Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Če dec 02, 2010 8:23 pm

to vidm da ma tud tale stric pr chip-tuning.name
http://chip-tuning.name/Tuning/garancija.html
verjetno za starejša vozila itak ne poveš da so al pa bojo tunana, pa pač zavarvaš pri NSA po njihovimi pogoji
in je pomoje skor isto
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a aklan86 Če dec 09, 2010 8:47 pm

Kateri od slovenskih tunerjev se pa že loti 1.2 TSI-ja? V mislim imam predvsem tak način, da se lahko v primeru težav brez sledi čipanja da "star" software gor in tovarniška garancija še vedno velja?

Ali je to edina opcija (ABT, 140KM, 220Nm)?
http://www.abt-sportsline.de/tuning/sho ... rung-5203/
Pri ABT-ju sicer ostane tovarniška garancija, ampak 1500€ je pa malo huda?
Slika
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a hippo Če dec 09, 2010 9:29 pm

aklan86 je napisal/-a:Kateri od slovenskih tunerjev se pa že loti 1.2 TSI-ja? V mislim imam predvsem tak način, da se lahko v primeru težav brez sledi čipanja da "star" software gor in tovarniška garancija še vedno velja?

Ali je to edina opcija (ABT, 140KM, 220Nm)?
http://www.abt-sportsline.de/tuning/sho ... rung-5203/
Pri ABT-ju sicer ostane tovarniška garancija, ampak 1500€ je pa malo huda?

Lahko daš sicer tuningbox, ampak prideš iz 105 na "samo" 118 KM. Cena je tudi dosti nižja, samo 265 eurov.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Če dec 09, 2010 11:01 pm

zaenkrat je menda abt edini tuner za 1.2 in 1.6 tdi tko da beda, sploh pa cena taka da raj močnej avto nabavš
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a hippo Pe dec 10, 2010 8:52 am

vojkostar je napisal/-a:zaenkrat je menda abt edini tuner za 1.2 in 1.6 tdi tko da beda, sploh pa cena taka da raj močnej avto nabavš

Če ni konkurence lahko daš ceno kakršnokoli želiš. Takle mamo...
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Pe dec 10, 2010 10:26 am

ja res je
 
Uporabniški avatar
fricko1
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne feb 06, 2005 4:12 pm
Kraj: Koper

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a fricko1 Po maj 23, 2011 8:21 pm

Pozdravljeni!

Vem da je ogromno tega napisano kam na chip tuning, in sicer me zanima kako je kaj s temi non name tunerji, tu na obali sem se pogovarjal da mi clio-ta dci 65km čipa za 150€,... pa me zanima kako je s tem, če malo logično pogledaš programi so več al manj vsi isti to se pravi gre le za copy paste zadevo.... no če izključimo potem meritev na valjih pa garancija in podobno...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a _furby_ Po maj 23, 2011 8:45 pm

fricko1 je napisal/-a:Pozdravljeni!

Vem da je ogromno tega napisano kam na chip tuning, in sicer me zanima kako je kaj s temi non name tunerji, tu na obali sem se pogovarjal da mi clio-ta dci 65km čipa za 150€,... pa me zanima kako je s tem, če malo logično pogledaš programi so več al manj vsi isti to se pravi gre le za copy paste zadevo.... no če izključimo potem meritev na valjih pa garancija in podobno...


te poceni varjante pri nas na obali so copy paste. jaz sem se jih izogibal na veliko. par kolegov je sprobalo, ampak se ni izkazalo za neki postenega. ;)
sam sem raje naredil en izlet od 450 km in za zelo dobro ceno, ki ni dosti visja od teh na obali, dobil kar precej. narejeno na valjih, posebej za moj avto. tko da ce mas voljo, se raje za kaj takega odloci :D
turbo inside
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a hippo Po maj 23, 2011 9:20 pm

fricko1 je napisal/-a:Pozdravljeni!

Vem da je ogromno tega napisano kam na chip tuning, in sicer me zanima kako je kaj s temi non name tunerji, tu na obali sem se pogovarjal da mi clio-ta dci 65km čipa za 150€,... pa me zanima kako je s tem, če malo logično pogledaš programi so več al manj vsi isti to se pravi gre le za copy paste zadevo.... no če izključimo potem meritev na valjih pa garancija in podobno...

Vprašanje a se ti tega 65km cliota sploh splača čipat? Raje počakaj pa kupi kaj bolj konkretnega, potem pa čipaj.
To je samo moje mnenje.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar To maj 24, 2011 8:54 am

hja splača se nič :) samo če hočeš za majhen denar nekaj več moči je pa vredu zadeva, avto rata poskočen da je veselje :)
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a zgagaxxl Sr sep 28, 2011 12:58 pm

Včeraj bil v Celju pri VStuning. Prebere SW, ga pošlje mislim da v Italijo in naloži nazaj. Po opravljenem tuningu pa na valje, da se vidi "prirastek".
Majster pravi, da je treba motor malo "preluftat", po kakšnih 500-600km pa se zadeve ustalijo, tako poraba kot končna moč motorja. :DDD

Po dveh dneh vožnje je občutna razlika. Sedaj ga malo priganjam, da pokurim saje, ki so se nabrale pri penzionistični vožnji, potem pa nazaj na
star režim vožnje. Pa da vidimo še kako bo s porabo... :mrgreen:

Aja... Gre se pa za 1,9 TDI 77kw (105Hp). Na valjih izmerjena moč motorja je 139,19 Hp in navor 332,7 Nm
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Sr sep 28, 2011 1:04 pm

stric iz css tuninga dela mape sam in ti naredi po želji, pa še gledaš kako on to dela in ti zravn razloži, drugače pa kr vredu za ta avtek, kok dianr si dal pa kak graf nalimaj
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a R 34 GT-R Sr sep 28, 2011 5:13 pm

vojkostar je napisal/-a:hja splača se nič :) samo če hočeš za majhen denar nekaj več moči je pa vredu zadeva, avto rata poskočen da je veselje :)


a ni ta clio brez IC-ja?
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
mihouca
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr mar 23, 2011 12:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a mihouca Sr sep 28, 2011 5:34 pm

Mogoče ve kdo kako je z cipiranjem chrysler stratusa l99, 131km, 2.0L. Predelan na plin?
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a zgagaxxl Če sep 29, 2011 6:21 pm

vojkostar je napisal/-a:stric iz css tuninga dela mape sam in ti naredi po želji, pa še gledaš kako on to dela in ti zravn razloži, drugače pa kr vredu za ta avtek, kok dianr si dal pa kak graf nalimaj


Izvoli graf. Je sicer BW...

Slika

Dinar pa odvisno kaj se odločiš delat...
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a tristan01 Če sep 29, 2011 8:07 pm

mihouca je napisal/-a:Mogoče ve kdo kako je z cipiranjem chrysler stratusa l99, 131km, 2.0L. Predelan na plin?


Preden pišeš neumnosti preberi kakšno temo o chiptuningu malce bolj podrobno. Že nekajkrat je bilo pojasnjeno (tudi v tej temi) da atmosferski motorji pridobijo bore malo z optimizacijo elektronike. Nekaj 100 EUR plačati za 3 ali 4KM prirastka pri moči je nesmisel.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a airmike So okt 01, 2011 9:33 am

tristan01 je napisal/-a:
mihouca je napisal/-a:Mogoče ve kdo kako je z cipiranjem chrysler stratusa l99, 131km, 2.0L. Predelan na plin?


Preden pišeš neumnosti preberi kakšno temo o chiptuningu malce bolj podrobno. Že nekajkrat je bilo pojasnjeno (tudi v tej temi) da atmosferski motorji pridobijo bore malo z optimizacijo elektronike. Nekaj 100 EUR plačati za 3 ali 4KM prirastka pri moči je nesmisel.

LP Tristan01


Če kdo piše neumnosti si ti.. Je čist odvisno od vozila kakšni bojo prirastki ampak tak kot ti praviš 3-4hp je peak power. Najbolj je pomembno pri takšni optimizaciji je pa krivulja navora oz kak se spremeni. V srednjih obratih je lahko tudi do 10Nm prirastka to pa SE pozna razen če si tak tip človeka ki se vozi z avtom zato ker se mora. Človek je pa čist lepo vprašal in dobil tak odgovor (takšnih nisem bil vajen od tebe).
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Ne okt 02, 2011 11:49 am

10nm in 5km se NE pozna bokve kaj, razn če gre za fičaka :) je pa res da se avto lepše pelje in nič več kot to recimo da je v večjem razponu obratov bolj prožen, ampak pospeševanje in to....... ti povem da se za tono težek avto 10km in 30nm ne pozna veliko
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a tristan01 Ne okt 02, 2011 7:47 pm

airmike je napisal/-a:Če kdo piše neumnosti si ti.. Je čist odvisno od vozila kakšni bojo prirastki ampak tak kot ti praviš 3-4hp je peak power. Najbolj je pomembno pri takšni optimizaciji je pa krivulja navora oz kak se spremeni. V srednjih obratih je lahko tudi do 10Nm prirastka to pa SE pozna razen če si tak tip človeka ki se vozi z avtom zato ker se mora. Človek je pa čist lepo vprašal in dobil tak odgovor (takšnih nisem bil vajen od tebe).


Tole sem zapisal malce na trdo iz čisto preprostega razloga. Tem o čipanju imamo samo na tem forumu odprtih precej. V vsaki je vsaj nekajkrat pojasnjeno kaj človek pridobi pri atmosferskih motorji. In vedno se najde kakšen lenuh, ki namesto da bi se pozanimal vsaj o osnovnih zakonitostih (v tem primeru prebral več kot zadnjih 5 postov) in sprašuje o stvareh ki so bile pojasnjene pred kratkim.

Ista vprašanje smo nekaj let nazaj imeli v temah o vgradnji športnih filrtov in športnih izpušnih loncev.... Skratka zgodba ki se ponavlja in ponavlja.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: KAM NA CHIP TUNING ?

Napisal/-a vojkostar Ne okt 02, 2011 9:04 pm

ja res je, bo mogu mal kolektorj pa sesalne kanale povečat, mal bat pobrust pa cilindr da bo več ccm, tko k v starih frčakih pol pa bo neki kojnu :)
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov