Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Bender
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 26, 2002 12:07 pm

Mazda 323f 1.4

Napisal/-a Bender Pe jul 26, 2002 12:19 pm

Je 99 letnik, motor je v zelo dobrem stanju. Glavni problem je to, da ima samo 75KM. Trenutno je na avtu čisto vse še originalno, oktobra pa poteče garancija in bo čas za začetek predelav;). Denarja je srednje, za šminko za začetek še ne bo porabljen.
Torej, kje naj začnem? Avtu manjka predvsem konjskih moči, pa tudi navora ni v izobilju. A se da blokado Mazd tudi elektronsko prestavit in če, se sploh splača pri tem avtu? Koliko se da dobit s športnimi filtri in drugim loncem pri tem avtu? Kje se da pri nas dobit te stvari za Mazdo? In okvirna cena seveda.
Thnx vnaprej za odgovore.
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a vladek Pe jul 26, 2002 1:01 pm

filter in chip tunning po vsej verjetnosti lahko naredis. poglej si na www.meteor-tuning.si, poglej za stevilko, poklici in vprasaj. Ce noces menjati avtomobila je naslednja stopnja (ze dosti drazja) menjava kompletnega izpusnega sistema z izpusnimi kolektorji in sportnim katalizatorjem vred (cena za zadnjo varianto je malo vec kot 200k SIT je pa po vsej verjetnosti se najbolj "donosna").
Slika
 
Bender
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 26, 2002 12:07 pm

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a Bender Pe jul 26, 2002 3:37 pm

Kolk konjev se pa sploh pridobi pri 1.4 75KM motorju s čip tuningom?
 
Uporabniški avatar
DJ_C0B0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jul 29, 2002 9:09 pm

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a DJ_C0B0 Po jul 29, 2002 9:12 pm

Am lep pozdrav najprej vsem skupaj, glede mazde 323F ti lahko povem da ne bo nix z chip tuningom zato ker sem se sam pozanimal pri ljudjeh ki se s chip tuningom ukvarjajo in za japonske avtomobile to skorajda ne pride vpostev. Doma imamo prav mazdo 323f letnik 1999 samo je 1.5 90 konj , v last jo dobim cez ene par let in me zanima isto kako bom ukrepal glede mochi ipd. skratka FILTER z intercoolerjem + izpusni lonec je zacetek. Trenutno imam hondo civic 1997 letnik je sam 1.4 75 konjev in ti lohk povem da se pozna filtr pa izpuh sploh pr avtih z visokimi obrati je filtr zlo priporocen.
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a Sale Po jul 29, 2002 9:22 pm

Za Mazdo se baje dobi zlo velik stvari v Avstriji. Se splača tam pozanimat. Drgač pa fanta, da vama mal skomine vzbudim, pr nas mamo pa eno 323f z 220 konji (samo je na žalost letnik 94), tolk da se mal pohvalim (pa ne mislim nč slabga, da me nou kdo kej spluvu). :) :) ;)
Slika Slika
 
Bender
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 26, 2002 12:07 pm

Re: Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a Bender Po jul 29, 2002 9:55 pm

skratka FILTER z intercoolerjem + izpusni lonec je zacetek

Vem, da se sliši mal čudno, ampak kaj točno je intercooler(sem igral NFS 5, ampak v real life-u se na te stvari ne spoznam:).
Potem pa izpušni lonec... Nekateri pravijo, da se samo z loncem skorajda nič ne pridobi. A se splača dat najmanj 20 čukov zanj in če, katerega si naj nabavim?
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a Sale Po jul 29, 2002 10:14 pm

DJ_COBO je najbrž z intercoolerjem mislu v bistvu dovod mrzlega zraka do filtra (ponavad se za to uporabi ena cev, ki dovaja zrak), al se motim. Ker intercooler v pravem pomenu beseda imajo drgač avtomobili s turbinskim motorjem.

Jah, samo z menjavo lonca v bistvu tut mal pridobiš, sicer res malenkost ampak po moje se splača, ker vseeno to ni tak strošek. Ene 20k sit je kr primerna cena, glede firme pa ne vem glih kaj bi ti priporoču. ;)

V končni fazi sicer res ne boš mogu ful drastično povečat moči motorja, samo če ti je to v veselje pol se splača, maš vsaj osebno zadovoljstvo. :)
Slika Slika
 
CyberMedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Če jul 04, 2002 4:39 pm

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a CyberMedo Sr jul 31, 2002 11:51 pm

Točno tako, kot je 4Sale napisal, nevemkaj pridobil s klasičnimi predelavami (filter, lonec) ne boš. Sicer je popolnoma res, da se z t.i. direktnimi športnimi filtri (zunanjimi) poskrbi za večji pretok zraka, ker je pač filtriranje manj fino, posledično pa to pomeni, da motorju tudi bolj škoduje, ker čez športni filter uhajajo večji delci kot skozi originalnega, zaradi česar je obraba predvsem cilindrov in batov večja - avto prej rigne - se splača premislit, ali je tisti konj ali dva, ki ga med vožnjo sploh ne čuti vreden tega (nočem jemat volje nikomur!) Motorju neškodljiva predelava je športni zadnji lonec, ki doda tako optično kot akustično, po moči seveda ne (oz. je ta sprememba tako minimalna, da je dejansko nič), je pa lep okras ter znak športnosti vozila. Nekaj moči dajo celotni izpušni sistemi (dejansko od cilindrov do konca) so pa ti zelo dragi :(.
Nočem nikomur jemati veselja do predelav, se je pa za popoln užitek pri temu hobiju lotiti zadeve tako, da avto predeluješ zato, ker ga imaš rad, in ga hočeš olepšati, hočeš da je odraz tvojega dinamičnega življenskega sloga, da izstopa iz povprečja ipd., ne pa da mularija na jugece natika remuse in apexe upajoč da bodo leteli vsaj 200 na uro (oz 250 s spojlerji in pragovi :))...

P.S. Intercooler je oznaka, ki se uporablja predvsem v povezavi z dizelskimi motorji s turbinskimi polnilniki (ki odlično izkoriščajo visoko kompresijo). Dejansko se gre za sistem, ki zrak ohladi, preden se prisilno napolni v izgorevalni prostor - hladen zrak pod vplivom toplote ekspandira in tako še poveča kompresijo za še večji izkoristek moči. (dvomim, da vi se taka stvar dala dobit v povezavi z športnimi filtri za bencinske motorje - se pa strinjam, da bi stvar morala kar delovati...)
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a vladek Če avg 01, 2002 5:29 am

intercooler ima tudi vecina turbo bencinarjev kolikor vem ... v bistvu vsi novi .. deluje pa tako kot si opisal ...z zelo malo truda (ohladiti zrak) se doseze zelo velik ucinek ...
Slika
 
Bender
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe jul 26, 2002 12:07 pm

Re: Mazda 323f 1.4

Napisal/-a Bender Če avg 01, 2002 11:02 am

ker čez športni filter uhajajo večji delci kot skozi originalnega, zaradi česar je obraba predvsem cilindrov in batov večja - avto prej rigne.

A ta "nova bombažna tehnologija" pa to je sam bullshit, ki v resnici propušča xxx velike mikrone in ne varuje nič boljše od standard filtrov?
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov