Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a Patrik_A3 Sr avg 28, 2013 5:17 pm

Zdravo!

Končno po dolgem paranju živcev, želja itd sem si privoščo vikend avto.

Kot že nekateri veste sem iskal peugeote 206 s16, gledal semt udi audije a4 2.8 in podobne hitre avte s katerimi bi se čez vikende malo pognal po ovinkastih cestah.

Nato sem pa si preračunal in tuhtal, da me bolj zanima kupit en avto, porihtat ter uživat v normalni vožnji. Gledal sem na avto net cel čas, pa me ni nič ganlo dokelr nisem v nedeljo opazil bmw-ja 318i letnik 1988, z felnami ter modro barvo. Ko sem ga videl sem vedel, takšen avto bi mi uresničil dolgoletna želja, da imam vikend avto za uživanje. Seveda sem takoj poklical ter naslednje jutro je že bil na poti iz Črnomlja z preizkušnjimi tablami v Maribor.

Kupil sem naslednjo zadevo:

Bmw e30, letnik 1989, 1.8l motor z 113 konji.

Avta nisem videl, ker sem nekoga drugega poslal ponj saj sem bil v službi, ampak mi so vse sproti javljali kaj je narobe - vsaj kar se je dalo videt.

Ene par slik, ker je dež sem ga kar slikal v garažni hiši, vendar slike na soncu ki so bile na avto. net priložim zraven :D

Slika

Slika

Slika


za rihtat nebo zmanjkalo: :D

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


iz neta slike:

Slika

Slika

Slika

Slika



Kaj je za porihtat? No, kje naj začnem :mrgreen:

vse :mrgreen:

Potrošni material, deli notranjosti, zunajost vse barvo dol pa kit in pogledat če so kje rjave lukne te bomo menjavali pleh, haubo, visko sklopka, razni potrošni mateial na podvozju ter ponovno lakiranje celotnega avta ter zaščita podvozja.

To nameravam storit do meseca aprila. Med vikendoms e bo že mehansko porihtal oz. zamenjali se bodo vsi materiali ki so iztrošeni, potem ga bom rpijavo do meseca novembra in postavo v garažo kjer bo čakal na kleparja in ličarja do meseca februarja.

Vglaunem, ful ful ful sem vesel da ga imam pa čeprav bo velik denarni zalogaj, ampak ta avto bo ostal pri meni, ker bo kot vikend avto, tako da si ga rihtam samo še zase ker ne gre več v prodajo.

aja, pa motor ostane 1.8, razni šestaki odpadejo - če bi hoto drift mašin bi močnejšega kupo.

jutri grem že iskat nekaj delov v avstrijo, ostalo bom tukaj nabavo.

Avto ostaja takšen kot je, mogoče čisto mali nastavek na izpuh in obnovitev platišč - barva ostane enaka ler da bodo kot nova.

Tako da, slike oz. obnova se začenja že jutri kak začnem dele iskat :arrow: :mrgreen:
Zadnjič spremenil Patrik_A3, dne Sr avg 28, 2013 9:06 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: BMW e30 318 - vikend avto projekt

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 28, 2013 5:24 pm

šestaka notr fukn :mrgreen: .

Drgač je pa zakon avto stari, veliko užtkov v rihtanju in kasneje v vožnji ti želim ;)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a hahehihoh Sr avg 28, 2013 5:32 pm

Lep je. Kako se vozi? :)
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a BoneS Sr avg 28, 2013 5:35 pm

Kul gajbica. :D
Cena ja bila ok?
Dobr rihti pa cim vec uspehov pr projektu
Slika
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a Falco_ Sr avg 28, 2013 5:50 pm

Heh, se je le našel kupec za to e30 :)

Kdaj se jo bo dalo videt v živo? dam za :pivo

Dosti varnih in zabavnih km! :)


p.s. če praviš da šestaki odapdejo, daj vseeno 1.8iS motor(140hp) not... 4cyl, možnosti da ugotovijo da je menjano je enaka 0 :) m42b18, dobiš za malo € komplet vse za swap :) no, zgolj predlog!
When life speeds by... downshift.
 
gdi
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Ne maj 13, 2012 4:04 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a gdi Sr avg 28, 2013 6:22 pm

huda bavaria
Sem lih ta teden prodav eno e30 z IS motorjem. :huh:
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a .com Sr avg 28, 2013 7:28 pm

sej zastopim, da je avto relativno lahek... a od 113KM ni pričakovati nekih izbruhov...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a sasocar123 Sr avg 28, 2013 8:50 pm

Lepa 3ka. Čestitke 8)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a Patrik_A3 Sr avg 28, 2013 8:59 pm

hahehihoh bogo :mrgreen: moram porihtat dušilno loputo, nekaj zeza pa avto cuka ko speljuješ. to peljem že v petek da se mehanika najprej porihta, kar je za zamenjat.

BoneS cena ni nobena skrivnost. 730€ :) hvala za dobre želje ;)

Falco_ ja vsak avto ma svojega kupca, tale je našel mene. Hm v živo... zdaj najp'rej moram porihtat mehaniko da se bo peljal normalno, pol pa bom vido ali ga bom še registriral letos ali pospravo v garažo, nisem še čist 100%. če bo registriran se zmenima komot :) menjava motorja odpade, za mojo vožnjo je tale preko zadosti.

gdi si mel na avto net? Nisem videl. ali je oni tvoj za 1500 ?

Odgovor .com prosim še 1x preberi moj prvi post, ko pa ga prebereš pa napiši kaj pametnega. izbruhov ne rabim, ker prvič se v taki stari kišti ne počutim varno ob trku z drevesom kot drugič pa ne mislim tankat kot tanka. če bi hotel izbruhe bi kupo a4 1.8T in predelal - pa ne mislim delat za bencin,policaje pa za svoj grob. ta avto sem si kupo da se v soboto vjutro vsedem v njega, peljem na neki izlet po starih cestah in se imam fajn.

Tak, ravnokar bil klepar pri meni in rekel naslednje. Avto na prvi pogled ni slab, ampak desni bok pa je kar fajn kitan in bomo videli ko se bo to dol bruslo, ali pa kit topilo in ravnalo. avto pride čimveč poravnan in čimmanj varjen in kitaJutri grem v avstrijo po nove dele ker spisek je kar dolgi. za kleparsko delo moram pa tak prvo kot prvo drugo haubo kupit, ker ta je na špicu rjava (zunaj + not) in kitana.

Tak da, veselje se začne ko se bodo začeli deli nabirat :D
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a čare Sr avg 28, 2013 9:05 pm

Ma če se boš v stroške metal nabavi še neke original feltne,glede motorja pa če gledam da se E46 z 118 konji pelje čisto spodobno tud tale ne more bit prav zanič.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 28, 2013 9:09 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:hahehihoh bogo :mrgreen: moram porihtat dušilno loputo, nekaj zeza pa avto cuka ko speljuješ. to peljem že v petek da se mehanika najprej porihta, kar je za zamenjat.

BoneS cena ni nobena skrivnost. 730€ :) hvala za dobre želje ;)

Falco_ ja vsak avto ma svojega kupca, tale je našel mene. Hm v živo... zdaj najp'rej moram porihtat mehaniko da se bo peljal normalno, pol pa bom vido ali ga bom še registriral letos ali pospravo v garažo, nisem še čist 100%. če bo registriran se zmenima komot :) menjava motorja odpade, za mojo vožnjo je tale preko zadosti.

gdi si mel na avto net? Nisem videl. ali je oni tvoj za 1500 ?

Odgovor .com prosim še 1x preberi moj prvi post, ko pa ga prebereš pa napiši kaj pametnega. izbruhov ne rabim, ker prvič se v taki stari kišti ne počutim varno ob trku z drevesom kot drugič pa ne mislim tankat kot tanka. če bi hotel izbruhe bi kupo a4 1.8T in predelal - pa ne mislim delat za bencin,policaje pa za svoj grob. ta avto sem si kupo da se v soboto vjutro vsedem v njega, peljem na neki izlet po starih cestah in se imam fajn.

Tak, ravnokar bil klepar pri meni in rekel naslednje. Avto na prvi pogled ni slab, ampak desni bok pa je kar fajn kitan in bomo videli ko se bo to dol bruslo, ali pa kit topilo in ravnalo. avto pride čimveč poravnan in čimmanj varjen in kitaJutri grem v avstrijo po nove dele ker spisek je kar dolgi. za kleparsko delo moram pa tak prvo kot prvo drugo haubo kupit, ker ta je na špicu rjava (zunaj + not) in kitana.

Tak da, veselje se začne ko se bodo začeli deli nabirat :D



Podpis pod to.

Lahk pa ugradiš kak TSI motor not, itak jih šenkujejo, sam da ga hočeš met :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 28, 2013 9:11 pm

čare je napisal/-a:Ma če se boš v stroške metal nabavi še neke original feltne,glede motorja pa če gledam da se E46 z 118 konji pelje čisto spodobno tud tale ne more bit prav zanič.



Avto gre dovolj za to, čemur bo namenjen.

Ej Patrik, nism si dobr pogledu, kok col maš gume? 16 al 15?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a Patrik_A3 Sr avg 28, 2013 9:13 pm

glede felten se strinjam, ampak se ne moram odločit, če se mi original bbs špriklaste bolj dopadejo od teh sedaj. ker moram priznat, kljubtemu da niso original mi so ful všeč na tem avtu.

mam sodelavca z enakim, obnovljenim ter z 2.5 motorjem. mi gnjavi vsakič ko ga vidim za original felne pa šestaka. damn bmw drivers! :mrgreen: :D

Igor, felne so 16 col. gume 195/45 r 16
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 28, 2013 9:15 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:glede felten se strinjam, ampak se ne moram odločit, če se mi original bbs špriklaste bolj dopadejo od teh sedaj. ker moram priznat, kljubtemu da niso original mi so ful všeč na tem avtu.

mam sodelavca z enakim, obnovljenim ter z 2.5 motorjem. mi gnjavi vsakič ko ga vidim za original felne pa šestaka. damn bmw drivers! :mrgreen: :D


http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7534665

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7511370

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7382608


Nekaj predlogov na hitro. Obvezno zadaj širše gume, bo zgledal jebački, tak da bo sosedovem mulcu še bol jezik iz ust padel =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a Patrik_A3 Sr avg 28, 2013 9:17 pm

Igor, ta gajba ima razmak 4x100. ti pa mi kažeš razmake od nove trojke :mrgreen: ampak felne so zadnja skrb, čisto na koncu se bom odločal med enimi in drugimi, ampak dvomim da bom menjal, ker so mi te tak všeč. bodo pa obnovljene - moram pogledat če so potrebne ravnanja ter speskat in pobarvat v metalik srebrno + nove gume.
Zadnjič spremenil Patrik_A3, dne Sr avg 28, 2013 9:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a čare Sr avg 28, 2013 9:18 pm

tele majo najbrž vse premali ET in bojo gledale ven.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 28, 2013 9:19 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:Igor, ta gajba ima razmak 4x100. ti pa mi kažeš razmake od nove trojke :mrgreen: ampak felne so zadnja skrb, čisto na koncu se bom odločal med enimi in drugimi, ampak dvomim da bom menjal, ker so mi te tak všeč. bodo pa obnovljene - moram pogledat če so potrebne ravnanja ter speskat in pobarvat v metalik srebrno.



Pol nimaš bmw-ja če maš tak razmik :mrgreen: =P

Ja felge bojo itak češnja na torti, pol ko bo vse v nulo. Sicer pa iskreno tud men ratujejo te felge ki so gor zmeri bolj všeč bol k jih gledam...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a čare Sr avg 28, 2013 9:19 pm

Seveda,pa še razmak.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 28, 2013 9:23 pm

ma to sem nahitr primere kake oblike bi pasale vrgu, ne zdaj konkretne felge..ne me tepst :mrgreen: oops
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: BMW e30 318 - vikend avto PROJEKT

Napisal/-a Falco_ Sr avg 28, 2013 9:56 pm

Ko zrihtaš avto tako kot si si zamislil se nam lahko pridružiš na kakšni vožnji v Avstirjo :) mata 2 kolega e30, en ma e46 pa jaz s compactom :) :tomidelej:

veselja in :pij: ne manjka :mrgreen:
When life speeds by... downshift.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov