Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a nevermind Pe jan 07, 2011 8:26 pm

el_diablo je napisal/-a:ja seveda. :lol:


Evo ti čudežna škatlica
viewtopic.php?f=7&t=68672
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a mire Pe jan 07, 2011 9:35 pm

hippo je napisal/-a:
mire je napisal/-a:Nism bral celotne teme.
Videl sem,da baje deluje...
Ali kdo tle na forumu zrihta ta box ?

Al pa jaz. Tudi na zs.


Pisem glede boxa.
Zanima me cena te zadeve ?
Kje in kdo monitra ?
Gre se za alfo 156 1,9jtd 85kw 2002 170000km.
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a Doche Pe jan 07, 2011 9:40 pm

CSS Tuning je napisal/-a:Uporabnike foruma prepričujete,da je box isto kot tuning,samo cenejša varijanta.Box spremeni 2-3 parametra,tuning 30.


No in ko ti čipaš kaj vse nardiš, razen tega, da naložiš mapo in spremeniš glede na avto še 2-3 parametre.. al spremeniš vseh 30? Mi lahko kdo pove kateri so ti parametri, da jih je 30?... nimam nekaj pojma o teh zadevah pa me enostavno zanima glede na to, da ljudje, ki čipajo, ful zaničujejo boxe po drugi strani pa samo nalagajo mape ali se motim?

Izvzel bom mojstre, ki optimirajo na valjih na določenem avtu in jo pol sami kopirajo na druge avte, potem pa te še dodatno zmodificirajo in dodelajo na točno določen avto, ker pač vsi niso isti pa čeprav na papirju bi naj bili.
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning Pe jan 07, 2011 10:16 pm

Doche je napisal/-a:
CSS Tuning je napisal/-a:Uporabnike foruma prepričujete,da je box isto kot tuning,samo cenejša varijanta.Box spremeni 2-3 parametra,tuning 30.


No in ko ti čipaš kaj vse nardiš, razen tega, da naložiš mapo in spremeniš glede na avto še 2-3 parametre.. al spremeniš vseh 30? Mi lahko kdo pove kateri so ti parametri, da jih je 30?... nimam nekaj pojma o teh zadevah pa me enostavno zanima glede na to, da ljudje, ki čipajo, ful zaničujejo boxe po drugi strani pa samo nalagajo mape ali se motim?

Izvzel bom mojstre, ki optimirajo na valjih na določenem avtu in jo pol sami kopirajo na druge avte, potem pa te še dodatno zmodificirajo in dodelajo na točno določen avto, ker pač vsi niso isti pa čeprav na papirju bi naj bili.


Naložiti mapo je enostavno.
Modificirati je pa ni.Vsi naši avotmobili,ki jih čipiramo imajo opcijo da to naredijo na valjih-če si želijo.Je vračunano v ceni.
Že kar nekaj časa delamo sami modifikacije map in sodelujemo z različnimi podjetji na področju optimizacije(izmenjujemo znanje).
Vsi vsega sami enostavno ne moremo vedeti.
Parametri se ne spreminjajo na vsakem avtomobilu enako in tudi število map ni standardno.Čiptuning zahteva veliko odrekanja,znanja,denarja in časa.
Tunerji vlagamo veliko časa in denarja, da naredimo dobre tuninge in optimiziramo programe tako kot je treba,tisti ,ki pa prodajajo box-e niti ne vedo kako zadeva deluje,kaj spremni in zakaj.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Pe jan 07, 2011 11:32 pm

-spoštovani CSS,kaj pa tisto čipanje,ko eni pošljejo orig. program,recimo tunerju v Nemčijo,on jo obdela,pošlje nazaj in ti naložiš ponovno v avto?
-je to generična mapa,ali prilagojena tvojem avtu?
-zanima me pač,to je bolj vaše področje
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning So jan 08, 2011 7:43 am

Kaj sploh je za vas generična mapa?
Če je predelan original program,je predelan samo za avtomobil iz katerega je bil prebran.
Tuner ne rabi videti vozilo,rabi diagnostične loge(live engine data).
To rabi na originalnem in čipanem programu,tako lahko avto prilagodi stranki z razdalje 1000 km, ne da bi videl avtomobila.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl So jan 08, 2011 8:45 am

-tako sem si to tudi razlagal,kot ste napisali,ampak nekateri so mi takšen poseg odsvetovali
-vi bi delali na takšen način,če bi bil interes?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning So jan 08, 2011 12:53 pm

Morate mi malo razložiti na kakšen način?

LP
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl So jan 08, 2011 1:28 pm

-bom vas v kratkem kontaktiral na ZS ali mail
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a abbe So jan 08, 2011 1:42 pm

CSS Tuning je napisal/-a:Kaj sploh je za vas generična mapa?
Če je predelan original program,je predelan samo za avtomobil iz katerega je bil prebran.
Tuner ne rabi videti vozilo,rabi diagnostične loge(live engine data).
To rabi na originalnem in čipanem programu,tako lahko avto prilagodi stranki z razdalje 1000 km, ne da bi videl avtomobila.

kaj je poj sploh prednost delat mapo na valjih,al pa med voznjo po "cesti",ce ti lahko za ta na 1000 km v nulo naredi?ce res lahko.
jst sm skor preprican da on nemore nardit optimalne mape,kot nekdo ki ma avto na valjih pa z vsakim runom popravlja po malo mapo?
p.s. seveda je mozno da se motim...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a Doche So jan 08, 2011 2:12 pm

No ravno to mene zanima.. nek tip avta iz tovarne pride z neko mapo na cesto. Seveda je takih avtov z enako mapo še ogromno na cesti (ker verjetno v tovarni ni časa, da bi vsak nov avto optimirali posebej ali se motim?. In tuner pobere mapo iz avta, jo pošlje v tujino in dobi optimirano nazaj kjer jo naloži gor. Pa kako lahko to nardi če ma tako isto osnovno mapo en kup avtov, ki so pa popolnoma drugače voženi, vzdrževani itd..
Al je avto tak pameten, da si mapo sam zorganizira glede na način vožnje lastnika? V to pa res dvomim.

Seveda je pa druga stvar, da za tak avto tuner pridobi neko "splošno optimirano mapo" in avto da na valje ter priredi točno določenemu vozilu teh "30 stvari", ki se omenjajo, da jih je več pri čipanju in je avto potem pač custom mapiran.
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning So jan 08, 2011 2:27 pm

Standardni tuning se da narediti čisto lepo bez valjev.
Tuning bez diagnostične opreme ni mogoč,vsaj za razvoj in natančen tuning ne.
Valji ne morejo nikoli simulirati pogoje ceste,pa naj so še tako dobri. Delo z valji je seveda lažje in če delaš tuning za dirkalna vozila so obvezni.
Bez valjev ne mores videti razlike 2-3 KM,vendar taka natančnost je potrebna samo na dirkališču.Normalni ljudski avtomobili niso nikoli čipani do 100% zmogljivosti materijala in vozila.
Valji so bez diagnostične opreme neuporabni in ko dosežeš max na valjih, to ne pomeni, da na cesti to deluje.Na zmogljivost vpliva veliko stvari,ki jih valji ne morejo simulirati.
Naprimer temperatura vstopnega zraka na cesti,pretok le tega,višinska razlika...itd.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a vojkostar So jan 08, 2011 2:44 pm

tole je kr res, v enih navodilih sm zasledu da z višinsko razliko moč pada in sicer 1% na 100m nadmorske, z nižanjem zunanje temperature (zraka) pa moč narašča (in obratno).

ampak dvomim da bi na mount everestu pri -60 in 8 tisočakih imelo vozilo dovolj moči :)

CSS Tuning: zanima me, a ste že kj probal če je kj prirastka moči na vozilih ob namestitvi športnega filtra - če je smiselna vgradnja?
 
Uporabniški avatar
CSS Tuning
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To apr 20, 2010 8:11 am
Kraj: Smarje pri Jelsah

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a CSS Tuning So jan 08, 2011 4:52 pm

Pri nakupu filtra je treba vedeti, da je prepustnost za umazanijo večja(je veliko debat kako to vpliva na motor na naših cestah).Filter je treba obvezno spraviti v škatlo in to povezati z dovodom svežega zraka.
Če ga postavimo direktno k motorju,bo ta grel zrak okoli njega in moč bo padla.
Na Ford Fiesti 2.0 ST dobiš 7KM več, z večjim filtrom in ohišjem.Vendar je na Fiesti filter že v originalu zasnovan premajhen.
Drugih meritev nisem delal za športne filtre.

LP
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a vojkostar So jan 08, 2011 9:04 pm

sicer študiram o vgrasnjem....samo prvo morm še drug avto najdt ki se bo dal tunat, do konca zime oziroma roka za zimske gume bom že kj najdu :)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Po jan 10, 2011 11:49 am

nevermind je napisal/-a:
el_diablo je napisal/-a:ja seveda. :lol:


Evo ti čudežna škatlica
viewtopic.php?f=7&t=68672

Steinbauer ima samo digitalne boxe za PD motorje, zato tudi tak prirastek. So pa dražji. Jaz za PD svetujem samo in izključno digitalne. Sej se jih da dobit ceneje kot pa Steinbauer. Speed Buster ima po novem dvokanalne digitalne PD boxe za pol cene od Steinbauerja.
Da pa dajo nekateri tudi po 100 eur za analognega, tega pa ne razumem. In potem se hvalijo okoli, da imajo notri box in kok je dober... :roll:
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a vojkostar Po jan 10, 2011 2:00 pm

in kaj nastavlaš na teh dveh kanalih?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Po jan 10, 2011 2:46 pm

vojkostar je napisal/-a:in kaj nastavlaš na teh dveh kanalih?

En kanal (konektor) gre direkt na pumpo, drugi pa gre na senzor pritiska zraka (MAP senzor).
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a vojkostar Po jan 10, 2011 3:04 pm

sam cena je pa še zmer 400-500€ +
tud ni več pocen špas z boxi
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Po jan 10, 2011 4:19 pm

vojkostar je napisal/-a:sam cena je pa še zmer 400-500€ +
tud ni več pocen špas z boxi

Včasih kakšnega novega dobim, dam pa za 50% ceneje. :tomidelej:
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov