Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a odprti clio Če sep 11, 2014 11:06 pm

mili je napisal/-a:Si mogoče njegov prijatelj, da ga tako hvališ? Pa ga reši in kupi dober avto potem ti. Pa brez zamere.



Hah... Boh obvarji :D z obema bivšima lastnikoma se ne gledam najlepše, tako da sem prvi v vrsti, ki bi lahko iz škodeželjnosti pljuval po avtu :lol: as you wish, kot je nekdo zapisal v drugi temi: če se sliši predobro, da bi bilo res, verjetno ni.

Še na vprašanje od kod mi to? Z opazovanjem vseh ostalih. Imaš ljudi, ki kupijo R.S.-a (ipd.) ter vržejo lepo vsoto denarja v podvozje in ljudi, ki kupijo R.S.-a ter namenijo nekaj evrov za rabljene "športne" fedre in avto žgejo nekaj prestav v vsako ravnino. Če nisi med drugimi me veseli, a nalijva si čistega vina - Twingo R.S. pa res ni nek lepotec, ne znotraj ne zunaj, zato težko verjamem, da bi si ga kdo želel zaradi izgleda (in to pravim kot Renault fan). A ljudje smo si različni, tako da srečno z nakupom :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a NoF3ar Pe sep 12, 2014 9:37 am

Pri twingotu je treba pazit kakšna platišča je treba dat gor! Če bos dal 500g tažje po osi bo avto šel še dosti slabše. Rajši kupi kakšne lahka platišča.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a Blinder Pe sep 12, 2014 9:48 am

Zakaj pa to s težo platišč? Mislim, kar velja za twingota velja tudi za vse ostale avtomobile!?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a damjan Pe sep 12, 2014 11:49 am

Sej nevem ali bi se smejal ali jokal...... kakšne pišete nekateri......
si sploh šou avto pogledat??? v živo?
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a Patrik_A3 Pe sep 12, 2014 12:10 pm

mili kupuješ RS twinga ki je narjen za norenje in ti sedaj kompliciraš? Kupi si polota ali pa golfa , ko so ga prej dedeki imeli za krompir vozit po njivi, pa boš ti srečen pa vsi ostali.

GTI, RS in podobni avti so z namenom, da se voziš hitreje, kaj tukaj ni jasno? to so avti s katerimi greš po nakupih,pa za vsak dan, ko pa se ti zalušta za vikend, pa greš na dirkališče, no v tem je pomen teh avtov, če še ti slučajno zmeraj ni jasno.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Pe sep 12, 2014 2:05 pm

odprti clio je napisal/-a:a nalijva si čistega vina - Twingo R.S. pa res ni nek lepotec, ne znotraj ne zunaj, zato težko verjamem, da bi si ga kdo želel zaradi izgleda (in to pravim kot Renault fan). A ljudje smo si različni, tako da srečno z nakupom :D


Meni je na zunaj RS zelo všeč, notranjosti pa nisem nikjer komeniral. Sto ljudi, sto čudi. Na dober nakup upam tudi jaz.
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Pe sep 12, 2014 2:12 pm

damjan je napisal/-a:Sej nevem ali bi se smejal ali jokal...... kakšne pišete nekateri......
si sploh šou avto pogledat??? v živo?


Smeh je dober za zdravje, ne bo ti hudega. Če ti gre na jok, preskoči temo in jo ne komentiraj. Preprosto.

A bi ga moral? Iz dodatnih slik, ki mi jih je lastnik poslal na mail, sem le temu povedal, kaj menim o vozilu, mu to podkrepil z objavami s foruma ter povedal, da me tako vozilo ne zanima. Žau. Nekatere to nebi motilo, mene ja.
Zadnjič spremenil mili, dne Pe sep 12, 2014 2:29 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Pe sep 12, 2014 2:22 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:mili kupuješ RS twinga ki je narjen za norenje in ti sedaj kompliciraš? Kupi si polota ali pa golfa , ko so ga prej dedeki imeli za krompir vozit po njivi, pa boš ti srečen pa vsi ostali.

GTI, RS in podobni avti so z namenom, da se voziš hitreje, kaj tukaj ni jasno? to so avti s katerimi greš po nakupih,pa za vsak dan, ko pa se ti zalušta za vikend, pa greš na dirkališče, no v tem je pomen teh avtov, če še ti slučajno zmeraj ni jasno.


Kompliciram? Niti ne, ampak za svoj denar poskušam kupiti čim boljše. Ti ne?

VW ne kupujem. Za to kar naj bi bil avto narejen še ne pomeni, da ga vsi tako vozijo. A potem bi morali enoprostorce kupovat samo tisti ki imajo družino, ker so pač temu namenjeni. Vidiš, pa ni tako. Mnogo jih kupi že zaradi dobrega položaja za volanom.

Že v svojem pisanju si sam navedel razliko v uporabi takih vozil ("narejen za norenje" in "z namenom, da se voziš hitreje") in jaz iščem takega, ki ga je uporabljal, da se je vozil hitreje.

Slučajno mi še vedno ni jasno, saj imamo pri nas že nekaj dni oblačno vreme in dež. Pri vas je kaj drugače?
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a damjan Pe sep 12, 2014 5:41 pm

rešitev zate..... KUPI NOVEGA...

pa ne mi nekih zgodbic pisat nazaj.... imel sem RS 200.... imam R26..... tako da....
karkoli boš kupu obstaja določen rizik takšen ali drugačen..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a pskoda Pe sep 12, 2014 5:54 pm

odprti clio je napisal/-a:
mili je napisal/-a:Si mogoče njegov prijatelj, da ga tako hvališ? Pa ga reši in kupi dober avto potem ti. Pa brez zamere.



Hah... Boh obvarji :D z obema bivšima lastnikoma se ne gledam najlepše, tako da sem prvi v vrsti, ki bi lahko iz škodeželjnosti pljuval po avtu :lol: as you wish, kot je nekdo zapisal v drugi temi: če se sliši predobro, da bi bilo res, verjetno ni.

Še na vprašanje od kod mi to? Z opazovanjem vseh ostalih. Imaš ljudi, ki kupijo R.S.-a (ipd.) ter vržejo lepo vsoto denarja v podvozje in ljudi, ki kupijo R.S.-a ter namenijo nekaj evrov za rabljene "športne" fedre in avto žgejo nekaj prestav v vsako ravnino. Če nisi med drugimi me veseli, a nalijva si čistega vina - Twingo R.S. pa res ni nek lepotec, ne znotraj ne zunaj, zato težko verjamem, da bi si ga kdo želel zaradi izgleda (in to pravim kot Renault fan). A ljudje smo si različni, tako da srečno z nakupom :D


Sloph ne vem katerega renoja bi vzel če bi gledal na izgled...nobenega ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a odprti clio Pe sep 12, 2014 5:56 pm

damjan je napisal/-a: imam R26...


Ki bo po vsem vloženem denarju in konkretni nadgradnji slab nakup :D (bolj za šalo kot zares)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a damjan Pe sep 12, 2014 9:14 pm

odprti clio je napisal/-a:
damjan je napisal/-a: imam R26...


Ki bo po vsem vloženem denarju in konkretni nadgradnji slab nakup :D (bolj za šalo kot zares)


In kdo ti pred nakupom rabljenega jamci da bos nadaljnih 10 let samo tankal in vozil?
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a damjan Pe sep 12, 2014 9:20 pm

odprti clio je napisal/-a:
damjan je napisal/-a: imam R26...


Ki bo po vsem vloženem denarju in konkretni nadgradnji slab nakup :D (bolj za šalo kot zares)


In kdo ti ob nakupu rabljenega jamci da bos nadaljnih 10 let samo tankal in vozil?
Tud taksnih fanatikov kot sem sam kar se tiče mehanskega stanja avta je malo ce smo iskreni...
Sm zanimivo mi je ko je 60% dizlov cipanih v vaskih garazah in je vse ok...
Ko se pa najde twingo kateri je povrh vsega še brez turba in ima samo narejen remap kateri procentualno ne vpliva niti 5% ampak se samo mogoce popravi krivulja malo je pa cela panika....
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Pe sep 12, 2014 9:39 pm

damjan je napisal/-a:rešitev zate..... KUPI NOVEGA...

pa ne mi nekih zgodbic pisat nazaj.... imel sem RS 200.... imam R26..... tako da....
karkoli boš kupu obstaja določen rizik takšen ali drugačen..


Hvala za tvoj nasvet, a novih v Sloveniji ni naprodaj. Drugače bi ga že kupil in nebi spraševal na forumu.

Tako da..... da si se mal pohvalu, ane? Kljub temu, svaka čast za vozni park. Drugače pa se ti ne rabi razburjat in vpit po forumu. Preskoči temo in me pusti, da kupim lepo opevan in hvaljen RS in se najebem.
 
mili
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:58 am
Kraj: postojna

Re: Twingo RS - predelana elektonika

Napisal/-a mili Pe sep 12, 2014 10:02 pm

damjan je napisal/-a:Ko se pa najde twingo kateri je povrh vsega še brez turba in ima samo narejen remap kateri procentualno ne vpliva niti 5% ampak se samo mogoce popravi krivulja malo je pa cela panika....


Moram ti odgovorit. Tema se je začela z mojim poizvedovanjem o mnenjih forumašev glede teh predelav. Ugotovitev: to ni nek bau, bau. Ok, to sem sprejel. Kaj me je zmotilo pri vozilu sem lastniku tudi povedal. Če bi se že odločil za nakup, pa ga zagotovo nebi kupil s trenutno nameščenim izpušnim sistemom. Brez tega pa je remap brez učinka. In potem spet neko brbanje po elektroniki, da bo zopet serijski. Ne vem kolko je to dobro. V to se ne spoznam, zato imam pomisleke.

Administrator naj temo zapre, saj se samo prepiramo.

S spoštovanjem.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov