Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a weasel So apr 12, 2014 4:31 pm

Zdej si lahko vesel, da ga še nisi prodal. Sreča v nesreči.
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a Matjazy So apr 12, 2014 5:35 pm

Če so kilometri realni, se to še nikakor ne bi smelo zgodit.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a maniaxxx So apr 12, 2014 5:56 pm

So realni baje. Luka, fak stari, upam da fajn zrihtaš
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
UDO1
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po apr 09, 2007 3:15 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a UDO1 So apr 12, 2014 7:23 pm

Uf jeba tole... :( Sem pred kratkim čul za en primer 2.0 tdci, kjer so šobe odpovedale pri podobnih km. Vendar se je potem izkazalo, da se je v tisti avto tankal kurilc... Dizli so loterija, na pumpi se ti vsakič smeji, dokler ne naletiš na glavni "dobitek" ... Mamo že tut zlo slabe izkušnje s TDCI v familiji, sreča je bila še garancija, znesek popravila bi bil še več kot 2x višji kot pri tebi - res čist adijo pamet cifre.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a ojnica So apr 12, 2014 9:40 pm

Ne me basat :huh: pa še prodajal si ga :x
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a King1 Ne apr 13, 2014 5:07 am

ojnica je napisal/-a:Ne me basat :huh: pa še prodajal si ga :x



ja sem ja...

lp


UDO1 je napisal/-a:Uf jeba tole... :( Sem pred kratkim čul za en primer 2.0 tdci, kjer so šobe odpovedale pri podobnih km. Vendar se je potem izkazalo, da se je v tisti avto tankal kurilc... Dizli so loterija, na pumpi se ti vsakič smeji, dokler ne naletiš na glavni "dobitek" ... Mamo že tut zlo slabe izkušnje s TDCI v familiji, sreča je bila še garancija, znesek popravila bi bil še več kot 2x višji kot pri tebi - res čist adijo pamet cifre.



Nisem tankal kurilca nikol. Tega nebi delal... se je pač zgodilo ja. Ja cifre so pa adijo ja...

lp

maniaxxx je napisal/-a:So realni baje. Luka, fak stari, upam da fajn zrihtaš


Bomo videli tastar...

lp


Matjazy je napisal/-a:Če so kilometri realni, se to še nikakor ne bi smelo zgodit.



Kot pravim... so realni in zgodilo se je ravno to.. Žal. :(

lp


weasel je napisal/-a:Zdej si lahko vesel, da ga še nisi prodal. Sreča v nesreči.


Jp jp...

lp


srcnik je napisal/-a:j*** ga, welcome to the delphi klub :( sem sam ravno pozimi vrgel na mojega renoja 1k€ (obnova šob + nova črpalka) ... :(



Hvala..... ;)

lp



čare je napisal/-a:Kaj se ne dajo obnavljat??Brat je nekih 8 let nazaj menjal 2 za obnovljene.Dobil jih je pri frlicu takrat za 250€ po komadu.


Dajo se obnovit dajo. Tu ni težave- Težava je v ceni vsega...

lp


Daedalus je napisal/-a:Uf, smola na kubik...verjetno je šla v maloro pumpa in spustila opilke v šobe...? Kaj kilometri so 10000% realni?


Bi pa to morala biti šola za vse, ki kupujejo rabljene dizle takih starosti. NIKOLI ni ziher, pa če je še tako očuvan...še dobro, da ga nisi prodal. Če bi ga bi pomoje kdo trkal na vrata z odvetnikom. :?



Jah tko je a ne... kilometri so 100% realni. Ja imel bi zdele štalo doma ja..

lp


BoneS je napisal/-a:Ojej :huh:
Pa res nimas srece.. Tko kot so ze nekateri omenli, dej jih obnovit. Ni tak strosek kot kupovati nove (js sm golfa prodau preden bi mogu it u taksn strosek).
Drzim pesti, da porihtas s cim manj stroski. Avta glede na vlozek, ki si ga imel, nebi prodaju. Porihtas se to, pa vozis dalje.



Res je nimam... ne vem kaj bom. Se še odločam. Thx drugače. ;)

lp
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a peroRS Ne apr 13, 2014 10:09 am

Luka, kot sem ti že rekel, upam da boš našel najboljšo rešitev, vzemi si čas za premislek in ne hitet ;)

Pišem pa tale post zaradi pisanja v smislu "dobro, da ga nisi prodal". Zakaj že? :roll:
Saj to ne pomeni, da bi nekoga nategnil po domače povedano. Kako pa naj bi vedel, da je to v okvari? Danes dela, jutri več ne.

Jaz sem kupil rabljenega navadnega bencinarja od 1. lastnika s potrjeno servisno in realnimi 140.000km. Avto poznam od prvega dne in če bi me kdo vprašal bi garantiral 100%, da je avto izpraven.
Le dročniki so se slišali oz. tako smo mislili, identičen ropot. Po dodatnih 7000 prevoženih kilometrih, ko smo odprli motor so bili vsi 4 bati zaribani! :huh: Avto se je čisto normalno peljal, pil malo, potegnil odlično (zgleda, da velja tisti rek "pred ribatom gre najbolje" :mrgreen: :roll: ). Na koncu se je v sanacijo (nov motor+vse kar spada zraven) vložilo skoraj toliko, da bi lahko kupil nov tak avto. Tovarna je tudi priznala nekaj kulance na motor, kljub 8 let starosti! Jebiga, šola se drago plača, vsak pri rabljenem avtu enkrat naleti "na mino". :|
Ni mi pa padlo na kraj pameti, da bi šel bivšega lastnika zaradi tega tožit, kurcat ali karkoli. Pač "videno/kupljeno". Povedal sem mu kaj se je zgodilo, ker se poznamo to je pa tudi vse.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a emozul Ne apr 13, 2014 10:20 am

Jaz tudi mislim, da ga ne bi nategnil, če bi ga prodal, sej nisi mogel vedeti.
Je pa res tako-videno kupljeno, če kopuješ pri fizični osebi.
Drugo je verjetno preko hiše?
Ali se motim?

Drugač pa dorbo zrihtej!
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a weasel Ne apr 13, 2014 10:31 am

Pero, ti si avto poznal. Tale kupec pa ga najverjetneje ne bi. In, če ti po par prevoženih km tako štalo naredi, bi krivil prodajalca pa četudi ni mogel vedet. Tako pač je. Verjetno bi imel komplikacije, čeprav ni nič kriv.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a čare Ne apr 13, 2014 12:33 pm

Drugače pa je res vse skupaj malo zgodaj.Brat ma 360000 km pitaj ti boga če so realni,kupil ga je pri nekje 100000 km pa je do zdaj zamenjal 2 dize kmalu po nakupu.ker mu je zjutraj nenormalno dolgo verglala in potem kadil sivo dokler ni skuril vse tiste nafte ki se je ob verglanju nabrala je pa res da se naftni filter menja pri vsakem servisu.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a Daedalus Ne apr 13, 2014 12:50 pm

weasel je napisal/-a:Pero, ti si avto poznal. Tale kupec pa ga najverjetneje ne bi. In, če ti po par prevoženih km tako štalo naredi, bi krivil prodajalca pa četudi ni mogel vedet. Tako pač je. Verjetno bi imel komplikacije, čeprav ni nič kriv.


Točno tako. Saj noben ne misli, da je King1 baraba...dejstvo je le (to se lahko sklepa tudi po raznih temah "bil sem nategnjen"), da bi imel probleme, verjetno z odvetniki (za tako okvaro bi se večini verjetno zdelo smiselno). Tudi, če bi na koncu "zmagal", bi šlo živcev in časa na pretek...

Kaj boš storil, King1? Popravil in vseeno prodal? Ali ga boš morda obdržal? Vsekakor je to dober avto za vozit, in s tem stroškom bi imel vsaj 100k km popoln mir glede velikih stroškov...verjetno. Kako je s turbino? Še original?
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a peroRS Ne apr 13, 2014 12:56 pm

Se strinjam, nikoli ne veš na koga lahko naletiš, komplikatorjev ki mislijo da kupujejo "nov" avto je še pa še.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a čare Ne apr 13, 2014 1:05 pm

To vse skupaj bi bila rahla yeba,ker taka napaka ni skrita zdaj pa ti to kupcu objasni.Kupec bi itak sitnaril da je bil nategnjen in če bi mel čas bi lahko dokazoval da se take stvari dogajajo iz danes na jutri...
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a King1 Ne apr 13, 2014 1:53 pm

Odločitev je padla... ker mi trenutno tak strošek ne znese resnično ( pa prosim ne se oglašat kako ne zberem čuka pa pol ), ker se ne pozna situacije gre avto v prodajo tak kot je. Vem kok je stroška in vem, da trenutno tok denarja nimam.

lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a čare Ne apr 13, 2014 2:11 pm

A da bi iz kake razbitine kose pobral pa delujočega prodal za neko pametno ceno??Ker zdaj veš da te bojo klical pacienti in ti dopovedovali da za ta denar dobiš delujočega pa da je pri teh kilometrih nemogoče da dize crknejo in so le ti vrteni...
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a King1 Ne apr 13, 2014 2:21 pm

čare je napisal/-a:A da bi iz kake razbitine kose pobral pa delujočega prodal za neko pametno ceno??Ker zdaj veš da te bojo klical pacienti in ti dopovedovali da za ta denar dobiš delujočega pa da je pri teh kilometrih nemogoče da dize crknejo in so le ti vrteni...



Maš zs...

lp
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a ojnica Ne apr 13, 2014 3:37 pm

Skoraj bolje prodat kot rihtat.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a .com Ne apr 13, 2014 3:59 pm

ojnica je napisal/-a:Skoraj bolje prodat kot rihtat.

tole pa ne bo držalo... ker za toliko kolikor ga bo prodal, ne dobi avta v ''normalnem'' voznem stanju.
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a ~toMmy~ Ne apr 13, 2014 5:20 pm

Prodaja po delih ne pride v poštev?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Ford Mondeo 2.0 Tdci

Napisal/-a BoneS Ne apr 13, 2014 6:07 pm

čare je napisal/-a:A da bi iz kake razbitine kose pobral pa delujočega prodal za neko pametno ceno??Ker zdaj veš da te bojo klical pacienti in ti dopovedovali da za ta denar dobiš delujočega pa da je pri teh kilometrih nemogoče da dize crknejo in so le ti vrteni...


Podpis pod tole
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov