Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Haby
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jun 25, 2002 2:39 pm
Kraj: CE-LJ

Izpuh

Napisal/-a Haby Če jun 27, 2002 1:29 pm

nekje sm zasledil, da ni bistvene razlike ce zamenjas samo zadnji lonec s sportnim, razen zvoka seveda. a je to res? ker baje bi moral zamenjati celotno napeljavo, pa se katalizator dol vrzt, pa nek sportni lonec ko ma kao katalizator notr kupt.
pa tudi baje ni dobr, ce kupis kr en univerzaln sportn lonec, ker bi mogu kupit lonec ko je direkt za tvoj avto narejen.

Se kdo spozna kej na te stvari?
Slika
Se policaja pogovarjata o storilcu prekrška:
"Ti, a ga kaznujeva?" pravi prvi drugemu.
Drugi pa pravi: "Brez veze, sej vidiš, da je Celjan"
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Izpuh

Napisal/-a monster_d Če jun 27, 2002 6:28 pm

Ja poleg zadnjega izpusnega lonca mores tudi sprednji lonec dol dat pol bos dobil malo vec moci, ce te ne moti malo mocnejsi zvok.
Seveda pa tudi z odstranjitvijo katalizatorja pridobis kar nekaj na moci.Samo potem na tehnicnem imas probleme.Dobijo se tud sportni katalizatorji samo da so zelo dragi!!
AJD!!!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Izpuh

Napisal/-a vladek Pe jun 28, 2002 5:31 am

ne pozabi tudi na izpusne kolektorje, od teh je odvisen kar relativno velik odstotek moci...
Slika
 
Uporabniški avatar
Borut
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jun 25, 2002 1:18 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a Borut Pe jun 28, 2002 10:53 am

Z zadnjim loncem ne pridobiš bistveno na moči.Treba je predelati katalizator,zaradi tehničnega se pa stvar reši takole.Kupiš katalizator od enega istega razbidga avta ,ker ga dobiš zlo pocen ,ga daš enmu ki to obvlada da ti vzame sita ven in da kar direktcev čez.To te pride približno 20jurjev.Potem pa ko moraš na tehničnega ga zamenjaš z tapravim in ko prideš z tehničnega daš nazaj tega gor pa ti noben ne more nič.Še to premontaža katalizatorja pride približno 1500sit.Pa si zmagal.

Grugač je pa še varianta da zamenjaš cel izpuh od kolektorjev naprej.Povečaš fi daš ven še sprednji lonec pa spet pridobiš na moči motorja.to pa stane okoli 15jurjev,seveda to velja za navadn material in ne inox pločevine.
 
ferrarist
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: Ne avg 04, 2002 4:13 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a ferrarist Ne avg 11, 2002 9:59 am

ce rabi kdo inox material,mamo mi trgovino...(rihtam komplet material za slavkota komela)


MIHELJ d.o.o.
Brje 55
5263 Dobravlje
tel.:05/36-88-030
gsm:041/649-629

P.s.:brje so pri ajdovscini
Slika
 
Uporabniški avatar
GT4turb0
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: To avg 20, 2002 9:32 pm

Re: Izpuh (za Ferrarista)

Napisal/-a GT4turb0 Ne avg 25, 2002 12:21 pm

Ferrarist!
Ma vi tudi obdelujete inox?
Mam dvojni izpuh za chooperja (kromiran inox mislim) in bi ga mogu malo porezat (da bo bolj točno) in spolirat.

P.S. Sem iz Goriških Brd
LP
SPEED?!-NO PROBLEM!
 
ferrarist
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: Ne avg 04, 2002 4:13 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a ferrarist Po avg 26, 2002 1:16 pm

ja,ce bi rabu,kar pridi.ma ne povedat starmu da si zanas slisu na forumu k cene mi bo pizdu...si biu na moto zboru mk rihemberk?
Slika
 
ferrarist
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: Ne avg 04, 2002 4:13 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a ferrarist Po avg 26, 2002 1:17 pm

ja,ce bi rabu,kar pridi.ma ne povedat starmu da si zanas slisu na forumu k cene mi bo pizdu...si biu na moto zboru mk rihemberk?
Slika
 
Uporabniški avatar
GT4turb0
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: To avg 20, 2002 9:32 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a GT4turb0 Po sep 02, 2002 12:24 am

OK Trenutno sem poškodovan (prometna) potem pa bom klical tvojega.

Ti na zboru nisem bil-sem bil takrat na morju. Če bo vse Ok bom 12. oktobra v Brdih.
SPEED?!-NO PROBLEM!
 
ferrarist
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: Ne avg 04, 2002 4:13 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a ferrarist Če sep 05, 2002 3:32 pm

kej pa noris?!?!?!?!?!?!?
Slika
 
Neo
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: Če feb 06, 2003 1:48 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a Neo Če feb 06, 2003 2:30 pm

Borut!

Ce se ne razumes v take teme PROSIM raje ne pisi nic!
Pojma o pojmu nimas kaj se tice izpuhov!!!
A mislis da v tovarnah direkt "zajebejo" izpusne sisteme?!
Dejstvo je ,da FIZIKA,TERMODINAMIKA ocitno pri vas ne obstaja,kar pa je OSNOVA izpusnih sistemov.
To da povecas fi cevi bos pri serijskem avtomobilu mogoce pridobil celo 1-2 konja manj!!! Ni to tak kakor si to vi predstavljate....
 
CyberMedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Če jul 04, 2002 4:39 pm

Re: Izpuh

Napisal/-a CyberMedo Če feb 06, 2003 2:58 pm

Bravo Neo!

Sicer se zavedam, da se s tem razbijajo sanje marsikaterega, pa vseeno pozdravljam trezno glavo.
Vse preveč se namreč pojavljajo namigovanja o tem, kako iz motorjev iztisnit več moči, pa je to precej zahtevneje, kot se na prvi pogled zdi. Razni športni izpuhi, ali pa celo izpušni lonci, in potem špekulacije o nevem kakih konjih so seveda znanstvena fantastika. Predvsem pri avtomobilskih motorjih je iluzorno, da bi na ta način dobil boljši avto. Tudi če zamenjaš cel izpušni sistem, dodaš športni zračni filter in športni katalizator boš dosegel le neznatno povečanje moči nekaj konjskih sil. Na dirki, kjer vsaka stotinka šteje, je to seveda odločilnega pomena in se zato tudi uporablja, na cesti se to niti čutilo ne bo.
Mene osebno tuning fascinira, in kar sem napisal ni bilo zato, da bi ljudi demotiviral od predelav avta, temveč zato, da bi se nehalo govorit o takih "enostavnih" posegih za povečanje moči. Če hočeš avto predelat, si natakneš raufenk, daš športni zračni filter gor ipd. je to lepa optika in lep zvok, ter porok o športnem karakterju voznika, ne da se potem govori o tem, kako gre avto hitreje in opazno bolje pospešuje... Taki posegi, ki moč dejansko povečajo (razen aktualnega čiptuninga) gredo močno v nederje motorja in ga celotnega predelajo. Razni dirkalni avti, ki temeljijo na navadnih osebnih avtomobilih nimajo zamenjanega le izpuha in filtra, temveč praktično cel motor...
LP
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov