Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a tr00per Če avg 07, 2014 10:25 am

zoprno :/ sem pa opazil nekaj besed okoli filtrov (sem včasih tudi delal v trgovini z avtodeli v Kranju); roba pri Pintarju je v najboljšem primeru redko prva vgradnja kakih znamk, ampak na ta račun so tudi cene nekoliko nižje, kot za enak del bolj priznanih znamk. Tako da, če zaupaš v njegov material, ok (za povprečnega voznika zna imeti čist dobro robo, ravno pred kratkim je brat pri njem za 20€ kupil diske za 40€ za Clia, zaenkrat brez pripomb), če pa hočeš boljšo robo, pol pa v Adel, oz. po novem tudi (in še raje) v Bartog.
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr avg 13, 2014 4:43 pm

Ekola .. avto kompletno sčiščen, notri, zunaj, spoliran(večino dvostopenjsko) ter zaščiten. Porabil sem cca 13h + cca 5h sem iskal čep, ki mi je sredi noči že zasilikoniran zdrsnil iz rok in padel skozi odprtino od ključavnice pod boofer-za znoret :x :crazzy: ..
Materjal:
Slika

Brisalec off / hvala Valle ;)
Slika

Pa ena kar tako:
Slika

Več slik pa ko dobim še distančnike, pa plastiko od praga, ki mi je padel dol sredi avtoceste :roll:

Lp,
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Ne sep 07, 2014 7:36 pm

Seos.

Imam en problem, mogoče kdo ve kaj bi bilo..

Zadaj sem gewinde odvil do konca.. in sedaj imam na šoferjevi strani 12mm vec lufta med blatnikom in gumo kot na desni. Zamenjal sem tudi vzmeti iz leve na desno, ampak je enako.. most ni kriv, fedri lepo sedijo.. vse je videti ok.

So dotrajani seleni, ali je kaj drugega? Verjetno so še prvi..

Hvala, lp Sašo
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a StajercS Ne sep 07, 2014 8:48 pm

Ponavadi je teža kriva. Tank, položaj mašine itd. Je blo pri meni isto na Golf 4. Sem pač z metrom obe strani od blatnika do tal zmeril,da je blo enako. :D
Slika
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Ne sep 07, 2014 10:36 pm

StajercS je napisal/-a:Ponavadi je teža kriva. Tank, položaj mašine itd. Je blo pri meni isto na Golf 4. Sem pač z metrom obe strani od blatnika do tal zmeril,da je blo enako. :D

Ah to dvomim.. ker zakaj je potem na prejsnih gewindah in na prejsnih fedrih stal normalno.. to se je nekaj posedlo, jaz imam najbolj na sumu izrabljene selene..
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 To sep 09, 2014 10:02 pm

Zdravo,

Evo problem sem rešil in sicer se je samo odtegnil in nazaj pritegnil selen in je sedel nazaj na mesto, svašta ! :twisted: .. Tako da je sedaj odšraufan do konca, spredaj je še lufta precej, ampak z 225 gumami nikamor več.
Na avtu so se zadaj dali distančniki 12mm, nafilala se je klima, to je pa za 1x to. Kupil sem še temno folijo za luči, ampak mislim da me bo to počakalo za drugo leto, letos bo dovolj.
Pa naredil sem malo fotk, prvič na Manual in ne Auto, tako da se še učim, ampak nekaj pa mi je ratalo :lol:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

PS: Tole je "vikend" hiša .. in je reeees brutalna 8)

Lp,
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a Nikola_Tesla To sep 09, 2014 11:19 pm

sasocar123 je napisal/-a:Zdravo,

Evo problem sem rešil in sicer se je samo odtegnil in nazaj pritegnil selen in je sedel nazaj na mesto, svašta ! :twisted:

Lp,


Nedoslednost pri privijanju rok v most, ko je bil avto dvignjen ?

Filtri za olje pa v prilogi.

Lp.
Priponke
mann-filters.png
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne Sr sep 10, 2014 10:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a BoneS Sr sep 10, 2014 9:45 am

Zelo lep.
p.s. zakaj bos daju gor folijo za luci? Tko kot je, je cist kul
Slika
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr sep 10, 2014 4:24 pm

@Nikola_tesla

Ne razumem ravno tvoje priloge .. Glede selenov, pa je to bojda kar pogost pojav.

@Bones

Videl sem zadnjič v Poreču enega in sem šel takoj po folijo :lol: .. Meni je svetovno. Sicer je pa še do pomladi čas da si premislim..

Lp ;)
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a tr00per Sr sep 10, 2014 6:04 pm

lep avto, mu fotke kr mal krivico delajo ;)

hmm, malenkostno temnenje zadnjih luči bi morda res kr dobr izpadlo :)
 
Uporabniški avatar
opelboy
Novinec
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Pe maj 04, 2007 9:44 pm
Kraj: Stopc da hills

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a opelboy Če sep 11, 2014 6:04 pm

Kje si nabavil folijo? Ko sem zase iskal sem dobil le folije za temnenje stekel..
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Če sep 11, 2014 6:47 pm

V Poreču na avtoshowu.. mislim pa da jo ima tudi @extremedesign.

Lp
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Če okt 09, 2014 10:29 pm

Seos,

Ewo par fotk smo še prtisnil, ko je bilo ravno malo vremena .. Drugače pa nič novega, samo tankaj in vozi. Aja, tale vosek pa po 2 mesecih še vedno opravlja svojo nalogo tako kot se zagre 8)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Lp,
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Sr okt 29, 2014 7:58 pm

Zdravo,

Ewo vmes je prišel čisto en naključni projekt, sicer sem imel željo po teh sedežih, odkar sem prvič sedel v njih.. Gre se za Recaro sedeže od Audi S3, električno nastavljivi, ogrevani, itd..
Elektriko sem že speljal in vse deluje tako kot mora, gretja se pa še nisem lotil, ker nevem še čisto točno kam bom dal stikala, ker original so namesto držala za pijačo, to pa ne dam stran za noben denar 8) .. Mislim, da jih bom dal v sredinsko konzolo, zraven tipke ESC pri ročni zavori, bom videl :ok:
Pa še slike, če se bo kdo lotil podobne zadeve..

Se pravi sedeži globinsko presesani:
Slika

Slika

Plus sem vzel iz varovalk, čisto lev priključek, je napetost samo ob kontaktu.. Čeveljček gor, varovalko vmes in gasa:
Slika

Masa je pa tudi že pripravljena, čevelj gor, zašraufi..
Slika

Kable sem malo spel in skril.. naprej gredo pa pod tepihom do sedežev..
Slika

In ja .. konektorja za airbag sta različna .. tako da sem jih moral zamenjat in zalotat..
Slika

Slika

Glej in se čudi, meni so svetovni :piwo.
Slika

Slika

Slika

Slika

Vmes pa sem tudi že kupil zimske gume z avtom, tako da gre Leon lepo v garažo do spomladi :-"
Slika

lp
 
Uporabniški avatar
catipy69
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So jul 03, 2010 3:00 pm
Kraj: Mengeš

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a catipy69 Ne dec 07, 2014 5:01 pm

Prebral celo temo, sam kapo dol lahko recem.
Avto je bomba!!! ;)

Zanima me pa sicer koliko te je prisel mehanizem za pomnik stekla??
Hvala za odgovor.

Lp
Driving an Audi without quattro is like having sex using a condom..only half of pleasure:)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a peroRS Ne dec 07, 2014 5:10 pm

Sedeži so super, lepa nadgradnja.
Škoda ker niso usnjeni ;)
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 To dec 09, 2014 1:26 am

Se opravičujem.. malo sem bil odsoten.. Mehanizem mislim da me je prišel okoli 50e rabljen.. tam nekje. Drugače pa hvala ! :pivo

Pero, niti nimam želje po usnju, če povem po pravici. Prvič, bi moral potem še preoblačit tapete in naslon za roko, potem te pozimi zebe-ker gretje original me pride 150e, še niti nevem če se ga bom sploh lotil vgrajevat( 2 stikala, 2 konektorja in kabli ) :roll: .. poleti pa se ti majica nalepi na sedež, ma hvala lepa res. Sem ga imel na Fiesti, pa nisem bil nekaj navdušen ;) ..

Drugače sem se pa odločil da se bom z avtom kar vozil, ker pač nisem prodal zimskih gum.. In brezveze bi si delal dodatnii strošek še z registracijo Polota, tako da so feltne že na avtu, dvignjeno podvozje za 2cm in gasa.

Danes sem nanesel še 2 plasti voska, tako da je zaščiten za zimo. Zdaj pa čakat na pomlad 2015, ko bo prišlo spet do novih sprememb 8)

Slike pa po oglasih ;)

Lp,
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 To dec 16, 2014 5:13 pm

Ewo da se malo javim ..

Glede na to, da nisem prodal zimskih gum, sem se kar odločil, da jih nataknem gor, avto 2cm dvignem in se vozim ..

Avto sem v nulo opral, notri zunaj, zamenjaj tekstilne tepihe z gumjastimi, nanesel 2 plasti voska in sem pripravljen na zimo.

Zdaj samo še zamenjam koloteke z novimi(jih imam že doma), ker sem poleti- tele kot tele, tako veselo žagal, da ni nikjer drgnilo, zdaj imam pa 2cm lufta vmes :roll: .. Poleti pa stare nazaj pa bo ;)

Ja, vmes sem že prodal BBSke, tako da bo spomladi nekaj novega padlo, defenitivno v 19' dimenzijah :ok:

Pa kot že vsi ostalo "seatovci" tukaj gor, sem tudi jaz zamenjal stari ključ z dirkalnim(hvala Buhti za support) :twisted:
Slika

Slika

Slika

Slika

Lp, Sašo
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a Matey_ To dec 16, 2014 5:31 pm

:clapclap :clapclap :clapclap :bow :bow :bow
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

Napisal/-a sasocar123 Po mar 23, 2015 12:16 pm

No tako, da se malo oglasim ..

Na avtu se je pred kratkim zamenjal zadnji levi ležaj, zadnje ploščice-ker sem mislil da mi jih je zagrabilo, saj se mi je feltna segrevala in nekaj je cvililo. Ko sem podrl ležaj, mi je dejansko razpadel v roki, tako da je ležaj štekal med vožnjo. No kakor koli, sem spucal "sedeže" in zamenjal še ploščice.
Slika

Slika

Slika

Seveda sem spet odtrgal spodnji lip :-k
Slika

Potem pa smo se prpirpavili na letno sezono. Nova platišča(Audi A7) + gume, tokrat v 8x19, ET 45, 215 gume.. Zadaj adapterji( 5x100/5x112) 20mm, spredaj 15mm.
Slika

Spredaj:
Slika
Zadaj:
Slika



Pri meni brez zapletov žal ne gre .. Ko sem dvignil avto, sem opazil da je počil feder.. KW naj bi bila neka kvaliteta bojda :-k
Slika

Zamenjana oba sprednja fedra:
Slika

Zadnje šalčke sem vzel ven, da se je zadaj vsedel tako kot se mora .. Spredaj pa mi je ostalo še cca 2cm navoja, ampak bo tako tudi ostalo 8)
A bo?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

To je za 1x to ..

Lp,
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov