Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Pacl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr avg 27, 2014 1:19 pm

Modifikacija izpuha

Napisal/-a Pacl Sr avg 27, 2014 1:28 pm

Sem nov na tem forumu in me zanima nekaj zadev o homologaciji izpuha. Nikjer ne dobim jasnega odgovora, zato sem se odločil da povprašam še tukaj. Na avto Mercedes w203 si bi naredil okrasne nastavke za izpuh, ki naj bi izgledali takole nekot Slika , pa me zanima če je to potrebno homologirat ali ne, če je, kakšen je postopek homologacije?

Hvala za odgovore!

LP Pacl
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Modifikacija izpuha

Napisal/-a abbe Sr avg 27, 2014 2:09 pm

a samo nastavke na en strani, al boš tut cev potegnu na drugo stran pa tm tut mel izuh.
če 1 varianta potem naj bi bilo tako, da če je nastavek privijačen ni potrebno homologirati,če bo našvasan je treba.
glede na to da boš to sam delal ne boš mogu legalno homologirati.
druga variata pa itak odpade,ker pač ne moreš domaćih predelav homologirati..
Ni vse res kar napišem
 
Pacl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr avg 27, 2014 1:19 pm

Re: Modifikacija izpuha

Napisal/-a Pacl Sr avg 27, 2014 2:12 pm

Cev sem mislil tudi potegniti na drugo stran...pač tako kot je slika sem mislil naredit. Drugač pa hvala za odgovor
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Modifikacija izpuha

Napisal/-a INFINITI Sr avg 27, 2014 2:20 pm

Iz izkušenj - če bo lično narejeno, ne bodo na tehničnem imeli blage da je karkoli izvenserijskega, tako da se ne sekiraj preveč.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Modifikacija izpuha

Napisal/-a abbe Sr avg 27, 2014 2:33 pm

INFINITI je napisal/-a:Iz izkušenj - če bo lično narejeno, ne bodo na tehničnem imeli blage da je karkoli izvenserijskega, tako da se ne sekiraj preveč.

a res?
seprau na avtu ki nima 4 rorou bo to ok.
policiji tut? k ga bo na izredni tehnični vlekla?
nevem sicer kje ste doa da policaji nič ne vojo ampak v našem koncu bi se tko vozu sam par dni...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Modifikacija izpuha

Napisal/-a INFINITI Sr avg 27, 2014 3:25 pm

abbe je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Iz izkušenj - če bo lično narejeno, ne bodo na tehničnem imeli blage da je karkoli izvenserijskega, tako da se ne sekiraj preveč.

a res?
seprau na avtu ki nima 4 rorou bo to ok.
policiji tut? k ga bo na izredni tehnični vlekla?
nevem sicer kje ste doa da policaji nič ne vojo ampak v našem koncu bi se tko vozu sam par dni...


Ja res - in sem napisal iz izkušenj. Imel sem na BMW 740i - tovarniško NULA "rorov" na avtomobilu, ker so bili popolnoma skriti pod odbijačem. Potem sem dal gor inox športne lonce z "lepimi" krom nastavki in lej ga lej - 4 rori odzadaj, niti pisnil ni nihče na nobenem tehničnem. Pa še res lepo globoko je grgral tisti V8, ko si ga stisnil.

Sem napisal da če je lično urejeno ne bo težav - sploh pa če je avto ki ima tovarniško več izvedb, odvisno od motorjev pod havbo.
Recimo Hyundai coupe , je imel ror le na eni strani, močnejše verzije pa 2 - levo in desno - tudi ni nobeden ugotovil na tehničnem dodatne cevi na drugi strani. Če boš pa tlačil na negega 1.2 cliota 4 rore gor z fi 120 pa, da prdi kot preluknjan lonec na ciganskem Yugotu, pol pa ni čudno da te bodo zajebavali za to.

Tehnični pa so se delali kakor sem kjer živel - Koper, Kočevje, Ljubljana, Trzin - nikoli nisem imel težav.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov