Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Kl3mzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne jan 06, 2013 10:37 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a Kl3mzy To jun 11, 2013 10:26 pm

No, nekaj časa sem razmišljal in se nisem odločil za OEM PDC.. enostavno preveč razkopavanja avta, pa še napeljavo bi težko poceni dobil potem pa kodiranje.. sem se prejšnji teden odločil za META parking system, senzorji so 19mm (ne pa tisto cheap kitajsko ***** ki je 22mm) in skoraj pašejo v original luknje (cca 0,5mm bo treba pobrusit), montirajo se kot OEM (od znotraj) in dajo OEM look (kitajski se pa montirajo od zunaj in štrlijo ven, pa še v obliki gobice so).. sicer je bil ta sistem malo dražji ampak je kompleten, 4je senzorji z vsem za montažo, vsa napeljava, računalnik in zvočnik, računalnik ima opcijo za utišat radio (ve kdo mogoče če je na business radiu tak pin da bi tisto žico gor zvezal??), da se programirat občutljivost, pa če imaš vlečno kljuko da ne piska itd, da se jih pa tudi barvat.. mislim da sem se prav odločil. Zraven so tudi podrobna navodila :) Se mi je pa danes prvič zgodilo da sem nekaj zadel ko sem šel nazaj in sicer hidrant... v levem ogledalu nič, v desnem nič, v notranjem nič, kar naenkrat pa hrsk,.. sicer je tako mala praskica da se skoraj ne vidi (konec koncev mi je pa vseeno ker pride ta mesec m sport odbijač gor), bodo pa senzorji prav prišli za take stvari ki so v mrtvem kotu in jih dejansko ne opaziš dokler ni prepozno :) pa še nekaj slikc senzorjev:

Slika

vsebina škatle

Slika

senzorji

Slika

računalnik

Slika

napeljava

Slika

zvočnik in napeljava

Slika

zdaj mi manjka še samo pokrovček za vlečno kljuko za zadnji odbijač in gre vse skupaj na barvanje potem pa na avto. Naročena je tudi mat črna folija za feltne, in mat črna folija za difusor (da se zaščiti pred morebitnimi poškodbami in drugim). V kratkem gre števec narazen in se bodo menjale oranžne ledike za bele, potem pa še kaka drobnarija in sem končal za ta mesec ;)
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a buhti To jun 11, 2013 11:30 pm

Lepa, koliko pa pridejo taki senzorji?
Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a ~toMmy~ To jun 11, 2013 11:50 pm

Kl3mzy je napisal/-a:...bodo pa senzorji prav prišli za take stvari ki so v mrtvem kotu in jih dejansko ne opaziš dokler ni prepozno :)


No ja, sicer so senzorji dobrodošla zadeva, , ampak si upam trdit, da bodo (zelo) dobremu vozniku kvečjemu enkrat v 10 letih rešili kakšno situacijo, drugače bo prej naredil škodo v situacijah, kjer ne pomagajo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Kl3mzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne jan 06, 2013 10:37 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a Kl3mzy Sr jun 12, 2013 5:19 am

buhti je napisal/-a:Lepa, koliko pa pridejo taki senzorji?


cca 100€ :)

~toMmy~ je napisal/-a:
Kl3mzy je napisal/-a:...bodo pa senzorji prav prišli za take stvari ki so v mrtvem kotu in jih dejansko ne opaziš dokler ni prepozno :)


No ja, sicer so senzorji dobrodošla zadeva, , ampak si upam trdit, da bodo (zelo) dobremu vozniku kvečjemu enkrat v 10 letih rešili kakšno situacijo, drugače bo prej naredil škodo v situacijah, kjer ne pomagajo.


hmm.. če imaš ti nekaj v mrtvem kotu, to pomeni da je že tako blizu da tistega objekta nikjer ne vidiš več, pa prej nisi bil pozoren nanj, potem si pomojem lahko odličen voznik pa boš zadel če neboš imel sreče ;)
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a arijan Sr jun 12, 2013 7:16 am

So specialci, ki se ob kaj zaletijo tudi s senzorji :D
 
Kl3mzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne jan 06, 2013 10:37 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a Kl3mzy Sr jun 12, 2013 12:13 pm

Potem moraš biti pa že res specialec.. hja tale avto je kar dolg, senzorji bodo pa bolj za to da mi sporočijo če je kaj nepričakovanega zadaj, ker občutek za avto imam, ampak potem se pa kaj pojavi zadaj ko nevidiš pa je sranje ;) včasih skoraj obžalujem da sm si za prvi avto tole kupo :lol: včasih pa razmišljam o kaki E61 FL :twisted:
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a arijan Sr jun 12, 2013 5:45 pm

Ma se mi zdi, da ti te senzorji samo pokvarijo občutek. Ti boš imel zadaj še 20cm prostora, senzor ti bo pa piskal, ko da si že skoraj zadel nekaj.
 
Kl3mzy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne jan 06, 2013 10:37 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a Kl3mzy Sr jun 12, 2013 6:05 pm

arijan je napisal/-a:Ma se mi zdi, da ti te senzorji samo pokvarijo občutek. Ti boš imel zadaj še 20cm prostora, senzor ti bo pa piskal, ko da si že skoraj zadel nekaj.


sicer imam jaz itak občutek ko je neka ovira koliko še imam placa.. neprekinjen pisk pa mislim da je po defaultu nastavljen na 10cm razdalje :) drugače pa saj pravim, za take stvari ki jih ne vidiš so ok.. drugače pa itak pride čez poletje noter ekran in kamera zadaj ;)
 
svaba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po nov 10, 2014 9:47 pm

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a svaba Po nov 10, 2014 9:53 pm

@Kl3mzy: mene pa zanima katere angel eye si potem kupikl ter katere H7? Trenutno se tudi sam odločam, da bi prešaltu na belo variantu in to ravno sedaj, ko mi je eden izmed rumenih obročkov crknil. Lahko mi pišeš v PM.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a B|ind Pe dec 26, 2014 8:23 am

Tole je pa tvoj bmw ane ?
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20Touring

Kako to da ga ne popraviš sam, in raje prodajaš poškodovanega?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: BMW E91 LCI 320d Touring

Napisal/-a Ivan36 Pe dec 26, 2014 1:10 pm

AVTA POD 7K€ NE DAM, TAKO DA TISTI KI BI GA IMELI ZA MANJ SPLOH KLICITE.


:D
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov