Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Menjava FILTRA

Napisal/-a dj_em So jan 04, 2003 6:33 pm

Ok zdej me pa zanima najprej če je kej razlike pri športnem filtru al tem navadnem razn tega da čutš čez športnga zrak če pihnš.
Mam pa unga okroglega.
Aja pa če se sploh splača zato kar bi dubu al pa tut ne.
Nočem pa da mi mašina tul oz. da se jo sliš na km k bom recimo prhaju pozn domov zjutri z žura.

Am a sploh obstaja okrogu športni filter al me je mal zanesl :)

[Sporočilo uredil/a MasterMix na dan 04.01.2003 ob 18:34 GMT]
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a RedBaron So jan 04, 2003 6:45 pm

Po moje se ne splača, ker moraš TI dat denar za filter :) :) joke.

Ker filter pride kar okol 20 jurjev, recimo da navaden filter pride 2 jurja, lahko s tem denarjem 10 let vsako leto menjaš filter (bi se tud moglo poznat), poleg tega ti športni filter slabše filtrira in motor požre več parhu, kar pa ni dobro (sploh če se voziš po makadamu).

Če že vgrajuješ konusni filter, moraš obvezno uredit dotok hladnega zraka!!

Jaz sem sicer nekaj računal na športni filter, ampak ga ne bom vgradil, prav zaradi slabšega filtriranja, poleg tega so problemi, če se filtri mažejo z oljem, se lahko zgodi da ti olje z filtra zapaca kak senzor!

Aja, če bi ga že vgradil, bi vgradil vložnega!



BTW, za ker avto pa rabiš to??
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a dj_em Ne jan 05, 2003 5:58 pm

Ej ful hvala za razlago sam res nočm met pol kakšne težave pri pucanju motorja :D
Mam pa fiat Tipo.
Ma tut ne splača se ker ne mislm dat za tako "mejhno" stvarco 20k.
 
lost1
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Če okt 31, 2002 6:08 pm

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a lost1 Po jan 06, 2003 10:32 am

RedBaron mal si zakomplicirak,res.

Najprej za dotok zraka;kaj mors pa nardit?Sej ce se ti neda delat velik,samo obstojeco cev do tega filtra napeljes do konusnega in je narejeno!pa je dotok hladnega zraka koncan.

Potem glede cene.20.000 sit ??? Jz sm seb kupil K&N original,in k ga dobim direkt od uvoznika sm dal zanga 11.000 sit !!!Tko da to je 10 jurju manj.Pa tud boljsi pretok zraka je od tistga navadnga,ni ga treba menjat ne nc.

Pa ce se ga slucajno kdaj navelicas,oz. menjas avto,filte lepo das na drug avto pa je,k te filtri tko al tko kzdrzijo zlo dolg casa,pa se ocistis jih lahko.

Jz sm prejsn mesec dal gor sportn filtr,in ni sans d ga dam dol oz. da bi dal navadnega nazaj.


MasterMix: Za filtr ce te zanima kaksn zvok je,pejt v A3M v siski,tm majo tudi K&N filtre zdej,res da so mal drazji tm (14.000) in rec da bi probal kako se slis na tvojmu avtomobilu (morjo ti brezplacno zmontirati ker tako pise v oglasih njihovih tko da ne skrb; vir Salomonov oglasnik) pa bos vidu kako je z zvokom.Montaza bo pa trajala cca 5-10 minutk ker je cist lahko.
Slika
Opel Vectra 2.0i

------------------------------------------------
It\'s nice to be cool, but it\'s even cooler to be nice!
 
Gigi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 14, 2002 12:00 pm

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a Gigi Po jan 06, 2003 11:11 am

Js mam športn filter gor K&N na fiatu, cena cca. 12K SIT. Zdej čez zimo sem ga zamenu nazaj z orig. pa lahk rečem, da se pozna razlika, avto se bolj leno obnaša, težje obrate pridobiva. Pa tud pri porabi bencina se pozna da mi je začel več žret kot s športnim (ob nespremenjeni zunanji temp. razliki)...
;)
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a zupi13 Po jan 06, 2003 11:29 am

kolk več ti pije?
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a RedBaron Po jan 06, 2003 11:46 am

Lost1:

OK, no, so tud dražji filtri kot pa 10 kSIT (a ni blo enkrat na mobisuxu nekaj govora o 18 k)??

Pa saj to že ni tok zlo važno!

Spomni se slik o filtriranju flitrov K&N (Vseved objavil, ko je propagiral APEXI :D)

Jaz se dost vozim po makadamu in ga ne bi dal gor.


Kolk se ti pa pozna na vectri, zdej ko maš športnega gor, a je sam placebo efekt, al se ti dejansko kej pozna (mogoče večja končna)??


Aja, a luč v avtu zadaj si že zrihtal??
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a dj_em Po jan 06, 2003 8:29 pm

A pol tko a.Še dobr da sem ful blizu pa bom en dan šol tja pa bom probu.
A pol svetujete da pa usen dam mal več denarja pa bo avto bolj poskočen.
mam pa drugač 1.6 mašino tko da bomo vidl.
Kaj pa glede konjov, a je al je bl švoh
HVALA za odgovore.
 
lost1
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Če okt 31, 2002 6:08 pm

Re: Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a lost1 Po jan 06, 2003 9:48 pm

RedBaron pravi:
Lost1:

OK, no, so tud dražji filtri kot pa 10 kSIT (a ni blo enkrat na mobisuxu nekaj govora o 18 k)??

Pa saj to že ni tok zlo važno!

Spomni se slik o filtriranju flitrov K&N (Vseved objavil, ko je propagiral APEXI :D)

Jaz se dost vozim po makadamu in ga ne bi dal gor.


Kolk se ti pa pozna na vectri, zdej ko maš športnega gor, a je sam placebo efekt, al se ti dejansko kej pozna (mogoče večja končna)??


Aja, a luč v avtu zadaj si že zrihtal??



Koncna je definitivno vecja,samo bom ved vedu k dobim digitalni LCD stevc (zdele ga mam namen kupit) in bom vidu koncno.Drgac pa je cca 230 koncna,odvisno od pogojev.

Luc ce sm zrihtal?Mislis "STOP" oz. "STOP POLICIJA" ? Ne nism,ker nism najdu nobene take zavorne luci k sm jo iskal.

Ce jo slucajno najdem,bom se vedno mel sanso to nardit,mudi se mi ne.

Drgac sm pa kr dost drugih stvari postimov,sam pride do efekta bolj ponoci :D

Morm enga dobrga digitalca dobit...
Slika
Opel Vectra 2.0i

------------------------------------------------
It\'s nice to be cool, but it\'s even cooler to be nice!
 
Gigi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 14, 2002 12:00 pm

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a Gigi Če jan 09, 2003 1:33 pm

zupi13: cca. 0.5l/100km
;)
 
Uporabniški avatar
mmiki
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Sr apr 24, 2002 4:54 pm
Kraj: Maribor

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a mmiki Ne jan 12, 2003 9:59 pm

Kar se cene novega filtra tice: na www.a3m.si imas cenik. Za moj avto sicer stane 18K se mi zdi, ampak so cen cisto razlicen. Najboljse da si sam pogledas. Se pa razlika kar precej pozna. Ne toliko v samih pospeskih, kot pravijo nekateri. So se ze tudi nekateri hvalili, da so si dali filter gor pa je avto naenkrat el 20% bolj - tega ne bos dozivel. Ampak zvok pa je res super. Pa tudi v visjih vrtljajih se malo hitreje zavrti. Zato pa izgubi nekaj ostrine v nizjih vrtljajih. Ce se ti zdi vredno, ga vsekakor kupi. Sicer pa se lahko kupi tudi rabljen, kajne ;) ?
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a dj_em Če jan 16, 2003 8:53 am

Ma bom vidu.
 
Uporabniški avatar
PaGeR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1124
Pridružen: Po jan 06, 2003 3:49 pm
Kraj: Kranjsterdam

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a PaGeR Če jan 16, 2003 2:14 pm

Men pa samo zanima ali je poraba s športnim filtrom višja, nižja??? Za koliko?
LP
Ali obstaja rehabilitacijski center za prehitro vožnjo? :)
Opel Corsa 2.0 16V
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Re: Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a matcho Če jan 16, 2003 8:28 pm

lost1 pravi:
RedBaron mal si zakomplicirak,res.

Najprej za dotok zraka;kaj mors pa nardit?Sej ce se ti neda delat velik,samo obstojeco cev do tega filtra napeljes do konusnega in je narejeno!pa je dotok hladnega zraka koncan.

Potem glede cene.20.000 sit ??? Jz sm seb kupil K&N original,in k ga dobim direkt od uvoznika sm dal zanga 11.000 sit !!!Tko da to je 10 jurju manj.Pa tud boljsi pretok zraka je od tistga navadnga,ni ga treba menjat ne nc.

Pa ce se ga slucajno kdaj navelicas,oz. menjas avto,filte lepo das na drug avto pa je,k te filtri tko al tko kzdrzijo zlo dolg casa,pa se ocistis jih lahko.

Jz sm prejsn mesec dal gor sportn filtr,in ni sans d ga dam dol oz. da bi dal navadnega nazaj.


MasterMix: Za filtr ce te zanima kaksn zvok je,pejt v A3M v siski,tm majo tudi K&N filtre zdej,res da so mal drazji tm (14.000) in rec da bi probal kako se slis na tvojmu avtomobilu (morjo ti brezplacno zmontirati ker tako pise v oglasih njihovih tko da ne skrb; vir Salomonov oglasnik) pa bos vidu kako je z zvokom.Montaza bo pa trajala cca 5-10 minutk ker je cist lahko.




Čuješ koliko pa so kaj filtri od K&N za A3, ker za mene pride taki filter 24k - taki denar pa ziher nena mislim dat! Kaj lahko zrihtaš kaj ceneje?
Slika
 
Uporabniški avatar
TWINGOfreak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne jan 12, 2003 7:06 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a TWINGOfreak Sr jan 22, 2003 5:42 pm

MasterMix pravi:
Ok zdej me pa zanima najprej če je kej razlike pri športnem filtru al tem navadnem razn tega da čutš čez športnga zrak če pihnš.
Mam pa unga okroglega.
Aja pa če se sploh splača zato kar bi dubu al pa tut ne.
Nočem pa da mi mašina tul oz. da se jo sliš na km k bom recimo prhaju pozn domov zjutri z žura.

Am a sploh obstaja okrogu športni filter al me je mal zanesl :)

[Sporočilo uredil/a MasterMix na dan 04.01.2003 ob 18:34 GMT]


Kot sem že nekje reku! NAGRADNO VPRAŠANJE:
Kako lažje tečeš?
A Z plinsko masko!
B Brez plinske maske!
LOGIČNO, NE?

Filter gor (profi pristop) , odvečno robo ven in to je to. Zraka v valjih k toče! :))
There Will Be No Dawn For Wakers...
 
ant
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: So jan 11, 2003 8:50 pm

Re: Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a ant Sr jan 22, 2003 9:56 pm

lost1 pravi:
RedBaron mal si zakomplicirak,res.

Najprej za dotok zraka;kaj mors pa nardit?Sej ce se ti neda delat velik,samo obstojeco cev do tega filtra napeljes do konusnega in je narejeno!pa je dotok hladnega zraka koncan.

Potem glede cene.20.000 sit ??? Jz sm seb kupil K&N original,in k ga dobim direkt od uvoznika sm dal zanga 11.000 sit !!!Tko da to je 10 jurju manj.Pa tud boljsi pretok zraka je od tistga navadnga,ni ga treba menjat ne nc.

Pa ce se ga slucajno kdaj navelicas,oz. menjas avto,filte lepo das na drug avto pa je,k te filtri tko al tko kzdrzijo zlo dolg casa,pa se ocistis jih lahko.

Jz sm prejsn mesec dal gor sportn filtr,in ni sans d ga dam dol oz. da bi dal navadnega nazaj.


MasterMix: Za filtr ce te zanima kaksn zvok je,pejt v A3M v siski,tm majo tudi K&N filtre zdej,res da so mal drazji tm (14.000) in rec da bi probal kako se slis na tvojmu avtomobilu (morjo ti brezplacno zmontirati ker tako pise v oglasih njihovih tko da ne skrb; vir Salomonov oglasnik) pa bos vidu kako je z zvokom.Montaza bo pa trajala cca 5-10 minutk ker je cist lahko.






ČAO MENE PA ZANIMA KJE SI KUPU FILTER ZA 11k KER JST BI GA TUD ZA PUNTOTA PA JE PRI A3M OKOL 17k. HVALA
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Re: Menjava FILTRA

Napisal/-a WhiteCell Če jan 23, 2003 8:11 am

MasterMix pravi:
Ok zdej me pa zanima najprej če je kej razlike pri športnem filtru al tem navadnem razn tega da čutš čez športnga zrak če pihnš.
Mam pa unga okroglega.
Aja pa če se sploh splača zato kar bi dubu al pa tut ne.
Nočem pa da mi mašina tul oz. da se jo sliš na km k bom recimo prhaju pozn domov zjutri z žura.

Am a sploh obstaja okrogu športni filter al me je mal zanesl :)

[Sporočilo uredil/a MasterMix na dan 04.01.2003 ob 18:34 GMT]


ce mislis okrogel in ne konusni se dobi in stane 6k
caki s mam mejbi ksno sliko
Slika
Slika
V8 POWER
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov