Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr sep 19, 2012 5:37 pm

Pozdravljeni !

Odločil sem se, da tudi jaz predstavim svoje vozilo, po nekako eno letni uporabi. Pa da se najprej sam predstavim..
Sem Sašo, prihajam iz Jezerskega ( 30km iz Kranja ), za 1x še študent, treba napisati samo še diplomo ;) ..
Najprej bi na kratko predstavil svoje prejšnje vozilo, da boste malo videli kakšen okus imam in pa česa vse sem se lotil. Pač, za prvi avto, sem si kupil Audi A3, letnik 1999, 1.6, seveda čisto v originalnem stanju. Ker pač rad vlagam v "rihtanje" avta, sem se lotil tudi svojega prvega avta, v katerega sem vložil en kup denarja in pa predvsem časa, za katerega mi res nikoli ni žal.
Da ne bom smetil teme z Audijem, bom samo dodal nekaj slik in pa napisal, kaj vse se je dogajalo na njem, več ali manj pa sem delal sam..
Se pravi:
-17col audi a8 platišča
- -35mm H&R vzmeti
-temnenje stekel
-s3 zadnji odbijač
-pragovi
-zamenjan prvi podaljšek
-strešni spoiler
-športni lonec
-maska brez znaka
-devil eyes luči s xenonom, zadnje smoked, stranski smoked žmigavci
-črna streha, ogledala
-vgrajena akustika ( radijo, sprednji sistem, zad. sistem, subwoofer, 2x ojačevalec )
-verjetno sem še kaj pozabil
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa v reviji Fokus, da se malo pohvalim :lol:
Slika
In nato presenečenje, v desnem nepreglednem ovinku, avtobus pripelje po mojem pasu in ni bilo druge kot cuknit močno v desno, pri čemer me je zaneslo, nato sem zapeljal v hrib, keteri me je potem obrnil na streho. K sreči, sem jo odnesel samo s poškodbo roke in pretresom možganov.. Škoda ga je bilo.
Slika

Slika

Slika

Slika

No sedaj pa preidimo na bistvo teme. Za vsak(o) (im) starim pride boljši ali kako že ? :mrgreen: ..
Gre za Seat Leona top sport.
-1.9 TDI, 110Kw / 150PS
-2003 letnik
Avto sem kupil od lastnika, ki ga je res vzdrževal in pazil, tako da to skrbno nadaljujem tudi sam. Je redno servisiran in pran. Ko sem ga dobil, je bil avto spuščen, imel je pobarvano streho in ogledala na črno in pa zamenjana je bila glava motorja ter dročniki pri 150.000( bolezen teh motorjev ). Pa gremo po vrsti, kaj vse se je dogajalo na avtu v tem letu, odkar je ključ v mojem žepu:
-Menjava olja, vseh filtrov, luftmeser
Slika

Slika

-vgradnja akustike ( iz Audija ) spredaj zvočniki DD C6.5 in pa pritlažnik ( kicker s10L7, USblaster1337, Fusion), radio Alpine 9882Ri
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

-Cupra R splitter
-angel eye luči, xenon
Slika

-optimizacija na 190PS, 410Nm
Slika

-menjana komplet sklopke
Slika

-menjava vzmetmi z H&R, kar se je izkazalo, da so premehka .. zamenjale so jih Gewinde
-temnenje stekel
Slika

Slika

-tomasson tn1 19', barvane v shadow chrome barvo, nove gume kumho ku39
Slika

-led osvetlitev
-lepljenje carbon folije po notranjosti(dolgčas po puljenju modrostnih zob :lol: )
Slika

Slika

-montaža parrrot MKi9100
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa še par fotk poziranja:
Slika

Slika

Slika

Z avtom sem res več kot zadovoljen. Glede na zmogljivosti motorja in porabe, ki je kar malo smešna ( pod 6l ), večjih problemov hvala bogu še nisem imel. Redni servisi, to je pa tudi vse.
Plani za naprej: pranje žarometov, poliranje in pa preoblačenje volana, pa verjetno še kakšna "traparija"

Hvala za ogled, komentarji zaželjeni ;)
Zadnjič spremenil sasocar123, dne Sr sep 19, 2012 7:29 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a Falco_ Sr sep 19, 2012 5:42 pm

Audi je bil lep, škoda, da je tako končal...

Leon je pa tudi zelo lep :)
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a Kegl Sr sep 19, 2012 5:45 pm

lepa predstavitev...že dolgo jih ni bilo ;)

leon mi je všeč, pa čeprou so tele tomasonske že prežvečene, mu kr lepo pašejo gor. Na audiju so me motile plastike, tko da upam da jih na leonu ne bo :D

glede preoblačenja volana pa imaš enega uporabnika tudi na forumu, ki se ukvarja s tem-
 
Uporabniški avatar
dbsquared
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So feb 11, 2012 1:07 pm
Kraj: Kranj

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a dbsquared Sr sep 19, 2012 5:48 pm

No končno, da si predstavil svoje vozilo. Pravo raketo imaš. :DDDOkusno porihtan. Sem zasledil, da bi si avto spoliral. - ZS v primeru če rabiš. :mrgreen:
Ni važno kaj voziš, važno je kako voziš.

Slika
 
Uporabniški avatar
GT_Turbo17
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1501
Pridružen: Če nov 17, 2005 10:09 am
Kraj: Zasavje

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a GT_Turbo17 Sr sep 19, 2012 6:32 pm

Zelo lep!! 8) 8)
Fiat Uno 1.5 SX i.e. & Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo & Alfa Romeo 145 Twin Spark

Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a ~toMmy~ Sr sep 19, 2012 6:43 pm

Zelo lep, pazi na riž in avtobuse! :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr sep 19, 2012 7:35 pm

Hvala za pohvale.
Ker je bilo vse zelo pregledno, sem se spomnil, da sem še nekaj pozabil dodat, zato sem prilepil še par fotografij.. Mogoče pride komu kaj prav ;)
Plastik na leonu sigurno ne bo, mu nič ne paše pa še te linije so mi res všeč, volan pa preoblači Bunny kajne ? Ga moram kontaktirat..
Glede poliranja, bom pa rabil kakšen nasvet sigurno, ampak, se bom lotil sam, ker sem že naredil par avtov in mislim da bo šlo.. Samo moram si vzeti 2 dni časa, kar bo pa problem trenutno :roll:
Tomasonke mu res pašejo, vendar razmišlam v smeri BBS, nekaj na rob 18col, bom videl kako in kaj..

Lp, Sašo
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sašo5 Sr sep 19, 2012 7:49 pm

sasocar123 je napisal/-a: avtobus pripelje po mojem pasu

brez besed :arrow: :lol:

PS točno se ve ob kateri uri je avtobus vozil mimo, torej zakaj nisi(niste) izsledili šoferja :?:
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr sep 19, 2012 8:06 pm

sašo5 je napisal/-a:
sasocar123 je napisal/-a: avtobus pripelje po mojem pasu

brez besed :arrow: :lol:

PS točno se ve ob kateri uri je avtobus vozil mimo, torej zakaj nisi(niste) izsledili šoferja :?:


PS avtobus je ustavil. Poklicali smo policijo in kaj je bilo ? Jaz sem dobil kazen zaradi neprilagojene hitrosti na stanje cestišča, bilo je morko, pripeljal sem 70km/h na omejitev 90km/h, Šofer avtobusa pa je dobil kazen zato, ker je pač vozil po nasprotnem pasu, čez polno črto..
Končni izkupiček: Skoraj bi se ubil in pa avto totalka, pa še brez izpita bi skoraj ostal, ker sem dobil še pike. Hvala lepa.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a peroRS Sr sep 19, 2012 8:21 pm

sasocar123 je napisal/-a:PS avtobus je ustavil. Poklicali smo policijo in kaj je bilo ? Jaz sem dobil kazen zaradi neprilagojene hitrosti na stanje cestišča, bilo je morko, pripeljal sem 70km/h na omejitev 90km/h, Šofer avtobusa pa je dobil kazen zato, ker je pač vozil po nasprotnem pasu, čez polno črto..
Končni izkupiček: Skoraj bi se ubil in pa avto totalka, pa še brez izpita bi skoraj ostal, ker sem dobil še pike. Hvala lepa.


Standard pri nas. :roll:

Dober avto drgač. Feltne mi niso všeč, ampak kamion pod motornim prostorom odtehta v plus :mrgreen: :twisted:
Srečno vožnjo.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1270
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a jack86 Sr sep 19, 2012 9:22 pm

Lepo zrihtan, sam te angel eyes so že preveč.

Katere gume pa si imel na audiju pred nesrečo?
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr sep 19, 2012 9:30 pm

jack86 je napisal/-a:Lepo zrihtan, sam te angel eyes so že preveč.

Katere gume pa si imel na audiju pred nesrečo?


Hvala, meni so všeč, ne zaradi drugega, samo zaradi leč .. Ah gume sem imel res slabe .. Nexen 6000, na napakah se učimo :roll:
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr sep 19, 2012 9:33 pm

peroRS je napisal/-a:
sasocar123 je napisal/-a:PS avtobus je ustavil. Poklicali smo policijo in kaj je bilo ? Jaz sem dobil kazen zaradi neprilagojene hitrosti na stanje cestišča, bilo je morko, pripeljal sem 70km/h na omejitev 90km/h, Šofer avtobusa pa je dobil kazen zato, ker je pač vozil po nasprotnem pasu, čez polno črto..
Končni izkupiček: Skoraj bi se ubil in pa avto totalka, pa še brez izpita bi skoraj ostal, ker sem dobil še pike. Hvala lepa.


Standard pri nas. :roll:

Dober avto drgač. Feltne mi niso všeč, ampak kamion pod motornim prostorom odtehta v plus :mrgreen: :twisted:
Srečno vožnjo.

Tako pač je, žal je za vse kriva neprilagojena hitrost, ki jo itak lahko napišejo oz kaznjujejo kadar želijo. Se strinjam, motor je res nekaj, zaradi česar se z veseljem usedem za volan :twisted:
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a buhti Če sep 20, 2012 6:43 pm

Jah sašo maš pa res lepga leona ane. Mislm pa da je mal podoben mojmu, haha! :-P... Več takih je na cesti, bolše je! :D Mojmu samo manka tak motor kot ga imaš ti! :twisted:

Aja pa še to, da nebi dajal res kšne bbske z robom gor, ker tele tomason so TOP! ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a IcEm4n Če sep 20, 2012 7:48 pm

Še en podobn Leon je v teh koncih (sam un ima KP tablce).
Slika
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a buhti Če sep 20, 2012 7:50 pm

IcEm4n je napisal/-a:Še en podobn Leon je v teh koncih (sam un ima KP tablce).

V teh koncih so 4je leoni iste barve :D
Slika
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Če sep 20, 2012 10:08 pm

buhti je napisal/-a:Jah sašo maš pa res lepga leona ane. Mislm pa da je mal podoben mojmu, haha! :-P... Več takih je na cesti, bolše je! :D Mojmu samo manka tak motor kot ga imaš ti! :twisted:

Aja pa še to, da nebi dajal res kšne bbske z robom gor, ker tele tomason so TOP! ;)

Hehe kontra :lol: .. Ma moram neki zamenat, ker vsako leto jih ne mislim barvat, ker so vse popikane zadaj .. ET30 pač ni zame :roll:
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a buhti Pe sep 21, 2012 5:17 pm

Kaj pa če probaš z kašnim drugim ličarjem? Ker vuk jih je tut tja dou štrihat kot ti in pr njemu so isto ble tko popikane. Daš 200€ z peskanjem, pa jih pobarvi v drugo barvo...kšno belo :twisted:
Slika
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 So sep 22, 2012 12:06 pm

buhti je napisal/-a:Kaj pa če probaš z kašnim drugim ličarjem? Ker vuk jih je tut tja dou štrihat kot ti in pr njemu so isto ble tko popikane. Daš 200€ z peskanjem, pa jih pobarvi v drugo barvo...kšno belo :twisted:

Drugače se dobi neki GLAZE spray, za 19' porabiš 3 spraye po 400ml in ubistvu se čez feltne naredu neka gumjasta plast, ki jo lahko kadar želiš potegneš stran .. To bi bila opcija, stane pa 78e .. Morem malo poštudirat, pa se bom pol odloču..
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a barossa45 So sep 22, 2012 12:30 pm

Seat je hud 8)
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov