Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
greddy
Novinec
 
Prispevkov: 426
Pridružen: Če dec 26, 2002 7:30 pm

Re: Re: Twingo turbo!

Napisal/-a greddy Če dec 26, 2002 7:46 pm

GFors pravi:
Evo še en TURBO KIT za hondo VTI:

Slika
Includes - Cast Mani, FCU, 320 cc inj, Air Intake, piping, hoses oil lines and misc. hardware.

To baje lohk sam inštaliraš (v domači garaži ob pomoči priloženih navodil). Cena je 3100$ in zajema vse (elektronika (pigy pack) je po moje una zelena škatlca). Torej to sam zmontiraš in se pelješ, ni potrbno nobenega štimanja (za vse poskrbi "pigy pack"). To pomeni da je to zadnja cena, je pa verjetno dobro, da ob takih performansih kupiš še drug hladilnik. Kolk moči doda ta turbo, nism še zasledu, ampak sigurno več kot 25 (se mi zdi da ima avto pol krepko čez 200 konjev, ampak bom še mal pogledu).




Vti dobi s tem kitom pri 0.3 bara pritiska v turbini okoli 220-230 ps, vendar moras vedeti, da imas pri tej turbini se okoli 25kmg navora, kot kak avto k ma 2,5 litra porstornine...
Lahko ji povečas tlak na 0,5 bara z boost controlerjem in dobiš ven okoli 250 ps, kar zadovoljuje za pospešek pod 6 sekund, seveda ta turbina zdrzi do 1 bar pritiska, vendar potem motor crke..Za kaj več bi bilo potrebno menjati še bate in ojnice...
AUDI S2, little modified
 
Uporabniški avatar
greddy
Novinec
 
Prispevkov: 426
Pridružen: Če dec 26, 2002 7:30 pm

Re: Re: Twingo turbo!

Napisal/-a greddy Če dec 26, 2002 7:54 pm

AIRbrush pravi:
Meni se tud ne zdi pretirana cena. Jaz sem po pravici povedano pričakoval večjo.


Glede tunanja twingov bi rekel samo to, da je ta motor presvoh za tuning, v angliji folk daje v Twinga od R5 Turbo motorje, pa dobijo okoli 150ps ven pa pospešek okoli 6 sek do 100, pa končno 250...Dosti boljša varianta, kot pa da zmečeš veliko denarja v tuning te 1.2 masine, pa še efkta ne bo takega..

Gres v Italijo na odpad, tm je tega ogromno, pa bos da za komplet masino 300 EUR, pa das se enkrat tolk, da obnovis turbino, pa se bos vozu k nor, seveda je potem treba menjat se sprednje diske (recimo od R5 turbo), seveda mors zamenjat tudi zadnje bobne (z diski), lahko tudi z R5 turbo, pa gume, dobre, pa sportne vzmeti, pa mas raketo na 4 kolesih...:D

Tudi sam sem imel napedenanga Twingota, pa sm studiru v tej smeri, ampak me je minil, in zdej kupujem VTI...
Slika
AUDI S2, little modified
 
SPEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr dec 25, 2002 3:15 am

Re: Twingo turbo!

Napisal/-a SPEED Pe dec 27, 2002 12:20 am

Greddy bi mi lahko napisal na katermu odpadu v italiji bi se dal dobit dele za clio 1.8 16v če slučajno veš. Sicer ga še nimam ampak ga mam namen kupet in bom najberš rabu kakšen del.
 
Uporabniški avatar
greddy
Novinec
 
Prispevkov: 426
Pridružen: Če dec 26, 2002 7:30 pm

Re: Re: Twingo turbo!

Napisal/-a greddy Pe dec 27, 2002 1:32 pm

SPEED pravi:
Greddy bi mi lahko napisal na katermu odpadu v italiji bi se dal dobit dele za clio 1.8 16v če slučajno veš. Sicer ga še nimam ampak ga mam namen kupet in bom najberš rabu kakšen del.


Konkretno točno ti ne morem povedat kje, ampak vem, da je pred trstu kar nekaj odpadov, se bom pozanimal kje smo bli...
AUDI S2, little modified
 
Uporabniški avatar
TWINGOfreak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne jan 12, 2003 7:06 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Twingo turbo!

Napisal/-a TWINGOfreak Sr jan 22, 2003 5:46 pm

AIRbrush pravi:
Check this site out:

http://www.vanaaken.com/turboconversions/index.html


Cena za kit je 1000 eurov + 500 eurov montaža + ptt stroški: Uffff!!


Prava stvar! Sem mislil da bo več fedra tale 'šport' ampak je nagredno vprašanje ali se ti wagen ne bo razpadel, če si pustil na njemu originalen hrenavke (155/...) ni ali je zadeva v sorazmerju z TRŽNO vrednostjo avtomobila. Če tokle uložiš se samo še oženiš z zadevo in to je to, ker prodaš ga itak več ne, ker je vsaka cena ŠENK kupcu.

[Sporočilo uredil/a TWINGOfreak na dan 22.01.2003 ob 17:48 GMT]
There Will Be No Dawn For Wakers...
 
Uporabniški avatar
AIRbrush
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Ne sep 08, 2002 3:50 pm
Kraj: Kamnik

Re: Twingo turbo!

Napisal/-a AIRbrush Če jan 23, 2003 7:34 pm

Ja to je pa pol tisto kar je treba reskirat! Jaz sem svojega itak razsul in ga takoj ko bo popravljen prodam!
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov