Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a Beri Če maj 29, 2014 5:23 pm

abbe je napisal/-a:
kašne ti pišeš.
vsaj sliko umakn iz podpisa da ne delaš človeku sramote...

Verjetno misliš na moj avatar.
Dalje, ne ukvarjaj se z mano, ampak opiši moje napake.
PS. zakaj obstajajo strokovnjaki, kateri odklanjajo te filtre ? Link http://www.sbs-tuning.com/index.php?s=dpf-odstranitev
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a abbe Če maj 29, 2014 8:00 pm

Beri je napisal/-a:
vuli je napisal/-a:dokler lučka za regeneracijo ne ugasne.
Pri meni v navodilih piše, v kolikor se ta lučka prižge, se opravlja regeneracija in je potrebno voziti vsaj 60 km/h (če je mogoče) in dokler ne ugasne. Regeneracija lahko traja 30 minut. (nissan qq)

Pol ure nepotrebne vožnje :D
To je odgovor tistim, kateri zagovarjajo ta brezpotreben filter,.......... pol ure dodatnega onesnaževanja.
Greš v službo. se prižge lučka in moraš nadaljevati vožnjo pa še zamudiš v službo,......... krasno :DDD

no da se mal s tabo ukvarjam k maš že željo.
1. v tej temi nisi še nič pametnega napisal.
2. jst mam kr precej pametnih odgovorov..
3.ni res da gre za pol ure nepotrebne vožnje.sploh ne gre za nepotrebno vožnjo.pač nadaljuješ s svojo vožnjo do cilja in tam ugasneš avto (tut če v njigi kao piše da ne smeš,sam to nikjer ne piše,piše da ni priporočljivo). ko boš znova avto prižgal bo ecu sprožil postopek za regeneracijo takoj ko bodo pogoji za to ustvarjeni... in se bo izvedla.če se ne bo se bo pa naslednjič.če se pa tut takrat nebo potem bo ecu začel z prisilno regeneracijo kar pomeni da bo že od mrzlega delal post vbrizge da se bo dpf prej segrel na tistih 500 stopinj. če pa še potem ne uspe narest regeneracije je to znak da dizel ni za to osebo ker se vozi samo na kratke relacije..
4.kakšne pol ure DODATNEGA onesnaževanja saj pred regeneracijo nisi onesnaževal okolja s trdimi delci ker so ostali v dpf-ju?
kle hodš sam v ene ekstreme.....

No pa da še odgovorim zakaj obstaja folk ki odstranjuje dpf-je.
1. zato ker folk ne skrbi za svoja vozila in se dpf-ji mašijo po nepotrebnem.
če maš z vozilom vsak dan neko normalno vožnjo se dpf nikoli ne bo zabasal do te mere da bo potreben obisk servisa...
če se pa zabaše do te mere pa nardiš regeneracijo pa itak nisi nič naredu ker se bo spet zabasal, ker je nekaj z avtom narobe.
folk ma na vozilih po 200.000+ km. šobe pri tolkih kilometrih ne delajo več tko k morejo,veliko vozil ima netesem tlačni sistem,imajo v okvari egr,neredno servisirajo avto, napačno olje nalivajo,vozijo se po jajcih do 1900 obratov ker oni kao šparajo z gorivom(to vse govorim iz izkušenj ,ker popravljam pa servisiram vozila in vidim vse živo) in zardi tega se maši dpf!!
in ko enmu takmu rečeš da je nov dpf 1000+ eur pa da s tem le odpraviš posledice nepravilnega delovanja vozila, kar pomeni da bo šlo še en kupček denarja za odpravo vzroka mašenja, začnejo razlagat da je to preveč denarja da oni majo lizing, zanima jih če obstaja kakšna cenejša varianta in potem jim poveš da se ga da dat stran za cca 400 eur.
jaz še nisem slišal da bi kdo dal dol dpf na avtu mlajšem od cca 3 leta..al pa da ma manj kot 100.000 km. če odštejemo tuning zadeve.
eto upam da sm ti odgovoru na čim več
Ni vse res kar napišem
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a vuli Če maj 29, 2014 9:25 pm

1.Jaz sem napisal, da LAHKO traja 30 min. (verjetno so tolk napisali za rezervo, ker če bi napisali da traja regeneracija 5 min in bi pri enemu uporabniku tole trajalo 10min, bi bil pol verjetno cel halo.)
2. Popravek na moj prejšnji post:
Regeneracija se opravlja avtomatsko in naj je uporabnik nebi zaznal.
Če prav razumem, če se prižge DPF lučka, je dpf filter orenk zabasan...
Slika
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a Beri Če maj 29, 2014 9:36 pm

abbe je napisal/-a:no da se mal s tabo ukvarjam k maš že željo.
1. v tej temi nisi še nič pametnega napisal.
2. jst mam kr precej pametnih odgovorov..
3.ni res da gre za pol ure nepotrebne vožnje.sploh ne gre za nepotrebno vožnjo.pač nadaljuješ s svojo vožnjo do cilja in tam ugasneš avto (tut če v njigi kao piše da ne smeš,sam to nikjer ne piše,piše da ni priporočljivo). ko boš znova avto prižgal bo ecu sprožil postopek za regeneracijo takoj ko bodo pogoji za to ustvarjeni... in se bo izvedla.če se ne bo se bo pa naslednjič.če se pa tut takrat nebo potem bo ecu začel z prisilno regeneracijo kar pomeni da bo že od mrzlega delal post vbrizge da se bo dpf prej segrel na tistih 500 stopinj. če pa še potem ne uspe narest regeneracije je to znak da dizel ni za to osebo ker se vozi samo na kratke relacije..
4.kakšne pol ure DODATNEGA onesnaževanja saj pred regeneracijo nisi onesnaževal okolja s trdimi delci ker so ostali v dpf-ju?
kle hodš sam v ene ekstreme.....

No pa da še odgovorim zakaj obstaja folk ki odstranjuje dpf-je.
1. zato ker folk ne skrbi za svoja vozila in se dpf-ji mašijo po nepotrebnem.
če maš z vozilom vsak dan neko normalno vožnjo se dpf nikoli ne bo zabasal do te mere da bo potreben obisk servisa...
če se pa zabaše do te mere pa nardiš regeneracijo pa itak nisi nič naredu ker se bo spet zabasal, ker je nekaj z avtom narobe.
folk ma na vozilih po 200.000+ km. šobe pri tolkih kilometrih ne delajo več tko k morejo,veliko vozil ima netesem tlačni sistem,imajo v okvari egr,neredno servisirajo avto, napačno olje nalivajo,vozijo se po jajcih do 1900 obratov ker oni kao šparajo z gorivom(to vse govorim iz izkušenj ,ker popravljam pa servisiram vozila in vidim vse živo) in zardi tega se maši dpf!!
in ko enmu takmu rečeš da je nov dpf 1000+ eur pa da s tem le odpraviš posledice nepravilnega delovanja vozila, kar pomeni da bo šlo še en kupček denarja za odpravo vzroka mašenja, začnejo razlagat da je to preveč denarja da oni majo lizing, zanima jih če obstaja kakšna cenejša varianta in potem jim poveš da se ga da dat stran za cca 400 eur.
jaz še nisem slišal da bi kdo dal dol dpf na avtu mlajšem od cca 3 leta..al pa da ma manj kot 100.000 km. če odštejemo tuning zadeve.
eto upam da sm ti odgovoru na čim več

Strokovnjaki so tudi napisali TOLE ali pa TOLE

Na zadnjem linku, med ostalim piše tudi tole: Če vse deluje pravilno povprečen voznik te regeneracije, ki se ponavlja na 800 do 1500 prevoženih km in traja cca. 30 km, skoraj ne opazi.

Nisem strokovnjak a če si ti večji od njih, pol se opravičujem :lol:
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a J.McLane Pe maj 30, 2014 6:49 am

Strokovnjaki, ki zagovarjajo DPF bodo trdili drugače kot strokovnjaki, ki služijo od odstranjevanja DPF =P

Drugače pa, tako kot so se pojavli prvi katalizatorji, ki so delali več problemov in višali porabo tako je z DPF, prva generacija ki je bila montirana na takratne motorje, ki niso bili zasnovani skupaj z DPF uporabo bodo sigurno imeli več problemov, kot pa najnovejše generacije.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a abbe Pe maj 30, 2014 7:38 am

Beri je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:no da se mal s tabo ukvarjam k maš že željo.
1. v tej temi nisi še nič pametnega napisal.
2. jst mam kr precej pametnih odgovorov..
3.ni res da gre za pol ure nepotrebne vožnje.sploh ne gre za nepotrebno vožnjo.pač nadaljuješ s svojo vožnjo do cilja in tam ugasneš avto (tut če v njigi kao piše da ne smeš,sam to nikjer ne piše,piše da ni priporočljivo). ko boš znova avto prižgal bo ecu sprožil postopek za regeneracijo takoj ko bodo pogoji za to ustvarjeni... in se bo izvedla.če se ne bo se bo pa naslednjič.če se pa tut takrat nebo potem bo ecu začel z prisilno regeneracijo kar pomeni da bo že od mrzlega delal post vbrizge da se bo dpf prej segrel na tistih 500 stopinj. če pa še potem ne uspe narest regeneracije je to znak da dizel ni za to osebo ker se vozi samo na kratke relacije..
4.kakšne pol ure DODATNEGA onesnaževanja saj pred regeneracijo nisi onesnaževal okolja s trdimi delci ker so ostali v dpf-ju?
kle hodš sam v ene ekstreme.....

No pa da še odgovorim zakaj obstaja folk ki odstranjuje dpf-je.
1. zato ker folk ne skrbi za svoja vozila in se dpf-ji mašijo po nepotrebnem.
če maš z vozilom vsak dan neko normalno vožnjo se dpf nikoli ne bo zabasal do te mere da bo potreben obisk servisa...
če se pa zabaše do te mere pa nardiš regeneracijo pa itak nisi nič naredu ker se bo spet zabasal, ker je nekaj z avtom narobe.
folk ma na vozilih po 200.000+ km. šobe pri tolkih kilometrih ne delajo več tko k morejo,veliko vozil ima netesem tlačni sistem,imajo v okvari egr,neredno servisirajo avto, napačno olje nalivajo,vozijo se po jajcih do 1900 obratov ker oni kao šparajo z gorivom(to vse govorim iz izkušenj ,ker popravljam pa servisiram vozila in vidim vse živo) in zardi tega se maši dpf!!
in ko enmu takmu rečeš da je nov dpf 1000+ eur pa da s tem le odpraviš posledice nepravilnega delovanja vozila, kar pomeni da bo šlo še en kupček denarja za odpravo vzroka mašenja, začnejo razlagat da je to preveč denarja da oni majo lizing, zanima jih če obstaja kakšna cenejša varianta in potem jim poveš da se ga da dat stran za cca 400 eur.
jaz še nisem slišal da bi kdo dal dol dpf na avtu mlajšem od cca 3 leta..al pa da ma manj kot 100.000 km. če odštejemo tuning zadeve.
eto upam da sm ti odgovoru na čim več

Strokovnjaki so tudi napisali TOLE ali pa TOLE

Na zadnjem linku, med ostalim piše tudi tole: Če vse deluje pravilno povprečen voznik te regeneracije, ki se ponavlja na 800 do 1500 prevoženih km in traja cca. 30 km, skoraj ne opazi.

Nisem strokovnjak a če si ti večji od njih, pol se opravičujem :lol:



no djva pa tko začet g. teoretik.
v kolkih avtih si se vozil ko so delal regeneracijo pa da je ta trajala 30 mi ali pa 30 km kot pišeš v zadnjem postu?
pri koliko avtih si spremljal parametre regeneracije z testerje?
če je na oboje odbovor 0 potem itak nimaš kj komentirat v tej debati z takimi posti kot jih limaš.ker kar limaš je rekal kazala(izuzeta sta zadnja dva linka k
v tvojem zadnjem postu,kjer je itak napisano to kar sem jaznapisal post višje tko da sploh ne vidim poante da si tole limal).sploh una slika k se za unmu hotrodom kadi pa pišeš da se to dogaja ko se dela regeneracija..itak pa nbene kredibilnosti niaš kle na forumu..seveda je to moje mnenje
internetnih teoretikou je itak ogromno,pa na internetu se naiše vse živo pa vsak piše v ekstreme tko da če že delaš neke izvlečke poglej na obe strani extremov pa potem presodi kaj zna biti bolj točno.
jst sem na svojem avtu dpf dal dol,sam sem vseen mnenja da je to dobra pogruntavščina in da ne povzroča težav na vozilih ko so nova oz ko imajo recmo da mank k cca 200.000 km.
in to zagovarjam že celo temo, ti pa sam neki prebiraš na forumih pa neke linke limaš a v praksi verjetn sploh nisi vidu dpfja od znotraj kaj čele kakšen diferenčni senzor...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a Beri Pe maj 30, 2014 9:23 am

abbe je napisal/-a:no djva pa tko začet g. teoretik.

Lej, zopet se name spravljaš, je tema o meni in moji teoriji al je tema o tebi in tvoji praksi ?

abbe je napisal/-a:v kolkih avtih si se vozil ko so delal regeneracijo pa da je ta trajala 30 mi ali pa 30 km kot pišeš v zadnjem postu?

Jaz sem citiral to kar je na linku in to niso moje trditve, ta link je od strokovnjakov in v kolikor smatraš da zavajajo, potem jih toži - te podpiram pri tožbi!

abbe je napisal/-a: pri koliko avtih si spremljal parametre regeneracije z testerje?

Kaj pa ti ?

abbe je napisal/-a:če je na oboje odbovor 0 potem itak nimaš kj komentirat v tej debati
Ma nemoj?
Ti boš meni ukazoval kaj bom in kaj ne bom?!
In nehi se preseravati z ukvarjanjem s forumaši oz. z mano, izvoli, imaš temo in obrazloži po svojih močeh in dovoli nam ostalim da se uključimo v debato.
Če misliš, da vsi moramo misliti kot ti, potem se ta tema lahko zaklene.

abbe je napisal/-a:internetnih teoretikou je itak ogromno,pa na internetu se naiše vse živo pa vsak piše v ekstreme tko da če že delaš neke izvlečke poglej na obe strani extremov pa potem presodi kaj zna biti bolj točno.
Eno je kaj jaz prenezem z interneta a drugo je, ko ti pojasnim koliko se ene nepotrebne energije porabi za ta filter in s tem onesnaževanje - beri v mojih prejšnjih postih.



abbe je napisal/-a:in to zagovarjam že celo temo, ti pa sam neki prebiraš na forumih pa neke linke limaš a v praksi verjetn sploh nisi vidu dpfja od znotraj kaj čele kakšen diferenčni senzor...
Da je brezvezen ta filter, to je moje sedanje mnenje a ti boš to skozi čas spoznal.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a LeQuack Pe maj 30, 2014 11:16 am

Sej je tud katalizator brezveze ane, za delovanje avta nima nobenega pomena.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a f.taunus Pe maj 30, 2014 1:35 pm

tomzzi je napisal/-a:Če pa ravno parkiram pred firmo med regeneracijo pa pač počakam dokler ne konča predno ugasnem avto. Čeprav v navodilih piše naj bi vozil nad 2000rpm in vsaj 50km/h med regeneracijo. Ampak včasih to pač ni mogoče. To je to. Zaenkrat z DPF ni problemov.

Sedaj pa ti meni pojasni, kako veš da ti laufa regeneracija, da bom drugič tudi sam počakal preden ugasnem avto?
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a Beri Pe maj 30, 2014 2:43 pm

LeQuack je napisal/-a:Sej je tud katalizator brezveze ane, za delovanje avta nima nobenega pomena.

Katalizatorja nisem omenil.
Če je pa to tvoje mnenje, mene ne omenjaj :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a abbe Pe maj 30, 2014 5:46 pm

@beri
ne spravljam se nate(niti te ne poznam niti nimam pa nič proti tebi) ampak na tvoje trditve ki jih pišeš in niso v navednicah sepravi ne citiraš nikogar ampak pišeš svoje mnenje.
nevem zakaj bi kogar koli tožu....
jaz sem v vsaj 20 avtomobilih bil kjer je potekal regeneracija pa s testerjem gledal al je bla to prisilna al pa ne.
in noben ni delal regeneracije 30 minut.
mb odšteva od 600 sekund na dol. se pravi 10 min.ko nima več pogojev za regeneracijo neha delat in potem ko se vzpostavijo pogoji nadaljuje z regeneracijo (nadaljuje je ne začenja od začetka)
nikakor ne mislim da morate biti vsi enakega mnenja kot jaz. daleč od tega.
vendar ti nikjer nisi napisal svoj post in lepo strukturno razložil zakaj je dpf zanič in to podkrepil z recimo dokazi.samo limaš neke linke pa neke slike. pa pišeš da se kadi za vozili kot iz lokomotive pa da se strupi sproščajo...če ni dpfja se glih tako sproščajo...
tako pač ne poteka konstrukitvna debata.
vsak naj zagovarja svoje stališče sam je treba nekak povedat zakja to zagovarjaš.
ne pa da pišeš da je to brezveze da je to strup da oni pa ovi tko pišejo,pa da se ga odstranjuje ker je zanič
odstranjevanje je posledica nepravilnega delovanja vozila.
noben ga še ni dal stran ,če ni mel težav z njim.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a Beri Pe maj 30, 2014 8:46 pm

@abbe , pišem jaz tudi svoje mnenje, recimo TOLE
Preberi zadnja dva stavka :)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a tomzzi Pe maj 30, 2014 9:27 pm

f.taunus je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:Če pa ravno parkiram pred firmo med regeneracijo pa pač počakam dokler ne konča predno ugasnem avto. Čeprav v navodilih piše naj bi vozil nad 2000rpm in vsaj 50km/h med regeneracijo. Ampak včasih to pač ni mogoče. To je to. Zaenkrat z DPF ni problemov.

Sedaj pa ti meni pojasni, kako veš da ti laufa regeneracija, da bom drugič tudi sam počakal preden ugasnem avto?



Po povečani trenutni porabi goriva na mestu kjer je normalno 0,5l/h a pri regenraciji je okrog 2,5l/h. Tudi med vožnjo če spustiš gas ponavadi kaže trenutno porabo 0,0 a ne? no pri regeneraciji ne pade na 0,0 ampak je nad 2.0.
Potem je pa še glasnejši motor/izpuh in pa smrad ki ga drugače ni.
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a Beri So maj 31, 2014 7:57 am

@tomzzi:, tvoj opis potrjuje tisto,kar sem pisal :D
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a uros11 So maj 31, 2014 9:22 am

Jaz sem ocenil, da avto dela regeneracijo, ker se je na ravni cesti pri enakomernem gasu trenutna poraba dvigovala in nato padala za cca 0.5 do 1 l. Verjetno je to bilo to, ker drugače takih nihanj porabe brez spremembe obratov ni bilo. Drugače pa ni šans, da opaziš. Edino na mestu, ko se ustaviš, ko tuli ventilator in piha vroče izpod avta.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a tomzzi So maj 31, 2014 11:48 am

@uros
beri moj odgovor. Se opazi. To je moj prvi avto z DPF in ko sem prvič opazil to nisem niti vedel kaj dela oziroma če je normalno. Potem sem se pa vrgel v navodila in brskanje po spletu. Od takrat vem, da je to normalno in da se izvaja regeneracija dpf-ja takrat.
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a Nejko87 So apr 18, 2015 12:42 am

Denso elektroniko ti bosta zrihtala fanta iz "avtonega" Zbilje ;)
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a pskoda So apr 18, 2015 9:04 am

Jaz komaj čakam, da bodo tudi to začeli pri tehničnem merit, da bodo smrdlivce popravili oz odstranili iz prometa. DPF oz filtri trdih delcev je čisto vredu stvar in dela tisto za kar je namenjena brez problema tudi krepko preko 200kkm. Pri mojemu v 20kkm tudi enkrat nisem opazil, da se je pokadilo pri regeneraciji oz sploh ne veš kdaj se izvaja.

Za tiste, ki ne znajo vozit jim priporočam kolo brez motorja bo najceneje
Lp
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: DPF ilter NISSAN

Napisal/-a jeronimo Ne apr 19, 2015 5:21 am

Sej je bilo že rečeno kako bojo preverjal. In verjemi, tudi v opevani Njemački gre avto brez DPF skozi tehničnega ;)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 19 gostov