Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a domzikales Če dec 30, 2010 11:29 pm

Sem vidu da je ta tema še nekak dejavna in bom kar tukaj vprašal ker se gre lih za športni filter. Ko se je jemala mašina ven iz avta se mi je športni filter malenkost razparal in sem dal čez najlonko in me sedaj zanima ali je bolše da kupim novega ali je to vredu. Zanima me ali je možno da ta najlonka zaduši filter? Ali gre majn zraka skozi filter zaradi tega? Ali ni nobene težave in pustim tako kot je?


Hvala za prijaznost!
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: FILTRI

Napisal/-a bass Po jan 03, 2011 1:06 pm

:cry :jy

Menjaj filter pa se ne smeši.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
domzikales
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: Sr mar 19, 2008 5:34 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a domzikales To jan 04, 2011 9:34 am

bass je napisal/-a::cry :jy

Menjaj filter pa se ne smeši.


Hvala za prijaznost. A te pizdi kej? :)
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re:

Napisal/-a Grega_ Če jan 06, 2011 2:48 pm

defasturias je napisal/-a:Aja, pa zvok daje samo konusni filter ali vsak?

Drugače pri temu filtru Green Storm piše tole: Sestavljen je iz koničnega zračnega filtra in kompaktnega ABS ohišja, ki služi kot toplotna zaščita pred dotokom vročega zraka v motor.

Torej izolacija ne bi bila potrebna?



Probaj dobiti komplet CAI in bo zvok in konji, predelava ni nič kaj preveč zahtevna. Sam sem CAI naročil iz USA, vse skupaj je prišlo cca. 130 EUR (pri nas 300-400eur in sem jim rekel samo hvala lepa :ne :ne ). Avto ima sedaj 10konjev več kot prej, več navora, blokada je višje, merjeno na valarjih. :D
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Re:

Napisal/-a airmike Če jan 06, 2011 2:54 pm

Grega_ je napisal/-a: Avto ima sedaj 10konjev več kot prej, več navora, blokada je višje, merjeno na valarjih. :D



Pa zdej ma zadnji pogon namest sprednji :vc
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: Re:

Napisal/-a Grega_ Pe jan 07, 2011 8:48 am

airmike je napisal/-a:
Grega_ je napisal/-a: Avto ima sedaj 10konjev več kot prej, več navora, blokada je višje, merjeno na valarjih. :D



Pa zdej ma zadnji pogon namest sprednji :vc



Fora je bla da če da kaj več konjev da CAI. Filter se tako ali tako več ali manj samo dere (v prejnšnjem avtu sem ga imel nekaj časa), sploh če nimaš zaščitenega pred toplim zrakom pod motornim pokrovom oz. dovoda hladnega zraka do motorja. Pač za zelo malo denarja prideš do nekaj konjev več, je bil pa vse skupaj bolj test da vidimo če bo kaj več konjev pokazalo in ne neko navdušenje zaradi teh 10konjev in zvoka.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Re:

Napisal/-a airmike Pe jan 07, 2011 8:08 pm

Grega_ je napisal/-a:
airmike je napisal/-a:
Grega_ je napisal/-a: Avto ima sedaj 10konjev več kot prej, več navora, blokada je višje, merjeno na valarjih. :D



Pa zdej ma zadnji pogon namest sprednji :vc



Fora je bla da če da kaj več konjev da CAI. Filter se tako ali tako več ali manj samo dere (v prejnšnjem avtu sem ga imel nekaj časa), sploh če nimaš zaščitenega pred toplim zrakom pod motornim pokrovom oz. dovoda hladnega zraka do motorja. Pač za zelo malo denarja prideš do nekaj konjev več, je bil pa vse skupaj bolj test da vidimo če bo kaj več konjev pokazalo in ne neko navdušenje zaradi teh 10konjev in zvoka.


Se strinjam da če je dober CAI lahk da tud par konjev....tudi 10 na določenih avtih. Sam da bi pa CAI blokado prestavo je pa lovska :D
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a lizard Pe jan 07, 2011 8:22 pm

CAI odvzame nekaj navora v spodnjih oz srednjih obratih, saj so orginalne resonančen škatle zdizajnirane tako, da ob tem, da dušijo zvok, tudi pripomorejo k bolj ugodni krivulji navora. V visokih obratih pa CAI res lahko kaj doda, ampak malenkost. Treba je seveda vse imeti poštimano - dotok hladnega zraka, dober filter pa potem še CAI. Šele potem na dobrih 200 konjev dobiš ene kake 3 konje zraven :), predvsem pa je razlika pri zvoku.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: FILTRI

Napisal/-a airmike Pe jan 07, 2011 9:04 pm

Maš tud CAI sisteme z resonančnimi komorami itd... imenuje se AEM V2.

Drgač pa o tej bučki o 3hp pri 200hp avtu. Nissam micra K11 1.3 75hp z cat back izpuhom in izpušnim kolektorjem ter CAI namerjeno 99hp*............to je 33% prirastek. Odvisno kak je serisko dovod poštiman. Če že serijsko dovolj dober pol nimaš kaj praskat. Če pa je porazno narjeno pa se da pridobit.

*evo dokaz:

http://www.youtube.com/watch?v=mUHYFrqZ8Yc
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a lizard Pe jan 07, 2011 9:17 pm

No to itak, od motorja do motorja je veliko razlik. Sicer pa pri atmosfercu ni veliko modrije, če hočeš več konjev - čim več zraka (večja loputa, CAI, filter,...) in druge odmične, pa tudi z izpuhom se lahko malce poigraš. Jaz sem samo z menjavo sesalnih cevi (kupil rabljenih 6 za 60€) dobil 20 konjev, ampak to je zgolj slučaj, da je pri tem motorju to možno oz. da obstaja več tipov seslanih cevi, ki imajo različen premer.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a vojkostar So jan 08, 2011 3:43 pm

glede prepustnosti umazanije filtrov.......
http://www.youtube.com/watch?v=4r8NajjYkFA
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Re: FILTRI

Napisal/-a profii Sr jan 12, 2011 11:05 am

Kje se dobi te penaste filtre?
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a vojkostar Sr jan 12, 2011 1:26 pm

pomoje kr ebay
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a lizard Sr jan 12, 2011 2:23 pm

Ja itak, če pa je posnetek naredila firma ki prodaja te penaste filtre :). Pa samo pri penastem filtru se prekine kader po tem ko pokažejo robec :lol:.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: FILTRI

Napisal/-a ~toMmy~ Sr jan 12, 2011 2:27 pm

profii je napisal/-a:Kje se dobi te penaste filtre?


Najbrž kak Top Shop! :D Eni bi pa tud vse takoj nabavli... =P
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a vojkostar Sr jan 12, 2011 9:02 pm

ma dejansko obstaja firma, itak dv en test, če boste gledal primerjalne teste, k&a tole je blo fake, samo nekje vseen se vidi da penasti filtri so ok, so pa dragi, tud pr ns se dobi ene zadeve.........no če najdem link prlimam, drgač pa hec testa je biv da so povprašal k&n zakaj tok sranja skoz spusti glede na to da na oglasih piše da dodatno olje preprečuje prehod drobnih delcev, njihov odgovor je bil, da je bila gaza, postavljena za filtrom verjetno na oljena z k n oljem. isto časno so trdili, da olje katerega pošpricamo po filtru ne vhaja v sistem........malce si nasprotuje tole, če olje iz filtra vhaja v sistem ti zapaca liftmeser in podobno

evo......
http://www.bobistheoilguy.com/airfilter/airtest3.htm
 
BoBeR52
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Po mar 31, 2008 8:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: FILTRI

Napisal/-a BoBeR52 To jan 18, 2011 6:23 pm

http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... 17n5219ph4

Če že res misli kdo peno iskat :mrgreen: res da je za moped sam nima veze
100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa
 
JonnyQuest
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po mar 01, 2010 8:02 pm

Re: FILTRI

Napisal/-a JonnyQuest Če feb 03, 2011 12:22 pm

Če bo komu prav prišlo še eno mnenje... Pred kratkim sem kupil K&N vgradni vilter za mojega Peugeota 206 1.4.

http://www.a3m-tuningshop.com/Article.a ... cleid=4046

Opažanja:
-zvok motorja je drugačen, približno tak kot če v airboxu sploh ne bi blo filtra (ni pa neka ful razlika)
-na pospeških nisem opazil izboljšav
-velika razlika je pa v odzivu motorja, veliko lepše se da dozirati moč, pozna se v nižjih obratih, ko le za milimeter pritisneš plin avto že potegne, z stock filtrom moraš biti malo bolj odločen, da se kaj zgodi - speljevanje je veliko bolj gladko
-še ena razlika je, da lahko vozim v višjih prestavah, npr. prej v 5 prestavi, čim je šlo pod 70kmh nisem mogel več pospešiti (oziroma lahko vendar se je motor že matral), z K&N brez problema iz 60kmh v 5 prestavi pospešim.

torej na splošno je s tem vgradnim K&N razlika razvidna pri nizkih obratih, se čuti, da motor dobi več zraka. Nekako bolj gladko vse deluje, malce lepši zvok...to je pa to.

Nekih +konjev pa ne pričakovati pri vgradnih filtrih, če želite več moči in zvok bo treba namontirati zunanji konusni filter...
 
Uporabniški avatar
_Ozi_
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Ne sep 23, 2007 10:56 am
Kraj: Rivercity

Re: FILTRI

Napisal/-a _Ozi_ Če feb 03, 2011 3:17 pm

Kje je epic post button, ko ga rabiš? =P
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Re: FILTRI

Napisal/-a =ZiAn= To feb 08, 2011 10:52 pm

@JonnyQuest, lepo da so se pokazale take spremembe. Očitno je problem pri meni v tem, da imam dobrega pol litra večjo kubaturo, ker jaz pri menjavi navadnega za K&N vgradnega nisem opazil nobene spremembe.

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov