Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Ne dec 19, 2010 2:26 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:poraba na touranu v LJ 6,2 , pa nazaj po chiptuningu 6,2 ob enaki hitrosti itd. tako da, meni je poraba ostala enaka. itak pa je poraba ob večanju moči motorja še najmanjša stvar, ker važno je da avto gre bolj, ne pa če potroši 1 deci manj kot prej.

A to imaš na turanu tole škatlico:
Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a Patrik_A3 Ne dec 19, 2010 3:07 pm

ne, chiptuning, brez boxa. pri avtoelektroniki.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Ne dec 19, 2010 6:20 pm

andrejkor je napisal/-a:Zdravo... Prebral sem par tem, ampak nisem dobil konkretnih odgovorov zase :D

Nehote sem na ebayu naletel na tole zadevico http://cgi.ebay.de/Fiat-Bravo-1-9-JTD-1 ... 1c136896b9 in zato me zanima, če ima mogoče kateri forumaš izkušnje z tovrstnimi boxi? kako se obnesejo? in kakšne so lahko posledice na motorju - enako kot pri chiptuningu ali pač lahko tu nastopi kaj drugega? Kajti gre se za mojega starega bravota 99letnik 1.9jtd, in toliko bi še dal za tuning... Ker chiptuning se mi ne splača, tistih 300€ škoda dat na tako star avto! To je pa ugodna varijanta, tako da sprašujem vas mojstre kaj pravite na to? uzet al ne uzet, prednosti in slabosti?

Že vnaprej hvala za pomoč! 8)

Al-racing ima še stare verzije boxov. Škatlice so plastične, to pomeni da moraš dobro pazit kam box daš.
Drugo je pa to, da je verzija boxov še predpotopna, nastavljanje na šraufek z obratno logiko od urinega kazalca.
Sicer delajo, ampak nisem bil navdušen nad njimi. Tech support je nikakav. Roba je italjanska, verjetno dobiva od Donator store.
So pa tudi ostali ponudniki, ki imajo mnogo boljše izvedeno nastavljanje moči in navora, sam niso tolk poceni. ;)
Ni vse isto...
 
andrejkor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: So okt 13, 2007 2:00 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a andrejkor To dec 21, 2010 7:19 am

sej zdej sem gledal tele od donator store, je za moj avtomobil 100€? in me zanima če ma kdo z temi izkušnje? če se vredu obnesejo?
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo To dec 21, 2010 7:27 am

andrejkor je napisal/-a:sej zdej sem gledal tele od donator store, je za moj avtomobil 100€? in me zanima če ma kdo z temi izkušnje? če se vredu obnesejo?

Plastika.
Pridi do mene, boš stestiral pa še izbiral boš lahko katerega hočeš. Cene so primerljive, pa še support in montažo dobiš free. :tomidelej:
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a čare To dec 21, 2010 5:42 pm

En pameten razlog kaj je aluminijast boljši od plastičnega prosim.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo To dec 21, 2010 5:48 pm

čare je napisal/-a:En pameten razlog kaj je aluminijast boljši od plastičnega prosim.

Ammmm, ne bom se kregal z mojstrom foruma... ;)
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a čare To dec 21, 2010 5:52 pm

Pusti ti mojstra foruma to je pač tam tko napisan.Sam sem kupil od Donatoja plastičnega,ker sem pač tist petek imel dopust in nisem mel kaj za počet in sem dopoldne spokal v MB,ker se mi ni dalo čakat do 16-ih da bi prišel do tebe...Avto gre,box je plastičen boli me briga ko crkne crkne en ali drug a ja pa vztrajnik vibrira tko da bom tud to menjal.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xalfist To dec 21, 2010 5:58 pm

hippo je napisal/-a:
čare je napisal/-a:En pameten razlog kaj je aluminijast boljši od plastičnega prosim.

Ammmm, ne bom se kregal z mojstrom foruma... ;)



Saj to ni kreganje, čare samo sprašuje, in mene tut zanima zakaj je aluminjasti boljši? Zakaj aluminjasto ohišje tukaj igra boljšo vlogo od plastičnega? Pač zanima me, da izvem nekaj novega.
Alfa romeo 147
 
busti1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 12, 2007 8:49 pm
Kraj: LJUBLJANA

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a busti1 Pe dec 24, 2010 10:00 pm

če te še zanima t box se pozanimaj pri avtoteam vodnik v Podutiku, Lj.
boško
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo Pe dec 24, 2010 10:56 pm

busti1 je napisal/-a:če te še zanima t box se pozanimaj pri avtoteam vodnik v Podutiku, Lj.

Vodnik ima samo Steinbauerje. Cena pri njih pa vemo kakšna je...
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a airmike Pe dec 24, 2010 10:58 pm

xalfist je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
čare je napisal/-a:En pameten razlog kaj je aluminijast boljši od plastičnega prosim.

Ammmm, ne bom se kregal z mojstrom foruma... ;)



Saj to ni kreganje, čare samo sprašuje, in mene tut zanima zakaj je aluminjasti boljši? Zakaj aluminjasto ohišje tukaj igra boljšo vlogo od plastičnega? Pač zanima me, da izvem nekaj novega.



Aluminjasti je boljši zato ker ga on prodaja......
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo So dec 25, 2010 8:59 am

airmike je napisal/-a:Aluminjasti je boljši zato ker ga on prodaja......

Mogoče pa ti prodajaš plastične...
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a airmike So dec 25, 2010 10:52 am

hippo je napisal/-a:
airmike je napisal/-a:Aluminjasti je boljši zato ker ga on prodaja......

Mogoče pa ti prodajaš plastične...


Kupiš? :vc
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a hippo So dec 25, 2010 11:12 am

airmike je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
airmike je napisal/-a:Aluminjasti je boljši zato ker ga on prodaja......

Mogoče pa ti prodajaš plastične...


Kupiš? :vc

Hvala.

Obstajajo pa eni, ki delajo vse s plastiko, mislim pa da so edini v tem cenovnem rangu: Steinbauer.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4182
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Sr dec 29, 2010 1:37 pm

-vidim,da ste se razpisali,spet eni pametujejo,eni blatijo konkurenco,bolj zaradi tega,da peljejo vodo na svoj mlin,kot da dejansko vedo o čem pišejo :?
-donatorstore se pravilno napiše in ne,al-racing ni njegov odjemalec,niti ni pomembno kdo je,ker je to poslovna skrivnost,ker ima vsak svojo cenovno politiko,torej ni dražje nujno boljše ;)
-o novitecu nebi,ker bom potem enak tistim,ki jih omenjam na začetku,v glavnem,ni problem dodatni kabel za turbo,ampak ne mi o sprotnem spremljanju parametrov...
-jaz sem tudi bil pri donatorstore in imam vpogled v te zadeve,zato vem kaj ponujajo,več kot 20 000 strank tudi nekaj šteje,raje ne računajte koliko je to denarja,če kdo dvomi,da ne vlagajo v razvoj :shock:
-pridejo tudi novejše boljše različice (tudi dražje),mogoče tudi lepše škatlice (enima kot da je bolj pomembna embalaža,kot vsebina)
-imeli so tudi alu-škatle,ampak aluminij je odličen toplotni prevodnik,še bolj se zagreje,če je blizu izvora toplote,kar se vlage in tresljajev tiče,je vse zalito,na koncu koncev,menda ne mislite vodo gor polivat,nenazadnje,lahko box ovijete v pvc vrečko,pa je stvar rešena,saj ne "diha"
-pa nimam proti aluminiju nič,tudi sami imamo boxe za TDI PD motorje v alu ohišju,ker so preprosto bile idealne velikosti za elektroniko,ki pride noter,milijone ponudnikov praznih škatlic je na netu,samo izberete katera vam paše ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4182
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a xxl Sr dec 29, 2010 1:48 pm

-mogoče ena zanimivost;verjetno drug teden pride eden poslovnež,ki že 10 let vse avte vozi na boxe iz e-baya,naredil je skupno prek 500 000km brez težav (zdaj ima volvo XC 90)
-pride probat,da vidi razliko s tem,ki ga že ima vgrajenega,pač,zanima ga,ni daleč od mene
-na servisu je mehanik nekaj gondral ,da mu ne bodo priznali garancije,pa je na koncu priznal,da hišni tuner za volvote tudi ponuja podoben box,ki se priklaplja na skupni vod za cca 900 evrov,pa naj si vsak misli svoje,kaj je res,kaj ni :?
-sam sem imel priložnost na Grobniku,da sem dirkal s enakim čipanim avtom pri zanem slo-tuneru,ki naj bi imel cca 140KM,pa sva bila enaka,obstajajo primerjave,recimo dveh opel astra na youtube,ki sta bile povsem poravnane
-imam občutek,da so proti boxom najbolj tisti,ki so čipali,in zdaj s kritiziranjem prepričujejo ostale,da je njihova odločitev in vložek bolj upravičen
-jaz pa pravim,čipanje je boljše,ker lahko bolj natančno vplivaš na nastavitve,ampak obstaja alternativa,in dokler ne bodo cenovno primerljive,bo vedno vsak sam premislil kako in kam bo investiral svoj denar,mar ne ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 29, 2010 2:46 pm

A obstaja nekdo, ki mi lahko pojasni sledečo laž? (namreč, sam sem se v življenju prepričal, da karkoli pride iz itailje, velja en drek al pa še manj. in če mi itailjan reče, da je trava zelena...raje 2x pogledam, če je res zelena):

Recimo tale tuning-box:
http://www.donatorstore.eu/shop/index.p ... ts_id=3360

Vse lepo in prav. Priključi se na skupni vod TDCi motorja. Vendar v opisu spodaj piše:

DONATOR® CR5 Eco&Power is our unique system which you with remote control can choose beetwen Eco or Power mapp. CR5 works by modifying the electronic signals that control fuel pressure produced by the pump in order to optimize engine performance.

In še malo nižje:

Will not harm your engine, does not increase injection pressure.

Kako je potem mogoče s to napravico,ki se čisto slučajno priklopi na skupni vod z namenom, da "laže" ECU-ju o pritisku goriva v skupnem vodu in zato ECU dvigne tlak pumpe, da skozi dize nafta plune z večjim pritiskom, pridobiti večjo moč & navor, če pa v opisu piše......da napravica ne dvigne tlaka goriva?????????

In kako naj potem človek kupi tuning-box za enih 100€ brez, da bi se upravičeno bal, da ne bo pumpa prdnla pa še kej zraven tut?

Hvala za vse mogoče odgovore!

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a R 26 Sr dec 29, 2010 3:11 pm

Fora večje zmogljivosti pri dizlih ni to, da špricne pod večjim pritiskom, temveč da naredi mešanico bolj bogato.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Tuning box iz ebaya

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 29, 2010 4:04 pm

Ja,itak. To se doseže tak, da dvigneš pritisk goriva. Več pritiska pri istem odpiralnem času injektorja = več goriva v cilindru.
Drugačen princip s tole plastik-fantastik škatlico na tem motorju....ni mogoč...

LP!
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov