Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Rx-8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:25 pm
Kraj: Radomlje

Zračni filter

Napisal/-a Rx-8 Pe apr 09, 2004 8:19 pm

Športni zračni filtri precej izboljšajo zvok, pa tut moč motorja. Kakšni pa so negativni učinki tazga filtra?
 
Uporabniški avatar
Viper123
Uporabnik
 
Prispevkov: 968
Pridružen: So dec 14, 2002 11:38 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zračni filter

Napisal/-a Viper123 Pe apr 09, 2004 8:29 pm

Rx-8 je napisal/-a:Športni zračni filtri precej izboljšajo zvok, pa tut moč motorja. Kakšni pa so negativni učinki tazga filtra?

Pozitivi:
- zvok
- življenska doba

Negativni:
- izguba moči ob neprimerni postavitvi
- večja občutljivost na vodo

Drugač pa use search! O tem je blo že velik, ampak res velik, govora!

Drugače pa ne pričakuj povečanja moči, ker ga ni (v 95%)! Prej izguba!

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Tipo-mania
Novinec
 
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne sep 28, 2003 7:25 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tipo-mania Pe apr 09, 2004 8:31 pm

Hmmm mislm da nekih slabih stvari zarad filtra nebi smel met-je pa seveda stvar popolnoma neuporabna če ne zmontiraš zraven še cold air intake-a-ker pol maš sam zvok performance je pa isti al pa še slabši kukr z original filtrom-je pa seveda tut odvisn kakšen je filter-al je bombažen al pa iz karbonskih vlaken-pa tut oblika je važna-enojni konus,dvojni konus al pa sam vložek(panel)za vgradnjo v originalno škatlo-je pa tut dost filtrov k sam mukajo efekta pa ni nobenga-seveda se pa na moči najbol pozna če filtru dodaš še nov športni izpušni sistem-upam da sm ti kej pomagu
DJ Jay
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a noobie Po apr 19, 2004 7:50 am

Imam vprasanje za tiste, ki imajo novega Clia 1.6.
Kako se vgradi sportni filter, ker je na takem nedostopnem placu?
 
Uporabniški avatar
domzalcan21
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: Ne avg 31, 2003 9:09 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a domzalcan21 Po apr 19, 2004 2:59 pm

MIslm da se da akumulator nekam drugam, ne vem kam :wink:
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po apr 19, 2004 3:06 pm

noobie, kr svast ceu bo treba, kukr sm jo jst, pa najbulsi, da ga najprej zaprou udelas kje do 4000 km, pol pa kumi dej športni filter, kr drgač ga boš že prej gonu, pa bo tkoj šlo čez 3000 obratu.Najbl dobr ga je s športnim filtrom slišat od 4000 obratov naprej.Ajde
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Zračni filter

Napisal/-a monster_d Po apr 19, 2004 3:32 pm

Viper123 je napisal/-a:
Rx-8 je napisal/-a:Športni zračni filtri precej izboljšajo zvok, pa tut moč motorja. Kakšni pa so negativni učinki tazga filtra?

Pozitivi:
- zvok
- življenska doba

Negativni:
- izguba moči ob neprimerni postavitvi
- večja občutljivost na vodo

Drugač pa use search! O tem je blo že velik, ampak res velik, govora!

Drugače pa ne pričakuj povečanja moči, ker ga ni (v 95%)! Prej izguba!

LP


Glede izgub ja, fora je v tem ker jih 1/2 ma narobe namontirane... pol pa nic cudnega! Folk tisi neke cevi medmes pa ma preko meter cevi pod haubo pa pol filtr... :D :lol:
Marsiker da sam konusn filtr gor, ter obicno posodo za filtr in misli da je to to...

Glede tega da je filtr bolj obcutljiv na vodo se nene strinjam!!!
Obicn standarden filtr je z papirja, sportn pa je z bombaza po vecini!
Ce obadva pospricas z vodo se bo pomoje un z paprija prej unico :wink:
Fora je pac u tem da je pol fitr zunaj in lahko vec kapljic vode zraven pride, kar pa v serijskega v skalo nemore!

LP
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a noobie Po apr 19, 2004 4:15 pm

Cash mm saj ko bo 3.000 KM prevozenih bom dal filter gor. Do tedaj ga pa vozim na maximalno 3.000 obratov :)
Kako se pa montira sportni filter pa ne vem , ker je nekaj zakomplicirano kot sem videl in kot tudi drugi pravjo. Pri starem Cliu letnik 1995 je blo ne easy gor dat.

A pol ti ves kako se namontira filter gor pri novem cliu?
 
Uporabniški avatar
B4 Turbo
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Ne jun 22, 2003 10:46 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Napisal/-a B4 Turbo Po apr 19, 2004 4:44 pm

kar sem slišow ti tak filter zamasti debimeter.
 
Uporabniški avatar
Viper123
Uporabnik
 
Prispevkov: 968
Pridružen: So dec 14, 2002 11:38 pm
Kraj: Jesenice

Re: Zračni filter

Napisal/-a Viper123 Po apr 19, 2004 5:01 pm

monster_d je napisal/-a:Fora je pac u tem da je pol fitr zunaj in lahko vec kapljic vode zraven pride, kar pa v serijskega v skalo nemore!

No pol se strinjaš, da je športni filter bolj občutljiv :wink: Morš gledat celoto ne samo fElter :P :mrgreen:

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a noobie Po apr 19, 2004 6:55 pm

Glede filtra verjetno ni vazno kak je ane? Se naredi CAI varianto.
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG Po apr 19, 2004 9:54 pm

noobie je napisal/-a:Glede filtra verjetno ni vazno kak je ane? Se naredi CAI varianto.

Pa tudi CAI pa sportn filtr ne pomaga ce imas premajhno prepoustnost MAF in lopute.

LP, Klemen
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po apr 19, 2004 10:06 pm

noobie: jst sm pr cliotu od zadaj cist vse sneu dol;to je cev, ki gre do odprtine, kjer je luč, potem škatlo poleg baterije(ta škatljot je prazna noter in nima filtra), potem škatlo, kjer je zračni filter(to je blizu brisalcev, desni zgornji rob motorja), šele potem gre lahko una škatla, ki je čisto zadaj lahko ven-pismu, same škatle :D Ko boš vse snel dol, za to rabiš torks ključ, ne vem točno katere velikosti, lahko pa se zapelješ do Avtoplusa zadaj, pa jih vprašaš, če ti odšraufajo, vsaj men so :lol:
Nakar sem cev (premer sem že pozabu)razrezal na več kosov, jih privaril pod kotom in jo tako speljal čist do spredaj, nato pa samo še gor pritrdiš filter(sem ga vzel pri A3M največjega.Pri strani samo še zavariš en nosilček in ga prišraufaš na uno luknjo, kjer je bil prej nosilec une črne cevi(če seveda vzameš ta nosilec dol) Cev sem pa dobil v Merkurju na Viču v Lj.Najbolje, da najprej cev nabaviš, šele potem filter. Sej, če me boš kej rabu, poklič Kuharja, k smo dostkrt skp pred Primorko al pa pr Jami, pa ti bom pokazu.Ajde :wink:
 
Uporabniški avatar
s.Hio
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: Pe jan 03, 2003 7:31 pm
Kraj: Trnovo (LJ in GO)

Napisal/-a s.Hio Po apr 19, 2004 10:14 pm

cash mm je napisal/-a:noobie: jst sm pr cliotu od zadaj cist vse sneu dol;to je cev, ki gre do odprtine, kjer je luč, potem škatlo poleg baterije(ta škatljot je prazna noter in nima filtra), potem škatlo, kjer je zračni filter(to je blizu brisalcev, desni zgornji rob motorja), šele potem gre lahko una škatla, ki je čisto zadaj lahko ven-pismu, same škatle :D Ko boš vse snel dol, za to rabiš torks ključ, ne vem točno katere velikosti, lahko pa se zapelješ do Avtoplusa zadaj, pa jih vprašaš, če ti odšraufajo, vsaj men so :lol:
Nakar sem cev (premer sem že pozabu)razrezal na več kosov, jih privaril pod kotom in jo tako speljal čist do spredaj, nato pa samo še gor pritrdiš filter(sem ga vzel pri A3M največjega.Pri strani samo še zavariš en nosilček in ga prišraufaš na uno luknjo, kjer je bil prej nosilec une črne cevi(če seveda vzameš ta nosilec dol) Cev sem pa dobil v Merkurju na Viču v Lj.Najbolje, da najprej cev nabaviš, šele potem filter. Sej, če me boš kej rabu, poklič Kuharja, k smo dostkrt skp pred Primorko al pa pr Jami, pa ti bom pokazu.Ajde :wink:


Hej to pa tud mene zanima, ker frend ma na meganu coupe isto varianto motorja pa me zanima. Kaksna slikca ali priporocilo, kje videt dokoncan izdelek v ljubljani bi prav prisel.
Slika
Bolje je imeti kratkega na kratko noter, kot dolgega dolgo zunaj.
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a noobie To apr 20, 2004 6:56 am

Zgleda zajebano Cash mm. Bos pokazu enkrat pa je. Sej do 3.000 KM ne bom nic vgrajeval skoda masince :)
Se slismo kej pred primorko al pa kje drugje np.
Kake vzmeti mas ti in kok si dau?
 
Uporabniški avatar
pikl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe mar 12, 2004 12:06 am
Kraj: izlake

Napisal/-a pikl To apr 20, 2004 8:15 pm

Zdej če bi s filtram rad moč dobil,
morte kupt filter z dodatkom močnejš avtomobila. :P :vrum
itq sqs...
Slika
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a noobie To apr 20, 2004 8:17 pm

Filter da dober zvok:) Drugace pa sigurno mal lepse pele v obratih kot ce ga ni.
Vsaj moj avto je lepse potegnu po 4k obratu kot brez.
 
Uporabniški avatar
vesko.style
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po maj 12, 2003 10:41 pm
Kraj: velenje

Napisal/-a vesko.style To apr 20, 2004 8:29 pm

[img]ja%20prav%20je%20treba%20cev%20spelat,%20nekam%20kjer%20je%20dovol%20hladnega%20svežga%20lufta,%20če%20ne%20je%20res%20slabše%20kot%20original%20![/img]
" NIKOLI NI PREPOZNO " !!!
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash To apr 20, 2004 10:14 pm

Ja noobie, zdej, kukr veš imam Peugeota 206 in sm dal za fedre Apex 22.000 pri A3M.Prideta pa samo prednja 2, ker zadaj je torzija.
Za Cliota pa če se ne motim je bil takrat en popust glih pred zimo pa sm dal glih tko ene 22 jurju, drgac brez popusta pa so bli okol 29 jurju, so bli pa 4 fedri.
Ce bos menjal, ti mora zamenjat ena pooblaščena organizacija, drugače ti na LPP ne bojo hotel homologirat, pa izpisek od optike moraš imeti. Sej se lahko pri A3M zmeniš, da ti vse to zamenjajo v njihovi delavnici ( menjava 4 vzmeti te pride 12.000, jaz sem dal 15.000, ker imam zadaj torzijo,+6.000 za optiko, +8.000 za vpis v homo kartonček, )
Tel. št. A3M-a pa je 01/ 518 70 63, pa poklič, pa jih vpraši :D :D :D
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash To apr 20, 2004 10:19 pm

Se odgovor s-Hiu: Slikce zau nimam, pa tud zdej jo ne morem narest, ker sem avto že prodal :( :( :(
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov