Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big So okt 19, 2013 4:01 pm

matejxx je napisal/-a:Ja to da gre Golf zelo dobro po snegu, to skoraj vsi vemo. Vsaj za prve štiri golfe je to veljalo. Samo nisem pa vedel kako ti uspe tako nizek avto voziti po snegu. Sedaj če si v mestu, to res ni problem ker imate takoj spluženo, toda pri meni vem, da bi potem tako nizek avto uporabljal namesto pluga, ker na žalost ne morem čakati, da bi prišel splužit cesto, ker moram že prej v službo.

Glede DSG- ja pa. Vsak ima svoje mnenje.

Drugače pa zelo lep avto in naj ti lepo služi.


Se popolnoma strinjam z teboj.. zna bit izven LJ še kar nekaj časa nespluženo in veliko snega na cestišču..

Hvala :tomidelej:
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big So okt 19, 2013 4:03 pm

Evo ena slika za osvežitev :twisted: Novost.. spredaj distančniki 12mm ..
Priponke
5a.JPG
 
Uporabniški avatar
RS172
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So sep 10, 2011 10:18 pm

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a RS172 So okt 19, 2013 4:14 pm

Nice :twisted:
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a adis Ne okt 20, 2013 9:00 pm

anteno le zamenjaj z krajšo 8)

aja...pa veš kolikšna je omejitev na Fužinama? :D
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a whiTTe Po okt 21, 2013 12:16 pm

Čestitke za nakup in veliko varnih ter uživaških km. ;) Lahko rečem, da je meni osebno zelo všeč sploh v kombinaciji z DSG-jem , bi-xenonom in pa 5-imi vrati. Mogoče kakšni plani za v naprej ali bo avto ostal "stock"?
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big Po okt 21, 2013 11:36 pm

adis je napisal/-a:anteno le zamenjaj z krajšo 8)

aja...pa veš kolikšna je omejitev na Fužinama? :D


Ja antena je res.. ko u krimiča.. hahha

Ja u Fužinama če se ne motm 160 :mrgreen:
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big Po okt 21, 2013 11:40 pm

whiTTe je napisal/-a:Čestitke za nakup in veliko varnih ter uživaških km. ;) Lahko rečem, da je meni osebno zelo všeč sploh v kombinaciji z DSG-jem , bi-xenonom in pa 5-imi vrati. Mogoče kakšni plani za v naprej ali bo avto ostal "stock"?


Ubistvu ma Gewinde KW, chip Revo, distančnike.. nekako je to to kar sem si želel. Plan je edino neki z izpuhom narest.. (pa če čeee ČE dobim zadnje luči R32 oz ed30.. pa zadnji podaljšek R32..)
Če pa ostane tko me pa tut nič ne moti.. Mi je važno da je tehnično brezhiben... da se sprot vse menja in vzdržuje.. V četrtek gre na servis, motor in DSG 8)

Hvala za lepe želje :tomidelej:


V nedeljo smo pa mel GTI-meet 20.10.2013
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tORO9EujGQ
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big Pe okt 25, 2013 12:53 am

Danes je pa avto bil na servisu \:D/ Dal sem vse pregledati.. podvozje odlično, motor tudi.. Menjalo se je olje v motorju, staro olje je nadomestil Mobil 1 ESP Formula 5w30 prvi občutki, odlični lepše laufa in tudi poraba je padla 8) menjali so se vsi filtri.. Menjalo se je olje v DSG-ju in filter.. zdaj menjalnik še lepše laufa.. naredil z mehanikom testno vožnjo in tudi sam potrdil da se avto pelje odlično in menjalnik deluje kot mora. Zamenjala se je tudi zavorna tekočina.. In nastavil se je izpuh ki je bil malo povešen.. Z servisa sem se odpeljal zelo zadovoljen ker je mehanik potrdil da je avto uredu... Sva pa odkrila neke manjše pomankljivosti ki se bodo odpravile pri naslednjem servisu da bo avto v top stanju.. Potrebna bo menjava vseh 4 zavornih ploščic, spredaj pri levi gumi počena guma od manšetne, zadaj levo in desno zajla za ročno ima sledi obrabe in se bo menjala preventivno in pa seveda tisti batek na visokotlačni črpalki.. vglavnem malenkosti vendar hočem da je avto v nulo \:D/

Slika
Avto lepo zaščiten..
Slika
Menjava zavorne tekočine..
Slika
Ena slikica gewind KW
Slika

Tale ps je pa čist psiho.. skos ležu na moji nogi, ni mi dovolu dam :lol: ko sm hotu it me je kr ugriznu za nogo na rahlo in držu da nemorm hodt.. ahhahahahha Legenda
Slika

Olje v avtu in menjalniku je blo sicer v uredu stanju ni blo zažgano nč usedlin.. je pa blo vrjetno neko nizko cenovno nekvalitetno..
Z novim oljem občutno lepša vožnja.. Glede porabe pa novi rekord :crazy: ko sem šel z servisa.. lokacija logatec..
Ok ko sem prišel na avtocesto ki je bila dokaj prazna.. hitrost 180-200 je bila potem poraba 9 :ok:
Slika
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a _Dejan_ Pe okt 25, 2013 6:15 am

Dj Big je napisal/-a:Danes je pa avto bil na servisu \:D/ Dal sem vse pregledati.. podvozje odlično, motor tudi.. Menjalo se je olje v motorju, staro olje je nadomestil Mobil 1 ESP Formula 5w30 prvi občutki, odlični lepše laufa in tudi poraba je padla 8) menjali so se vsi filtri.. Menjalo se je olje v DSG-ju in filter.. zdaj menjalnik še lepše laufa.. naredil z mehanikom testno vožnjo in tudi sam potrdil da se avto pelje odlično in menjalnik deluje kot mora. Zamenjala se je tudi zavorna tekočina.. In nastavil se je izpuh ki je bil malo povešen.. Z servisa sem se odpeljal zelo zadovoljen ker je mehanik potrdil da je avto uredu... Sva pa odkrila neke manjše pomankljivosti ki se bodo odpravile pri naslednjem servisu da bo avto v top stanju.. Potrebna bo menjava vseh 4 zavornih ploščic, spredaj pri levi gumi počena guma od manšetne, zadaj levo in desno zajla za ročno ima sledi obrabe in se bo menjala preventivno in pa seveda tisti batek na visokotlačni črpalki.. vglavnem malenkosti vendar hočem da je avto v nulo \:D/

Olje v avtu in menjalniku je blo sicer v uredu stanju ni blo zažgano nč usedlin.. je pa blo vrjetno neko nizko cenovno nekvalitetno..
Z novim oljem občutno lepša vožnja.. Glede porabe pa novi rekord :crazy: ko sem šel z servisa.. lokacija logatec..
Ok ko sem prišel na avtocesto ki je bila dokaj prazna.. hitrost 180-200 je bila potem poraba 9 :ok:


Kolikor vidim si delal servis pri privatniku in ne pooblaščenem servisu?
Samo v vednost tisti batek na visokotlačni črpalki ni tako nedolžna zadeva... Če je ugotovil po logih, da ga je potrebno zamenjati naredi čimprej, ker drugače boš imel velik strošek(menjava odmične gredi in morda še česa) malo pogooglaj za "cam follower fail"... Za tistih 30-50€ kolikor stane del se ne izplača igrati... Če imaš mal mehaničnih veščin ga lahko zamenjaš sam, le pazljiv bodi, da pravilno izprazneš tlak v črpalki, ker direkten "špric" goriva pod visokim tlakom na kožo je smrtno nevaren!!!

Kar se tiče porabe, pa sem jst imel letos minimalno porabo 6,2L/100km in sicer poleti, ko sem šel na morje(polno natovorjen avto) relacija Ljubljana-Koper po AC s hitrostjo 115km/h...
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big Pe okt 25, 2013 9:29 am

Dejan hvala za opozorilo :tomidelej: Poznam cam follower.. ja 40€ je in ni še tako kritično.. se bo pa vseeno menjal preventivno samo mehanik ga ni imel, jaz sem ga pa pozabil naročit :bonk
Zamenjan bo pa še pred drugim servisom.. uporabnik foruma Preminger ki si lasti gti-ja je tudi sam menjal.. verjetno mi bo on menjal enkrat te dni ;) samo da najdeva čas.

Ja poraba je res uredu.. Problem nastane v centru LJ popoldne ko je res vse zabito polno.. in se recimo voziš 2 km 30 minut ker ubistvu večino časa stojiš.. ja takrat je poraba 11..
Samo če maš neko lepo relacijo z tekočo vožnjo je poraba res mala :D
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a adis Pe okt 25, 2013 10:23 am

Dj Big je napisal/-a:Dejan hvala za opozorilo :tomidelej: Poznam cam follower.. ja 40€ je in ni še tako kritično.. se bo pa vseeno menjal preventivno samo mehanik ga ni imel, jaz sem ga pa pozabil naročit :bonk
Zamenjan bo pa še pred drugim servisom.. uporabnik foruma Preminger ki si lasti gti-ja je tudi sam menjal.. verjetno mi bo on menjal enkrat te dni ;) samo da najdeva čas.

Ja poraba je res uredu.. Problem nastane v centru LJ popoldne ko je res vse zabito polno.. in se recimo voziš 2 km 30 minut ker ubistvu večino časa stojiš.. ja takrat je poraba 11..
Samo če maš neko lepo relacijo z tekočo vožnjo je poraba res mala :D


eh poraba je mala malica... gti ed30 je imel porabo, no vsaj pri meni in moji težki nogi :twisted:
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big Pe okt 25, 2013 10:30 am

Ja adis.. pravijo poraba se ne gleda.. Samo mislim da nismo vsi abramoviči :mrgreen: Je pa res, imeti gti-ja voziti nonstop na 1.800 rpm in gledati porabo potem bolje kupiti v štartu nek motor 1.2 ker za vožnjo po jajcih potem nima smisla voziti GTI.. Če si lastiš tak avto potem se more tut zvrtet kar ti pa pol itak nariše nasmeh na obraz.. meni osebno je ob dinamični vožnji.. z nekaj pospeševanji in uživanju v vožnji sprejemljiva poraba 10.l ;)
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a buhti Pe okt 25, 2013 8:53 pm

Avto je res nor. Drgač manšeto pa le čimprej zamenjaj! Kokr sm razumel jo boš šele naslednji servis? :shock:

Meni jo je v enem tednu do konca raztrgal in vso mast ven zmetal...
Slika
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big So okt 26, 2013 4:38 am

buhti je napisal/-a:Avto je res nor. Drgač manšeto pa le čimprej zamenjaj! Kokr sm razumel jo boš šele naslednji servis? :shock:

Meni jo je v enem tednu do konca raztrgal in vso mast ven zmetal...


Hehe ne ne.. manšeta je bila naročena že takoj.. Za naslednji servis se menjajo zavorne ploščice, razmišljam da bi dal keramične.. in pa svečke.. ter olje ;)
 
Uporabniški avatar
DiF0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Po nov 10, 2003 12:35 pm

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a DiF0r So okt 26, 2013 10:59 am

Všečen :) O kakšnem izpuhu si kaj študiral? Kakšen Milltek ali kaj s slovenskih delavnic? :)
Slika
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big So okt 26, 2013 4:28 pm

DiF0r je napisal/-a:Všečen :) O kakšnem izpuhu si kaj študiral? Kakšen Milltek ali kaj s slovenskih delavnic? :)


Milltek je za 5-ko GTI po besedeah valleta ki ga je imel na svojem, zelo slab oz. neda čisto nič zvoka in ga je dol vrgel.. tako da ja bolj ta druga varijanta samo potem nastane problem homologacije..
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a _Dejan_ So okt 26, 2013 5:10 pm

Dj Big je napisal/-a:
DiF0r je napisal/-a:Všečen :) O kakšnem izpuhu si kaj študiral? Kakšen Milltek ali kaj s slovenskih delavnic? :)


Milltek je za 5-ko GTI po besedeah valleta ki ga je imel na svojem, zelo slab oz. neda čisto nič zvoka in ga je dol vrgel.. tako da ja bolj ta druga varijanta samo potem nastane problem homologacije..


Ko sem jaz kupoval za TT-ja miltek ni imel homologacije oz je bila samo za dual ovalni izpuh za quad pa ne... In potem sem vzel Bastuck... Zate bi bilo nekaj takega LINK
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Jerch_ So okt 26, 2013 5:24 pm

_Dejan_ je napisal/-a:
Dj Big je napisal/-a:
DiF0r je napisal/-a:Všečen :) O kakšnem izpuhu si kaj študiral? Kakšen Milltek ali kaj s slovenskih delavnic? :)


Milltek je za 5-ko GTI po besedeah valleta ki ga je imel na svojem, zelo slab oz. neda čisto nič zvoka in ga je dol vrgel.. tako da ja bolj ta druga varijanta samo potem nastane problem homologacije..


Ko sem jaz kupoval za TT-ja miltek ni imel homologacije oz je bila samo za dual ovalni izpuh za quad pa ne... In potem sem vzel Bastuck... Zate bi bilo nekaj takega LINK


bastuck vsaj na bmwjevih mlinčih 2000ccm naredi res lep zvok.. slišal na lastna ušesa. tak poseben ton

ps: lepo da si si koncno privoscil avto kot si si zelel! verjamem da uzivas za volanom
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a Dj Big Po okt 28, 2013 12:28 pm

Hvala obema za informacije... Poslušal na yt malo kako da kakšen izpuh zvok.. samo to se nič neda razločit.. nebi pa neki dajal gor pa da mi potem ni všeč zvok :bonk
 
_Dejan_
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po jul 12, 2004 9:12 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 5 GTI DSG

Napisal/-a _Dejan_ Po okt 28, 2013 12:44 pm

Dj Big je napisal/-a:Hvala obema za informacije... Poslušal na yt malo kako da kakšen izpuh zvok.. samo to se nič neda razločit.. nebi pa neki dajal gor pa da mi potem ni všeč zvok :bonk


Bi se ti ponudil za poslušanje Bastuck izpuha, samo na tvojem avtu nebi zvenel enako, ker imaš originalne katalizatorje... :)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov