Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Če jan 06, 2011 9:12 pm

Zadnjič spremenil xxl, dne Če jan 06, 2011 10:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a mire Če jan 06, 2011 9:20 pm

Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Če jan 06, 2011 9:26 pm

mire je napisal/-a:Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?

-kaj želiš?
-lahko na ZS
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a el_diablo Če jan 06, 2011 9:35 pm

mire je napisal/-a:Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?


:?: :?:

pa bi blo dobr da bi prebral.marsikaj je o teh čudežnih škatlicah iz praška napisanega ;)
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Če jan 06, 2011 9:50 pm

-že spet eden,ki je čipal :roll: ,zato zdaj treba prepričat druge,da naredijo enako
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a čare Če jan 06, 2011 9:55 pm

Bom peljal čipat ko bo čipanje koštalo 100€,do takrat bom pa kr box vozil okoli.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Če jan 06, 2011 10:01 pm

-ma,brez veze,najboljše da zdaj ponovimo celotno temo ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Če jan 06, 2011 10:37 pm

mire je napisal/-a:Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?

Al pa jaz. Tudi na zs.
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning Pe jan 07, 2011 7:30 am

xxl je napisal/-a:-že spet eden,ki je čipal :roll: ,zato zdaj treba prepričat druge,da naredijo enako


Edina prednost box je ta, da ga lahko sam montiras nic drugega.
Box deluje tako, da laže motornemu računalniku in ta na podlagi tega poveča dovod goriva v motor in to je tudi vse kaj naredi.
Avto deluje ves čas v zmoti in motorni računalnik sploh ne ve kaj se dogaja,saj mu box sporoča napačne podatke.
Vse tiste hude primerjave moči box vs tuning je bedarija.Če bi box lahko naredil tisto kaj naredi tuning, tuninga sploh ne bi bilo.
Fizično box spremeni 2-3 parametre,ne odstrani čisto nobenega omejilca navora in drugih tovarniško nastavljenih blokad goriva, navora ..itd.
Pri tuningu se nastavlja precej več parametrov:odzivnost gas pedala,omejilci navora,pričetek vbrizga,trajanje vbrizga,pritisk comonraila,količina zraka..itd
Še ena bedarija je, da prepričujete stranke, da box ne spreminja pritiska turbine in turbo ne trpi.
Kaj pa je tako dobrega pri tem?
Veliko več goriva in enaka količina zraka pomeni porušeno razmerje med zrakom in gorivom,motor dobi veliko goriva in nima zraka da bi ga porabil.Pri starejših avtomobilih se to vidi ko avto z box-om kadi, še lepše se vidi, ko nastane luknja v batu.
Ti avtomobili na to niso tako občutljivi,zato zadeva z boljšimi boxi deluje.Vozila z DPF filtrom pa so druga zgodba,tam običajno ne vidis črnega dima,kako torej veš če je goriva preveč?
Mogoče priklopite merilec za izpušne pline?
Za vsako naše čipano vozilo vemo,koliko goriva več dobi,koliko smo dvignili pritisk na comonrailu,koliko večji je pritisk turbine.Lahko popeglamo špičke,ki jih turbo dela in nastavimo avto, da dela po voznikovih željah(če je tehnično izvedljivo).

Ali vi sploh veste koliko dvignete pritisk na comonrailu,koliko več goriva spravite v motor?
Moč z box-om in chip-tuningom pa se da izmeriti,lahko pridete do mene in bomo pomerili-zastonj!!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Pe jan 07, 2011 9:15 am

Tole je pa ratala bitka box vs chiptuning :nae
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Pe jan 07, 2011 10:03 am

-stalno se moram ponavljat
-nobenega nikoli ne prepričujem,sem že tudi napisal,da je čipanje boljša rešitev,ampak dokler je takšna razlika v ceni in dokler eni nočejo direktni poseg v računalnik (vemo zakaj),jim mi ponujamo alternativo
-in če ne mi,bodo drugi,biznis je biznis
-boxe že dolgo ponujajo tudi resni,ali priznani proizvajalci,razni serviserji,kar tudi nekaj pove
-ne poznam nobenega,ki bi imel zaradi boxa luknjo v batu,da gre čipan avto vs box približno enako,sem se sam prepričal in tudi ta čipana alfa je mesec dni potem zaribala pa zdaj pametujmo zaradi česa
-in ne me,prosim,vlečt za jezik,nisem jaz začel "vojno",da bom povedal,kje je bila čipana
-upam,da se ne bom moral več oglašat tukaj,imam bolj pametnega dela,kot tudi vi,ki se ukvarjate s čipanjem
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning Pe jan 07, 2011 10:47 am

xxl je napisal/-a:-stalno se moram ponavljat
-nobenega nikoli ne prepričujem,sem že tudi napisal,da je čipanje boljša rešitev,ampak dokler je takšna razlika v ceni in dokler eni nočejo direktni poseg v računalnik (vemo zakaj),jim mi ponujamo alternativo
-in če ne mi,bodo drugi,biznis je biznis
-boxe že dolgo ponujajo tudi resni,ali priznani proizvajalci,razni serviserji,kar tudi nekaj pove
-ne poznam nobenega,ki bi imel zaradi boxa luknjo v batu,da gre čipan avto vs box približno enako,sem se sam prepričal in tudi ta čipana alfa je mesec dni potem zaribala pa zdaj pametujmo zaradi česa
-in ne me,prosim,vlečt za jezik,nisem jaz začel "vojno",da bom povedal,kje je bila čipana
-upam,da se ne bom moral več oglašat tukaj,imam bolj pametnega dela,kot tudi vi,ki se ukvarjate s čipanjem


-Box nikoli ne bo imel enako moč kot tuning,to sem ponudil da izmerimo-celo zastonj.
-Alfa je bila čipana pri meni,zakaj bi to skrival. :?: Avto je od Italijanskega telekoma z zasukanimi kilometri,verjetno jih ima kakih 300.000.Stranka je bila na to opozorjena.Avtu je razneslo turbo in pametni mehanik,ki naj bi delal na Alfa servisu mu je svetoval,da se lahko komot pelje naprej. :shock:Zato je zaribala.
-Še vedno mi nisi odgovoril,koliko pritiska dodate CR sistemu,oziroma pomoje nimas pojma,kaj,kako in kam.Samo prodajas zadevo in trdis deluje,dokazano na 1.000.000 avtih.

LP
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Pe jan 07, 2011 12:18 pm

-saj ne trdim,da je moč enaka,gre pa približno enako
-to vsak lahko trdi,da je avto bil zanič,saj je teško to ugotovit,tudi nobenega ne obtužujem
-za razliko od drugih,ne prodajam samo zadevo,sodelujem z njimi,v podrobnosti samega delovanja se ne spuščam,to imajo drugi čez in nimam pooblastila za to
-ne vidim smisla v tej debati,vsak naj opravlja svoje delo,če koga zanima box,me lahko kontaktira,za čipanje pa se obrnite drugam
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Jaka156
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: To jan 09, 2007 7:12 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a Jaka156 Pe jan 07, 2011 12:31 pm

xxl: če ne veš ozadja chipanja mojega avtomobilia bodi raje tiho in ne omenjaj tega. Z CSS tuning-om sva se vse lepo zmenila, človek je korekten ter pošten tako da jaz nimam pripomb.

Za moj blow up je bilo pa marsikej drugega krivo, chipanje po toliko kilometrih je pa pač standard.
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a ludbe Pe jan 07, 2011 12:36 pm

ewo poglejte si tole temo glede zmogljivosti kvalitetnega powerbox-a :), je pa res da gre za steinbauer in ne neko levo znamko
viewtopic.php?f=7&t=68672
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Pe jan 07, 2011 1:54 pm

Jaka156 je napisal/-a:xxl: če ne veš ozadja chipanja mojega avtomobilia bodi raje tiho in ne omenjaj tega. Z CSS tuning-om sva se vse lepo zmenila, človek je korekten ter pošten tako da jaz nimam pripomb.

Za moj blow up je bilo pa marsikej drugega krivo, chipanje po toliko kilometrih je pa pač standard.

-pa vi berete poste,jaz nikjer nisem omenjal za koga gre,dal sem primer brez konkretnega imenovanja,vse ostalo ste naredili drugi
-koliko krat moram ponavljat,da ne prepričujem,ne obtužujem,ne kritiziram (preberite moje poste),pa se me kar poskuša spravit v te okvire
-oglasil sem se,ker je to tema o boxih in o tem bom povedal koliko mislim,da je potrebno,ne pričakujte "razgaljenja",saj kdo pa to počne,prosim vas lepo
-lep pozdrav
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
SESCAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če sep 20, 2007 5:03 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a SESCAR Pe jan 07, 2011 2:17 pm

Evo box zmontiran...dobil sem ga 2 dni po naročilu po pošti in plačal po povzetju ( 92e s poštnino)...Je pa avto bl živahn kar mi je ušeč :))....Hippo zanima me kaj je narobe s tem box-om ???
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a nevermind Pe jan 07, 2011 7:06 pm

el_diablo je napisal/-a:
mire je napisal/-a:Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?


:?: :?:

pa bi blo dobr da bi prebral.marsikaj je o teh čudežnih škatlicah iz praška napisanega ;)


A daj ne pametuj. Poveča se pritisk vbrizga in tlak turbine tako kot naredijo pri čipanju, samo da kle priklopiš ''škatlico'' in je bolj poceni.
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a el_diablo Pe jan 07, 2011 7:23 pm

nevermind je napisal/-a:
el_diablo je napisal/-a:
mire je napisal/-a:Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?


:?: :?:

pa bi blo dobr da bi prebral.marsikaj je o teh čudežnih škatlicah iz praška napisanega ;)


A daj ne pametuj. Poveča se pritisk vbrizga in tlak turbine tako kot naredijo pri čipanju, samo da kle priklopiš ''škatlico'' in je bolj poceni.


ja seveda. :lol:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning Pe jan 07, 2011 7:36 pm

nevermind je napisal/-a:
el_diablo je napisal/-a:
mire je napisal/-a:Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?


:?: :?:

pa bi blo dobr da bi prebral.marsikaj je o teh čudežnih škatlicah iz praška napisanega ;)


A daj ne pametuj. Poveča se pritisk vbrizga in tlak turbine tako kot naredijo pri čipanju, samo da kle priklopiš ''škatlico'' in je bolj poceni.


A,res?

Kako pa povečaš tlak turbine?

Povečaš pritiski goriva, to pa je tudi vse.

Nič nimam proti ljudem,ki prodajajo box-e.
Imam pa proti takimi,ki sploh ne vedo kako to deluje,kaj spremeni,za koliko spremeni in kako to vpliva na motor ter sestavne dele le tega.
Uporabnike foruma prepričujete,da je box isto kot tuning,samo cenejša varijanta.Box spremeni 2-3 parametra,tuning 30.
Kako je lahko moč z box-om večja?
Vbrizga samo en kup goriva in upa da bo zgorelo :shock:
Pri tuningu povečamo pritisk goriva(podobno kot box),povečamo trajanje vbrizga.Da to vse lepo zgori prilagodimo turbino(da je dovolj zraka),na vse skupaj prestavimo pričetek vbrizga, da damo motorju dovolj časa da se to vse zgodi....itd
Sej pravim,pa me ignorirajo.
Pridite na meritev z box-om,pa bomo naredili tuning in videli razliko.To se dela na enem istem vozilo,ne pa na treh različnih,ki imajo vsak svoje predelave in nimajo meritve na originalnem programu,kot najava uporabnik zgoraj.
Moj namen ni, da bi nekoga prepričal v tuning in ne v box,dejstvo je, da enostavno ne veste kaj prodajate,takih je tudi precej tunerjev, da ne bo pomote.

LP!
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov