiane, ki so pokvarljivi, nefunkcionalni, sestavljeni brez vsake logike
in še kaj bi se našlo!
Za to pa obstajajo različne znamke, modeli, da si zbereš kar tebi ustreza

lep dan še naprej......


:lol:

Vidim, da se v teh parih letih (desetletju) ni še nič spremenilo.

Alfisti so še vedno zelo občutljivi na vsak kritičen komentar čez alfe, pa še vedno so obremenjeni z golfom :) Pa je že dosti let minilo, dosti stvari tudi spremenilo, samo kompleksi pa očitno ostajajo :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Gricko Pe jun 20, 2014 9:56 pm

srcnik je napisal/-a:Vidim, da se v teh parih letih (desetletju) ni še nič spremenilo.

Alfisti so še vedno zelo občutljivi na vsak kritičen komentar čez alfe, pa še vedno so obremenjeni z golfom :) Pa je že dosti let minilo, dosti stvari tudi spremenilo, samo kompleksi pa očitno ostajajo :mrgreen:


ma ni lih tako kot praviš......ne čisto čez vsak komentar :mrgreen: nekateri so upravičeni , glede obremenjenosti....z golfom :lol: sem pa dal predlog @Daedalus v kero smer naj se obrne, glede na njegove želje.

kompleksi.....s čim......res pa je , da me vw ( in njegovi derivati) in na splošno nemci tudi malo ne prepričajo....ne z ceno, ne z hladnimi dizajni....je pa toliko meni bolj zanimivih avtov, da je izbire vrh glave
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a srcnik Pe jun 20, 2014 10:02 pm

Gricko je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Vidim, da se v teh parih letih (desetletju) ni še nič spremenilo.

Alfisti so še vedno zelo občutljivi na vsak kritičen komentar čez alfe, pa še vedno so obremenjeni z golfom :) Pa je že dosti let minilo, dosti stvari tudi spremenilo, samo kompleksi pa očitno ostajajo :mrgreen:


ma ni lih tako kot praviš......ne čisto čez vsak komentar :mrgreen: nekateri so upravičeni , glede obremenjenosti....z golfom :lol: sem pa dal predlog @Daedalus v kero smer naj se obrne, glede na njegove želje.

kompleksi.....s čim......res pa je , da me vw ( in njegovi derivati) in na splošno nemci tudi malo ne prepričajo....ne z ceno, ne z hladnimi dizajni....je pa toliko meni bolj zanimivih avtov, da je izbire vrh glave


Imajo drugi avti tega razreda večje in bolj praktične prtljažnike kot golf, pa si vseeno na njega najprej pomislil :mrgreen: Tako, da je nekaj na tem ;)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a čare Pe jun 20, 2014 10:03 pm

O mene pa marsikateri nemški bi prepričal,dokler ne pridemo do cene.
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a ThugBoy Pe jun 20, 2014 10:27 pm

čare je napisal/-a:No gricko zdaj si se ti razhudil ampak kot recimo temu ljubitelj italjanov moram tud sam vržt kritiko čez prtljažna vrata pri 156/159 SW.Ta dva karavana sta lepa in neuporabna,ker vrata bi komt naredili širša in nižja...

res bi lahko bila vrata širša in nižja, ampak pol bi izgledalo kot pri vseh drugih karavanih :? alfa je sportwagon ne pa škatlan :mrgreen:
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Daedalus So jun 21, 2014 3:24 pm

Uf, kaka reakcija, kot da bi natrij vrgel v vodo. :mrgreen:

Človek bi pri taki defenzivi pomislil, da ti gre v resnici izjemno na k* ta prtljažnik, ampak si sebi in drugim tega nikoli ne bi priznal. Ali pa si tako fouš konkurenci, ki se za praktičnost precej bolj potrudi. Morda ima tvoj sosed Golfa karavan in mu zavidaš vsakič, ko pakiraš torbe iz avta?

Ko boš enkrat starejši, ti bo hrbet hvaležen, če si kupiš Golfa karavan.


Eko, dovolj bo. :lol: Naj te razočaram, da je Golf tazadnji karavan, ki bi ga kupil, ker mi enostavno ni pri srcu, pa mi golf kot tak ni napačen - bi že rajši (kot mlad človek, ki še nima problemov s hrbtom in nima treh frocev) imel to Alfo. ;)
 
Uporabniški avatar
Zois
Uporabnik
 
Prispevkov: 988
Pridružen: Ne mar 04, 2007 4:00 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Zois Ne jun 22, 2014 1:00 pm

Fajn si jo porihtal
Slika pugi.si
 
Uporabniški avatar
Jaka156
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: To jan 09, 2007 7:12 pm

Re: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 8v Distinctive

Napisal/-a Jaka156 To jun 02, 2015 7:26 pm

Slika

Slika

Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov