Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 To jan 10, 2006 12:01 pm

ziga24 je napisal/-a:
Nejko87 je napisal/-a:(moti me da hladne ne primejo


...zakaj pa ne pogledaš še kakšnih drugih ploščic??
Jaz bom spomladi zmontiral nove diske in ploščice, oboje OMP - relly varianta. In imaš dve varianti: Ene ki takoj primejo in druge ki jih moraš ogreti...


cena?
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 To jan 10, 2006 12:05 pm

CupraR je napisal/-a:Nism bral teme: DOT 5.1 ATE Blue Racing baje huda zadeva :twisted: :twisted: sicer 3jurčke za liter sam se splača...


verjetno bo tole ;)

hwala za informacije ;)

vidm da je kar neki "kemikow" tle gor tko da DRMR pomoje se nama ne splača študirat :P

ps: red stuff primejo super tud k so hladne... (kolikor se spomnem... edino če jim nism pustu da bi se shladile :)
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a CupraR To jan 10, 2006 1:00 pm

Nejko87 je napisal/-a:
ziga24 je napisal/-a:
Nejko87 je napisal/-a:(moti me da hladne ne primejo


...zakaj pa ne pogledaš še kakšnih drugih ploščic??
Jaz bom spomladi zmontiral nove diske in ploščice, oboje OMP - relly varianta. In imaš dve varianti: Ene ki takoj primejo in druge ki jih moraš ogreti...


cena?


To tu mene zanima. Gredo močnejše čeljusti gor mam pa v planu obične diske (recimo brembo=) pa ene hude ploščice.... Sm prvo hotel Red Stuff gor dat sam so kr drage (beri vsaj 30.000 zame).
Kje se drgač dobi OMP roba??
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a CupraR To jan 10, 2006 1:04 pm

Nejko87 je napisal/-a:DrMr: fora je da je avtomobilizem (zame osebno dober) vendar kdor predeluje kaj takega, oz. da ve kaj hoče gre po informacijo na drug forum (npr. hondaši na honda) itd.
na temu forumu so večimoma uprašanja u stilu mam 70kon rad bi jih meu pa 100 katere svečke naj kupim :P itd.
kdor pa se loti resnega projekta (nisem eden izmed takih ;) ) pa točno ve da so zadeve u nekakšnem vrstnem redu. gume -> podvozje -> bremze -> dolgo časa nič -> motor

dobr... sori sem mal filozofa...

:D :D :D

dejan1: hvala za informacijo... sam moram biti 100% ker nebi rad tvegal...
saj razumeš


Mene so še povsod skor da ne sk.. ker grem po takšne vrstnem redu. Če že avto nima tolk moči, nej ma pa lego odlično in predvsem zavore :P :P Pr teh zadevah ni nič narobe če je kej viška :P
 
Uporabniški avatar
ziga24
Novinec
 
Prispevkov: 443
Pridružen: To dec 28, 2004 1:33 pm
Kraj: Robanov kot - Ljubljana

Napisal/-a ziga24 To jan 10, 2006 2:32 pm

CupraR je napisal/-a:
Nejko87 je napisal/-a:
ziga24 je napisal/-a:
Nejko87 je napisal/-a:(moti me da hladne ne primejo


...zakaj pa ne pogledaš še kakšnih drugih ploščic??
Jaz bom spomladi zmontiral nove diske in ploščice, oboje OMP - relly varianta. In imaš dve varianti: Ene ki takoj primejo in druge ki jih moraš ogreti...


cena?


To tu mene zanima. Gredo močnejše čeljusti gor mam pa v planu obične diske (recimo brembo=) pa ene hude ploščice.... Sm prvo hotel Red Stuff gor dat sam so kr drage (beri vsaj 30.000 zame).
Kje se drgač dobi OMP roba??

Večinoma je to vse po naročilu iz Italije...

p.s. je pa vse odvisno kdo jih naroči. Če poznaš kakšnega tekmovalca, jih dobiš zelo ugodno - beri: ceneje kot prejšnja navedena cena....
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ To jan 10, 2006 3:05 pm

CupraR je napisal/-a:Nism bral teme: DOT 5.1 ATE Blue Racing baje huda zadeva :twisted: :twisted: sicer 3jurčke za liter sam se splača...


tako je...cena je 3.485 sit. Nejko87 zapelji se do kranja pa dobiš. Lahko pa me kontaktiraš na pm, pa povem kam.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a CupraR To jan 10, 2006 3:14 pm

BTW uvoznik za ATE je AC Konim :D Micke drgač dilajo :D
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ To jan 10, 2006 3:17 pm

tako je,tudi v kr. je poslovalnica autocommerce auto ;) cena je pa povsod ista. Zdaj pa kamor ti je bližje,tja pojdi.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
Mr.G.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jul 29, 2007 7:22 am

Re: zavorno olje 5.1

Napisal/-a Mr.G. Ne maj 15, 2011 6:19 pm

Pozdravljeni,

Mene pa zanima : V primeru, da se v sistemu uporablja DOT3,4 ali 5.1 olje morajo bit tudi tesnila temu prilagojena. To je vsem jasno!!
Kaj pa se zgodi v primeru, da so tesnila za DOT3,4 ali 5.1 (torej sam sistem) notri pa se vlije DOT 5 olje ali mineralno olje?
 
Uporabniški avatar
torstorm
Uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če jan 22, 2004 11:46 pm
Kraj: Ljutomer

Re:

Napisal/-a torstorm So maj 21, 2011 12:10 am

Mihc je napisal/-a:pri zavornih oljih je tako da

so 3,4 in 5.1 narejene na eterski osnovi in so cisto cool za tvoj avto prakticno je samo se bolj cista mesanica z zelo malo vsebnosti vode in zato ma tako dry in wet boiling point zelo visok je pa tudi res da je kompresibilnost fluida manjsi ce mas slucajno tudi zamenjane gumjaste cevi z oplaščenimi pol se ti splaca dat 5.1
in ni agresivna za gumo tako da te ni treba biti strah za tesnila itd.

dot 5
je pa popolnoma drugacna mesanica in ni niti podobna 5.1 bazira na kemični zasnovi ki pa je agresivna na gumo tako da ce das to notr ti bo prej ko ne vso gumo razrl pa zacelo pustcati tako da stran od tega

skratka DOT 5.1 je najboljsa izbera ce ze menjas zavorno tekocino jaz sem jo pri mojem avtu ni nic sportn pa vseno dam raj 2000sit vec pa mam najbolj kvalitetno zadevo notr pa tudi cez cas ko se bo voda nabrala v tekocini bo vreliscna temp padala iz visje vrednosti tako da ... :) se men splaca ker ne menjam tega zelo pogosto

skratka ce hoces podvozje rihtat pojdi po tej smeri

diske zamenjaj z takimi ki so vrezani
pojdi do sintra po ploscice on ma tako mesanico k je tako organsko in karbonsko in bo prijemal tako ko bo hladno in takrat ko bo zelo vroce (ne carat z red stufom to je prakticno cista neorganska mesanica in zadeva ne bo kej dobr prjela ko bos po mestu vozu z hladnimi )
ker se bo ta zadeva boljše bremzala in s tem generirala vec toplote zamenjaj tekočino z 5.1 mogoče pa pred tem se zamenjaj gumjaste zavorne cevi ki peljejo iz karoserije na zavorni cilinder (pod blatniku) z oplaščenimi skratka so prepletene z zelezno mrezo ki preprecujejo da se te cevi raztezajo

bos mel zelo linearno povecanje sile in hudo dobr bo grabl skoz ne glede al so mrzle zavore ali tople

to je pomoje ideal pa se relativno pocen zato ker sinter ni tok drag najdrazje bi bili diski


se ne strinjam cisto s tem :)

DOT 3,4, 5.1 je lahko na osnovi etra ali glycola..... DOT 5 pa je na osnovi silikona , pa ne razzre nobene gume samo ni primerno za zimo... zato se uporabljajo v teh klimatskih razmerah dot 4 in dot 5.1 olja ker nase vezejo vlago da ti v lajtongi pozimi ne zmrzne voda in s tem odpoved bremz :)
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov