Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Freshvictim
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: To okt 22, 2002 8:29 pm

Tuning TD

Napisal/-a Freshvictim Sr jan 01, 2003 8:16 pm

Khm ja sej ste ze veliko pisali o tem vendar ni bilo zelo konkretno!

Mene zanima glede bravota 1.9 TD ima 100HP in koliko bi se pridobilo z chip tuningom?
Potem kaj sploh se lahko tuniras glede masine pri dizlu???
Pa se tole nisem se videl da bi kdo pisal za sportni izpuh pri dizlih, kako je z tem???

No tole za enkrat potem bomo pa itak nadaljeval! ;)
MORE VOLUME PLEASE!!!!!!!!!! ;)

Slika
 
Freshvictim
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: To okt 22, 2002 8:29 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a Freshvictim Če jan 02, 2003 5:08 pm

Zakaj noce noben nic napisan, al se vam zdi bedno vpr. :(
MORE VOLUME PLEASE!!!!!!!!!! ;)

Slika
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a menjekul Če jan 02, 2003 6:10 pm

pa kaj si tok zapel za ta tuning?zbiraš denar,da kupiš nekaj za par let in ti gre lih komaj not ti pa sam o tem klinčevem tuningu.lej,za pravi tuning rabiš najmanj par tuožnd eurov in pomožnosti še veliko več.če boš tuniral dizla...ne boš bistveno profitiral na gorivu!!!
če želiš gont vzem serijsko močnejšo mašino pa bo...
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a menjekul Če jan 02, 2003 6:12 pm

ja smo napisal točno tisto,kar si rabil slišat....če ne pa kupi,pejt enmu,pa naj ti naštima,pa boš videl...
 
Freshvictim
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: To okt 22, 2002 8:29 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a Freshvictim Pe jan 03, 2003 11:55 am

ja sej ste pisal, sam jst sprasujem tud na splosno ker me tole zanima, in nimam blage veze, kolk se da prestelat in stunirat TD-ja
eni pravjo da iz 100 na 160 ali vec sploh ni tezav, vendar tole mi je full prevec!

Zato sm pisal, poraba tudi ni nevem koliko visja, za chip tuning porocajo o manjsi porabi!
MORE VOLUME PLEASE!!!!!!!!!! ;)

Slika
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Re: Tuning TD

Napisal/-a zupi13 Pe jan 03, 2003 12:04 pm

brez škode za motor se da vsak avto stunat za kakih 10-15%, kar je pa več, je pa že vprašljivo za vzdržljivost motorja! tak da...
Slika
 
Uporabniški avatar
Racing
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Sr feb 13, 2002 8:19 pm
Kraj: okolica Bleda

Re: Tuning TD

Napisal/-a Racing Pe jan 03, 2003 12:15 pm

a ni useen, ce kups drug avto, ce hoces vec hp, ne pa da sam same p******** k stuniras avto...pol ti pa recmo dela v spodnmu obmocju odlicno, pa v zgornmu slabo, alpa obratno. jest sm tazga mnenja, da useen ce kups drug avto, sploh pa pr dizlu nebos dobu nevem kaksne moci.
If you have a real target in life, doesn't matter if you are poor or rich, if you work hard and believe in God, you can succed
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Re: Tuning TD

Napisal/-a menjekul Pe jan 03, 2003 6:08 pm

Freshvictim pravi:
ja sej ste pisal, sam jst sprasujem tud na splosno ker me tole zanima, in nimam blage veze, kolk se da prestelat in stunirat TD-ja
eni pravjo da iz 100 na 160 ali vec sploh ni tezav, vendar tole mi je full prevec!

Zato sm pisal, poraba tudi ni nevem koliko visja, za chip tuning porocajo o manjsi porabi!



lej fresh.npr.,če ti kdo reče,da boš mel več 10-15% je to zelo vprašljivo.če maš 100KM in potem (v povprečju) 110-115 nisi vse skupaj naredil nič.ponavadi se da za 30KM gor in dobiš 70Nm VEČ..AMPAK!!...dosti primerov mi je potrdilo,da pač mašina pije tudi do 1-1,5 litra dizla več bistvene razlike pa niti ni.nekateri so rekli,da so čutili navor drugi niti tega ne.noben pa ni govoril o večjih pospeških niti o končni (čeprav je to ravno tisto kar rabiš). resne zadeve zahtevajo več denarja ampak mislim,da nisi pripravlen denar metat za to.ali se motim? poleg tega.pri nas je vprašljivo kdo zna kaj več iz mašine naredit kot pa samo ta chip predelat.
 
Freshvictim
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: To okt 22, 2002 8:29 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a Freshvictim Pe jan 03, 2003 9:25 pm

Glej menjekul: jst kupujem avto za dal casa najmanj 6 let in zato bi si kupil avto in ga tudi pocasi pedenal, tako znotraj kot zunaj, in na vrsto bi prisla tudi masina! no skratka zato sm mislil tukaj zvedeti kaj vec.

REs da za enkrat ni nevem kako veliko kesa, vendar se spara, ker bi si rad kupil avto z katerim ne bom imel veliko tezav, in da ni prevec drago vzdrzevanje! to mi je bistvo!
MORE VOLUME PLEASE!!!!!!!!!! ;)

Slika
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Tuning TD

Napisal/-a dobek Pe jan 03, 2003 9:35 pm

www.rsrmotorsport.com

poglej ce majo tvojega dizla na lsiti, pa lahko testno vzames tuning
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a menjekul Pe jan 03, 2003 11:22 pm

če kupuješ za tok časa potem ne tuniraj avta.dlje bo živel;)
 
Freshvictim
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: To okt 22, 2002 8:29 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a Freshvictim Ne jan 05, 2003 12:04 pm

no sedaj sm naredil racunico in se bom kupil TD-ja 100% ker bom razliko v ceni odplacal v 1 najvec 2 letih! sm pa racunal da bi mi ostali avti pozrli 10 *pa najbrz vec* TD pa 7l naredim pa na leto najmanj 20 000 km.


In od cen ki sm jih brskal po oglasniku, bi si verjetno lahko privoscil samo, golfa 3 TDI *ta avto mi je pa grd, pac nisem pristas golfa* no mogoce ce bi kupil CLIOTA DCI *kaj pravte na ta avto*

Drugace bo treba it v italijo in pripeljat cez Bravota TD ali JTD


Kar se tuninga tice, ja nevem chip tuning sm mislil narediti takoj, nato se kaj drugega *kar se sploh da* kolikor vem so vsi zelo zadovolni se nobeden mi ni jamral ali tozil da mu je zal za chip tuning, kar se tice porabe so mi tudi vsi rekli da je enaka ali celo malo nizja, avto pa leti veliko bolje!
MORE VOLUME PLEASE!!!!!!!!!! ;)

Slika
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Re: Tuning TD

Napisal/-a menjekul Ne jan 05, 2003 1:19 pm

Freshvictim pravi:
no sedaj sm naredil racunico in se bom kupil TD-ja 100% ker bom razliko v ceni odplacal v 1 najvec 2 letih! sm pa racunal da bi mi ostali avti pozrli 10 *pa najbrz vec* TD pa 7l naredim pa na leto najmanj 20 000 km.


In od cen ki sm jih brskal po oglasniku, bi si verjetno lahko privoscil samo, golfa 3 TDI *ta avto mi je pa grd, pac nisem pristas golfa* no mogoce ce bi kupil CLIOTA DCI *kaj pravte na ta avto*

Drugace bo treba it v italijo in pripeljat cez Bravota TD ali JTD


Kar se tuninga tice, ja nevem chip tuning sm mislil narediti takoj, nato se kaj drugega *kar se sploh da* kolikor vem so vsi zelo zadovolni se nobeden mi ni jamral ali tozil da mu je zal za chip tuning, kar se tice porabe so mi tudi vsi rekli da je enaka ali celo malo nizja, avto pa leti veliko bolje!


samo srečo ti lahko zaželim,če boš delal navaden čip Chip tuning.res nisem slišal človeka,ki bi to odobraval.ne vem kok so ti tvoji znanci kaj z dušo pri avtomobilu in opazujejo kaj se dogaja:D.no nema veze.

clio dci?? pravjo,da je fajn,če pa misliš na tistega 120KM dci ti povem,da boš mel malo dizelsko raketo.res leti.ampak res :D:D:D.

če narediš recimo 25000Km na let in daš štiri leta skupaj dobiš 100tisoč Km in prišparaš tm nekje okol 8čukov mark.če računaš,da so v povprečju že v štartu dizli dražji za ene 4čuke mark potem maš dobiček samo še 4čuke mark.(govorim seveda za nove,za stare ne vem koliko so dražji).vem pa samo to....,če pri dizlu nameravaš šparat in gledat na vsak tolar bi moral vsakič ko bi tankal bencin (pri dizlu nardiš v povprečju točno 2krat več Kmetrov) denar za dizla spravit v žep.ampak ponavadi je tako,da pač imaš več denarja v žepu in ga boš sigurno zapravil sproti.ne vem,če je kdo kaj prišparal od vseh,ki so rekli,da so zato kupili dizla.ponavadi se več na pijačah visi :D:D:D.
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a menjekul Ne jan 05, 2003 1:21 pm

aja..pa 25000km niti ni tko velik za eno leto.moji znanci (in jaz)delajo točno dvakrat več:D.njim se pa re kr mal splača :)
 
Freshvictim
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: To okt 22, 2002 8:29 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a Freshvictim Ne jan 05, 2003 2:09 pm

ja glej glede kilometrov jih neredim toliko po lj,kdaj malo izven vendar vec ali manj, gonja sm pa tja! Za zacetnika mislim da je kar ok. so mi pravili da bom naredil 10 000 km na leto jaz sm jih 11 000 v cca pol leta malo manj!

Skratka ce preracunam se splaca, glede tega DCI-ja kot si pisal nisem se videl tako mocne zvali ali se sploh dobi kaj takega rabljenega???

Aja 120 Hp to bom itak mel, pa lahek avtek tako da bo kar slo!
MORE VOLUME PLEASE!!!!!!!!!! ;)

Slika
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a menjekul Ne jan 05, 2003 4:21 pm

ja fresh,glede cliota sigurno.že vw golfi z 115 KM letijo,da jih je kar lepo gledat:).a clio,ki je še lažji...vrjemi gre.in to res ornk!! :D:D
ne prodaja se jih toliko (še) ampak ne glede to kaj boš kupil,delal tuning,karkoli...good luck with new car;).mislim pa,da je clio(120KM dci) en izmed dveh dizlov,ki jih jaz imel (drugi je golf z 150KM 4moušn..pravjo,da je res "d best car")
 
Freshvictim
Novinec
 
Prispevkov: 207
Pridružen: To okt 22, 2002 8:29 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a Freshvictim Ne jan 05, 2003 6:29 pm

Ja sam tole je rabljen 3 milj. po tamalem!

Bravota bom dobil najbrz za 1.3 milj, to bo tud letel 100 HP pa TD ma ves da bo slo, pa mogoce cez cas kak tuning 130 HP bo pa ze ubijal, ker ma avto 1.2 tone, skor lahko dvignes :)

No ja sedaj bom orng pogledal..... ce mi bo tole ratal z uvozom bom pa tukaj pisal, da boste vidl kako in kaj!
Verjetno bom uvazal iz NEMCIJE KER SO TAM SKORAJ CENEJE KOT V ITA
MORE VOLUME PLEASE!!!!!!!!!! ;)

Slika
 
Vesi
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Ne dec 29, 2002 2:26 pm

Re: Tuning TD

Napisal/-a Vesi Sr jan 08, 2003 4:02 pm

Jaz sem prebasal iz Cliota 1.8 16v, na cliota dci 80 konj.
Res je da se užitka pri vožnji ne da primerjat, ampak prišparam pa res veliko. Pokuri mi 4,5 litra, s tem da je dizl vsaj 20% cenejši od navadnega bencina. S tem avtomobilom sem stroške bencina vsaj prepolovil, saj je 16 V pil okoli 9 l. Če se bo dalo dci-ja stunirat na 120 konjev pa bo res super, čeprav bo mogoče pokuril kakšen liter več.
Res pa je, da dci-jev rabljenih najbrž še nekaj časa ne bo ravno v izobilju. Vsaj kakšno leto.
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Tuning TD

Napisal/-a vladek Če jan 09, 2003 7:26 am

vse mogoce res, ampak za 4.5 l moras vozit kot po jajcih (skoraj) poleg tega - ce sem pikolovski NI "vsaj 20% cenejsi" ampak je MANJ kot 20% cenejsi :)
Slika
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov