Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Po okt 21, 2013 5:50 pm

Da predstavim svojo novo pridobitev. :) Gre se za BMW serije 3 v kupejevski izvedbi model e46 in sicer že faceliftan z 150KM in prevoženimi 237750 km. Kaj na povem o avtomobilu? Letnik je 2004, vozilo je francosko, leta 2006 ga je uvozil gospod ( pilot ) iz okolice Brnika. Do leta 2011 je bilo vozilo v njegovi lasti potem se je prodal v Domžale možakarju v poznih srednjih letih ( 52 let ). Vozilo je bilo redno vzdrževano pri lokalnem serviserju, kar pričajo servisni listki, ki so bili priloženi ob nakupu, je bila turbina menjana pri 170kkm, ki je baje hiba teh avtomobilov. Sama ohranjenost avtomobila je dokaj dobra, izpostaviti gre dve manjši praski na sovoznikovih vratih, voznikov sedež, ki je posledica vsakodnevnega vstopanja in izstopanja ter odstopanje blaga ( tkanine ) na C stebričku. Lastim si ga šele 10 dni tako, da se je med tem časom že nekaj delalo na vozuilu, kar bom pa dokumentiral sproti. Kaj me je vodilo v nakup? Preprosto FL kupe je zame eden lepših BMW-jev ki so jih kdajkoli naredili, mala poraba, solidna motorizacija, dosti opreme in pa jagoda na vrhu smetane MYSTIC BLUE barva v kombinaciji z bež usnjem. Prvi občutki: nasplošno sem zelo zadovoljen z vozilom, kljub temu da nikoli nisem vozil bavarca ubistvu si ga nikoli nismo lastili. Sama vožnja je kljub "nizkem" avtomobilu dokaj udobna, ni nabijanja ki sem ga bil vajen na TT-ju, lepo požira luknje, avto ne trese, ni nobene zračnosti na podvozju, če ga primerjam s TT-jem je sedenje na zadnji klopi vrhunska, ni pa tiste športnosti ki sem je bil vajen. Ampak gre le za 2 povsem različna avtomobila zato je primerjanje nesmiselno. Ne morem se še čisto navaditi nanj in na zadnji pogon hitro se spozabim in pozabim odvzemat plin v ovinkih, ker sem na Tomačevem dobro zaplesal, namreč na istem mestu sem bivši avto vedno pohodil no s tem sem napravil isto in ja skoraj sem pristal na odbojni ograji ampak k sreči sem ga ujel. Od tistega dne zelo pazim pri vstopih v ovinek. Mislim, da sem dosti povedal. Naštel bom samo še opremo avtomobila in pa dodal slike.

Dodatna in serijska oprema:

code description ( EPC )

S1CCA dummy- SALAPA
S249A multifunction steering wheel
S313A fold-in outside mirror
S423A floor mats velours
S435A fine wood trim
S441A smoker package
S473A armrest front
S481A sports seat
S508A PDC
S534A automatic air conditioning
S609A navigation system PROFESSIONAL
S644A preparation for mobile phone Bluetooth
S650A CD player
S676A HiFi speake system
S692A preparation, BMW 6-CD changer I-bus
S785A white direction indicator lights
S788A BMW LA wheel, individual
S854A Language version, French
S863A dealer list Europe
S881A On board literature, French
S8SPA control unit CO2
S915A emission on outer-skin preservation
S210A DSC dinamin stability control
S255A sports leather steering wheel
S520A Fog lights
S548A kilometre speedo
S550A on-board computer
S832A battery in luggage compartment

Pri vsej našteti opremi pa močno pogrešam xenon, ker vožnja z navadnim H4 žarnicam in lečo je pa katastrofalna. Tako da je na "TO DO" listi pod zap.št.1:)

Plani za v bodoče:
montaža xenon kita in komplet kar spada zraven ( pranje žarometov, zamenjava posode za pranje z dvema pumpama, xenon "vaga na zadnji premi" )
samozatemnitveno vzvratno ogledalo
18 col platišča ( spomladi )
nižanje ( spomladi )

Zaenkrat je to to verjetno se bo še kaj našlo kar se bo sproti delalo.

Vozilo je preventivno z diagnostiko pregledal Schumi, tester javlja napako 3 vžigalnih sveč in pa računalnik Air bagov je fuč, tako da to bom še v kratkem odpravil in pa zamenjal vse tekočine na avtu ter filtre.
Priponke
IMG_3435.JPG
IMG_3442.JPG
IMG_3487.JPG
IMG_3486.JPG
IMG_3488.JPG
IMG_3491.JPG
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a sasocar123 Po okt 21, 2013 8:47 pm

Lep avto. Teli sedeži so pa naravnost fantastični!! 8) .. Srečno vožnjo ;)
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a nejc1 Po okt 21, 2013 8:53 pm

Zelo lep 8) Srečno vožnjo :)
 
Uporabniški avatar
RS172
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So sep 10, 2011 10:18 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a RS172 Po okt 21, 2013 10:49 pm

Lep coupe. Bež notranjost je čudovita :tomidelej:
I hooked up my accelerator pedal in my car to my brake lights. I hit the gas, people behind me stop, and I'm gone.
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 12:03 pm

Ja poleg tega da sedeži izgledajo čudovito, se še zelo dobro sedi v njih. Bočna opora je dobra in pa niso pretirano trdi. Drugače pa hvala za želje upam da me bo ubogal:)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a abbe Sr okt 23, 2013 12:34 pm

škoda k nima dsc-ja bi se lahko bol brezskrbno vozil,sploh v snegu ali dežju.
ga boš kj čipal?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 1:03 pm

abbe je napisal/-a:škoda k nima dsc-ja bi se lahko bol brezskrbno vozil,sploh v snegu ali dežju.
ga boš kj čipal?


DSC ima serijsko, tako da ni bojazni. Sicer me pa že zdaj strah zime! Ga bom verjetno spomladi ko bo deležen določenih sprememb. Najprej moram svečke z moduli zamenjat, računalnik airbagov, narediti mali servis ( preventivno ) ene dobre zimske gume nabavit pol je pa to to za letos.
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 4:41 pm

No tako.Po tem ko sem kupil vozilo sem se lotil temeljitega čiščenja usnja, ker pa že dolgo ni občutilo čistilnih sredstev. Usnje je bilo precej umazano, že temno, nekateri deli so že občutili neusmiljenost sonca, ki pa se je pokazal z razpokami.
Na http://www.spoliraj.si sem naročil set za nego usnja in sicer Gliptone Liquid leather Cleaner in Gliptone Liquid leather Conditioner s pripadajočima krpama iz mikrovlaken, čistilno krtačo in gobicama. Sam postopek čiščenja niti ni tako zahteven ampak je dolgotrajen, seveda če hočeš doseči željeni učinek. Naj omenim da sem se tovrstnega čiščenja usnja lotil prvič, tako da so zaželjen tudi kakšne pozitivne kritike.

Postopek:

- najprej površino usnja očistimo z vlažno krpo
- nato je pametno površino, ki jo želimo očistit razdeliti na dva dela, to pa predvsem zato da se vidi razlika pred in po čiščenju, uporabil sem ličarski trak
- najprej sem uporabil čistilno krtačo in "Cleaner". V zares malih količinah sem čistilo dodajal neposredno na usnje. S krožnimi gibi in ne preveč močnim pritiskom sem razmazal čistilo po usnju, čistilo je treba večkrat dodajati. Po tem, ko sem očistil eno polovico sedeža sem pustil da čistilo opravi svoje in ga pustil 10 min. Med tem časom sem se spravil čistiti polovico na drugem sedežu to pa zato da lahko na prejšnjem opaziš razliko pred in po čiščenju.
- po 10 min sem s krpo iz mikrovlaken očistil vso umazanijo in odvečno čistilo. Na krpi so se takoj poznali umazanija in maščoba. Postopek sem ponovil dokler nisem zares očistil vse umazanije.
- potem sem odstranil ličarski trak, da vidim kaj sem sploh dosegel ( če z rezultatom nisi zadovoljen ponovi vajo še enkrat )
- ko sem očistil še drugo polovico sem vzel "Conditioner" ga neposredno dodajal na usnje in nežno s krožnimi gibi vpijal v usnje.
- balzam sem pustil da se vpije ( po potrebi usnje namažemo z balzamom še zvečer da bo efekt bljši, zopet odvisno v kakšnem stanju je usnje )
- postopku ki sem ga opisal sem sledil na prednjih sedežih in zadnji klopi. Vratne tapete niso v celoti usnjene zato nisem uporabil ličarskega traku.

Porabljen čas za čiščenje je okoli pet ur z odmori vred. S končnim rezultatom sem zadovoljen bom pa vajo ponovil še enkrat spomladi. Negativna lastnost čistila pa je da ima zares močan vonj po novem usnju, ki je še vedno prisoten v avtu.

še slike:
Priponke
IMG_3426.JPG
voznikov sedež očiščen
IMG_3412.JPG
sovoznikov sedež pol/pol
IMG_3409.JPG
sovoznikov sedež pol/pol
IMG_3417.JPG
sovoznikov sedež očiščen
IMG_3428.JPG
zadnja klop pol/pol
IMG_3435.JPG
zadnja klop očiščena
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 4:58 pm

Žal sem pozabil narediti slike prtej/po sovoznikove tapete.
Priponke
IMG_3400.JPG
voznikova tapeta neočiščena
IMG_3404.JPG
voznikova tapeta očiščena
IMG_3425.JPG
voznikov sedež pol/pol
IMG_3426.JPG
voznikov sedež očiščen
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a čare Sr okt 23, 2013 5:55 pm

A 150 konjskemu dizlu kar tko vmes ko ga pohodiš rit odnese??A dej nehi no.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a Falco_ Sr okt 23, 2013 6:03 pm

whiTTe je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:škoda k nima dsc-ja bi se lahko bol brezskrbno vozil,sploh v snegu ali dežju.
ga boš kj čipal?


DSC ima serijsko, tako da ni bojazni. Sicer me pa že zdaj strah zime!



ni bojazni... če imaš vklopljen DSC potem se ti ne bo kaj hudega pripetilo - tako zlahka zadka tud ne odnese :) pojdi pa kdaj na kakšno večje prazno parkirišče, izklopi vsa ta pomagala, pa poskušaj ugotovit, kdaj zadek odnese, da dobiš mal filinga :)

drugače pa lep BMW :tomidelej:
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a en3rgie Sr okt 23, 2013 6:05 pm

Lep .. pa se FL. Sedezi so pa kr znucani .. lepo ga vozi :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a Bat_zajla Sr okt 23, 2013 6:07 pm

čare je napisal/-a:A 150 konjskemu dizlu kar tko vmes ko ga pohodiš rit odnese??A dej nehi no.


V snegu zagotovo, drugače pa ni panike vožnja v snegu, razen ko se ustaviš na klancu. :twisted:
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 6:20 pm

čare je napisal/-a:A 150 konjskemu dizlu kar tko vmes ko ga pohodiš rit odnese??A dej nehi no.

Ja če k temu prištejemo slabe gume in spolzko cestišče mislim, da ti lahko rit odnese pri dodajanju gasa v ovinku. ( Svoje feltne imam na barvanju tako da jih ta tedn montiram s svojimi gumami Bridgestone, te ki so na avtu so sposojene )

Falco_ je napisal/-a:
whiTTe je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:škoda k nima dsc-ja bi se lahko bol brezskrbno vozil,sploh v snegu ali dežju.
ga boš kj čipal?


DSC ima serijsko, tako da ni bojazni. Sicer me pa že zdaj strah zime!



ni bojazni... če imaš vklopljen DSC potem se ti ne bo kaj hudega pripetilo - tako zlahka zadka tud ne odnese :) pojdi pa kdaj na kakšno večje prazno parkirišče, izklopi vsa ta pomagala, pa poskušaj ugotovit, kdaj zadek odnese, da dobiš mal filinga :)

drugače pa lep BMW :tomidelej:


Mislim da si bom to s parkiriščem privoščil ko zmontiram svoje gume, da te ne ogulim ker so že itak proti koncu, ker niso moje. Drugače pa hvala za nasvet da dobim občutek:)

en3rgie je napisal/-a:Lep .. pa se FL. Sedezi so pa kr znucani .. lepo ga vozi :mrgreen:

Hvala. Drugače pa ja se vidi da sedeži niso bili negovani ampak jih bom že poštimal do neke mere, to kar je pa znucano bom pa dal zmešat barvo in saniral.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a čare Sr okt 23, 2013 7:45 pm

Ja potem pa povej do konca je.benti,sam z DSC-jem ti tega ni naredilo al so gume gladke do amena?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a abbe Sr okt 23, 2013 8:11 pm

čare je napisal/-a:Ja potem pa povej do konca je.benti,sam z DSC-jem ti tega ni naredilo al so gume gladke do amena?


tut ce so gladke te ne odnese kr tko.dsc dovoli malo "drifta" potem pa takoj popravi,
zato mi je blo cudno ko je reku da ga je odnesl pa sm ga prasal če nima dsc-ja
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 8:24 pm

čare je napisal/-a:Ja potem pa povej do konca je.benti,sam z DSC-jem ti tega ni naredilo al so gume gladke do amena?

Ma ne da so gladke do amena, stare so kot zemlja in pol guma ni več prožna in je samo še kaučuk, če pomaga dejstvo da avto ko malo močneje pritisneš recimo prinspeljevanju na suhi cesti se mi prižiga dsc.
abbe je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Ja potem pa povej do konca je.benti,sam z DSC-jem ti tega ni naredilo al so gume gladke do amena?


tut ce so gladke te ne odnese kr tko.dsc dovoli malo "drifta" potem pa takoj popravi,
zato mi je blo cudno ko je reku da ga je odnesl pa sm ga prasal če nima dsc-ja

Tud elektronka ne dela čudežev če imaš slabe gume:)
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a domen90 Če okt 24, 2013 10:41 am

Kupi dobre gume, pa ne bo nobenih težav. Mene je prejšnji mesec odneslo v ograjo s 318i E46, s tem da nisem dodajal nič gasa. Vzrok? Avto sem imel šele en teden, nisem preveril tlaka v pnevmatikah in ob prvem dežju so zadnja kolesa izgubila oprijem. Zadaj sem imel namesto 2.7 bara samo 1.4 bara, ker imajo Potenze tako trde bočnice se guma ni nič posedla, čeprav je bila napol prazna. S pravilnim tlakom, Potenzami 225/45 R1 in H&R Cupkit podvozjem je zdaj avto naliman v ovinku tudi v dežju. Vozim BMWje že 3 leta, zadnje leto in pol sem imel 330i, pa se mi kaj takega ni nikoli zgodilo. Me jezi, da sem imel izlet s ceste ravno s tem podhranjenim vibratorjem, pa še to čisto po neumnosti. Takoj po nakupu sem naredil servis in pregledal vse, samo tlaka ne :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a B|ind Ne okt 27, 2013 9:22 am

Lep Bmw ! Barvna kombinacija je res top :)
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: BMW 320cd e46 FL

Napisal/-a whiTTe Po feb 10, 2014 8:55 pm

No da malo osvežim temo, ker sem že precej časa neaktiven. Naj povem da sem z vozilom zelo zadovoljen nobenih težav v 4 mesecih, trenutno je na števcu 253xxx km. Med časom neaktivnosti pa se je že nekaj dogajalo na vozilu tako, da bom skušal vse spremembe prikazati v slikovni izvedbi. Malo sem brskal po forumih in zasledil, da lastniki vozil v klasične števce montirajo Tacho-ringe ( alu obročki okoli števcev ). Ker mi je zadeva bila všeč sem se tudi sam odločil za to nadgradnjo. Sicer mi v samo notranjost alu obročki ne pašejo ampak je ponoči svetilnost zelo lepša in konkretnejša. No potem je pa že bil čas za zimske gume tako da sem nabavil 16col jeklena platišča katera sem prevarval na sijaj črno ( gume imam očetove eno sezono vožene Kumho KW-27, moram reči, da je zelo dobra guma preizkušena na snegu in mokrem, vendar malo glasna ).
Še nakaj slik.
Priponke
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Original števec
image.jpg
Števec z Tacho-ringi
image.jpg
Osvetljava brez Tacho-ringov
image.jpg
Osvetljava z Tacho-ringi
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov