Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
ant
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: So jan 11, 2003 8:50 pm

homologacija

Napisal/-a ant To jan 14, 2003 5:49 pm

Pa je res treba za športne vzmeti, lite felge in gume pa za izpuhe pridobit homologacijo? kako je pri vas? imate vsi homologacije al tvegate da dobite kazen od policije?
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: homologacija

Napisal/-a monster_d To jan 14, 2003 7:24 pm

Ja hologogacijo mores met da ti skifi ne tezijo, pa tudi pa preko tehnicnega prides!!
Za sportne vzmeti jih nujno rabis
No jaz jih nimam pa jih tudi nebom mel!!!
No z skifi se nisem mel problemov, pri tehnicnem pa sem menjal fedre skupaj z amortizerji!!!
Uglavnem je da avto ni tolko extremno znizan, saj skifi se ne mecejo pod avto in glwedajo ce je spuscen!!!

Potem za lite felne odvisno kolko col imas, ce so take najvecje dovoljene za tvoj avto pol ni panike!!!
ZA auspuhe pa nevem, se pa ze cul da prides skoz tehnicnega samo z tistimi papirji ki jih dobis ob nakupu remuske ali kaj podobnega!!!

Sicer pa boljse dat vse homologirat pa nimas problemov z zakonom!!

lP monster_d
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Re: homologacija

Napisal/-a matcho To jan 14, 2003 7:25 pm

Za športne vzmeti ziher rabiš - to ni dvoma, za ostalo pa je bolj tak! Odvisno od tega če si prekoračil dovoljeno mejo pnevmatik itd.! Če si prekoračil bi skoraj rabil ampak na to nena tak fejst gledajo. Saj škifi te nena tak mantrajo, bolj te bodo mantrali na tehničnem!
Slika
 
Uporabniški avatar
BaSe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: Če dec 26, 2002 2:47 am
Kraj: Maribor

Re: homologacija

Napisal/-a BaSe To jan 14, 2003 11:55 pm

Monster_d ti že veš kakšni bedaki so na tehničnem v Mariboru, da za vsako podrobnost ne spustijo, sem sam to že izkusil.:)

za gume je tak jaz mam gor 185, predpisane pa mam 155:D tak da moram imet hom.

Za avspuh, če maš nastavek, ali tisti navaden auspuh ti nena težijo, za remuse ipd. pa bi se dalo zgodit, da jim ne bi dišalo.

Za fedre, če avto ni tak pretirano spuščen, ni problemov, za kaj več (3,4..cm) pa bi se dalo zgodit da bi imeli dolge nosove,
 
Uporabniški avatar
pro2c
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 619
Pridružen: Po dec 30, 2002 1:29 pm
Kraj: Maribor

Re: homologacija

Napisal/-a pro2c Sr jan 15, 2003 8:28 am

jao, kam bomo prišli, na koncu boš moral imeti še bundo homologirano :)
SlikaRenault Klub Slovenija [http://rk.avtomobilizem.com]
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Re: homologacija

Napisal/-a dobek Sr jan 15, 2003 2:20 pm

BaSe pravi:
Monster_d ti že veš kakšni bedaki so na tehničnem v Mariboru, da za vsako podrobnost ne spustijo, sem sam to že izkusil.:)



bom videl caz kak mesec, ce jih bom moral tepst ;)
mam namrec prvega tehnicnega z mojo kripo komaj to leto...
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
BaSe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: Če dec 26, 2002 2:47 am
Kraj: Maribor

Re: Re: Re: homologacija

Napisal/-a BaSe Sr jan 15, 2003 2:59 pm

dobek pravi:
BaSe pravi:
Monster_d ti že veš kakšni bedaki so na tehničnem v Mariboru, da za vsako podrobnost ne spustijo, sem sam to že izkusil.:)



bom videl caz kak mesec, ce jih bom moral tepst ;)
mam namrec prvega tehnicnega z mojo kripo komaj to leto...




DOBEK:

Samo na AMZS ne idi, kr tam so sami bedaki stari, ki trdijo svoje, tak kot je bilo še leta 80 :D


[Sporočilo uredil/a BaSe na dan 15.01.2003 ob 15:00 GMT]
 
ant
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: So jan 11, 2003 8:50 pm

Re: homologacija

Napisal/-a ant Pe jan 17, 2003 11:23 pm

Zdej me pa še neki zanima. tisti ki mate puntote boste sigurno vedli. Če dam gor 14 colske lite felge pa 185/65 ali 55/14 gume gor a je za tastarga puntota že potrebna homologacija al bom mel probleme z kapsi? katere pa so dimenzije ki jih daš lahko gor brez homologacije?
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Re: homologacija

Napisal/-a monster_d Pe jan 17, 2003 11:55 pm

BaSe pravi:
Monster_d ti že veš kakšni bedaki so na tehničnem v Mariboru, da za vsako podrobnost ne spustijo, sem sam to že izkusil.:)

za gume je tak jaz mam gor 185, predpisane pa mam 155:D tak da moram imet hom.

Za avspuh, če maš nastavek, ali tisti navaden auspuh ti nena težijo, za remuse ipd. pa bi se dalo zgodit, da jim ne bi dišalo.

Za fedre, če avto ni tak pretirano spuščen, ni problemov, za kaj več (3,4..cm) pa bi se dalo zgodit da bi imeli dolge nosove,


Hey Base Jaz sem na tehnicnem bil na ptuju kjer sem tudi doma, pa sem rekel da sem vec nikoli ne grem!!!
Raje v mb ali pa ljutomer, kjer niso pol tako zahtevni kot na ptuju!!!
Sicer pa jaz za sportne vzmeti nimam homologacije, za sporten volan pa je itak ne dobim ker je od go-karta z puso od yugotovega volana!!!!
Upam da tudi v prihodnje nebom imel problemov!!!
Sicer pa vsem priporocam homologacijo, da nebojo modri tezil!!!!
 
Uporabniški avatar
BaSe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1350
Pridružen: Če dec 26, 2002 2:47 am
Kraj: Maribor

Re: Re: Re: homologacija

Napisal/-a BaSe So jan 18, 2003 12:31 am

monster_d pravi:
BaSe pravi:
Monster_d ti že veš kakšni bedaki so na tehničnem v Mariboru, da za vsako podrobnost ne spustijo, sem sam to že izkusil.:)

za gume je tak jaz mam gor 185, predpisane pa mam 155:D tak da moram imet hom.

Za avspuh, če maš nastavek, ali tisti navaden auspuh ti nena težijo, za remuse ipd. pa bi se dalo zgodit, da jim ne bi dišalo.

Za fedre, če avto ni tak pretirano spuščen, ni problemov, za kaj več (3,4..cm) pa bi se dalo zgodit da bi imeli dolge nosove,


Hey Base Jaz sem na tehnicnem bil na ptuju kjer sem tudi doma, pa sem rekel da sem vec nikoli ne grem!!!
Raje v mb ali pa ljutomer, kjer niso pol tako zahtevni kot na ptuju!!!
Sicer pa jaz za sportne vzmeti nimam homologacije, za sporten volan pa je itak ne dobim ker je od go-karta z puso od yugotovega volana!!!!
Upam da tudi v prihodnje nebom imel problemov!!!
Sicer pa vsem priporocam homologacijo, da nebojo modri tezil!!!!




Bil Sem na tehničnem v MB AMZS, drugo leto Štajerski a. Niso spustili (sem potem mogel it z zimskimi gumami)
Kolega Vedno vozi na Ptuj, pa ma vredi porihtanega in vegno pride nazaj Nasmejan, Zato sem se jaz tudi letos odločil da bom šel na Ptuj.
Mogoče si pa mel nesreči in si glih naletel na takega zagriženega ;)
 
Sunshine
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Pe jan 17, 2003 11:38 am

Re: homologacija

Napisal/-a Sunshine So jan 18, 2003 3:41 am

Sam imam Swifta, kateri je bil na začetku, ko sem ga kupil, kar orenk spuščen. ---- je imel porezane fedre. Nevem kaj je imel prejšnji lastnik v glavi. Sam sem se vozil z njim kakšen mesec, nato pa sem dal gor Apex vzmeti. Policaji mi prej niso nič težili, pa tudi njemu niso, čeprav je imel kakšno leto tako spuščenega, porezanega.

Fedre sem kupil in dal vlogo za homologacijo oz. A3M konec novembra. Na LPP-ju so pa žive lenobe. Še do sedaj se vozim okoli z računom, ker še nisem dobil homologacije. Pravijo, da traja tako dolgo, ker je bilo treba narediti še nov homologacijski kartonček. Idioti.

Bom pa katerokoli stvar dal gor, dal homologirati. Brezveze imeti težave z policaji.



Od kdaj je pa za volan treba imeti homologacijo? Mislim, da je to v zakonu napisano, da tega ni treba imeti.
"There's nothing more addictive than speed. Nothing in the world."
 
fric
Novinec
 
Prispevkov: 368
Pridružen: Po jan 20, 2003 12:16 pm

Re: homologacija

Napisal/-a fric Po jan 20, 2003 12:19 pm

mene pa zanima, kako je s sedeži.
Jaz imam v svojem avtu zvarjen roll bar, zadaj pa ni več sedežev. Baje to kao ni dovoljeno. Res, da s policaji zaenkrat nisem imel problemov, ampak vseeno bi rad dal avto homologirat

Ima kdo kakšno izkušnjo

lp
 
Cihcy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To sep 10, 2002 10:25 pm

Re: Re: homologacija

Napisal/-a Cihcy Po jan 20, 2003 12:57 pm

ant pravi:
Zdej me pa še neki zanima. tisti ki mate puntote boste sigurno vedli. Če dam gor 14 colske lite felge pa 185/65 ali 55/14 gume gor a je za tastarga puntota že potrebna homologacija al bom mel probleme z kapsi? katere pa so dimenzije ki jih daš lahko gor brez homologacije?


Najvecja dovoljena ŠIRINA za punto mk1 je 165, velikost mislm da 14 col, višina gum pa pomoje 65. Samo širina je pa sigurno 165, tko da boš mu probleme. Jest mam iste gume, sam mi do zej ni še nihče težil. Tud na tehničnem ne.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov