Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist To okt 22, 2013 8:56 pm

No pa da še tu predstavim mojo alfico. Gre za 147 1.9 16v m-jet distinctive. Opreme ima kar nekaj, ne pa vse, je pa vsaj slovenska, z preverjeno zgodovino. Avto že imam pol leta, z njim sem naredil okoli 15.000km, brez večjih težav. Menjana je bila zgornja turbo cev, in pa cevka goriva, nič hujšega. Avto je nižan 4cm spredaj ter 3,5 zadaj z eibach vzmeti. Ter ima temnenja stekla po starem zakonu.
Platišča so 215/45 17, za zimo čakajo 15tke na original felnah. Letne flene gredo pozimi na obnovo robov. V prihodnih dneh pa menjam še zgornje roke in to bo to za enkrat.
Zadnjič spremenil xalfist, dne To okt 22, 2013 9:24 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist To okt 22, 2013 8:57 pm

Na letnih obutvi
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Pa še foteke ko sem jo pripeljal domov konec marca letos.
Slika
Slika

Pa še fotka izpred kakšnih 8 let, od prvega lastnika moje alfice.
Slika
Zadnjič spremenil xalfist, dne To okt 22, 2013 9:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a grega983 To okt 22, 2013 8:58 pm

Škoda ker ni 5 cilindraš drgač pa naj ti služi in čim več skurjene nafte :)
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a čare To okt 22, 2013 9:02 pm

147-ka 5 cilindrov ne obstaja.Tiste stopnice jo naredijo grdo,drugače je pa vidt ohranjena.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist To okt 22, 2013 9:06 pm

Ja ko sem iskal 156 5celindraša nisem našel oz vsaj dobolj ohranjenega. 147 pa so samo 1.9. Je pa ta tut dovolj poskočna, čeprav zvok res ni tak kot pri 5celindrih.

Glede pragov sem sprva govoril, da jih bom dal dol potem pa zaradi pomankanja časa jih nisem uspel, vmes pa sem se jih že tolk navadil, da me sploh ne motijo oz jih niti ne opazim več. Meni so bili prvič, ko sem jo videl tut grdi, sedaj pa so mi postali všeč saj avto naredijo optično širši, česar pa se na teh fotkah žal ne vidi.

Ja leta naredijo svoje, nekaj pikic na havbi, pa kakšna buška od parkinga, se trudim vedno parkirat bočno, da mi ne butkajo z vrati :D . Notranjost pa res lepo ohranjena.

Aja še to, ravno včeraj sem naredil mali servis. Vsi filtri, ter olje. Material sem nabavil pooblaščenem servisu avto triglav v mb, saj so mi v avto romi dali predračun za vse filtre skoraj 10e več kot original, tako da nisem imel kaj razmišlat. Ima pa alfa res butasno narejeno, da menjaš zračni filter moraš razšravfat pol avta :? , z oljnim ni nič boljše. Edino za gorivo je narejeno ok.
Slika
Zadnjič spremenil xalfist, dne To okt 22, 2013 9:17 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a grega983 To okt 22, 2013 9:13 pm

Vem da 147 ni z 2.4 motorjem :mrgreen:

Mam doma enega viška če češ kak engine swap delat =P

Pardon za off :D
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist To okt 22, 2013 9:19 pm

grega983 je napisal/-a:Vem da 147 ni z 2.4 motorjem :mrgreen:

Mam doma enega viška če češ kak engine swap delat =P

Pardon za off :D

Ne ne hvala, alfica je zato da se vozi ne, da bi jo šravfo hehe. Bo 2.4 že prišel na vrsto, pri naslednji alfi katera bo 159. Ampak za enkrat je 16v m-jet čist dovolj, no kak chiptuning nebi škodil :lol:
Alfa romeo 147
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a sasocar123 To okt 22, 2013 9:53 pm

A je možno da so pragovi narobe obrnjeni ? Ponavadi je širši del zadaj :D
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist To okt 22, 2013 10:33 pm

sasocar123 je napisal/-a:A je možno da so pragovi narobe obrnjeni ? Ponavadi je širši del zadaj :D

Ti pragovi so od gta verzije. Poglej si kako pravo gta pa ti bo jasno če so prav obrjeni :lol:
Alfa romeo 147
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a sasocar123 Sr okt 23, 2013 9:45 am

My bad :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 10:06 am

Ena izmed bolje ohranjenih alfic, vsaj po slikah izgleda res lepa ampak oprosti, pragovi ne sedejo zraven. Vsake oci imajo svojega malarja, važno da je tebi OK.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xxl Sr okt 23, 2013 10:28 am

Prvi lastnik je moj kolega,takrat pred osmimi leti,je še nekak izgledalo tole,kot celota,zdaj pa,tako,tako ;) Vse njegove alfe so bile "v nulo" in je vedno dosegel visoko ceno pri prodaji,no,direktno tebi je ni prodal,saj je vmes bil še eden lastnik ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist Sr okt 23, 2013 10:54 am

Vse vas razumem, tut meni so bili ko sem jo prvič videl grdi, sedaj pa sem se jih navadil in me ne motijo. Vrjamem pa da vsak ko jo prvič vidi mu niso všeč tako kot meni niso bili.

xxl je napisal/-a:Prvi lastnik je moj kolega,takrat pred osmimi leti,je še nekak izgledalo tole,kot celota,zdaj pa,tako,tako ;) Vse njegove alfe so bile "v nulo" in je vedno dosegel visoko ceno pri prodaji,no,direktno tebi je ni prodal,saj je vmes bil še eden lastnik ;)

Ja saj od takrat se ni nič bistveno spremenilo, razen platišča so druga, ker jih je drug lastnik posebej prodal. Tako da nevem zakaj bi sedaj zgledalo tako tako. Če misliš zaradi feln, sem jaz pač mahjen na felne z robom, in drugih feln niti nebi imel.
Vem komu jo je prodal oz vso njeno zgodovino. Drug lastnik je bil en iz dravograda imen nebom pisal. Ki pa je za njo dal leta 2007 12400€ v avto hiši, koliko je zanjo dobil uroš nevem ampak mislim si lahko.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
whiTTe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Pe sep 16, 2011 12:26 pm

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a whiTTe Sr okt 23, 2013 11:48 am

xalfist je napisal/-a:Vse vas razumem, tut meni so bili ko sem jo prvič videl grdi, sedaj pa sem se jih navadil in me ne motijo. Vrjamem pa da vsak ko jo prvič vidi mu niso všeč tako kot meni niso bili.

xxl je napisal/-a:Prvi lastnik je moj kolega,takrat pred osmimi leti,je še nekak izgledalo tole,kot celota,zdaj pa,tako,tako ;) Vse njegove alfe so bile "v nulo" in je vedno dosegel visoko ceno pri prodaji,no,direktno tebi je ni prodal,saj je vmes bil še eden lastnik ;)

Ja saj od takrat se ni nič bistveno spremenilo, razen platišča so druga, ker jih je drug lastnik posebej prodal. Tako da nevem zakaj bi sedaj zgledalo tako tako. Če misliš zaradi feln, sem jaz pač mahjen na felne z robom, in drugih feln niti nebi imel.
Vem komu jo je prodal oz vso njeno zgodovino. Drug lastnik je bil en iz dravograda imen nebom pisal. Ki pa je za njo dal leta 2007 12400€ v avto hiši, koliko je zanjo dobil uroš nevem ampak mislim si lahko.


No da bi pa te feltne na rob prišle do izraza mu pa le privošči kakšne nižje vzmeti in pa distančnike. Bo veliko lepše izgledala.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist Sr okt 23, 2013 11:18 pm

whiTTe je napisal/-a:
xalfist je napisal/-a:Vse vas razumem, tut meni so bili ko sem jo prvič videl grdi, sedaj pa sem se jih navadil in me ne motijo. Vrjamem pa da vsak ko jo prvič vidi mu niso všeč tako kot meni niso bili.

xxl je napisal/-a:Prvi lastnik je moj kolega,takrat pred osmimi leti,je še nekak izgledalo tole,kot celota,zdaj pa,tako,tako ;) Vse njegove alfe so bile "v nulo" in je vedno dosegel visoko ceno pri prodaji,no,direktno tebi je ni prodal,saj je vmes bil še eden lastnik ;)

Ja saj od takrat se ni nič bistveno spremenilo, razen platišča so druga, ker jih je drug lastnik posebej prodal. Tako da nevem zakaj bi sedaj zgledalo tako tako. Če misliš zaradi feln, sem jaz pač mahjen na felne z robom, in drugih feln niti nebi imel.
Vem komu jo je prodal oz vso njeno zgodovino. Drug lastnik je bil en iz dravograda imen nebom pisal. Ki pa je za njo dal leta 2007 12400€ v avto hiši, koliko je zanjo dobil uroš nevem ampak mislim si lahko.


No da bi pa te feltne na rob prišle do izraza mu pa le privošči kakšne nižje vzmeti in pa distančnike. Bo veliko lepše izgledala.

Avto je čist dovolj nizek. Ker če bi še kak cm šel dol več nebi bil za vsakdanjo uporabo, ker že sedaj v nekaterih avtohišah čoham z nosom, da o parkiranjo na pločnik sploh ne sanjam. Z avtom pa se vozim tut po makedamu tako, da še nižje odpade. Glede distančnikov pa že sedaj roke na teh alfah imajo zračnost po kakem letu dveh, z distančnki lahko menjavam roke ob rednem servisu :lol: . Meni je čist cool tako kot je. Drgače pa če bi res hotle priti do izraza bi morale biti 18tke in pa vsaj 225 ali 235 gume. Kar pa je za moj okus preveč za tak avto.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xxl Sr okt 23, 2013 11:33 pm

Saj ni tako slabo,samo njegova izbira platišč mi je bolj všeč :) .V avto hiši v kateri je pustil avto,je bil prodajalec.Ne spomnim se,ali je takrat že delal na...,(ni pomembno kje),ampak,to ti nekaj pove ;) .No,saj ni pomebno.Kupil si dober avto,če boš pazil na njo,bo dober nakup tudi za naslednjega kupca. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a xalfist Če okt 24, 2013 12:23 am

Ja itak ne morejo biti vsem všeč iste stvari.
Ja avto je dober, roke še poštimam pa bo spet odličen :D , ker že ekonkretno pokajo, oz mi že žere gume. Ampak vedno zmanjka časa, upam da v naslendem tedno še to saniram. Sem še v dilemi ali se naj lotim menjave sam ali naj dam mehaniku. Do sedaj sem vse menjal sam. In pri tem izgubil že nekaj živcev. Pač italjani niso razmišlali v tej smeri, da bo treba daj kaj menjat.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
mala147
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne mar 15, 2015 12:49 pm
Kraj: Gaberje, Ajdovščina

Re: alfa 147 by xalfist

Napisal/-a mala147 Po mar 16, 2015 6:09 pm

Lepotica :)
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov